Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Çok basit kullanacak-açığa çıkarak mekanizmaya sahip değiller. Kullanıp kullanamamayı var ya da yok şekilde alıyorsan orası ayrı. Ama o güce doğuştan sahip olupta kullanamama olayı var. Haki herkeste vardır kimi kullanır kimi kullanamaz. Bunun H.si, B.si olmaz. Kimi o potansiyeli açığa çıkarır kimi çıkaramaz. H. haki için adam ayrı bir parantez açıpta açığa çıkarma standartı vermemiş. Sadece diğerlerinden farklı olarak nadir olmasına dikkat çekmiş.

@Maru de Dame na Ossan
Konumuzun dışında ama en basitinde şöyle örnek vereyim:
İnsan gelişiminde bile doğan her birey her tür yetenekle doğar ama bunu ortaya çıkaracak çevreye, yaşantıya vs. sahip değilse o yetenek çöp olur gider. Bu durumda insan doğuştan yeteneğe sahip değildir diyebilir miyiz?

Neyse bu konuyu daha fazla uzatmaya gerek yok zaten anlaşamayacağız. Ben Rayleigh'nin Haki tanımını referans aldım. Onun dediğine göre bu herkeste olan bir şey. Bunun haricindeki her şey kişilerin kendi yorumudur.
Sen anlaşmamayı kafaya koymuşsun ne desek boş. Rayliegh haki tanımını 2 haki üzerinden yapıyor ve herkeste olduğunu onların söylüyor. Zaten haki bir çeşit aura demek. Yani neye dönüştürürsen onu kullanıyorsun. Ama herkes haoshokuya dönüştüremiyor işte. Bu sahip demek değil. Verdiğin örnekle de gerekli eğitimle herkes haoshoku kullanabilir diyorsun eğer ki çocukluktan eğitilirse. Böyle bir şey yok net yani bu.

Sen anlaşmamayı kafaya koymuşsun ne desek boş. Rayliegh haki tanımını 2 haki üzerinden yapıyor ve herkeste olduğunu onların söylüyor. Zaten haki bir çeşit aura demek. Yani neye dönüştürürsen onu kullanıyorsun. Verdiğin örnekle de gerekli eğitimle herkes haoshoku kullanabilir diyorsun eğer ki çocukluktan eğitilirse. Böyle bir şey yok net yani bu.
Konumuzun dışında diye belirttim, öyle bir önerme olmayacağını dediğin için cevaben o örneği verdim. H. Hakinin çalışarak geliştirelecek bir şey olmadığı zaten açıklanan bir şey.

Görünme olasılığı daha sık olan 2 tanesini nadirden ayırmanın neyi yanlış onu anlamadım? 2 si çalışma ile gelişirken diğeri farklı olarak gelişmiyor yani bunu ayırmasından ne anlam çıkarmak lazım? Nadir olanda haki değil mi? Hani farklı bir isimle adlandırsa eyvallah diyecemde oda haki diğerleride haki.

Konumuzun dışında diye belirttim, öyle bir önerme olmayacağını dediğin için cevaben o örneği verdim. H. Hakinin çalışarak geliştirelecek bir şey olmadığı zaten açıklanan bir şey.

Görünme olasılığı daha sık olan 2 tanesini nadirden ayırmanın neyi yanlış onu anlamadım? 2 si çalışma ile gelişirken diğeri farklı olarak gelişmiyor yani bunu ayırmasından ne anlam çıkarmak lazım? Nadir olanda haki değil mi? Hani farklı bir isimle adlandırsa eyvallah diyecemde oda haki diğerleride haki.
Haki canım ona bir şey demiyorum ki tür olarak herkeste bulunur ama kullanamazlar diyorsun sen. Ben de diyorum ki bulunan bir şey değil kullanma şekli bu. Aynı şeyi düşünüp farklı ifade ediyoruz o zaman. İlk kez bu mesajında anladım onu :(

Maru 3 tip hakinin farklı kullanış şekilleri olduğundan bahsediyor. Hxh'de ki nen olayı gibi. :)

houshoku haki gecen yerlerdeki çeviriler;

1. ilk olarak amazon lily:

- O, Kral'ın İrade Gücü'ydü!

- Şaka bu, değil mi?

- Sadece milyonda bir kişi seçilmişlerin İrade Gücü'nü kullanacak kapasitededir.( o zamanlar hakiyi direk irade olarak cevirmiş fansublar. doflamingonun smile deyişini bodoslama gülücük olarak cevirmek gibi :D ve acıklamaya dikkat edersek sadece secilmiş olanlar bu güce sahip... bu su demek 6 milyar insanda 100 milyon haki kullanıcısı varsa. dünyada toplasan 100 tane houshoku kullanıcısı oluyor. bunu one piece cevirirsek 30 falandır işte en fazla...)

- Ablamızdan başka onu kullanabilen biri görmedim.( daha önce erkekte görmemiştiniz burayı gec :D )

- Bu çocuk, diğerlerinin üstünde durma kapasitesine kralın niteliğine sahip! ( digerlerinin üzerinde duracak kapasitesi var. durabilecekmi diger 2 türede calısmak lazım, cok calısmak lazım cok...)

- Benim gibi Kral'ın İrade Gücü'ne sahip.( hancock asık oldu :))

- Neler oluyor? Sıradan bir çocuk değil mi?!( tabiki degil)

- Kim bu çocuk Allah aşkına?! ( babasının dragon, dedesinin garp oldugunu bilseler, doberman gibi dragonun oglu onda bu gücün olması beklenmeliydi derlerdi. yada ivankov gibi direk anlarlardı zaten ;))

- Çok gürültücüsünüz! Neden bahsediyorsunuz? ( bu bizim herseyden bi haber kamilin tepkisi :D)

- İrade Gücü kullandığını farketmiyor mu?

- Üzerinde kontrolü yok, değil mi? ( buda akainunun marinefordda verdigi tepkinin aynısı... kontrol edememesi demek diger 2 türe kasamadı demek. adam dragonun oglunda houshoku görünce, acetede vardırıda hesaba katıp ne dedi, bu iki kardes burdan canlı cıkamıyacak. yılanın basını kücükken eziceksin )

bir mesaj sonra marineford tepkileri...

2- marineford tepkileri;

- Kral Hakisi miydi?

- Gerçekten mi?

- Ne kadar şaşırtıcı...

- Bu velet...( içi bos cümle wb acaba rogerın bekledigi mi diye düşünüyor bence :p)

- Bakın! Ace sapasağlam!

Kendine gel!

- Ace'nin küçük kardeşi miydi? ( yok üvey kardeşi )

- O da neydi?

- Nerdeyse kendimden geçmişim.

- Aynı babamız ve Kızıl Saçlı Shanks gibi Kral Hakisi’ne sahip.( 2 yonkodada var işte düşünün, digerlerinin üstünde duracak kapasiteyse diger 2 yonkodada cıkar merak etmeyin ;))

- Demek bunu yapan oydu.

- Görünüşe göre bilinçli kullanmadı.( akainu söylüyor)

- Sakladığı dehşet verici güçleri varmış.( koskoca kizaru houshokuyu böyle tanımlıyor... tabiki ezik bayılttıgı için degil. içindeki haki büyüklügünün sokunu yasıyor)

- Beklediğim gibi onun kanında var.( kekkei genkaiye vurgu var ;) )

- Sen de mi? ( ace diyor , ee haliylen rogerın oglunda varsa bırakın dragonunkindede olsun)

- İradesiz olanlar geride kalsın!

- Onu normal bir çaylak gibi düşünmeyin.( düşünmeyin zaten hoshokuyu essege versen, diger 2 türü ögrenince ordaki ezik denizcileri fazlasıyla asar)

- Kral Hakisi... Devrimci Dragon'un oğlu.Buna sahip olabileceğini tahmin etmemiz gerekirdi.

- Yardımcı Amiral Doberman.( dobermanda kekkei genkaiye vurgu yapıyor. babasının oglu lafı her kültürde vardır. )

- Biraz önceki yaptığın Bu gücü kullanmayı nerede öğrendin?

- Neyi kullanmayı?

- Boş ver.

- Ne yaptığının farkında değil.Hala uykudaki bir güç.

- Ama bir şekilde kullanmayı başardı.

- Senin kanın sayende, Dragon! ( ivankov aracılıgıyla e.oda diyorki bu güc garptada var. ondan dragona gecti. şimdide luffyde. luffynin oglundada olur. ha 5 cocugu olursa belki hepsinde olmaz. ama birine kesin gecer. benim anladıgım bu ;))

- Bu savaştan canlı çıkmasına izin vermeyin.

- Kaçmasına izin verirsek ileride çok büyük bir düşman olur.

- Mutlaka Hasır Şapka'yı indirin! ( indiremediginiz için adam kk olcak. g4 formunda o harcadıgı devasa hakiyi nasıl sagladı sanıyorsunuz. houshokunun getirileri bunlar. konumdaki gibi işte tam olarak karsılamasada, bu serideki super saiyajinler houshoku sahipleri işte. umarım e.oda db cakması yapıp adamların saclarını dikmez son nihai form bulup :D )

Son düzenleme:
Haki canım ona bir şey demiyorum ki tür olarak herkeste bulunur ama kullanamazlar diyorsun sen. Ben de diyorum ki bulunan bir şey değil kullanma şekli bu. Aynı şeyi düşünüp farklı ifade ediyoruz o zaman. İlk kez bu mesajında anladım onu :(
Haki herkeste var ama 3 tür herkeste yok. Başka bir deyişle hakinin bu 3 türünü kullanabilen çok yok. Sanırım haoshoku haki sahibi biri diğerleri gibi kendini sadece yatkın olduğu türde geliştirme zahmetinden kurtuluyor. B veya k hakiye yatkınlık değil de hakiye yatkınlık diyebiliriz bu duruma bence.
Doğuştan geldiği konusunda hala aynı düşünüyorum ama kanla aktarıldığını sanmıyorum.

Şaka gibi ya. 800 bölüm olmuş ve biz hala hakinin nasıl bir şey olduğunu bilmiyoruz. Bu Oda var ya... Neyse sustum. :(

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 59)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık