Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Roronoa Zoro

Hayır espirisi falan yok bu sahnenin. Yorumlarını okudum çoğu şeyi kendine göre yorumluyorsun. Logialar sürekli element forumlarında gezmiyorlar. Ve logialar normal bedenlerini kaybetmiyor. Elementine geçmediği zaman haki olmadan vurabilirsin. Aynı Luffy, Smoker, Ace sahnesinde olduğu gibi. O yüzden tecrübeli logia kullanıcıları her zaman tetikte olur. Beden şeklini değiştirmese bile logia formuna geçebilir.
La havle vela. Ben de biliyorum logiaların meyvesini kapatabildiğini. Çamur adam caribou kapatmıştı. İlla belirtmemiz mi lazım? Ayrıca konumuz da bu değil. Konumuz logia olan birisi bir yere çarptığında hasar almaz. Diğer arkadaş aldığını söylüyor. Alamaz diyorum. Meyvesini bilinçi kapatmadığı sürece alamaz. Bu kadar basit. Kendime göre hiç bir yeri yontmadım. Ben o sahnenin espri amaçlı olduğunu düşünüyorum. Niye? Çünkü 2 düşman karşı karşıyalar. Ne yani ace o sırada meyvesini mi kapattı? Karşısında kolunu duman yapmış logiaya geçmiş smoka varken? Niye kapatsın meyvesini. Bal gibi espri. Ben meyvesini kapatıyor deseydim bu sefer smoka niye logia diyecektiniz. Saldırmaya hazırlanan smokaya ace niye meyvesini kapatsın diyecektiniz. İnsan doğası işte ne yapacan.

Ayrıca görüyorumki algı operasyonu yapılıyor. Sürekli birileri carpıtıyorsun, kendine göre yontusuyorsun diyor. Ve sonra cevap vereceğim diyor. Niye? çünkü verecek cevap yok.

Dof ne zaman bilincini kaybetti? Madem kaybetti o kafes niye orada? Dofun bilinci kaybolmazken amiralinki olacak mı? Kendinle çelişme. Jozu kuzana vuruyor itmiyor. Ben seni itsem canın yanmaz. Aam itip duvara çarptırsam canın yanar. Luffynin yaptığı bu. Marko, kizarunun bilincini mi kapadı? Luff dofun bilincini mi kapadı?

Logialara fiziksel hakisiz nesneler zarar veremez. Bu gün gibi ortada. Bunu niye çarpıtıyorsun. Yıllardır bilinen bir şey bu. Şimdi de logiaların özelliğini kabul etmiyorsun. Söylediğimin tersini söylecek hiç bir örnek yok. Ama varmış gibi davranıyorsun. 3 tane göster benim dediğimi iptal kılacak. Gös - te - re - mez - sin. Defalarca okuyup ezberlediğim bir mangayı bana anlatma :)
1-Dof logia değil
2- O an nasıl buradayım diye soruyordu kendine (bilincin zayıflamasından bahsediyorum)
3- İtme gücü ve vurma gücü farklı değil aynı şeyler (yumruk olduğu sürece)
4- Enelin antisi Luffy idi ve hakisiz vurdu, Crocodile suyla haloldu, ateş Ace yandı vs.
5- Luffy bildiğin vuruyor adama ama karşılamaya çalışan dof ellerini siper ediyor ve yere zımbalanıyor. Kizaru ve kuzanın yaşadıkları da aynı akainu deprem yumruğundan logia olmasına rağmen etkileniyor.
6- Tek okuyan sen değilsin :D
Neyse iyi geceler birazdan yeni bölüm gelirse izle sen de boşver tartışmayı uzatmaya gerek yok dediğini anlıyorum ama bana göre dar bakıyorsun.

Son düzenleme:

Roronoa Zoro

Luffy Crocodile'i da duvara çaldı. O nasıl olacak? Halbuki sadece eli kanlıydı.
İşte diyorumki, duvara çaldığında hasar almadı. Luffy vurduğunda hasar aldı. Neyini anlamadınız anlamıyorum. Logia birisi bir yere çarparak hasar almaz. Bunu sadece yami yami ile teach yapabilir. Teach bir yere çarparsa zarar görür. Ve teach bir logiayı tutup atarsa okişinin meyvesi bir süre kapanır ve zarar görür. Bunun haricinde bilinci kapanmadığı sürece asla zarar görmez, göremez. Meyve kuralına aykırı. Aksi halde alalım elimize taş kafasına atalım. Hakiye gerek yok. Ha logia duvara çarpmış ha biz duvarı çarptırmışız.

Roronoa Zoro

1-Dof logia değil
2- O an nasıl buradayım diye soruyordu kendine (bilincin zayıflamasından bahsediyorum)
3- İtme gücü ve vurma gücü farklı değil aynı şeyler (yumruk olduğu sürece)
4- Enelin antisi Luffy idi ve hakisiz vurdu, Crocodile suyla haloldu, ateş Ace yandı vs.
5- Luffy bildiğin vuruyor adama ama karşılamaya çalışan dof ellerini siper ediyor ve yere zımbalanıyor. Kizaru ve kuzanın yaşadıkları da aynı akainu deprem yumruğundan logia olmasına rağmen etkileniyor.
6- Tek okuyan sen değilsin :D
Neyse iyi geceler birazdan yeni bölüm gelirse izle sen de boş ver tartışmayı uzatmaya gerek yok dediğini anlıyorum ama bana göre dar bakıyorsun.
Yav arkadaşım ben ne diyorum sen ne diyorun.

1 - Dofin logia olması konumuz değil. Niye bunu belirttin anlamadım.
2 - Dofun bilinci zayıflamadı. Sadece kendine kızdı benim burada ne işim var diye.
3 - İtme gücü farklıdır. Ben seni itiyorum. Canın yanmaz. Vurursam yanar. Bariz günlük hayatta test edenileceğin bir şey.
4 - Enel bir yere çarptığı için canı yanmadı. Luffy vurduğu anda yandı. 2 saattir bunu diyorum. Vurduğu an canı yanar. Gidip bir yere logiayı tutup fırlatsa logia yere çarpa canı yanmaz. Senin mantığına göre enel yere düşse canı yanacak. Aynı mantık diğerleri için de geçerli. Benim ne demek istediğimi bir türlü anlamıyorsun. Veya işine gelmiyor.
5 - Luffy vuracak sanıyor dof. Bu yüzden kendini savunuyor, suratına yediği tekmede bile canı yanmıyor adam dişini sıkıyor sinirinden. Kizaru yere çarpınca hasar almadı. Tekmeden bile almadı savundu çünkü kolu ile. Kuzan jozu vurduğu an aldı. Bir yere çarpınca almadı. Akainu çukura düşünce aldı çünkü bilinci kapandı.
6 - Tek doğru okuyan benmişim.

2 mesaj atmışım özür dilerim :(

2 - Dofun bilinci zayıflamadı. Sadece kendine kızdı benim burada ne işim var diye.
3 - İtme gücü farklıdır. Ben seni itiyorum. Canın yanmaz. Vurursam yanar. Bariz günlük hayatta test edenileceğin bir şey.
4 - Enel bir yere çarptığı için canı yanmadı. Luffy vurduğu anda yandı. 2 saattir bunu diyorum. Vurduğu an canı yanar. Gidip bir yere logiayı tutup fırlatsa logia yere çarpa canı yanmaz. Senin mantığına göre enel yere düşse canı yanacak. Aynı mantık diğerleri için de geçerli. Benim ne demek istediğimi bir türlü anlamıyorsun. Veya işine gelmiyor.
5 - Luffy vuracak sanıyor dof. Bu yüzden kendini savunuyor, suratına yediği tekmede bile canı yanmıyor adam dişini sıkıyor sinirinden. Kizaru yere çarpınca hasar almadı. Tekmeden bile almadı savundu çünkü kolu ile. Kuzan jozu vurduğu an aldı. Bir yere çarpınca almadı. Akainu çukura düşünce aldı çünkü bilinci kapandı.
Hepsine cevap verilir de şu sözden sonra gerek yok haydi ratgele. :alkis:

Roronoa Zoro

Hepsine cevap verilir de şu sözden sonra gerek yok haydi ratgele. :alkis:
Bak yanlış yapıyorsun. Birşeyler iddia ediyorsun Hepsi mangada olmayan desteksiz şeyler. Hepsinin aksi mangada olan şeyler. İlla resim koymama gerek yok. Açıp bakarsın. Cevap veremiyorsun ukalalık yapma lütfen. Ben burada insan gibi ciddiye alıp cevap veriyorum. Niye? Çünkü size saygı duyuyorum. Ama sen dalga geçiyorsun. ayıp bu yaptığın.

Bak yanlış yapıyorsun. Birşeyler iddia ediyorsun Hepsi mangada olmayan desteksiz şeyler. Hepsinin aksi mangada olan şeyler. İlla resim koymama gerek yok. Açıp bakarsın. Cevap veremiyorsun ukalalık yapma lütfen. Ben burada insan gibi ciddiye alıp cevap veriyorum. Niye? Çünkü size saygı duyuyorum. Ama sen dalga geçiyorsun. ayıp bu yaptığın.
Saygı duyan birisi bir tek ben biliyorum doğruyu demez onu demesen öyle demezdim neyse artık tartışırken dinlemek ve anlamak için değil de karşı gelmek için okuyorsun yazılanları o yüzden ne yazık ki ciddiye alınmaman daha doğru olacaktır. Eğer dinleyip anlamak için konuşmak istersen önce karşındakinin de doğru olabileceğini farketmen lazım eğer bunu becerebilirsen konuşmaktan veya tartışmaktan zevk alır devam ederim ben de. Şu ana kadar senden başka kimseye de demedim bunu çünkü en doğrusu ben ne diyorsam odur yaklaşımın çok göze batıyor. İyi forumlar tavrını değiştirmen ümidiyle bu gecelik yeter daha.

Roronoa Zoro

Saygı duyan birisi bir tek ben biliyorum doğruyu demez onu demesen öyle demezdim neyse artık tartışırken dinlemek ve anlamak için değil de karşı gelmek için okuyorsun yazılanları o yüzden ne yazık ki ciddiye alınmaman daha doğru olacaktır. Eğer dinleyip anlamak için konuşmak istersen önce karşındakinin de doğru olabileceğini farketmen lazım eğer bunu becerebilirsen konuşmaktan veya tartışmaktan zevk alır devam ederim ben de. Şu ana kadar senden başka kimseye de demedim bunu çünkü en doğrusu ben ne diyorsam odur yaklaşımın çok göze batıyor. İyi forumlar tavrını değiştirmen ümidiyle bu gecelik yeter daha.
Yahu attığın mesajda mangada olmayan şeyler var. Benim bunları doğru kabul etmemi bekliyorsun. Bunu niye yapayımki. Bir de benim mangadan verdiğim örnekleri beğenmeyip dalga geçiyorsun. Bence sen başkasının fikri doğru olabilir diye düşünmelisin. Çünkü senin söylediklerinin hiç biri mangada yokken benimkiler var.

Yahu attığın mesajda mangada olmayan şeyler var. Benim bunları doğru kabul etmemi bekliyorsun. Bunu niye yapayımki. Bir de benim mangadan verdiğim örnekleri beğenmeyip dalga geçiyorsun. Bence sen başkasının fikri doğru olabilir diye düşünmelisin. Çünkü senin söylediklerinin hiç biri mangada yokken benimkiler var.
Hangisi yokmuş merak ettim bak ama neyse uğraşma vazgeçtim tartışmaktan bu konuyu seninle. :/

Roronoa Zoro

Hangisi yokmuş merak ettim bak ama neyse uğraşma vazgeçtim tartışmaktan bu konuyu seninle. :/

yazmışım ya. Al bir daha oku.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık