Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Akainu sivil katleder, kendi adamı olup savaşı boşuna uzatmayın diyen Koby'i öldürmeye azmeder ama o aslında kötü değildir, adalet anlayışı gereği kötülük mutlak yok edilmelidir yanında kaç kurbanın gittiği önemli değildir, adalet mottosu budur çünkü.

Hükümet düzeni sağlamak için gereklidir, en kötü otorite otoritesizlikten iyidir.

Denizcilerin rütbelileri rütbe yükseldikçe bazı kirli şeylere şahit olsa bile insanlara yardım etmek için denizci bünyesinde kalmaya devam edebilir bunda sorun yoktur. Sadece birine zulmedilirken kafalarını çevirmeleri, den den mushi ile seslerini duyuyorlarsa cihazı kapatmaları falan vicdanen yeterlidir.

Koskoca bir organizasyon olan hükümetin onca imkanına rağmen filo amirali oraya şuraya buraya ayıracak yeterli gücü temin edemeyince bunda bir sakınca yoktur mümkündür.

Savaş yanlısı olmayan Dragon;

Ülkelerde devrim yapar onlar zaten hükümetin bakmadığı adalardı olur (ki bakmadıkları adalarda nasıl vahşetler yaptığını da yakın bölümlerde gördük).

Hükümete göre operasyon gücü ve imkanı sınırlıdır ama kullanmadı olur.

Bütün yoldaşları diğer insanlar uğruna devrim için canını ortaya koyar, yakınları hükümet tarafından öldürülür, esir alınır ama özellikle bir mensubunun canı diğerlerinden daha kıymetlidir ve tüm operasyon göz ardı edilerek kurtarılmalıdır ( kurtarma girişimi olup olmadığına dair bir ifade olmasa bile olmadı farz edilerek eleştirilmelidir ), Dragon'un genel amacı amirallerin adalet mottosunun yanında önemsizdir, onlar bir şey yapsa da yapmasa da daha mantıklıdır.

@Tiksav Lee @Büyük Korsan Kaidou @kadir †. @mmmikrofon @Lucky Luke

Akainu sivil katleder, kendi adamı olup savaşı boşuna uzatmayın diyen Koby'i öldürmeye azmeder ama o aslında kötü değildir, adalet anlayışı gereği kötülük mutlak yok edilmelidir yanında kaç kurbanın gittiği önemli değildir, adalet mottosu budur çünkü.

Hükümet düzeni sağlamak için gereklidir, en kötü otorite otoritesizlikten iyidir.

Denizcilerin rütbelileri rütbe yükseldikçe bazı kirli şeylere şahit olsa bile insanlara yardım etmek için denizci bünyesinde kalmaya devam edebilir bunda sorun yoktur. Sadece birine zulmedilirken kafalarını çevirmeleri, den den mushi ile seslerini duyuyorlarsa cihazı kapatmaları falan vicdanen yeterlidir.

Koskoca bir organizasyon olan hükümetin onca imkanına rağmen filo amirali oraya şuraya buraya ayıracak yeterli gücü temin edemeyince bunda bir sakınca yoktur mümkündür.

Ülkelerde devrim yapar onlar zaten hükümetin bakmadığı adalardı olur (ki bakmadıkları adalarda nasıl vahşetler yaptığını da yakın bölümlerde gördük).

Bütün yoldaşları diğer insanlar uğruna devrim için canını ortaya koyar, yakınları hükümet tarafından öldürülür, esir alınır ama özellikle bir mensubunun canı diğerlerinden daha kıymetlidir ve tüm operasyon göz ardı edilerek kurtarılmalıdır ( kurtarma girişimi olup olmadığına dair bir ifade olmasa bile olmadı farz edilerek eleştirilmelidir ), Dragon'un genel amacı amirallerin adalet mottosunun yanında önemsizdir, onlar bir şey yapsa da yapmasa da daha mantıklıdır.

Denizcilerin çoğunun ejderlerden farkı yok kraldan çok kralcı organizasyonun en tepesinde ki tipler ejderlere çay taşıyacak kadar alçalmış, çoluk çocuk tekmeleyecek kadar kötü karakterler. Geçmişi araştırdı diye toplanıp içinde halkıyla birlikte adaları yok etmekten çekinmezler,en ayak takımı denizciler korsanlarla anlaşma yapıp rüşvet yer, organizasyonun tepesinde ki amiraller adeta bir köpek gibi emir ve ıslıkla her görevi yaparlar tepeden tırnağa kötü bir oluşum. En kötü sayılabilecek korsan organizasyonu bile bunların yanına yaklaşamaz kötülükte.

Dragon'a nefret duyulması olağan bir durum, reis bir kere savaşacak o savaşta da taş taş üstüne bırakmayacak korku nefret doğurur. xd

Şu videoyu izlerken bile Mihawkın gerçekten yoru ile teknik ve haki kombinasyonu yaparak yapabileceklerini kestirebiliyoruz . Mihawk gerçekten çok güçlü bir karakter .
Mihawk, düşmanı olan kesimi bile gücüne ikna ettirmiş, sağ kol seviyesini kendisine lütuf gören öngörüsüz kesime en az amiral gücünde olduğunu söyletmiş çok büyük bir karakter.

İşin gerçeği gelmiş geçmiş en güçlü 7-8 karakterden biri. Teyit edilince gorucez.

Bir süredir mangayı okumuyordum güncele yeni geldim, dürüst olmak gerekirse forumda böyle bir Dragon kutuplaşması da beklemiyordum. Bu süreçte nispeten dışarıdan bakan bir göz olarak düşüncem şu, bence Dragon'a olan tepkinin asıl sebebi zamanında inanılan büyük potansiyeli ve kurulan duygusal bağ. En azından benim için durum bu, forumdaki genel kanıya uymayabilir.

Çocuğunu bırakmış olması, eski devrimcilerden birinin köle olması, bazılarının hapiste olması şu bu. Bunları önceden de biliyorduk zaten ancak doldurmamız için bize bırakılan boşluklarda açıkçası Dragon'u böyle hayal etmiyordum. Misal Iva-chan en sevdiğim karakterlerden biri, daha önceden bir kez olsun Dragon neden Iva'yı kurtarmaya gelmedi sorusu geçmedi içimden. Fakat sonra Dragon'un normal bi sohbet arası iva da hapse düştü diye gülerek konuşması benim Dragon'a duyduğum sempatiyi derinden sarstı. İlla gitsin Luffy gibi ID bassın gibi bir beklentim olduğundan veya "hiçbir şey yapmadı" diye sarsılmadı; bu olaydan yatar çıkar ya modunda gamsızca bahsetmesinden dolayı sarsıldı.

Dragon'dan taşıdığı ağır yükler yüzünden ciddi bir insan aurası beklerken, içinden soğuk umursamaz biri çıktı tanıdıkça. Tepkisiz, ama planı olduğu için mi tepkisiz umursamadığı için mi tepkisiz bu bile belli değil.

Ha bi de bu evrende neredeyse hiç kimse sütten çıkmış ak kaşık değil. Fakat insan zaten hareketlerini sevmediği denizcileri onlar ikiyüzlü diye eleştirmez, önceden sevdiği kişi hayallerini yıkarsa eleştirir. Denizciler ve Dragon'u bu açıdan kıyaslamayı mantıklı bulmuyorum.

. Fakat insan zaten hareketlerini sevmediği denizcileri onlar ikiyüzlü diye eleştirmez, önceden sevdiği kişi hayallerini yıkarsa eleştirir.
İşte tam bu noktada Dragon'u en gür sesle eleştirenlerin amiralci olması çok ilginç.
Çocuğunu bırakmış olması, eski devrimcilerden birinin köle olması, bazılarının hapiste olması şu bu. Bunları önceden de biliyorduk zaten ancak doldurmamız için bize bırakılan boşluklarda açıkçası Dragon'u böyle hayal etmiyordum. Misal Iva-chan en sevdiğim karakterlerden biri, daha önceden bir kez olsun Dragon neden Iva'yı kurtarmaya gelmedi sorusu geçmedi içimden. Fakat sonra Dragon'un normal bi sohbet arası iva da hapse düştü diye gülerek konuşması benim Dragon'a duyduğum sempatiyi derinden sarstı. İlla gitsin Luffy gibi ID bassın gibi bir beklentim olduğundan veya "hiçbir şey yapmadı" diye sarsılmadı; bu olaydan yatar çıkar ya modunda gamsızca bahsetmesinden dolayı sarsıldı.
Dragon hayatından vaz geçerek kurduğu orduya rağmen çocuğundan duygusal olarak tam kopamamış bu fblerde açıkça gösterildi. Ha benim açımdan bu bir artı değildir olağan bir durumdur ama Dragon eleştirenler "Bu nasıl baba? Hiç mi özlemez insan çocuğunu? vs." derken birden çark edip iki uzaktan gözlemeyle baba mı sanıyor bu kendini demeye başladılar.

İvankov'un ne zaman yakalandığı nasıl yakalandığını bilmiyoruz ama hapisten çıkmak için Dragon'dan işaret beklediğini kendisi mangada söylemişti. Hatta şimdi çıkarsam sadece kovalanacak bir hedef olurum dedi. Luffy'nin şartları onu oradan çıkmaya ikna etmese hala hapisteydi. Dragon'un Kuma'ya İvankov'un yakalandığını söylediği anda gülmesini isteyen istediği noktaya çekebilit. Mesela " Hıh ! biliyor musun İvankov şuan hapiste" şeklinde hayıflanırken sinirden gülüyor da denebilir zorlarsak ama keyiflenerek gülüyor demek aynı miktarda zorlamanın sonucu bir yorumlama olur.

Ginny meselesinde panelde kutsallar tarafından alıkonulduğu söyleniyor ve bir sonraki panelde bilinmeyen bir sürede Kuma'nın olaydan ötürü pervasızca görevlere katıldığı söyleniyor. Bu süreçte bir şey yapıldı ya da yapılmadı demek tamamen farazi yorumlamadır. Yapmadı diyen kadar yaptı diyen de haklıdır gösterilene kadar. Benim açımdan Devrimciler tüm dünya insanları için çabaladığı için özellikle bir tane mensubunun peşinden gitmesi oluşumu hem riske sokar hem de protokole önem veren duruma getirir ki bu diğer üyelere haksızlık olur. Kurtarma operasyonu yapmaları oluşum adına ekstra bir şey olur.

Savunduğun noktalara hemen hemen hak veriyorum. Amiral konusunu üstüme alınmıyorum o yüzden onu es geçtim shfjfhjffj

Bu süreçte bir şey yapıldı ya da yapılmadı demek tamamen farazi yorumlamadır. Yapmadı diyen kadar yaptı diyen de haklıdır gösterilene kadar.
Fakat ayrıldığımız nokta bu, Dragon ilerleyen bölümlerde yapmadıklarıyla değil yaptıklarıyla da karşımıza çıkacak olsa fikrimi değiştiren bu olmaz. Benimle ters düşen görev uğruna geride bırakılanlar. Mf Garp örneğinden gidelim, o bölümlerde de benzer bir ayrıma düştüm, hep anlamaya çalışma ve affedememe arasında kaldım. Garp Ace'in yanında olmak yerine görevini seçerken kimisine samimi gelmeyebilir ama bana geçen duygu gerçekten üzüldüğü. Ve sanmıyorum ama belki de pişman olduğu. Ama Dragon'a bakınca hiçbir yorum getiremiyorum. Üzüldü mü, planı mı vardı, umursamadı mı, pişman oldu mu, arkada kimsenin bilmediği işler mi yaptı? Bunlar belirsiz ve bu belirsizlik Dragon'u anlamaya çalışmam konusunda yardımcı olmuyor ne yazık ki. Bir gün bu sürecin iç hesaplaşmalarını görürüz, her şey bittikten sonra düşüncelerini görürüz o zaman fikrim değişir fakat Oda'nın da bunu işleyeceğini falan sanmıyorum. Mis gibi bi karakteri daha telef etti bence.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 7)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık