Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Dofta Aokiji ve Fuji karşısında çok rahatti. İkiside ona zarar veremedi saldirilariyla sence Dof ikisinden güçlü mü?

Ya mesele aslında biraz aşmış adamlar kolay kolay yenilmiyor. Dof bu seride gördüğümüz bu şekildeki ilk adam. Adam ne darbeler aldi kalbi parçalandı banamisin demedi. Bunun dışında Akainu ve Aokijinin 10 günlük dövüşü de bu olaya örnek. Marco ve Jozu gibi adamlari serideki hic bir karakter (Shanks,kaidou bile) kisa bir dövüşün ardindan yenemez. Bir kac saat kapismalalari lazim.
Doffy dayanıklı ama öyle kalp parçalamaya falan dayanacak adam çok az. Ki Doffy'nin kalbi parçalanmamıştır. Law'ın gamma knife'ı vurduğu yere bakarsak diyaframın hemen altı. Karaciğer, mide belki böbrekler. Yani vurduğu yere bakarak çok da etkili bir saldırı sayılmaz. Hem kalp hem de akciğerleri ıskalıyor. Belki de teknik kemiklerden geçmediği için göğüs kafesinin altına saplamış da olabilir. Neyse :D

O dönemde Roger'ı görmüş kişiler bugün böyle yorumlar yapıyorsa bu dediğinin hiçbir geçerliliği kalmıyor.

Gel gelelim Roger döneminde yonkou olmadığını, denizlerin sakin olduğunu nereden biliyoruz? Marineford basan korsan var o çağdan, ID 6. seviye tıka basa dolu ve her biri Roger ile WB'den nefret ediyor. tüm bunlar işaret değil mi o dönemin de epey hareketli olduğuna?
Bu dediklerin Korsanlar Çağı'nı gözardı ediyor. Adı üstünde Korsanlar Çağı, öncesi ve sonrası arasında fark var.

1- Roger zamanında Yonko var mıydı ?
2- WB Gura Gura no mi'yi ne zaman yedi ?

Bu soruların cevapları mühim. 1'in cevabı muhtemelen HAYIR. Öyle olunca Roger Çinjao - Şiki - WB'lerin NW'de dolaştığı dönemde, yani denizlerin o kadar da tehlikeli olmadığı zayıf bir güç seviyesinin olduğu zamanda KK oluyor. Daha sonra Korsanlar Çağının başlamasıyla herkes denizlere açılıyor, tehlike artıyor ve güç seviyesi yükseliyor. Şu an zirvedeki çoğu karakter bu önermeye göre güçlüdür Roger'dan.

2'nin cevabı da bana göre Roger öldükten sonra olmalı. WB Roger öldükten sonra Dünyanın En Güçlü Adamı ünvanını alıyor ama ünvanı alan aslında Gura Gura meyvesinin kendisi. Sengoku WB'den önce meyvesini övüyor, dünyayı yok edebilecek bir yetenek diyor. Bu ihtimalde zaten kafadan seviye yükselmiş oluyor ve Roger'ın gücü geride kalıyor.

Bana kalırsa Amiral ayarıydı Roger, Garpla defalarca ölümüne dövüşmesi bunu gösteriyor. O dönemler WB de amiral ayarıydı, sonradan Gura Gura ile birlikte NW'nin tamamına hükmediyor. Diğer Yonkolar ise sonrasında WB ile kapışa kapışa ondan toprak ala ala onun dengi ve Yonko oluyorlar.
Simdi burdan shanksin big momin rogerdan daha guclu oldugunu cikartabilir miyim

3 amirali aynı anda alacak biri yok ve hiç olmadı. Ne roger ne WB. Aslında iki amirali aynı anda alabilecek bir güç olduğunu bile sanmıyorum. En iyi ihtimalle roger berabere kalabilir o kadar ama 3 amiralin karşısına kimi koysan kazanamaz istisnasız.

edit: ray vs akainu içinde ODA'nın şu lafı benim için yeterlidir
"Akainu baş karakter olsaydı 1 senede biterdi" Ha op dünyasında 1 sene ha gerçek zamanda 1 sene fark etmez. İkisi de en güçlü zamanlarında olsa akainu rayden bir tık üstün olmalı.

edit2: aslında çoğunluk son düşmanı BB görsede ben sırf bu yüzden son düşmanın akainu olacağını düşünüyorum. Gerek güç gerekse konum olarak-adam marine bir kere- BB den daha uygun geliyor. Eğer bir dünya savaşı çıkarsa bu marine'e karşı olacaktır devrimciler, krallıklar falan derken.

Son düzenleme:
Bu dediklerin Korsanlar Çağı'nı gözardı ediyor. Adı üstünde Korsanlar Çağı, öncesi ve sonrası arasında fark var.
Rayleigh gerçeği olmasa söylediklerin doğru olabilir derdim.One piece dışında bir seri olsaydı zaten muhtemelen bunun ihtimali olurdu.Ama op işte shounen bu.O yüzden imkansız.

Rayleigh gençliğinde amiral indirip yardıma koşacak güçteymiş.Kaptanı herhalde yonkolara halay çektirir geçmişten falan zaman makinesiyle gelse. :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık