Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
10 tane Akainu olacağını kabul edebiliyorsun da benim dediğimi kabul edemiyorsun.:S Neyse ileride daha net olarak göreceğiz her şeyi.
Ne alaka? Denizcilerde amiral üstü bir garp var. Ama Akainu, Sengoku, Kizaru, Aokiji, Fujj, Green Bull, Zetto kac tane amiral var. Yani Raidenin soyledigi makul. Bu adamlar bir sürü amiral bulabiliyorlar hatta iki yıllık arada da iki tane bulmuslar. Ama Garp gibisi cok nadir gelir. O bakimdan adamlarin 10 tane Akainu bulabilecegi akla yatkin.

Amiral üstü adamlar cok ender. Ve bu adamlar durduk yere o güce ulasmiyorlar. Ilerliyorlar, rakiplerini alt ediyorlar, gucleniyorlar. Hükümette garp v2 olsa en güçlü unvanı ona verilirdi ama yok. Bunu anlaman lazım en güçlü Kaido arkadaş. Teach'ten az ileride belli ki ama Luffy'e daha fazla zorluk cikaracak olan Teach. Özellik itibarı ile. Seninkisi fantezi. Hicbir dayanagi yok. Hükümet 10 tane amiral cikarsa indirilmesi akil almaz derece zor olur zaten. Misal mf savaşında 4 yonko ittifak olarak geleydi sürpriz sekilde denizciler mokoko olurdu. Ama bu imkansız. Bu yuzden onları devirecek gücü bulmak zor. Bir de 10 amirali düşün. Luffy burada devreye girecek, normalde bir araya gelmeyecek adamları bir araya getirerek, devirecekler hep birlikte. Aksi halde kendisi bir yere kadar, tayfasi, devrimciler bir yere kadar.

Onun cevabı basit ve açık sekilde soyluyoruz zaten? Ama bir turku tutturdun gidiyorsun. Adamlar totalde en guclu. En güçlü adamlara sahip oldukları için değil. WB en güçlüydü ama savasi denizciler kazandı. Cunku totalde en guclulerdi. Çok basit bir olay hala niye yikilmadilar diyorsun şaka gibi. Roger gibi adamlar cikariyorlar hep ondan yikmiyorlar haci :artiz:

10 tane Akainu olsa bunların elinde? Al sana 800 yıllık gücün kaynağı. Sonda gözüken über adam olmayacak yahu,yarım saattir şunu anlatmaya çalışıyorum sana. Ellerinde müthiş teknoloji vardır,başka bir şey vardır güçlüdürler adamlar. Senin dediğin aynı şuna benziyor. Akp hükümeti orduya emir veriyor. Öyleyse hükümette daha güçlü adamlar vardır. Böyle mantık mı olur? :/
Nerden biliyorsun çok emin konuşuyorsun Oda yla berabermi çiziyorsunuz?

E.odaya sorulan hangi tayfada olmak isterdin sorusuna bile Güçlü olmak isteseydim BB korsanlarını seçerdim demesi.

Yani Teach son boss olsun olmasın Op için en önemli 5 karakterden biridir ve sonu herkesi şaşırtacak.
Ben artık içten içe korsankral olabileceğini düşünmeye başladım.
E. Oda'nın bunu söylemesindeki nedenin Teach'in tayfası olduğunu düşünüyorum. Luffy, süpernovalar, WB gibi korsanlar tayfaları yanındayken kendileri ve tayfası zamanla güçlenmiş. Ancak Teach olayı farklı. Eleman bir anda ortaya çıktı, güçlü tayfa kurdu, İmpeldown'dan güçlüleri aldı, çıktı. Yani hiç zaman harcamadan güçlülerle baştan itibaren yola çıktı. Bir anda zirvedeki 4'lüden biri oldu.

Teach zirvedeki 4'lüden biri oldu ama güçlülerle yola çıkan tayfanın en büyük hendikapı da güven ve ihanet olduğunu herkes bilir. Luffy ile tayfası arasındaki güven ile yada Doffy ile tayfası arasındaki güven ile Teach ile tayfası arasındakinden çok farklı. Teach'in tayfası ile menfaat işbirliği var. Oda, bu yüzden "güçlü olmak isteseydin" sorusuna Teach cevabı vermiş. Ancak, "hangi tayfada korsan olmak isterdin?" sorusuna cevap Teach olmazdı.

Bu gibi nedenlerden Teach'in zirveyi hakketmediğini düşünüyorum. Tarihte güçlü adımlarla ve geçmişinde izler bırakarak gelenler her zaman daha etkili olmuş, tarihi değiştirmişlerdir. Teach bir anda geldi, kısa süre sonra da saman alevi gibi bir anda sönecektir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık