Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
marineye impele daldı da ne oldu? magellan tek attı. mihawka saldırsa kollarını kaybediyordu. luffynin şuan bir amirale karşı bile şansı yok. cesaret güç değildir. tüm süpernovalar dalsa kaidouyu indiremezler. wbnin ölüsü akainuya 2 atıyorsa, sapa sağlam kaidou, akainudan daha az güçlülere tek atar.
Çok fazla abartıyorsun.11 supernova vs Kaido olsa Kaido'yu araya alırlar.Yonko da olsa abartmayalım.

Ayrıca WB'yi çok fazla küçümsüyoruz gibi geliyor.Bana göre WB'nin mfye ilk çıkış hali aşağı yukarı diğer yonkolarla aynı seviyededir.Sayıyla anlatsam:Yonko 100, mf ilk çıkış hali Wb 90-95 falandır.Belki daha az belki de eşit.Bu adam Roger'la 2 kral olarak çiziliyor düşündüğünüz kadar fark yok arada.Fiziki kuvvetiyle dövüşüyor gibi gözüken Kaido bile Wb'den saf güçte ne kadar üsttedir tartışılır ki öyle net üstün de değildir zaten.

Bu arada şunu demek istiyorum.One piece'te dövüşleri tartışmak çok sıkıntılı bir durum.Çünkü güç dengesi çok saçma.İstenilen yere çekilebiliyor.Wb vs Akainu mesela.1 yonko resmen amirale 2 yumruk attı hem de ölü bir yonko.Diğer taraftan Akainu'da tek yumrukta kafasının yarısını aldı Wb'nin.2-3 yumrukta birbirlerine o hale getirmemeliydiler.Daha zorlu bir dövüş olmalıydı.Bunlar 10 sn dövüştü diğer taraftan bakıyoruz 2 amiral 10 gün kapışıyor.

One piece bana göre vs tartışılıcak bir seri değil gibi geliyor.Hikaye odaklı konuşmak daha iyi sanki.

Belki de hakisinin azaldığını göstermek için mangaka öyle çizdi?
760'lı bi yerlerde anca çıkıyor Luffy ve Law yukarı. Bi tane Red Hawk yiyor. Sonra Law ile uğraşıyor ve Luffy'i Bellamy ve kukla ile aşağıya atıyor. Sonrasında 4-5 bölüm flashback ve devamında Law Doflamingo'nun arkasına geçip saldırıyor. Eliyle kılıcı tutan Doflamingo kanıyor. Daha savaşmamışlar bile doğru düzgün. Azalması imkansız :D

marineye impele daldı da ne oldu? magellan tek attı. mihawka saldırsa kollarını kaybediyordu. luffynin şuan bir amirale karşı bile şansı yok. cesaret güç değildir. tüm süpernovalar dalsa kaidouyu indiremezler. wbnin ölüsü akainuya 2 atıyorsa, sapa sağlam kaidou, akainudan daha az güçlülere tek atar.
Çok ciddi bir biçimde dövüşen bir luffy amirali öyle yada böyle yener.Sadece akainu karşısında kazanamama ihtimali var.Sen birde kalkmış şansı yok diyorsun gülsem mi ağlasam mı bilemedim. :D
Luffyi tam olarak hangi seviyede sanıyorsun sen ?
Seri bitecek 4 yonko arcına girdik hala amiral goygoyu.

760'lı bi yerlerde anca çıkıyor Luffy ve Law yukarı. Bi tane Red Hawk yiyor. Sonra Law ile uğraşıyor ve Luffy'i Bellamy ve kukla ile aşağıya atıyor. Sonrasında 4-5 bölüm flashback ve devamında Law Doflamingo'nun arkasına geçip saldırıyor. Eliyle kılıcı tutan Doflamingo kanıyor. Daha savaşmamışlar bile doğru düzgün. Azalması imkansız :D
O sırada kuş kafesi açık ve Dofy klonlarından birisini de kaybetti. Büyük ölçüde etkisi olmuştur, ama bunlara takılmaya gerek yok. luffy'de daha Hordy'nin ısırığını karşılayamamıştı.

Konudan konuya atlıyorsun. Sen BM'nin yanına gizlice giriyorlar dedin ordan yürüdün. Ben de dedim ki Luffy 2 yıl öncesinde çok daha tehlikeli yerlere ayan beyan girdi? Gizli giriyor olmasından güç seviyesi çizebiliyorsan, sana böyle örnekler veririm dedim. WB'nin olayı da karmaşık. WB'den daha güçlü olduğunu düşündüğüm Yonkou'lar bile o şekilde direk Akainu'yu saf dışı bırakamaz büyük ihtimal. Meyve gücü felan da önemli. Belki Shanks. Onunda hakisi çok kuvvetli ve çok hızlı olduğu için bir anda büyük ağır bir darbe verebilir gibi.

Bu Amiral-Yonkou arası fark ben de muamma.

Son düzenleme:
O sırada kuş kafesi açık ve Dofy klonlarından birisini de kaybetti. Büyük ölçüde etkisi olmuştur, ama bunlara takılmaya gerek yok. luffy'de daha Hordy'nin ısırığını karşılayamamıştı.
Ay dont tink so. Olabilir, zaten ben ikisinin hakisini karşılaştırmadım. Karşılaştırırsak, Law'ın meyve gücünden olsa gerek Doflamingo'nun hakisini aşabiliyor ama hemen devamında Doflamingo'nun ipleri Law'ın hakisini aşamıyor.

Doflamingo kılıcı tutuyor ama sadece bunu yapmıyor.Tutup sıkıyor hareket ettirememesi için üzerine güç uyguluyor.Böyle olunca kanama olması doğal tabii.Ancak buna rağmen ope ope gücü işlemiyor.Yani kokası meyve gücünü engellemiş.Law ne yaparsa yapsın başkasını parçalara ayırdığı gibi ayıramaz Doflamingo'yu buna hakisi yetmiyor.En fazla fiziksel güç uygular elini kestiği gibi keser işte. Zaten bunu da İnjection vuruşuyla yapıyor.

Doffy'den sonra bi sonraki arc için bi amiral biçilmiş kaftandı aslında rakip olarak.Bende ne yalan söyleyeyim 1-2 arca Akainu'yu götürürüz diyordum ama yanıldım :/ Şu an konuşulan şey bu değil ama diyesim geldi :/

Doflamingo kılıcı tutuyor ama sadece bunu yapmıyor.Tutup sıkıyor hareket ettirememesi için üzerine güç uyguluyor.Böyle olunca kanama olması doğal tabii.Ancak buna rağmen ope ope gücü işlemiyor.Yani kokası meyve gücünü engellemiş.Law ne yaparsa yapsın başkasını parçalara ayırdığı gibi ayıramaz Doflamingo'yu buna hakisi yetmiyor.En fazla fiziksel güç uygular elini kestiği gibi keser işte. Zaten bunu da İnjection vuruşuyla yapıyor.
10 tane Law gelse yine sonuç değişmezdi, Law için Dofy bir tabuydu. Dof'u asla ulaşamayacağı bir yere koymuş, ondan nefret etmiş ama hep içten içe ona özenmiş ve onun gibi olmayı dilemiş bir adam olarak kalacak.

+ olarak rakip yonkonun (Ki bu muhtelemen Teach olacak) tüm tayfa tümenlerini bizim tayfa indirmeli.Dressrosa'daki gibi bi müttefiklik durumu olmamalı :/
O kısım biraz uzak geliyor bana belki son yonkou için olabilir ama o bile zor. Zoro, Sanji sonraki yonkou için hazır olabilir ama diğerleri için pek emin değilim. Tabi son savaşa kadar çok var. Teach ile olan savaşta normal tayfalar kapışır herhalde.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 24)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık