Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Spoiler Konusu 1

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
King'in adam akıllı bir dövüşünü görmedik ama Kata ile arasinda 700-800 milyonluk güç farki olacağını düşünmüyorum.

Biraz.

Hayal kırıklığı oluyor çünkü ödüllerin BÜYÜK ORANDA bireysel güçle alakalı. Sadece aynı sikletteki adamlar arasında ufak tefek oynama yapar diğer etkenler. Luffy imparator sayıldığı için 1.5 değil ödülü. 1 küsürlük adamı tek başına yenebilecek güçte olduğu için ve Yonkou mekanını dağıtacak planı yaptığı (sanıldığı) için. Teach'in de bireyse gücü şu anda diğer Yonkoulardan geri'de kaldığı için o kadar düşük.

Mihawk hayal kırıklığıdırdan kastım beklendiği gibi fanlarının beklendiği gibi Yonkou'ya yakın gücü yok demektir. Benim gözümde zaten en güçlü sağ ile amiral arasında bir yerde Mihawk benim için şaşırtıcı olmaz. Ancak seri açısından Shanks'e denk veya yakın güçteyse 3'ün üzerinde olmalı ödülü. Şimdi Kaido tayfasını dağıtsa ama bireysel olarak DÜnya Hükümetinin hedefinde olmaya devam etse ödülü 2,5'in altında olur mu? Bence imkansız.
Kesinlikle imkansız. Oda kendi roger ölmeden önce bile çok ünlü biriydi diyor. Böyle biri imkanı yok boş çıkmaz.

Biraz.

Hayal kırıklığı oluyor çünkü ödüller BÜYÜK ORANDA bireysel güçle alakalı. Sadece aynı sikletteki adamlar arasında ufak tefek oynama yapar diğer etkenler. Luffy imparator sayıldığı için 1.5 değil ödülü. 1 küsürlük adamı tek başına yenebilecek güçte olduğu için ve Yonkou mekanını dağıtacak planı yaptığı (sanıldığı) için aldı o ödülü. Teach'in de bireyse gücü şu anda diğer Yonkoulardan geri'de kaldığı için ödülü o kadar düşük.

Mihawk hayal kırıklığıdırdan kastım beklendiği gibi, fanlarının beklendiği gibi Yonkou'ya yakın gücü yok demektir. Benim gözümde zaten en güçlü sağ kol ile amiral arasında bir yerde Mihawk, benim için şaşırtıcı olmaz. Ancak seri açısından Shanks'e denk veya yakın güçteyse 3'ün üzerinde olmalı ödülü. Şimdi Kaido tayfasını dağıtsa ama bireysel olarak Dünya Hükümetinin hedefinde olmaya devam etse ödülü 2,5'in altında olur mu? Bence imkansız.
Ya bana kalsa Mihawk'ın ödülünün 4 milyar falan olması lazım. O ayrı. Ben de en az 3 beklerim ama 2. 5/-3 arası olsa da oooo çok kötü demem yani. BB'nin ödülünün düşük kalmasının sebebi biraz da yeni yonkou oluşu. Şu güç ve kadroyla 7-8 sene yonkouluk yapsa +4.5m ödülü.

Shanks'ın ödül zaten 4 milyar. Bu adamın tayfasında yüksek ihtimalle 2 milyar üstü 1 adam ve 1 milyar üstü 2 adam var. Herif imparator. Adaları var vs. Mihawk tek başına 2.5 alsa kötü mü ?

Bugün Luffy'nin ödül 1.5m, Zoro 320m. Zannediyor musun ki Zoro yarın kendi tayfasını kursa ödülü 600m olacak ? En az 1 milyar. Kata kendi tayfasını kursa ödülü 1milyarda mi kalacak ? En kötü 1.8-1.9.Mihawk'ın meselesi de böyle. Bu adam tek başına 2 küsur ödül alsa bile tayfasıyla birlikte bu rakam 4'ü bulur her türlü.

Son düzenleme:
Daha 1 ay önce Dof'un altında ezilen ya da Cracker'i binbir hikayeyle yenen adamlar için bu ödüller çok çok uçuk rakamlar.

İki meyveli, tayfası 6.kat mahkumlarından oluşan adamın 2.247m ödülü varken ve bu adam Luffy'ye "yonkou olman için henüz erken" demişken mangaka tutup da Luffy'nin ödülünü bu adamın ödülünün neredeyse 2 katına çıkarmaz. Hayal bu. Luffy'nin maksimum ederi 2.5m olmalı. Hadi taş çatlasın da 3 milyar olsun.

İnşallah reyis inşallah :D

1. Jozu tek kol kalmış.
  2. Thatch yok.
  3. Ace yok.
  4. Ace karşısında ezik kalmış dediğin tayfanın üstüne 3 tane 6. Seviye mahkum geliyor. Shiryu'nun Jozu ile karşılaştığını düşünürsek BB'nin kalan adamları Vista'yla mı başa çıkamayacak Allah aşkına :)
  5. Marco tarafı nicelik olarak da nitelik olarak da dezavantajlı taraf. Bir yanda Marco, Joz, Vista diğer yanda Bb, Shiryuu, Pizarro, S.j.w, Pizarro vs. Kiiiiiiii, Marco'nun karşılamak zorunda olduğu adam 2 meyveli Teach! Sen hangi tayfada sağ kolun kaptan karşıladığını ya da aldığını gördün ki Marco ve Bb'ye adil bir karşılaşmaymış gibi bakıp değerlendiriyorsun ?
Queen 1.320. Bu herif BM tayfasında olsa ve 200m eksik ödül alsa, Kata Kaido tarafında olsa ve 200m fazla alsa biri 1.120m diğeri 1.257m oluyor ve Kata daha güçlü oluyor zaten diye düşünebilirsin.

Bir ödülde ana etmen güçtür. Kaptan etkisi ve katliam ödülün önüne geçemez. Kid katliam yaptığı için 15m fazla almıştı Luffy'den. Sen bu payı X karakter için 20 ile çarparsan adaletsizlik yapmış olursun.

Tamamen bire bir örnek olduğunu için değineyim.

Kid=315m
Luffy=300m

Aradaki 15m fark sivil katliamı. Şimdi aradaki bu farkı ödüle oranlayıp toplam ödülden çıkarırsak ne kalır ?

King 1.6m(sallıyorum)
Kata 1.057m

Aşağı yukarı 5 katı bir ödülde(Luffy'nin ödülü 300m baz alarak hesaplıyorum) sivil katliamını(15m) da 5 ile çarparsan(75m) elde edilen sonuç ortada. Hadi buna senin için 100m diyelim.

Kaptanlar arasındaki ödül farkı 223m. Herhalde iki karakter arasındaki ödül farkını hesaplarken kaptanlar arasındaki ödül farkını X karaktere eklemezsin değil mi ? Adı üstünde; "kaptan etkisi" bu. Yani kaptanlar arasında 223m fark varsa 60-70m ortalama bir değer alıp X karakterin hanesine yazarsın. Hadi bunun için de 100m diyeyim. Etti mi sana 200m ? Sonuç olarak King'in ödülünden güç dışındaki faktörleri çıkarıp(200m) "güç olarak ederi" nedir'i hesaplarsak herifin 1.4m gibi bir ödülü çıkıyor ki bu mevkidaşına takribi 350m fark atmış anlamına geliyor. Hesap ortada. Dersen ki sivil katliamına 300m, kaptan etkisine 200m yazalım eşit olabilirler belki. O da senin hesabın ne diyim :bilmem::)
Üstteki isimleri sayman bir şey ifade etmiyor ama.O 6.seviye mahkumlardan birisinin Vista'dan güçlü olma ihtimali nerdeyse yok.Shiryu'da Jozu'dan değil zaten.Magellan'dan zayıf adam Jozu'dan nasıl güçlü olacak.Bildiğin Marco'ları dağıtan Teach olmuş.Senin mantığınla Marco'nun baya baya direnmesi lazım ama herifler ezici bir şekilde mağlubiyet almış.300 milyonluk ödülde bile 15 milyonluk fark yaratıyor o sivil katliam olayı.Ki King'in yarattığı tehlike ile 2 yıl önceki Kid arasında yer ile gök arası fark var.75 milyon falan değil yani.Jack sadece ada basarak,kaptan etkisinden 1 milyar ödül almış 28 yaşında.King ve Queen dediğimiz adamlar en az 40 küsür yaşlarında adamlar muhtemelen.Haliyle adamlar Jack'ten bile manyak ve güçlü oldukları için ödülleri o kadar fazla yani.Ki kaptan etkisi dediğin olay bu kadar basit değil.Nami bile 50 milyon kaptan etkisinden ödül aldı.Hiçbir şey yapmamasına rağmen.Sen sanıyor musun ki King fazladan sadece 100 milyon alacak.Adamların kaptanı zaten deli,kendileri de bir o kadar psikopat,3.adamları ada basıyor.Dof'u almak için Sengoku ve Fuji'nin olduğu gemiye kafa atıyor.

Bir tarafta daha ödülünde kendi resmi olmayan bir 3.komutan diğer tarafta ise ada basan,psikopat,kaptanı yüzünden çok daha fazla ekstra ödül alan birisi var.Bu karşılaştırmalar pek dengeli değil yani.Hele bir King'in yapabildiklerini görelim gerisi gelir.Ki zaten Oda'nın ödül ile güç kıyaslanmayacağını kaç kere yazdım daha uğraşmayacağım.Ki savaş manyağı Kaido bile Linlin veletlerini de getirmiş mi diyerek tayfanını gücünü gösteriyor zaten.

Son düzenleme:
Luffy adam akıllı yardım almadan Kaido'yu, Zoro adam akıllı yardım almadan King'i rüyasında alamaz. Yapacağını sanmıyorum ama diyelim ki mangaka aynı bu şekilde bu vsleri çizdi. O noktadan sonra One Piece'i adam yerine koyan olmaz. Anca sevdiği karakter ön plana çıktığı için mutlu olan fanların sidik yarıştırma rallileri üzerine kurulu bir seri olur.

King'in ödülü 1.4 - 1.8 arası bir şey çıkar bence. 1.8 bile çıksa gücünü görmeden Kata'nın üstüne koymam.
Serinin sonlarını okuyoruz, artık bizimkilerin belli bir güç seviyesine ulaşıp ağırlığını koyması lazım. Luffy silahlanma ve gözlem hakisinde ustalaştı, daha ne yapmalı da en güçlüler arasına katılmalı sence? Dövüş esnasında meyve uyanışı gibi yeni bir teknik de görürsek ben şahsen onaylarım senaryoyu. Kaido'ya toplu bir girişim olursa ben soğurum şahsen seriden. Zaten şu BM soğuttu beni :(

Ya bana kalsa Mihawk'ın ödülünün 4 milyar falan olması lazım. O ayrı. Ben de en az 3 beklerim ama 2. 5/-3 arası olsa da oooo çok kötü demem yani. BB'nin ödülünün düşük kalmasının sebebi biraz da yeni yonkou oluşu. Şu güç ve kadroyla 7-8 sene yonkouluk yapsa +4.5m ödülü.

Shanks'ın ödül zaten 4 milyar. Bu adamın tayfasında yüksek ihtimalle 2 milyar üstü 1 adam ve 1 milyar üstü 2 adam var. Herif imparator. Adaları var vs. Mihawk tek başına 2.5 alsa kötü mü ?

Bugün Luffy'nin ödül 1.5m, Zoro 320m. Zannediyor musun ki Zoro yarın kendi tayfasını kursa ödülü 600m olacak ? En az 1 milyar. Kata kendi tayfasını kursa ödülü 1milyarda mi kalacak ? En kötü 1.8-1.9.Mihawk'ın meselesi de böyle. Bu adam tek başına 2 küsur ödül alsa bile tayfasıyla birlikte bu rakam 4'ü bulur her türlü.
Ne Zoro'nun Ne Sanji'nin seviyesi 300'ler değilki. Bege Luffy'le birlikte Yonkou mekanı dağıttı da ne olud?. Kata'yı o dövseydi veya Smoothie'yi alsaydı onunda ödülü 1'i aşardı. Kid'in ya da Law'ın ödülü neden o kadar yüksek değil?. Dediğim gibi lider olmanın ödüle katkısı vardır. Ancak bu 2'yi 4 yapmaz. 3,5'u 4 yapar. Hadi 3'ü 4 yapsın.

Kata tayfasını kursa ödülü 2 olur belki bu çok büyük bir artış değil. Marco WB korsanlarının başına geçince ödülü 2 katına çıkmamıştır.

King'in ödülü Kata'dan, Marco'nun King'den büyük ihtimal Benn'in Ödülü Marco'dan yüksektir. Ufak farklarla gitsen bile muhtemelen bu sıralamada ödül 2'yi aşacak. Ee şimdi Mihawk Shanks-Kaido-BM seviyesinde bir adamsa ödülü 2,5'den aşağı olur mu Allah aşkına?

Ben Bir oluşum başında olan adamın ödülü daha fazla olmaz demiyorum tekrar altını çiziyorum o kadar fark olmaz diyorum. Bir adam İmparatorsa tek başına olduğunda da ödülü 2,5'den aşağı olamaz bence. Hadi Shanks'i millet küçümsüyor da Kaido veya BM tekbaşlarıına olsalar ödülleri 2,5'den aşağı olurdu diyen kaç kişi vardır? Bana göre mümkün değil böyle bir şey.

Bu yüzden Mihawk 2,5'den aşağı çıkarsa kimse Mihawk Yonkou seviyesi demesin BENCE.Yine diyen olur orası ayrı mesele.

Ha dediğim gibi bence 2,5-3 çıkacak.Tartışmalar devam edecek.
3 ve üstü çıkarsa da Mihawk'da Yonkou seviyelerinde değil dememek gerekir. Yine diyen olur orası da ayrı mesele.

Dipnot: Madem düşüncen bu. Ben 3 civarıdır diyince niye itiraz ediyon mübarek. Sana göre hakkı 4'se, ödülü 2-2,5'un altında çıkarsa hayal kırıklığı da yaşarsın. Hele bir de Marco, Benn 2,4 olsun Mihawk 2,3 nasıl hayal kırıklığına uğrarsın : ))

Son düzenleme:
Üstteki isimleri sayman bir şey ifade etmiyor ama.O 6.seviye mahkumlardan birisinin Vista'dan güçlü olma ihtimali nerdeyse yok.Shiryu'da Jozu'dan değil zaten.Magellan'dan zayıf adam Jozu'dan nasıl güçlü olacak.Bildiğin Marco'ları dağıtan Teach olmuş.Senin mantığınla Marco'nun baya baya direnmesi lazım ama herifler ezici bir şekilde mağlubiyet almış.300 milyonluk ödülde bile 15 milyonluk fark yaratıyor o sivil katliam olayı.Ki King'in yarattığı tehlike ile 2 yıl önceki Kid arasında yer ile gök arası fark var.75 milyon falan değil yani.Jack sadece ada basarak,kaptan etkisinden 1 milyar ödül almış 28 yaşında.King ve Queen dediğimiz adamlar en az 40 küsür yaşlarında adamlar muhtemelen.Haliyle adamlar Jack'ten bile manyak ve güçlü oldukları için ödülleri o kadar fazla yani.Ki kaptan etkisi dediğin olay bu kadar basit değil.Nami bile 50 milyon kaptan etkisinden ödül aldı.Hiçbir şey yapmamasına rağmen.Sen sanıyor musun ki King fazladan sadece 100 milyon alacak.Adamların kaptanı zaten deli,kendileri de bir o kadar psikopat,3.adamları ada basıyor.Dof'u almak için Sengoku ve Fuji'nin olduğu gemiye kafa atıyor.

Bir tarafta daha ödülünde kendi resmi olmayan bir 3.komutan diğer tarafta ise ada basan,psikopat,kaptanı yüzünden çok daha fazla ekstra ödül alan birisi var.Bu karşılaştırmalar pek dengeli değil yani.Hele bir King'in yapabildiklerini görelim gerisi gelir.Ki zaten Oda'nın ödül ile güç kıyaslanmayacağını kaç kere yazdım daha uğraşmayacağım.Ki savaş manyağı Kaido bile Linlin veletlerini de getirmiş mi diyerek tayfanını gücünü gösteriyor zaten.
Jack kaptan etkisinden 1 milyar ödül almış diyorsun. Ee iyi o zaman kaptan etkisi ve psikopatlığı çıkalım 600 milyona düşsün herif. Kıçı kırık Peros 700m la :fool:

Ben hiçbir zaman ödül=güç denklemini savunmadım ama bu demek değildir ki ödül gücü yansıtmaz. Sadece tamamen doğru bir denklem değildir, %100 sonuç vermez diyorum ve ekliyorum. Ödülün kalbinde, merkezinde güç vardır. Bugün Beckman 4 milyarlık Shanks'ın tayfasında 2 milyar ödül alsa kimse bunu kaptan etkisi, psikopatlık diye açıklayamaz bana.

Neyse.. Kata-King arasındaki 200 milyonu 450 milyon yapsam bile hala geridesin :) Ödül konusunda 1-0. Eğer düşündüğüm gibi King, element olarak sağlam bir şekilde ateşi kullanıyorsa Katakulli'nin ruhuna fatihaaaa :ehe: Bakıcaz :sapkali:

Ne Zoro'nun Ne Sanji'nin seviyesi 300'ler değilki. Bege Luffy'le birlikte Yonkou mekanı dağıttı da ne olud?. Kata'yı o dövseydi veya Smoothie'yi alsaydı onunda ödülü 1'i aşardı. Kid'in ya da Law'ın ödülü neden o kadar yüksek değil?. Dediğim gibi lider olmanın ödüle katkısı vardır. Ancak bu 2'yi 4 yapmaz. 3,5'u 4 yapar. Hadi 3'ü 4 yapsın.

Kata tayfasını kursa ödülü 2 olur belki bu çok büyük bir artış değil. Marco WB korsanlarının başına geçince ödülü 2 katına çıkmamıştır.

King'in ödülü Kata'dan, Marco'nun King'den büyük ihtimal Benn'in Ödülü Marco'dan yüksektir. Ufak farklarla gitsen bile muhtemelen bu sıralamada ödül 2'yi aşacak. Ee şimdi Mihawk Shanks-Kaido-BM seviyesinde bir adamsa ödülü 2,5'den aşağı olur mu Allah aşkına?

Ben Bir oluşum başında olan adamın ödülü daha fazla olmaz demiyorum tekrar altını çiziyorum o kadar fark olmaz diyorum. Bir adam İmparatorsa tek başına olduğunda da ödülü 2,5'den aşağı olamaz bence. Hadi Shanks'i millet küçümsüyor da Kaido veya BM tekbaşlarıına olsalar ödülleri 2,5'den aşağı olurdu diyen kaç kişi vardır? Bana göre mümkün değil böyle bir şey.

Bu yüzden Mihawk 2,5'den aşağı çıkarsa kimse Mihawk Yonkou seviyesi demesin BENCE.Yine diyen olur orası ayrı mesele.

Ha dediğim gibi bence 2,5-3 çıkacak.Tartışmalar devam edecek.
3 ve üstü çıkarsa da Mihawk'da Yonkou seviyelerinde değil dememek gerekir. Yine diyen olur orası da ayrı mesele.

Dipnot: Madem düşüncen bu. Ben 3 civarıdır diyince niye itiraz ediyon mübarek. Sana göre hakkı 4'se, ödülü 2-2,5'un altında çıkarsa hayal kırıklığı da yaşarsın. Hele bir de Marco, Benn 2,4 olsun Mihawk 2,3 nasıl hayal kırıklığına uğrarsın : ))
Atladığın bir şey var. Mihawk'a bu ödül yeni biçilecek. Fakat yonkou olarak en yeni dediğimiz Bb bile 2 yıllık yonkou ve ödülü diğer yonkoulardan az. Shanks 6 yıllık yonkou 4 milyar. İstisnaları olsa da ödül meselesinde "zaman" kavramı da önemli. Yoksa Shanks diğer yonkoulardan daha mı güçsüz ? 1.5 milyar fark yiyecek kadar ? Ya da Shanks uysal, aklı selim diye 1.5 milyar fark mı koymuş mangaka ? Mümkün değil. Daha önce belirttiğim gibi Bb 7-8 yıllık yonko olsa ödülü +4.5. Buna binaen hükumet için yeni tehdit unsuru haline gelmiş bir Mihawk'a kimse gidip kafadan 3.5 milyar ödül vermez bence. Yani şu an Kaido tayfasını dağıtsa tabi ki yine en az 3/3.5 ödülü olur. Çünkü hükumet Kaido'yu tanıyor, nasıl bir manyak olduğunu biliyor. Ama Mihawk ? Güçlü bir herif. Eee ? Fazlası yok. Kimin ne işler yapacağı, ne boyutta bir tehdit oluşturacağı da zamanla ortaya çıkıyor biraz. Kısacası bunu da dikkate almak gerek.

Not kısmına gelirsek. Güç olarak bakarsak hakkı 3.5'tur. DEIKU ünvanıyla 4 milyardır ama yukarıda saydığım zaman, tayfa gibi etkenlerden ötürü kimse gidip Mihawk'a 4 milyar ödül vermez tahminen. 6 yıllık yonkou Shanks anca 4 milyar çünkü.

Mihawk'ın 2 milyar altında çıkması mümkün değil zaten. Onu geçelim :) Şahsen 2.5 çıkarsa tatmin olmam ama makul karşılarım. Maksimum 3.2'den fazla da beklemem. Yakında görürüz umarım :p:sapkali:

Elbette hayır. Aşağı yukarı 450m olurdu.

:artiz::hıh:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 11)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık