Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Jack'in adı teeee punk hazardda iken duyuldu.Fuji,Sengoku ve Tsuru'nun bulunduğu gemiye saldırdı ve muhtemelen ölmedi,Şu ana kadar ki ödülü en yüksek insan,serinin en psikopat adamlarından.Bütün bunlar Jack'i çok önemli kılıyor.Marco ise devri geçmiş bi adamın adamı :) Ve bence Jack Marco'dan seri için daha önemli bi adam.BEnim bu seriden anladığım şeylerden biri de One Piece'te seri için ne kadar önem arzediyorsan bi o kadar da güçlüsün.Jackbu serideki yeri ile döver bence Marco'yu :)
Sen baya bildiğin sallıyorsun :D Tüm yonkouların sağ kolları amirallere yakın derecede bence.

En fazla merak ettiğim Kid :D
Kid'in hakkını teslim etsin yeter Kaido karşısında. Zaten Jack'ten sonra yenmelerini beklemiyorum. Zaten şu an Luffy,Kid,Law ve bunlara ek olarak Drake,Zoro,Hawkins,Apoo gibi adamlar ile alabilecekleri bile meçhul. Yani bence şu an yonkou indirmek şu an hayal gibi bir şey 2 grup için de. Time-skip olması lazım diyordum zaten. Şimdi daha fazla lazım bence. En azından adalarda geçirdiği vakitler ve yolculukta geçirdiği vakitler artmalı ki güçlenmek için yeterli zaman olsun. Yoksa bana göre imkansız gibi.
Luffy bir iki adada daha müttefik toplayıp bir eğitim sürecine daha girer belki ne dersin? Ama bu sefer hali hazırda bildiklerini pekiştirip tekniklerinin dezavantajlarını ortadan kaldırmaya çalışmalı. Hakisini saklayabilmeli mesela. Dress Rozada çok kullandı ana dövüşte bence g4 tekniğini çok kısalttı. Hakisinin seviyesi fena değil ama deposunu arttırması lazım. Bunu yapabilirse G4te de ve G4 dışında da görmediğimiz teknikleri vardır. Zira adada g4ün normal tekniklerine tınmayan hayvanlarla kapışmış. Rayleigh daha oradayken bir de düşün. Yani 6 aydan fazla bir süre daha geliştirmiş kendisini. Haki deposu yeterince artsın çöplerle çok uğraşmasın artık müttefiklere, tayfaya bıraksın artık sonra yonkou hayal değil bence.
Bu arada yeri gelmişken söylemek istedim. Hakinin iki değişkeni oluyor bence karakterler arasında. Seviyesi ve miktarı. Luffy'nin sorunu miktarıyla ilgili. Seviyesi en üst olmadı tabii ama 2 yıl için iyi durumda bence.
Kid ayrıntılı işlenecek bir karakter. Ben Hawkins ve Apoonun da dikkat edilmesi gereken tipler olduğuna inanıyorum. O Hawkinsin sonu Beckmann seviyesi olursa hiç şaşırmam. O grup harcanmayacak ya da en fazla birini harcar -belki Apoo- ama başka bir şey çıkacak bence oradan. Dengeleri değiştiren bir unsur. Mesela bunların Kaidouya kin gütmesine sebep olacak bir şey olursa al sana 5li ittifak. Tabi bu basit oldu daha karmaşık bir şeyler bekliyorum.

Luffy bir iki adada daha müttefik toplayıp bir eğitim sürecine daha girer belki ne dersin? Ama bu sefer hali hazırda bildiklerini pekiştirip tekniklerinin dezavantajlarını ortadan kaldırmaya çalışmalı. Hakisini saklayabilmeli mesela. Dress Rozada çok kullandı ana dövüşte bence g4 tekniğini çok kısalttı. Hakisinin seviyesi fena değil ama deposunu arttırması lazım. Bunu yapabilirse G4te de ve G4 dışında da görmediğimiz teknikleri vardır. Zira adada g4ün normal tekniklerine tınmayan hayvanlarla kapışmış. Rayleigh daha oradayken bir de düşün. Yani 6 aydan fazla bir süre daha geliştirmiş kendisini. Haki deposu yeterince artsın çöplerle çok uğraşmasın artık müttefiklere, tayfaya bıraksın artık sonra yonkou hayal değil bence.
Bu arada yeri gelmişken söylemek istedim. Hakinin iki değişkeni oluyor bence karakterler arasında. Seviyesi ve miktarı. Luffy'nin sorunu miktarıyla ilgili. Seviyesi en üst olmadı tabii ama 2 yıl için iyi durumda bence.
Kid ayrıntılı işlenecek bir karakter. Ben Hawkins ve Apoonun da dikkat edilmesi gereken tipler olduğuna inanıyorum. O Hawkinsin sonu Beckmann seviyesi olursa hiç şaşırmam. O grup harcanmayacak ya da en fazla birini harcar -belki Apoo- ama başka bir şey çıkacak bence oradan. Dengeleri değiştiren bir unsur. Mesela bunların Kaidouya kin gütmesine sebep olacak bir şey olursa al sana 5li ittifak. Tabi bu basit oldu daha karmaşık bir şeyler bekliyorum.
Daha fazla eğitim süreci olacağını sanmam ki olmamalı da. Time skip Luffyler kaybedip uzun süre dinlenmek zorunda kalabilirler ve aralarındaki uçurumu gördükten sonra daha dikkatli olabilirler mesela ya da adalarda kaldıkları ve denizde geçirdikleri uzatıp mental olarak dinlenebilirler ve en azından belli bir sürece yayılmış olur. Luffy'nin haki kapasitesini arttırmasından ziyade ilk önce kullanımında ustalaşması lazım. Çünkü deposu çok az değil ve birden çok yüklendiğinden hemen bitiyor. Eğer bunu yapabilirse g4'te pek sıkıntı çekmez bence. Ayrıca çıkarsa en fazla g5 çıksın artık. Daha fazlasına gerek yok. Hep bunlar Oda'nın Dragon Ball özentiliğinden işte.
Kid fanıyımdır o yüzden fazla konusunu açıyorum ama Luffy ile birlikte diğer novalardan ayrıldığından her zaman Luffy ile ezeli rakip olacaklar gibi hissediyorum. Hem Teach,Law falan yeni jenerasyondaki herkes D olduğundan Kid'in de bunların dışında olması bana güç olarak Wb'nin yerini alabileceğini düşündürtüyor. Karakter olarak alakaları olmasa da. Şu an için 5'li ittifakla bile indirebileceklerini sanmıyorum ya neyse :D

Luffy'nin hakisi bitti deniyor ancak bu mantıksız bir durum. Ben olayın haki ile ilgili değil fiziksel dayanıklılık ile ilgili olduğunu düşünüyorum. Hakinin bitebilen bir şey olması saçma olurdu bence.

Blackbeard de catarina devon
Kaidoda da bi tane
Big momda da var alnında gözü olan
Wbde de kıza benzeyen birisi vardı.
Shanksın tayfada da kadın bir korsan çıkar mı dersiniz?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 17)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık