Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Adam kan kusmuş hala işlevi yok etkisini kaldırdı diyorsun.Doflamingo hücre yenileme yapıyor herhalde haberimiz yok.Beyazsakalın kılıçlanmasından farkı yok ama diyorsun handikap yok.İyi güzel valla.Handikap anlayışın ölüm döşeği heralde senin.
Beyazsakalın olayından nasıl farkı yok yahu ? Beyazsakal kendini iyileştiremiyor ? Ki siz bu handikap olayını Dof'un enjeksiyon yemesinden sonra bile Beyazsakal ile kıyaslıyordunuz. Ne oldu bir de üstüne böyle şahane bir teknik yedi ? Beyazsakal'dan daha büyük bir handikapta demeniz lazım.:D Hacım iyi hatırlıyorum. Ta o zamandan Dof'un yenilgisine bir bahane bulabilmek için adamın aldığı her darbede Dof handikapla başlayacak diyordunuz. Ve o arada aksini savunuyordum.

Ama Law'ın o saldırısıyla birlikte gerçekten de hak verecektim size. Ama adam Law'ın o saldırısı için intihar saldırısı diyor. Niye ? Çünkü bu saldırının işlevini ortadan kaldırabilecek şekilde organlarını dikti ve iyileştirdi diye. O saatten sonra da Dof'un daha o bölgesinde ki bir sıkıntıdan dolayı ne yalpaladığını ne de sıkıntı çektiğini gördük.

WB'yi etki eden arada durup soluklanmasına ve kan kusmasına sebep olan bir şeyin biz Dof'ta etkisini neden hiç göremedik ? Hani şunu demek istiyorum. Dof bir tekniği yaparken aldığı darbe yüzünden ne etkilendiğini ne de bir şeyi eksik yapabildiğini gördük. Yani bir belirti bile yok.

Adam kan kusmuş hala işlevi yok etkisini kaldırdı diyorsun.Doflamingo hücre yenileme yapıyor herhalde haberimiz yok.Beyazsakalın kılıçlanmasından farkı yok ama diyorsun handikap yok.İyi güzel valla.Handikap anlayışın ölüm döşeği heralde senin.
Luffy Doffy yi bıraksa zaten ölecekti. Bu kadar handikap ve olumsuz şartlarda iyi dayandı. G4 falan hikaye, boşuna yani. Doffy nin hakkını yedi Oda değişiği.

Beyazsakalın olayından nasıl farkı yok yahu ? Beyazsakal kendini iyileştiremiyor ? Ki siz bu handikap olayını Dof'un enjeksiyon yemesinden sonra bile Beyazsakal ile kıyaslıyordunuz. Ne oldu bir de üstüne böyle şahane bir teknik yedi ? Beyazsakal'dan daha büyük bir handikapta demeniz lazım.:D Hacım iyi hatırlıyorum. Ta o zamandan Dof'un yenilgisine bir bahane bulabilmek için adamın aldığı her darbede Dof handikapla başlayacak diyordunuz. Ve o arada aksini savunuyordum.

Ama Law'ın o saldırısıyla birlikte gerçekten de hak verecektim size. Ama adam Law'ın o saldırısı için intihar saldırısı diyor. Niye ? Çünkü bu saldırının işlevini ortadan kaldırabilecek şekilde organlarını dikti ve iyileştirdi diye. O saatten sonra da Dof'un daha o bölgesinde ki bir sıkıntıdan dolayı ne yalpaladığını ne de sıkıntı çektiğini gördük.

WB'yi etki eden arada durup soluklanmasına ve kan kusmasına sebep olan bir şeyin biz Dof'ta etkisini neden hiç göremedik ? Hani şunu demek istiyorum. Dof bir tekniği yaparken aldığı darbe yüzünden ne etkilendiğini ne de bir şeyi eksik yapabildiğini gördük. Yani bir belirti bile yok.

Hala diyorsun iyileştirme.Adam müdahale etmiş organların parçalanmasını engellemiş sadece.Müdahale etmese hepsi gidecek adam zaten ölecek.Hasarı bir kere almış daha kötüye gitmesini önlüyor.Belirti yok diye hiçbir şey olmadı yani.O zaman her karakter kendini bıçaklatsın nasılsa dışarıdan temiz gözüküyorsa sorun yoktur... Law kendi diyor zaten bu seni içeriden bitirecek diye.Bitirememesi hiç etkilemediği anlamına gelmiyor.Adam vücuduna yama yaptıysa birşeyler değişmiş o yüzden yapıyor.Neyse ne desem boş sanırım sana daha fazla yazasım kalmadı.

Zaten bu yüzden Law ne yaptıysa nafileydi. Ne Doffy ye bi zarar verebildi ne Luffy ye aman aman destek verebildi.
Yarın G4'ün çok abartı bir tekniği daha çıkar veya G5 çıkarsa ne dicekler acaba? Hala kıymetli Doffy lerini övmeye devam edeceklerinden pek şüphem yok gerçi. :(
Kıymetli olan Doffy değil OP. Heidi izler gibi okunmaz seri. G4'te salsan amiral uçuracak g5 çıktımı yonkou dövecek falan eee normal hali Dof'u gıdıklıyor anca onu ne yapacağız? Seriden, güç dengelerinden daha çok şey beklemek ne zamandan beri fanlık oldu forumda. Hem tek başına Dof'u yenememesi hem g4 haricinde ezik kalması hayal kırıklığıydı. Aynı mangayı okuduk hepimiz, sahnelerin çoğu yoruma açık bile değil ki görüş farklılıkları olsun. Mangakanın her yaptığına eyvallah deyip arc bossu şamar oğlanına döndüğünde işte Luffy'nin gücü hülooooğ diye adamı övecek halimiz yok. Bugüne kadar Luffy'nin tek başına yenmediği dövüşürken bu kadar yardım aldığı tek arc bossu Doffy'dir herhalde çöpleri saymazsak. Üstelik 2 yıllık zaman atlamasından sonraki ilk ciddi tehditti Dof. Yıllardır Dof'un, Luffy'i amiral seviyesine taşıyacak bir basamak olduğundan bahsedip durduk adam o seviyeye asansörle çıkıp aynı hızda indi gene anasını satayım :/

Hala diyorsun iyileştirme.Adam müdahale etmiş organların parçalanmasını engellemiş sadece.Müdahale etmese hepsi gidecek adam zaten ölecek.Hasarı bir kere almış daha kötüye gitmesini önlüyor.Belirti yok diye hiçbir şey olmadı yani.O zaman her karakter kendini bıçaklatsın nasılsa dışarıdan temiz gözüküyorsa sorun yoktur... Law kendi diyor zaten bu seni içeriden bitirecek diye.Bitirememesi hiç etkilemediği anlamına gelmiyor.Adam vücuduna yama yaptıysa birşeyler değişmiş o yüzden yapıyor.Neyse ne desem boş sanırım sana daha fazla yazasım kalmadı.
Senin dediğin gibi olsa Dof'un şu an şu halde olmasının hiçbir imkanı olmazdı. Bak eğer Dof o saldırının amacını ortadan kaldıramamış yarım organlar ile Luffy'nin g4 darbelerini sonra da King Kong gibi bir saldırıyı yeseydi. Şu an o gemide konuşacak durumda olmaması gerekirdi. Çünkü o darbeden sonra bayılışa sonrasında da kairoseki ile paketlenmeye geçiyor. Yine kendine bakım yapabilecek bir durumda değil. Ama gemidede sağlam bir halde olduğunu görüyoruz.

İyide kardeşim bu adamlar birlikte öyle uzunca bir karşılaşma yapmıyor sıkıntı burada. O zaman Dof'un yanında da Trebol var derim bende. Kuklası varmış yokmuş ama kuklası Dof gibi saldırıyor yav. Dof'un kendisinden bir farkı yok gibi. Yani Dof'un meyvesinin yetenekleri sana absürt gelmiyor mu? Meyve onarım dahil çoğu şeyi yapıyor ama burada ezilen muamelesi gören Luffy.

Law'ın saldırılarını Luffy'ye yapması vs. bunlar ayrı konu. Sizin handikap verdi dediğiniz yetenek Dof'a öyle bir handikap oluşturmuyor. Madem bu saldırı sonrası Dof bu kadar kötü duruma düştü, Dof bilincini yitirdikten sonra kafesin kaybolması gibi bu iplerin vs. de gitmesi lazım (Hatta bazı arkadaşlara göre iç organları olmadan dövüşüyordu.) ama adama bakıyoruz hiç bir şey yok gibi hala Tsuru'ya laf vuruyor. Luffy ile karşılaşması sırasında bu hasarlardan dolayı zor durumda kalmışlığı da yok.

Luffy'nin kimse karışmadan direk Dof ile karşılaşmasını bende istiyordum. Ama hikaye Law'ın hikayesi mecbur bir noktada dahil etmek zorunda. Öyle olsaydı bunları konuşmak durumunda kalmayacaktık.
ama işte siz derken, beni doflamingo fanlarıyla bir tutuyorsun :D meyve gücünün ona avantaj saglaması, adamın sucu degil. kendini onarmasıda, onun sucu degil... neyi ? gücü. ben dofu övüyorum, çünkü adam saglam cıktı. ama aynı zamanda luffyide övüyorum, çünkü normal halinin gücü dofa yetmesede, g4te bir güzel dövdü. altta metinede yazıcam aynısını şimdi. g5 cıkabilir luffyden, ihtimal dahilinde. hatta g4 te, daha güclü bir saldırısıda cıkabilir. zaten burdaki hiçkimse; g4 luffy sınırsız bir sekilde olsa, doffyi dövemez demiyorki...

sadece normal luffy, dofa hasar veremedi fazla ve inan lawda veremezdi. luffynin avantajıylan verdi. yani ikisi normal halleriyle, ancak dofa zarar verebildiler. ha law parasını dogru ata yatırmıs, luffynin imba bir teknigi cıktı, sokak sokak gezdirdi dofu. ama ondada zaman yine yetmedi.

sonra lawın dahil olmak zorunda olması, işin bahane kısmı...istese e.oda luffye bir güzel dövdürür, dofu lawın önüne attırabilirdi... yapamazmıydı ? yapardı. yapmadıgına göre, bende bu sekil konusmak zorundayım. yoksa iki taraf aslında anlasıyorlar... sadece, herkes kendi fanı oldugu karakterin acısından bakıyor.

g4 luffy > doflamingo
normal luffy + law < doflamingo. bence bu gayet basit bir gercek.

Zaten bu yüzden Law ne yaptıysa nafileydi. Ne Doffy ye bi zarar verebildi ne Luffy ye aman aman destek verebildi.
Yarın G4'ün çok abartı bir tekniği daha çıkar veya G5 çıkarsa ne dicekler acaba? Hala kıymetli Doffy lerini övmeye devam edeceklerinden pek şüphem yok gerçi. :(
g5 cıkabilir metin. ama bu dofun law ve luffye aynı anda direndigine, g4 le bile hemen ölmedigi gibi bir gercegi degiştirmezki. şimdi mesela gördükki, luffy hordyi teklermiş. ama kimse diyemezki, hordy luffye hasar vermedi ? veya ugrastırmadı :D

ha diyebilirsinki g5i varsa, luffy dofdan cok üstündür. bu dogrudur. ama su an itibariyle, g4 haric dof bu pokemonların ikisinden birden üstündü. harbi lawın aglaya aglaya plan kuracagı kadar varmıs. adam kendi söylüyor zaten, bir daha tayfamı görecegimi zannetmiyordum diye... bedavaya öldürtcekti kendini, allahtan luffy var. :)

Senin dediğin gibi olsa Dof'un şu an şu halde olmasının hiçbir imkanı olmazdı. Bak eğer Dof o saldırının amacını ortadan kaldıramamış yarım organlar ile Luffy'nin g4 darbelerini sonra da King Kong gibi bir saldırıyı yeseydi. Şu an o gemide konuşacak durumda olmaması gerekirdi. Çünkü o darbeden sonra bayılışa sonrasında da kairoseki ile paketlenmeye geçiyor. Yine kendine bakım yapabilecek bir durumda değil. Ama gemidede sağlam bir halde olduğunu görüyoruz. Buna ne diyeceksin peki ?
Gear 4 adamı yıktı da organlarını ezecek yamayı ortadan kaldıracak kadar da ezmedi yani abartmayın o kadar.Bakımı yapacağı an yapmış iş işten geçmiş kairosekinin önemi yok.Ben durumu çok ağır demiyorum zaten.Elbet etkilenmiştir diyorum.Öyle bir saldırıdan sonra eski haline dönebilmesi mümkün değil.Dayanıklılığı ve vücut işlevleri eskisi gibi olmayabilir.İçten etkileyen bir saldırıda kişi kendi bile yeterince fark edemeyebilir durumu.Law yeniliyor luffy ve Dof dövüşürken onlara bakıyor ve Dof tekmeleşirken zorlanır biçimde gösteriliyor.Daha önce luffyi tek tekmede uçuran bir adam knife olayından sonra zorlanıyor.Ne ara işler bu kadar değişsin ki durup dururken.

4 bittikten sonra Luffy'nin düştüğü hal ortada. Adada o hayvanlardan nasıl kurtulmuş ne yapmış bilmiyorum, ama açıkça gördük ki adamın yürümeye mecali yok.
Usta E.oda Luffy aracılığıyla söylüyor zaten mangada. Ben 10 dakka ondan kaçabilirim ama size ne olur bilemem. Adam o halde iken kaçabilirim diyorsa kaçar yani yoksa o lafı niye desin. Beni öldürür bu halde toparlanmama yardım edin derdi direk.

Senin dediğin gibi olsa Dof'un şu an şu halde olmasının hiçbir imkanı olmazdı. Bak eğer Dof o saldırının amacını ortadan kaldıramamış yarım organlar ile Luffy'nin g4 darbelerini sonra da King Kong gibi bir saldırıyı yeseydi. Şu an o gemide konuşacak durumda olmaması gerekirdi. Çünkü o darbeden sonra bayılışa sonrasında da kairoseki ile paketlenmeye geçiyor. Yine kendine bakım yapabilecek bir durumda değil. Ama gemidede sağlam bir halde olduğunu görüyoruz.
Denizciler onarmışlardır.Yaralı adamı bağlayıp götürcekler mi direk :fool:

Üstündekiler mahkum elbisesi değil mi zaten.Soymuşlar adamı :respect:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 100)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık