Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Şu tipten sağlam bir dayanıklılık, kalbur üstü bir hız, şaşırtacak bir fiziksel güç bekleyen falan var mı gerçekten ?

Capone'nin olayının meyve ağırlıklı olduğu o kadar belli ki (bence)..

İki yıl öncesine baksak da bazı şeyler belli zaten.

Kidd, Luffy, Law diğer novalardan ayrı çizilir. Şairin anlatmak istediği şey şu :

Bunlar kaptan ve kaptanların içinde yerleri ayrı.

Apoo, Drake, Hawkins ve daha sonrasında dahil olan Urouge da ayrıca çizildi ve bu adamların hepsi amiral karşısına dikildi. Burda da şair, ben bu novalara zopa yediririm ama o zopayı da amirale attırırım yeğen dedi. Zopa'nın da bi' şanı şerefi var. Amiralden dayak yemek herkesin harcı değil :)

Ee Capone ne yaptı ? Ezik denizciler karşısında süvarileri ve toplarıyla kendi çapında şov yaptı. Burdan bile belli adamın çapı. Marineford'daki topların 4'te birine tek başına sahip olsa bu adam neye yarar ? Bire bir dövüşte ne işe yarar ? Alan saldırılarında işlevsel bir meyvesi var, evet. Ama o da ancak güçsüz denizciler karşısında iş görür. Meyvesi de gelecek vaat eden bir meyve olsa neyse dicem. Yani bilemiyorum.. Bu adam ne gösterdi, nasıl bir izlenim bıraktı ki iki yıl önce en sağlam tekniği olan diable jamble'yi iki yıl sonra peynir ekmek gibi her yerde kullanan Kuro ashi no Sanji, The Prince, The Reis, The Yalıçapkını'yla karşılaştırılabiliyor ? Bana ilginç geliyor.

Kalbur üstü meselesi değil ki bu.
Sanji kendini geliştirdiği k.hakisi olmasına rağmen Law yap boz gibi room içinde kalbini alıyor.
Dofun karşısına çıkıyor 2 dakikada ölümün eşiğine geliyor.
Vergo ile savaşıyor Vergo sinirlenince bacağı çatlıyor.

Sanji ile savaşması için o bahsettiğiniz özelliklere ihtiyacı yok.

Sanji güçsüzdür demiyorum ama Nova kaptanı çapında olmayabilir .
Yada Begenin Law kadar güçlü çıkmasına gerek yok Sanjiyi yenmesi için ,Law ile Sanji kıyaslanamaz.

Tipinden beklenti oluşturmak mantıklı değil Bigmomun tipe bakıp Amirale yendiren vardı gerçi.
İyi güzel yazmışsın ama ben de şimdi Luffy'nin düştüğü saçma sapan durumları yazmaya başlasam Sanji'yi 5'e katlar 15'e böler.

Durumu anlatmak için bir örnek vereyim yine de :

Luffy Ceasar karşısında yenilgiye uğruyor, aynı Luffy g4 ile yer kabuğunu ayağa kaldırıyor. Ne yapalım şimdi ?

Sanji'nin kenb. hakisinin yeterli olmaması, Bege karşısında yenilgi alması anlamına mı gelecek ? Bege'yi yenmek için üst düzey kenb. hakin olmasına gerek yok ki ? Kenb. hakilik neyi var adamın ? Bir tekmesi, bir yumruğu olsa da Sanji kaçınamaz desek neyse.. Adam at yolluyor top atıyor. Bunlar Sanji'nin gemide her gün tekmelediği şeyler değil mi zaten ? Kaptan olayına fazla takılıyorsun bence. İki yıl önce yan yana çizilen Law ve Luffy arasında bile güç farkı varken ne idiğü belirsiz Capone Bege Sanji'ye sıkıntı mı verecek ? Koramiralmiş, filo amiraliymiş.. Bunlar sadece ünvan. Bir adamın aldığı ünvan net bir şeyi ifade etmiyorsa (Dünya'nın en güçlü adamı, Dünya'nın en güçlü kılıç ustası gibi) o adam ünvanla birlikte güç artışı almıyor. Power up almıyor. Akainu filo amirali diye amiral üstü bir güce mi ulaştı ? Anlatabildim umarım demek istediğimi.

Mangaka Sanji'yi saçma sapan durumlara sokmayı seviyor diye siz de hakir görmeyin bu adamı. Şu an Sanji'de b. haki mi gördük diye trolleyenler bile Sanji'de kabak gibi b.haki olacağını biliyor yani. Sanji'nin potansiyeli de belli, kimin tayfasında olduğu da belli, kimin sol kolu olduğu da belli. Böyle karşılaştırmalar yersiz bence ama senin Bege'den bir beklentin varsa, Sanji'yi yenebilir diyorsan da senin fikrindir der ve saygı duyarım. Bu kadar :)

EDİT: Mesele tip de değil. Adamın/kadının tipi yoktur ama bir mevkisi (amiral, yonkou) vardır bir beklentin olur. Ya da tipi poka benziyordur ama meyvesi müthiştir. Ama Bege'de ne sağlam bir douriki yansıtan bir tip var ne de ooo çok tehlikeli diyebileceğimiz bir meyvesi. O yüzden tipe bak dedim.

JamesLogan

Antilik yapacaz diye uçmayın beyler asıl. Elinizi vicdanınıza koyun. :(

Ope Ope no Mi'nin ilk çıktığı an. Sonradan kişilik değiştirme, ölümsüzlük verme, kalp sökme, iç organları parçalama vs. bir sürü gücü olduğunu öğrendik. Erken konuşmamak lazım.

Ope Ope no Mi'nin ilk çıktığı an. Sonradan kişilik değiştirme, ölümsüzlük verme, kalp sökme, iç organları parçalama vs. bir sürü gücü olduğunu öğrendik. Erken konuşmamak lazım.
Dof'un gücünü ilk gördüğümüz an.Sonrasında kendini onarma,kafes yapma,klon yapma gibi güçleri olduğu ortaya çıktı.+1

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 10)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık