Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Spoiler Konusu 2

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Mevzu Yonkou'nun inmesi değil. Luffy sonuç olarak imparator indirmeyi hedeflemiş. Kaido BM'den farklı değil. Biz henüz imparatorla arasındaki güç farkını da görmemişiz vs. Ne zamanki Kata ile yüzleşti o zaman Luffy alabilir mi bunu tartıştık. Ancak ilk etkileşimlerdeki farkın bir önemi hiç bir zaman olmadı. Kata'nın sadece KH'sini biliyoruz. Başka hiç bir done yok. BM inmeyecek bile olsa Sanji Kata ile dövüşebilirdi. Benim demek istediğim karakterler bu kadar yeniyken eşleştirmeler normal.

Cracker Luffy'nin seviyesini belirlemek adına bir ölçüt değildi. Ters gelen bir meyvesi vardı ona rağmen orjinal bedenine ilk yediği darbede tek yedi. En azından gördüğümüz bu. Yonkou'ya uzaklık açısından fikir verebilir mi? Elbette verebilir. Ama mevzu bu değil. Bizimkilerin ölüp ölüp dirilmeden önemli bir karakteri yendikleri ne zaman görülmüş? Bu açıdan Sanji Kata alır, Zoro King alır vs bunları söylemek çok normal. Kesin konuşmak problem ama bu genel bir problem zaten. Bu seride hiç bir şey kesin değil
Luffy kaidoyla vs attı ve tek yedi. Seviyesini belli etti ki zaten oda. Adam çizdi bunu. Big momla tam vs olmamış olabilir ama Kaido ile attı. Bir fikir var şuan herkesin aklında. İmparatorla arasındaki güç farkı bariz.

Luffy kaidoyla vs attı ve tek yedi. Seviyesini belli etti ki zaten oda. Adam çizdi bunu. Big momla tam vs olmamış olabilir ama Kaido ile attı. Bir fikir var şuan herkesin aklında. İmparatorla arasındaki güç farkı bariz.
Oda senaryo icabı karakter harcamayı veya yüceltmeyi seviyor, o tarz sahnelerden güç çıkarımı yapmak bence doğru değil. Arkadaşın da dediği gibi Luffy gerçek bir savaşa girdiği zaman işler eskisi gibi olmayacak, Kaido'nun onlarca saldırısını yediği halde yıkılmayacak. Bundan 2-3 ay önce 9 kından birisi Kaido'yu delecek desek çoğu kişi ciddiye bile almazdı.

Luffy Kata gibi (forumdaki yorumlara göre en güçsüz sağ kol) bir insan azmanını yenmek için 40 takla atmış ve zaferi bile şüpheli bir şekilde sonuçlanmışken, bizim Sanji Kingi (yine forumdaki yorumlara göre 1.8m beri ve Katanın üstü) nasıl alacak yada nasıl aldıracak merak ediyorum. Zoro bir ihtimal diyorum çünkü zoronun daha hiçbir icraatını görmedik, gücünü bilmiyoruz. Sanjiyi WCI aracından biliyor ve her ne kadar zırh giyserse bazı şeylerin olmayacağı olmaması gerektiği açık açık belli. Sanji bu arc uçan altıları almalıydı ancak o zaman güç dengesinde yada güç atlamasında bu kadar saçmalamazdı oda. 2 mink inu ve neko Jacki almalıydı, Luffy Queen almakıydı ki ki hapishaneden garezi var. Kingi Marco almalıydı. Zoro ve Sanji uçan altılıları hallederek en sonunda topluca Kaidoya yürümelilerdi. Yani en mantık senaryo bana göre bu arkadaş aklım almıyor şuanki spoilerı falan.

Güç dengesi tartışmayı saçma bulmasam da (sonuçta şonen) kesin çıkarımları hatalı buluyorum.
Oda'nın One Piece'teki güç dengelerini bilinçli olarak tutarsız çizdiğini düşünüyorum.
Oda'nın, bu dediğimi kanıtlayacak iki büyük beyanı var:

Birincisi yeni bir Dragon Ball çizmek istemediğini söylemesi.
Goku safkan bir savaşçıydı mesela. Bütün amacı daha güçlü rakipler bulup daha heyecanlı dövüşler yapmaktı ve karakterlerin güçleri scouterlar vasıtasıyla direkt olarak ölçülüyordu.
Luffy'nin asla Goku gibi bir amacı olmadı, olmayacak da. Güç dengelerini hesaplayacak nicel bir ölçütümüz de yok.

İkincisi SBS'de bir okuyucu şu şundan güçlü muhabbeti yapınca, sinirlenip "Bu manganın yazarı benim istediğimi istediğime dövdürürüm." demesi.

Kaido Luffy'ye tek attıysa ve Luffy asla onu tek başına yenemezse. Çözüm basit. Yardım alarak yener. Luffy bundan gocunacak ya da bunun gururunu yapacak biri değil.
Zaten buraya kadar da tek başına gelmedi. Luffy'nin çoğu dövüşünde ona birinin yardım ettiğini görürsünüz.
Bence One Piece dövüşlerini gücü merkeze alarak yorumlamamak lazım.

Oda senaryo icabı karakter harcamayı veya yüceltmeyi seviyor, o tarz sahnelerden güç çıkarımı yapmak bence doğru değil. Arkadaşın da dediği gibi Luffy gerçek bir savaşa girdiği zaman işler eskisi gibi olmayacak, Kaido'nun onlarca saldırısını yediği halde yıkılmayacak. Bundan 2-3 ay önce 9 kından birisi Kaido'yu delecek desek çoğu kişi ciddiye bile almazdı.
Serinin geneline bakarsak dediğine katılıyorum ama bu örnekte değil. Oda bildiğin vs çizdi araya girenler, etkenler yoktu. Daha nasıl güç çıkarımı yapamayız ki? O zaman her vs için güç çıkarım saçma olacak bu mantıkla. Şimdi luffy bellaymiye tek attı. O zaman bellamy için de aynı şeyi düşünmemiz lazım ya da zoro mihawk olayı örneği gibi. Güç kıstası 2 kişi arasında gayet net biçimde gösteriliyor bazen bu örnekte olduğu gibi. Sonradan aksi çıkarsa tutarsızlık olur ki bu seride fazlasıyla tutarsızlıklar var. Bunu bu seriyi net okuyan herkes yorum yapamasada biliyordur diye düşünüyorum.

Ne zamandır yok Vergil bey ? Birinin ödülü 3 milyar olacak ötekinin ödülü 4.5 milyar olacak ama aralarında güç farkı olmayacak. Ya he heeeee!
2 yıl sonraya göre yok dns bey.Güç hariç olarak 50 tane faktör var ödül belirleyen.Aralarında 1.5 milyar ödül farkı bulunursa tabii güce büyük ölçüde yorulur.Demonun ödülünün maks çıkabileceği 1.5 bu arada.

Hala diyorum, Sanji’yi egitim icin dogru duzgun bir yere yollasaydi keske. Scopper’in ya da Marco’nun yanina yollasaydi cok tatli olurdu.
Su durumda yapmasi gereken bence Sanji’yi gercekten zayif adamlarla (Oven/Daifuku’nun 2-3 tik alti) bire bir dovusturup o sekilde dovusture dovusture guclendirmesi.

Eğitimi bilmiyoruz ki. Sürekli düşüklerle vs attı. Enies lobby'den beri sağlam vs görmedik. Bu yüzden eğitim fb görmedik çünkü power almadı. Nami bile uçtu kaçtı:) Belki yıkımcıyla ciddi vs falan atarsa o zaman görürüz power'ı.

Sanji anlaşılan sadece k.haki öğrenmiş. B.haki varda biz mi bilmiyoz? Power rangers gibi dolanıyor. Logia'ya karşı ne yapacak acaba? d.jambe yeteneği haki gibi etki ediyor mu acaba jimbe'nin su olayı gibi? Kaldı nasıl power alacak ileride? Muhtemelen haki basıcak oda ama belki de franky'le kanki olur. Teknoloji power:hhh:

2 yıl sonraya göre yok dns bey.Güç hariç olarak 50 tane faktör var ödül belirleyen.Aralarında 1.5 milyar ödül farkı bulunursa tabii güce büyük ölçüde yorulur.Demonun ödülünün maks çıkabileceği 1.5 bu arada.
Öyle bir dünya yokkkkk. Ben ödül=güç kafasında olan biri değilim biliyorsun. Fakat aynı mevkideki 2 kişi arasında %50 kadar bir ödül farkı oluyorsa ödül=güç değildir mantığı biter. %50 diyorsun %5-10-15 değil. 1.5 milyar ödül farkı olayını da bu mantıkla verdim. 3 ile 4.5 arasında %50 fark var. 1 ile 1.5 arasında da %50 fark var.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık