Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
@Densetsu no Samurai
Yardım almak başkadır, direk iki kişi tek kişiye saldırmak başkadır. Siz diyorsunuz teke tek olmaz.
Luffy çok perişan oldu, yardım Aldı ama bossları bir şekilde hep tek dövdü diye biliyorum yanlışım varsa düzeltsin birisi.
Law yardımcı oldu mu oldu ama orada 2 vs 2 vardı kimse Trebol'ü adamdan saymıyor nedense. Law Trebol'den güçlüydü Doflamingo Luffy'den güçlüydü totalde. Law hem Trebol'e saldırı yaptı hem Doflamingo'ya. Luffy'de Doflamingo'nun yanında Trebol ile de savaştı. Doflamingo ve Trebol, ikisi de bizim ikiliye saldırdılar. Şimdi bu vs'yi 2 Vs 1 diye yorumlamak doğru mu?
Luffy'e o vs'de esas yardımı Gantz yapmıştır bu arada.

Şöyle birşeyde var, Yıpranma diyorsun ya, Doflamingo'ya da yardım eden oldu. Law'ın kolunu keserken Bellamy'den yardım Aldı çünkü Luffy'i Bellamy ile dövüştürüyordu. ;)
Mingo'nun gücüyle Belami'yi kontrol etmesi Belami'den yardım aldığı anlamına mı geliyor ? o_O Burda Mingo'ya gerçekten yardım eden biri varsa o da '' yapma Belami, gözünü seveyim Belami, sen değiştin artık Belami, Allah Belami versin Belami'' diye vakit kaybeden Luffy'dir :D

Dostum Crocodile vs. Luffy teke tektir.
Lucci ve Luffy teke tektir.

Bir karşılaşmaya 2 vs. 1 dememiz için illa ki Mingo'ya iki kişi dalmaları gerekmiyor. Mingo'nun yenilmesinde Law'ın payı var mı ? Fazlasıyla var. Şunu söyleyebilirsin misal..

Law, yeteneği sayesinde Luffy'nin bir üst kattaki Mingo'nun yanına çıkmasını sağladı.

Bu yardımdır. Ama sen gama knife'ı gömmüşsün, injection'u gömmüşsün, counter shock'u gömmüşsün, Luffy'nin red hawk'ı gömmesi için aracı olmuşsun, Mingo'yu bir nebze de olsa yormuşsun, efor sarf etmesini sağlamışsın. Ee daha ne yapıcan kardeşim ? Nasıl bir yardım anlayışı bu ben anlamadım haha :fool:

Law, canı pahasına Mingo'ya dalmış bir adam. Sen buna yardım mı diyorsun ? Canını hiçe saymış adam yahu. Pek de yardımsever biriymiş Law kardeşimiz maşallah :D

Hocam. Bana Trebol'ü adamdan saymamız için bir sebep gösterir misin ? Trebol kim yahu ? Luffy'nin 1 tekme 1 yumruk salladığı adam. Law'ın tek koluna ağzı gözü kayan adam. Diamante'den bile daha işe yaramaz gördüğüm bir bunak. Hayır Trebol'ü bilmesek diyeceğim ki evet Luffy çok zorlandı, çok yoruldu Trebol karşısında. İlahi arkadaş, ilahiiii! :) O vs. de Law da Gatz da kolezyum dövüşçüleri de Mingo'nun indirilmesinde pay sahibiydi dostum. Bunun adı da yardım değil, direkt olarak vs. nin içine dahil olmaktır ;)

Not: Yatıyorum ben. Daha sonra yazarım inş. İyi geceler ::)

Son düzenleme:
Mingo'nun gücüyle Belami'yi kontrol etmesi Belami'den yardım aldığı anlamına mı geliyor ? o_O

Bunun adı da yardım değil, direkt olarak vs. nin içine dahil olmaktır ;)
Geç oldu uzun cevap veremeyeceğim ama sana şurada ki çelişkiyi göstermek isterim.
Tamam Doflamingo gücüyle Bellamy'i kontrol edip kullanıyor.
Luffy'de gücüyle insanları kendine çekip onları kullanıyor ama bunu istemsizce yapıyor ne fark var ;)
Bellamy nasıl Law'ın kolunun kesilmesinde rol sahibiyse Gantz'da Doflamingo'nun indirilmesinde o kadar rol sahibidir. Hiçbir fark yok, tek fark Doflamingo Bellamy'i işin içine kendi meyve gücüyle katarken, Luffy bunu doğuştan gelen gücüyle yapıyor. Iyi geceler.

@Densetsu no Samurai
Uzun yazma üşeniyorum okumaya. :/
Sana vereceğim cevabı başkasına vermişim aslında.
Önümüzde 200-300 bölüm var Kaido'nun inmesine. Kaido indi diye Big Mom'ı Shanks'ı falan kolay alır diye bir şey olmayacak şahsi düşüncem bu.
Kaido'ya Luffy çok zorlanır. Big Mom'a daha biraz daha az zorlanır bir dahaki arcta. Olaya başka faktörler,güçler girer. Hikaye başka yere doğru yol alır. Teach ile son savaş birbirine bağlanır. Mangaka'nın elinde her şey. Yani olay kurgusu bahane olamaz.
Lucci Luffy'yi en zorlayan bosstu 2 yıl önce. Moria ondan güçsüz ama devreye bir sürü şey girdi. Kuma, Oz, Gölgeler vs.
Big Mam'ı gider başkası indirir. Neyse.

Kafamda düşününce bana mantıklı geliyor yani uzatmaya gerek yok. Sana mantıklı gelmiyordur. Ne senin dediklerin kesin doğruluğu olan şeyler ne de benim. İkimizde tahmin yapıyoruz sonuçta.
Luffy Kaido'yu tek indirecek diyorum sen indiremeyecek diyorsun. 200-300 bölüm sonra göreceğiz işte. :/

@Densetsu no Samurai
Uzun yazma üşeniyorum okumaya. :/
Sana vereceğim cevabı başkasına vermişim aslında.
Önümüzde 200-300 bölüm var Kaido'nun inmesine. Kaido indi diye Big Mom'ı Shanks'ı falan kolay alır diye bir şey olmayacak şahsi düşüncem bu.
Kaido'ya Luffy çok zorlanır. Big Mom'a daha biraz daha az zorlanır bir dahaki arcta. Olaya başka faktörler,güçler girer. Hikaye başka yere doğru yol alır. Teach ile son savaş birbirine bağlanır. Mangaka'nın elinde her şey. Yani olay kurgusu bahane olamaz.
Lucci Luffy'yi en zorlayan bosstu 2 yıl önce. Moria ondan güçsüz ama devreye bir sürü şey girdi. Kuma, Oz, Gölgeler vs.
Big Mam'ı gider başkası indirir. Neyse.

Kafamda düşününce bana mantıklı geliyor yani uzatmaya gerek yok. Sana mantıklı gelmiyordur. Ne senin dediklerin kesin doğruluğu olan şeyler ne de benim. İkimizde tahmin yapıyoruz sonuçta.
Luffy Kaido'yu tek indirecek diyorum sen indiremeyecek diyorsun. 200-300 bölüm sonra göreceğiz işte. :/
Yani 6 yıl sonra :( Bence o kadar sürmez. 1100. bölümde mi incek Kaido yapma yani. Çok çünkü. 150 bölüme bu iş biter :D

Yani 6 yıl sonra :( Bence o kadar sürmez. 1100. bölümde mi incek Kaido yapma yani. Çok çünkü. 150 bölüme bu iş biter :D
Daha Zou'dayız. Wano'ya gidene kadar 20-30 bölüm var herhalde en az. Wano arcı da 100 bölüm sürer bence. Ryuuma, kılıç ustaları, niye dünya hükümetine ve herkese kapalılar vs. Ponegly miydi ondan da vardır orada. :D
Wano bittikten sonra dünyayı görsek ve yolculuk etsek gene 20-30 bölüm. Bir Yonkou'nun inişi de en az 100 bölüm sürer.
Temiz 250 bölüm en az işte. :D

Ciddi bir şekilde bölüm hesaplaması yapayım.
Geçiş arcları 10-20 bölüm sürüyor.
Punkhazar, Water 7 , Balıkadam adası tarzı arclar 40-50-60 bölüm şeklinde.
Dressrosa 102 bölüm sürmüş.

Eğer araya başka arclar girmezse;
Zou 20 bölüm, Geçiş(eğer olursa) 10 bölüm, Wano 60 bölüm, Geçiş 10 bölüm, Kaido'nun inişi de 70 bölüm sürse.
170 bölüme Kaido pert.
Başka bir yere uğrarlarsa iş uzar.
Hani bölüm sayıları önemli ya Luffy Kaido'yu indirip Yonkou olur 1000. bölümde resmi olarak. :D

Son düzenleme:
Daha Zou'dayız. Wano'ya gidene kadar 20-30 bölüm var herhalde en az. Wano arcı da 100 bölüm sürer bence. Ryuuma, kılıç ustaları, niye dünya hükümetine ve herkese kapalılar vs. Ponegly miydi ondan da vardır orada. :D
Wano bittikten sonra dünyayı görsek ve yolculuk etsek gene 20-30 bölüm. Bir Yonkou'nun inişi de en az 100 bölüm sürer.
Temiz 250 bölüm en az işte. :D

Ciddi bir şekilde bölüm hesaplaması yapayım.
Geçiş arcları 10-20 bölüm sürüyor.
Punkhazar, Water 7 , Balıkadam adası tarzı arclar 40-50-60 bölüm şeklinde.
Dressrosa 102 bölüm sürmüş.

Eğer araya başka arclar girmezse;
Zou 20 bölüm, Geçiş(eğer olursa) 10 bölüm, Wano 60 bölüm, Geçiş 10 bölüm, Kaido'nun inişi de 70 bölüm sürse.
170 bölüme Kaido pert.
Başka bir yere uğrarlarsa iş uzar.
Hani bölüm sayıları önemli ya Luffy Kaido'yu indirip Yonkou olur 1000. bölümde resmi olarak. :D
En az 6 sene demek, bu seri ne zaman bitecek yahu.:(

Kaido'nun ölmeme olayı ne kadar abartıldı arkadaş :( Oda'nın abartmayı seven biri olduğu gerçeğini anlaşılmıyor galiba.En basitinden zou örneği var.Zouda sözde 1000 yıldır kimsenin ayak basmadığı yerdi.Maşallah son 2 haftada basmayan kalmadı.Bu da böyle işte.Hatta Kaido'nun ölmeyişinin vurgulanışı ileride öleceğine dair bi işaret bile olabilir.Kaido Luffy KK olmadan da tek başına yenebileceği biri bence.Hayır bunu BB için deseniz neyse.Kaido son rakip değil.

Geç oldu uzun cevap veremeyeceğim ama sana şurada ki çelişkiyi göstermek isterim.
Tamam Doflamingo gücüyle Bellamy'i kontrol edip kullanıyor.
Luffy'de gücüyle insanları kendine çekip onları kullanıyor ama bunu istemsizce yapıyor ne fark var ;)
Bellamy nasıl Law'ın kolunun kesilmesinde rol sahibiyse Gantz'da Doflamingo'nun indirilmesinde o kadar rol sahibidir. Hiçbir fark yok, tek fark Doflamingo Bellamy'i işin içine kendi meyve gücüyle katarken, Luffy bunu doğuştan gelen gücüyle yapıyor. Iyi geceler.
Ya ne alakası var :( Bir adam (Luffy) doğuştan gelen yeteneğini kullanarak doğrudan vs. sonucuna etki ediyor. Başka bir adam (Mingo) Luffy'yi oyalasın diye yeteneğini kullanıyor. Oyalama amacı nerdeeeee, kendime geleyim de gücümü toparlıyım diye Gatz'ın kollarına kendini atmak nerde ? Ki daha önce de yazdığım ve kendi gözlerimizle de gördüğümüz gibi Luffy ile Belami arasındaki güç farkı tek atacak kadar büyük. Luffy istediği zaman kurtulabilir ordan. Bu süreci uzatması kendi mallığı. Yoksa Mingo da Luffy de biliyor Belami eziğinin kendini aslında tutamayacağını. Kaldı ki son zamanlarda Mingo serbest bıraktı Belami'yi :(

Bir de ayırd etmediğin nokta şu:

Belami Law'ın kolunun kesilmesine vesile oluyor ancak Gatz Mingo'nun yenilmesine etki ediyor. Aradaki fark gayet açık değil mi ? :(

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 16)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık