Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Shanks'in bulunduğu mevkiye çıkmak ya da o mevkide kalabilmek çok daha zor bir iş. Tamam Yonkouların çok güçlü de tayfaları var. Ama Yonkoular Mihawk gibi teke tek düello yapmıyorlar.Çünkü Mihawk'ı yenmek isteyecek biri büyük ihtimal sahip olduğu ünvanı istiyordur. Bunu kanıtlayabilmek için de teke tek bir vs de onu yenmesi gerekir. Ama Shanks'e saldırmak isteyecek birinin de baya güçlü bir tayfası olmak zorunda. Ve bu arada Shanks'in indirilmesi için ittifak yapıp eşleştirmeleri 3-1 yapan da sizlersiniz.:)

Zira Shanks vs Kid, Hawkins,Apoo olacak. Hani bir Yonkou kaptanın belki de uğraşmak zorunda kaldığı şeyler böyledir ? Tayfası olduğu halde 3-1 atacak vsyi.:)

Bu arada Yonkou kaptanlarının bu kadar güçlü tayfa üyeleri olmaları da zaten bu adamların gücünü gösteren ayrı bir olgu.
Nasıl daha zor bir iş? Mihawk'a şu ana kadar dalan sağlam bir adam görmedik ama Shanks'a da görmedik? 2.5 yıl oldu Luffy maceraya çıkalı ve yok. Mihawk teke tek kapışıyor da Shanks tek başına 1000000 kişiye mi dalıyor? Onun da yardımcı olarak tayfası var. Kid ittifakından bahsetmişsin yahu tamam üç kişiler de bire bir kıyasladığında Shanks ile kıyaslanamaz hiçbiri. Elbetteki 3 kişi olacak. Öyle bir söylemişsin ki sanırsın 3 tane amirale dalıyor. Diyelim bu üçünü Shanks yendi. Mihawk'a dalsalar Mihawk'ın yenemeyeceğini nereden biliyorsun anlamadım ki. Nasıl mantık kurdun. İlginç.

İşin kolayı varken neden zoru seçesin ki? Elinde 7 tane güçlü adam varsa kullanmak istersin elbette. Ne kadar çok güç o kadar rahat galibiyet. Ki shichiler kafalarına göre takıldılar, Garp ve Sengoku karışmadı. Hepsi varını yoğunu koysa o savaş çok kısa sürede biter.

Ben değilim O eskidendi. 1 yıl kadar zamandır aksini savunuyorum. Ben yonkoların denk olduğunu düşünmüyorum. Tayfalarının da denk olduğunu düşünmüyorum. Denk derken eşit yani. Bence kaptanların arasında da fark var tayfalar arasında da. Ki mangaka kaptanlar arasında fark olduğunu bizzat birisine en güçlü unvanı vererek gerizekalıya anlatır gibi anlatmış. Hepsini eşit tasarlasa en güçlü demez. Hani kalbi tekledi, haki salamadı falan deniyor da Shanks ile gemide çarpıştıklarında bayağı da saldı haki. İki haki çarpışınca gök yarıldı. Yani MF'de olmasa bile Shanks gemiye geldiğinde en güçlüydü WB. Orada olmasa ondan 1 sene önce. Anlatabildim mi? Yonko olmak için 10 gücünde olacaksın diye bir şey yok. Biri 10 diğeri 9.5 bir diğeri 9 olabilir. Önemli olan yonko olmak değil. Amiral üstü güç sahibi olabilmek. Ben bir amiralin yonko olabileceğini düşünüyorum sağlam tayfa ile. Çok yazdım tekrar yazmayacağım bunları. Mihawk'ı da amiral seviyesi gördüğüm için sağlam tayfa kurarsa olabiir diye düşünüyorum. WB gücünde görmüyorum. Ama Shanks da WB gücünde olmayabilir, o olsa Kaido olmayabilir, Mom olmayabilir vs. Yonkoları gerçek hayattaki krallıklar gibi düşün. Kiminin toprakları daha geniş, kiminin ordusu daha sağlam vs. OP'a uyarlarsan bunlar 4 ayrı krallık ki imparator deniyor bunlara. Bölgeleri var. Takdir edersin ki hepsinin bölgeleri m2'si m2'sine aynı değildir, kimi az kimi fazla. Ordu desen kimininki daha fazladır, daha güçlüdür, kiminin daha azdır, daha güçsüzdür. Bunlar eşit 4 korsan değil, eşit 4 tayfa da değil. En güçlü 4 tayfa sadece.
Üslubuna bayılıyorum.:S

Ben de Yonkouların eşit güçlerde olduğunu düşünmüyorum. Denk derken az çok birbirleri ile savaşabilecek güçte olduklarından bahsediyorum. Yoksa Shanks, WB'yi orda biçer giderdi. Yahu Dünyanın en güçlü adamı bir Amirali alamadan gider mi ? Siz Dünyanın en güçlü adamının performansı olarak mı görüyorsunuz MF'da WB'nin yaptıklarını.

Amiraller gibi birbirine çok yakın güçte ki adamların vs'sinin sonucunda bile biri diğeriyle olan geçmişinden dolayı yaşamasına izin veriyor. Ki Amirallerden hatta sana göre Yonkoulardan bile daha üstte en üstte olan WB, MF savaşında arkasından bir düşmanını bile alamadan ölüp gidiyor. WB'nin kendisi sonsuza kadar güçlü kalamayacağından dem vuruyor. BB gibi öncesinde WB'yi sayan biri MF savaşında ona güçten düştüğünü eskiden gücüne saygı duyduğunu söylüyor.

Bu arada Dünya hükümeti Roger ile zamanında dövüşmüş ve efsane olan bir adama böyle bir lakap vermeyecekte başka kime verecek. He şimdide dünyanın en güçlü canavarı diye bir ünvana sahip olan Kaido çıktı karşımıza.:)

Nasıl daha zor bir iş? Mihawk'a şu ana kadar dalan sağlam bir adam görmedik ama Shanks'a da görmedik? 2.5 yıl oldu Luffy maceraya çıkalı ve yok. Mihawk teke tek kapışıyor da Shanks tek başına 1000000 kişiye mi dalıyor? Onun da yardımcı olarak tayfası var. Kid ittifakından bahsetmişsin yahu tamam üç kişiler de bire bir kıyasladığında Shanks ile kıyaslanamaz hiçbiri. Elbetteki 3 kişi olacak. Öyle bir söylemişsin ki sanırsın 3 tane amirale dalıyor. Diyelim bu üçünü Shanks yendi. Mihawk'a dalsalar Mihawk'ın yenemeyeceğini nereden biliyorsun anlamadım ki. Nasıl mantık kurdun. İlginç.
Ben sana Mihawk'ı biri yenmek istiyorsa onu sahip olduğu ünvanı alabilmek için onunla dövüşür diyorum. O yüzden bu düello olur. Ve gördüğümüz kadarıyla da Mihawk'ın ünvanını isteyen o kadar fazla kişi yok.

Ama Shanks'in tahtını isteyen ve onu bu tahttan indirmek için her türlü yola başvurabilecek olan binlerce tayfa var bundan bahsediyorum. Halihazırda çağın en güçlü tayfaları olan ve bunların kaptanlarına Supernova denilen kişiler var.

Bak adamın umurunda değil Shanks'i nasıl yendiğinin. Bunun için üçlü ittifak bile yapar. Her şeyi yaparlar.

BB normalde WB'yi indirebilr miydi ? Ama WB'yi indiren olarak onun tahtının yerine geçen olarak BB'yi gösteriyorlar.

Yani Yonkoulara kafa tutmak herkesin harcı değil. Ama kafa tutan güçlü kişilerde olursa bu adamı hangi şekilde olursa olsun tahtından indirmek ister. Ha bizim tayfa ayrı. Orası farklı.:)

Bu arada sorun o üçlüyü Shanks ve ya Mihawk'ın yenebilecek olması değil ? Sorun böyle bir ittifağa karşı savaşacak olma olasılığının fazla olduğu kişinin Shanks olması.

Son düzenleme:

Ben de Yonkouların eşit güçlerde olduğunu düşünmüyorum. Denk derken az çok birbirleri ile savaşabilecek güçte olduklarından bahsediyorum. Yoksa Shanks, WB'yi orda biçer giderdi. Yahu Dünyanın en güçlü adamı bir Amirali alamadan gider mi ? Siz Dünyanın en güçlü adamının performansı olarak mı görüyorsunuz MF'da WB'nin yaptıklarını.

Amiraller gibi birbirine çok yakın güçte ki adamların vs'sinin sonucunda bile biri diğeriyle olan geçmişinden dolayı yaşamasına izin veriyor. Ki Amirallerden hatta sana göre Yonkoulardan bile daha üstte en üstte olan WB, MF savaşında arkasından bir düşmanını bile alamadan ölüp gidiyor. WB'nin kendisi sonsuza kadar güçlü kalamayacağından dem vuruyor. BB gibi öncesinde WB'yi sayan biri MF savaşında ona güçten düştüğünü eskiden gücüne saygı duyduğunu söylüyor.
Bu arada Dünya hükümeti Roger ile zamanında dövüşmüş ve efsane olan bir adama böyle bir lakap vermeyecekte başka kime verecek. He şimdide dünyanın en güçlü canavarı diye bir ünvana sahip olan Kaido çıktı karşımıza.:)
Ortalama hepiniz aynı şeyleri yazıyorsunuz. WB güç olarak eksik hiç bir yanı yoktu ki, amiral alamaması kendi beceriksizliği. WB bu yüzden ezilmiyor mu zaten? Adamın tek deprem yumruğu koramiral tekliyor. E hayvan gibi dayanıklı kaç yüz küsür darbe aldı ayakta kaldı. Gücünü kullanamadı diye güçsüz mü oluyor bir adam.

Mihawk konusunda size katılıyorum, amirale yakın çıkarsa ne mutlu ona.

@Dragon Dofy' den daha güçsüz de çıkabilir. Zaten Dofy amiral ayarı adam.

Ümü ümürül ülümüdü .s.s

Yahu sanırsın Shanks olsaydı Ace'i almaya gelen muhakkak bir amiral götürecekti yanında :D Kardeşim güç kıyası yapıyoruz amiral alamadı MF'de diyorsun. MF dediğin yer savaş alanı yahu. Teke tek savaş dönmüyor. İlk başta Kizaru sıçradı lazer yağdırdı WB'ye sonra Aokiji de saldırdı Akainu da. Biz ne gördük o savaşta söyleyeyim mi? WB tarafsız sahada teke tek bir vsde amirali yener. Buna kimse itiraz etmiyor zaten. İstersen anket aç. Önemli olan adamda o gücün olması, büyük bir savaş sırasında amiral alıp alamaması çok da önemli değil. Adam amiral üstü var mı itirazın?

Arkadan alamadı da Akainu onu aldı mı kalbi tekleyince :D Magma la magma? Sen Shanks'ı god sandığın için arkasından dalsa Akainu'yu 100 parçaya böleceğini sanabilirsin ama magmanın, bir vuruşta kafa götüren magmanın tökezlemiş bir adamı götüremediği yerde kusura bakma da Shanks, Akainu gibi azmanı indiremez iki vuruşta.

BB eskiden saygı duydum dese ne anlamadım :D Bıbı bıbıcım diye yalvaran da o değil mi yahu :D Ölüme 3-5 dk kalmış haliyle 2 vuruş yapıyor Akainu dibe gidiyor, ilk vuruşta anında tepki gösterebilen Akainu ikincisinde tepki verebiliyor mu? Hayır. Düşüyor. Amiral la amiral. Sengoku'nun ağzı açık: hala daha bu kadar güçlü! diyor. Bu adam yaşlı, yılların denizcisi. Kaç tane güçlü adam görmüştür şu denizde. Ama onun ağzını açık bırakacak kaç kişi vardır? Gene ona en güçlü dedirtebilecek? Sonra gidip BB'yi yalvartıyor. Sonra kafası gitmiş halde dövüşe devam edebilecek kaç adam vardır? Dayanıklılığı ve saldırı gücü akıl almaz boyutlarda.

Shanks biçerdi Shanks kaçardı Shanks uçardı. Ula sabır daha görmedik adamın gücünü. Mihawk amiral seviyesidir ama gelgelelim ya Shanks da amiral seviyesi çıkarsa? Daha adamın seviyesini bilmiyorken, WB gibi savaşırken görmemişken ona atlar buna sümüğünü fırlatır falan diyorsun.

Ortalama hepiniz aynı şeyleri yazıyorsunuz. WB güç olarak eksik hiç bir yanı yoktu ki, amiral alamaması kendi beceriksizliği. WB bu yüzden ezilmiyor mu zaten? Adamın tek deprem yumruğu koramiral tekliyor. E hayvan gibi dayanıklı kaç yüz küsür darbe aldı ayakta kaldı. Gücünü kullanamadı diye güçsüz mü oluyor bir adam.

Mihawk konusunda size katılıyorum, amirale yakın çıkarsa ne mutlu ona.

@Dragon Dofy' den daha güçsüz de çıkabilir. Zaten Dofy amiral ayarı adam.
Yahu nasıl yoktu ? Adam doğru dürüst haki salamadı ? K.hakisini istediği gibi kullanmadı. Ki bu yüzden bu kadar darbeye maruz kaldı. Sen bir Yonkou'Nun savunmasının top tüfekle aşılabileceğini düşünüyor musun ? Kaç top yedi peki ? Şu an Luffy'de Koramiral tekler emin ol. Sabo'da tekliyor. Ben WB'nin o halde olmasına rağmen bile efsaneliğini gösterdiğini söylüyorum. Yaşlılık hastalık bunların etkisini çok iyi gösterdi Oda bize. Ama o performans Dünyanın en güçlü adamının performansı değildi.

Ben sana Mihawk'ı biri yenmek istiyorsa onu sahip olduğu ünvanı alabilmek için onunla dövüşür diyorum. O yüzden bu düello olur. Ve gördüğümüz kadarıyla da Mihawk'ın ünvanını isteyen o kadar fazla kişi yok.

Ama Shanks'in tahtını isteyen ve onu bu tahttan indirmek için her türlü yola başvurabilecek olan binlerce tayfa var bundan bahsediyorum. Halihazırda çağın en güçlü tayfaları olan ve bunların kaptanlarına Supernova denilen kişiler var.

Bak adamın umurunda değil Shanks'i nasıl yendiğinin. Bunun için üçlü ittifak bile yapar. Her şeyi yaparlar.

BB normalde WB'yi indirebilr miydi ? Ama WB'yi indiren olarak onun tahtının yerine geçen olarak BB'yi gösteriyorlar.

Yani Yonkoulara kafa tutmak herkesin harcı değil. Ama kafa tutan güçlü kişilerde olursa bu adamı hangi şekilde olursa olsun tahtından indirmek ister. Ha bizim tayfa ayrı. Orası farklı.:)

Bu arada sorun o üçlüyü Shanks ve ya Mihawk'ın yenebilecek olması değil ? Sorun böyle bir ittifağa karşı savaşacak olma olasılığının fazla olduğu kişinin Shanks olması.
İstemek ne yav? Saldıran görmedik diyorum adam isteyen çok diyor. La bana ne istekten? Ben de Adriana Lima'yı istiyorum. Ama bunun için harekete geçmiyorum, geçsem de bi pok olmaz. Yoksa 235125 tane kılıç ustası var isteğe kalsa, adam der ki ben en iyi olmak istiyorum. Ama çok azı deniyor bunu. Ki Mihawk da en güçlüler bile bana saldırmaktan çekinir diyor Zoro Baratie'de daldığında. Hayır hala anlamadım nasıl mantık kuruyorsun? Yonkoluğu korumak zormuş kılıç ustalığını zormuş bana ne yav. Bu iki adam da muhtemel üst sınırındadır zaten. Hangisinin daha çok zorlandığının ne önemi var? Yonkoluk daha zor desek bu Shanks'ın daha güçlü olduğu anlamına gelmez. Eşitlerse eşitlerdir, Shanks güçlüyse güçlüdür, Mihawk güçlüyse güçlüdür. Bizim bilmemiz gereken şey hakiler, dorukiler, kılıç yetenekleri, dayanıklılıkları, hızları vs vs. Bunlarla belirlenir hangisi önde hangisi arkada. İkisini de tartabileceğimiz bir savaş görmemişken şu güçlüdür demek zor. İsteyen istediğini düşünsün. Çok sorun edilecek bir şey değil.

İstemek ne yav? Saldıran görmedik diyorum adam isteyen çok diyor. La bana ne istekten? Ben de Adriana Lima'yı istiyorum. Ama bunun için harekete geçmiyorum, geçsem de bi pok olmaz. Yoksa 235125 tane kılıç ustası var isteğe kalsa, adam der ki ben en iyi olmak istiyorum. Ama çok azı deniyor bunu. Ki Mihawk da en güçlüler bile bana saldırmaktan çekinir diyor Zoro Baratie'de daldığında. Hayır hala anlamadım nasıl mantık kuruyorsun? Yonkoluğu korumak zormuş kılıç ustalığını zormuş bana ne yav. Bu iki adam da muhtemel üst sınırındadır zaten. Hangisinin daha çok zorlandığının ne önemi var? Yonkoluk daha zor desek bu Shanks'ın daha güçlü olduğu anlamına gelmez. Eşitlerse eşitlerdir, Shanks güçlüyse güçlüdür, Mihawk güçlüyse güçlüdür. Bizim bilmemiz gereken şey hakiler, dorukiler, kılıç yetenekleri, dayanıklılıkları, hızları vs vs. Bunlarla belirlenir hangisi önde hangisi arkada. İkisini de tartabileceğimiz bir savaş görmemişken şu güçlüdür demek zor. İsteyen istediğini düşünsün. Çok sorun edilecek bir şey değil.
Sana açıklamaktan bıktım.:) Neyse zamanı geldeiğinde inşallah burada oluruz.:) Daha mühim şeyler var.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 25)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık