Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kör topal

Dalga mı geçiyon bilmiyorum ama bence bu sözler ona benzediğini daha çok gösteriyor. Şu kaçmazdı çünkü arkadaşları tehlikeye düşeceğini bilirdi sözü resmen Lucci'nin karşısında duruşunu anlatıyor. Ve öncesinde ordularını dağıtmasını felan.
En alttakini okumadan yorum atmışsın sanırım.Önce oku sonra bir şeyler yazarsın. Luffy, Roger'e baya benziyor demiştim. Okumadan konuşma önce ne yazdığım hakkında bilgi sahibi ol sonra bilgili gibi konuşursun.

Kizaru'dan Kuma'dan kaçtı Luffy. Çünkü boş yere öleceklerdi veya yakalanacaklardı.
Akainu'dan da kaçardı Ace yerinde olsa.
Ama Ace ve Roger farklı işte.
Luffy mantığını da kullanıyor çünkü. Ace'de o yok.
Roger'ı kimse sevmiyor. Onu tanıyanlardan seven duymadık. Ama Luffy'yi düşmanları bile seviyor.
Bence her şey tam olarak gösterilmiş ve anlatılmış değil.

Luffy arkasında bir arkadaşı kalsaydı orda kaçmazdı. Kizaru'dan kaçalım dedi. Ama arkasında arkadaşı kalsa kaçmazdı. Bu arada anlatmak istediğim diğer bir nokta eğer karşısında gerçekten karşı koyamayacağı biri çıksaydı yaşayamazdı.Ya da Luffy gibi bazı yardımlarla ya da şans ile oradan kurtulabilirdi.

Ace mesela kaçmadı ama adam öldü gitti. Çünkü karşısında ki herif onun baya bir aşıyordu.

@Dragon'un Dövmecisi

Öncelikle üslubuna dikkat et. Ben o lafını görerekten öyle bir şey yazdım. Ve kimseye de bilgelik taslamadım. Taslamam da. Herkesin kendi fikirleri vardır. Ben o şekilde diyerek bir şeyler ima ettiğini sandım ve zaten sana yazım da dalga mı geçiyon bilmiyorum diyerekten de onaylayıp onaylamamanı bekledim.

Roger'ın hiç kaçmamış olması.Luffy'den daha az tantanalı bi hayatı olduğuna işaret bence.Sonuçta Luffy Aokiji ile karşılaşana kadar hep bi rakibini yeniyordu sonra ondan bi tık güçlüsü geliyordu onu yeniyordu.Alpamis dedi yanılmıyorsam Roger hep kk ve yonko ayarı dolaşmadı diye. Buna hak veriyorum.Yani Roger belli bi ritmde bi düşmanı yenmiş sonra güçlüsü gelmiş onu yenmiş.Amiralle de amiral indirebilecek güçte iken karşılaşmış demektir.Ya da Luffy'nin Aokiji ile karşılaştığı gibi karşılaşmış yenilmiş ama amiral ona dokunmamıştır.

Ve ya Garp hiç kaçmadı diyor ama hep yanında bulunmadı onun değil mi.Atıyorum Oda Goroseilerden birinin gücünü anlatmak için Rayleigh'in ağzından bi kerecik o goroseiden kaçtığını anlatsa...Sonuçta Garp her an onunla birlikte değildi ama Rayleigh çömezlikten beri Roger ile birlikteydi.Yani Garp'a bu konuda ne kadar güveniriz bilemem.

kör topal

Garp - Roger, Smoker - Luffy işte. Her zaman yanlarında değildi mesela kizarudan yada aokijiden haberi yoktur.

Roger'ın hiç kaçmamış olması.Luffy'den daha az tantanalı bi hayatı olduğuna işaret bence.Sonuçta Luffy Aokiji ile karşılaşana kadar hep bi rakibini yeniyordu sonra ondan bi tık güçlüsü geliyordu onu yeniyordu.Alpamis dedi yanılmıyorsam Roger hep kk ve yonko ayarı dolaşmadı diye. Buna hak veriyorum.Yani Roger belli bi ritmde bi düşmanı yenmiş sonra güçlüsü gelmiş onu yenmiş.Amiralle de amiral indirebilecek güçte iken karşılaşmış demektir.Ya da Luffy'nin Aokiji ile karşılaştığı gibi karşılaşmış yenilmiş ama amiral ona dokunmamıştır.

Ve ya Garp hiç kaçmadı diyor ama hep yanında bulunmadı onun değil mi.Atıyorum Oda Goroseilerden birinin gücünü anlatmak için Rayleigh'in ağzından bi kerecik o goroseiden kaçtığını anlatsa...Sonuçta Garp her an onunla birlikte değildi ama Rayleigh çömezlikten beri Roger ile birlikteydi.Yani Garp'a bu konuda ne kadar güveniriz bilemem.
Kaçmadığını sadece Garp demiyor yalnız. Shanks da 'Ace'in yaptığına inanamıyorum. Bu tıpkı kaptan Roger'ın yaptığı.Bazen ben de kaçalım dedim,ağladım ama o hiç kaçmadı.' gibi bir şey diyor. Yani Roger gerçekten kaçmıyormuş. Sonuçta Shanks onun tayfasındandı.
Ayrıa episode 0'da da Buggy kaçalım diye ağladığında sanırım Rayleigh de 'Boşuna uğraşma.' gibi bir şeyler diyordu.

kör topal

Kaçmadığını sadece Garp demiyor yalnız. Shanks da 'Ace'in yaptığına inanamıyorum. Bu tıpkı kaptan Roger'ın yaptığı.Bazen ben de kaçalım dedim,ağladım ama o hiç kaçmadı.' gibi bir şey diyor. Yani Roger gerçekten kaçmıyormuş. Sonuçta Shanks onun tayfasındandı.
Ayrıa episode 0'da da Buggy kaçalım diye ağladığında sanırım Rayleigh de 'Boşuna uğraşma.' gibi bir şeyler diyordu.
Aynen öyle Roger ve Ace tam çatlak Luffy'de mini çatlak.

Onu hatırlattığın iyi oldu.Ama Shanks ve Buggy tayfasına katıldığında Roger zaten almış başını yürümüş bi haldeymiştir zaten.Kaçacağı biri olduğunu sanmıyorum.

Herkes Roger'ın ya da WB'nin nasıl ierlediğini görmüş gibi konuşuyor. Ben ne Roger'ın ne de WB'nin Luffy kadar tehlikeli maceralar yaşadığını sanmıyorum. Luffy boyunu aşan çok kişiyle karşılaştı. Burda rakiplerinden bahsetmiyorum. Daha çok imkansızı başardığı yerlerden bahsediyorum. Kim çaylaklık döneminde Hükümetin 3 kurumunu basığ da ordan sağ çıkabildi. Tamam bunda başkalarının yardımı oldu. Ama bu kişilerin ona yardım etmesinde yine en çok gösterdiği iradenin etkisi var. Bu da ileride gelecek seviyeyi gösteriyor.
WB ve Roger'ın zorluk yaşamadığını nereden biliyorsun?
Ayrıca millet Luffy'e gücü için değil, iradeli ve idealist yapısından dolayı biat etti. Bunlar farklı şeyler

Coby, daha güçsüzüm ve hazır değilim ama birgün seni yakalayacağım luffy diyor. Yani belli bir güce ulaşacak, hemde baya bir güce, bu güce nasıl ulaşacak göreceğiz. Meyve veya başka bir durum, travma geçirip kendini güç elde etmeye adamış olsa falan iyi olurdu :artiz:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık