Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Spoiler Konusu 1

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Luffy wano sonu en az 4:beli: ödülü olur ittifak la dahi olasa büyük işi luffy yapacak law ve kid'in ödülü luffy' den az onlar da 2.5:beli: olur sadece kaido'yu değil muhtemelen bm de inecek o yüzden

Luffy'nin ödülün de 2.5:beli: artış olur toplan ödülü 4:beli: olur
Law ve kid de 2:beli: artar ikisinin de nerdeyse 500m ödülü var onların da toplam ödülü 2.5-3:beli: olur

Bu ücün den sonra en büyük artış zoro da olur.
Hadi iyi geceler. :D
Daha 1 ay önce Dof'un altında ezilen ya da Cracker'i binbir hikayeyle yenen adamlar için bu ödüller çok çok uçuk rakamlar.

İki meyveli, tayfası 6.kat mahkumlarından oluşan adamın 2.247m ödülü varken ve bu adam Luffy'ye "yonkou olman için henüz erken" demişken mangaka tutup da Luffy'nin ödülünü bu adamın ödülünün neredeyse 2 katına çıkarmaz. Hayal bu. Luffy'nin maksimum ederi 2.5m olmalı. Hadi taş çatlasın da 3 milyar olsun.

Aynen öyle fandaş. Bakalım Zoro’nun yapacağa işe göre daha da artış gösterebilir ilerleyen bölümlerde fikir olarak :D
İnşallah reyis inşallah :D

Marco'nun yanında 2 tane üst düzey komutan yok derken :D Marco'nun yanında muhtemelen tek kollu Jozu ve sağlam Vista vardı.King'in ödülü 1.5tan fazlaysa Marco en kötü 1.8 falan çıkacak.1.8milyarlık adam yanında iki tane ortalamın çok üstünde güçte komutan varken nasıl 2.247lik Teach'e ezilerek kaybediyor peki.Teach'in tayfası daha Ace'e karşı aciz bir tayfayken bide.O tayfada Shiryu ve Teach hariç diğerleri Marcolar'dan güçlü değil net şekilde ama dağıtmışlar ama değil mi :D Katakuri'nin ödülünün tamamen güç odaklı olduğunu kabul ediyorsun yani.Ama ödülü 1.320 olan Queen varken 200 daha fazla anca alır diyorsun.Sırf bile Cracker Kaido'nun tayfasında olsaydı 1milyardan fazla ödüle rahatlıkla sahip olabilecek çapa sahip bir adam.Daha tartışmayalım bu konuyu :D King ve Queen'in Bm tayfalarında olsa sahip oldukları ödüllerinin %80 ine bile sahip olamayacakları çok bariz oysa.Adamlar hem kaptan etkisinden +ödül alıyor hem psikopatlıklarından dolayı + ödül alıyor.Bm tayfasının ise 3.komutanlarının daha ödül posterinde kendi resmi bile yok.Hükümet o kadar bilmiyor o adamı yani.
  1. Jozu tek kol kalmış.
  2. Thatch yok.
  3. Ace yok.
  4. Ace karşısında ezik kalmış dediğin tayfanın üstüne 3 tane 6. Seviye mahkum geliyor. Shiryu'nun Jozu ile karşılaştığını düşünürsek BB'nin kalan adamları Vista'yla mı başa çıkamayacak Allah aşkına :)
  5. Marco tarafı nicelik olarak da nitelik olarak da dezavantajlı taraf. Bir yanda Marco, Joz, Vista diğer yanda Bb, Shiryuu, Pizarro, S.j.w, Pizarro vs. Kiiiiiiii, Marco'nun karşılamak zorunda olduğu adam 2 meyveli Teach! Sen hangi tayfada sağ kolun kaptan karşıladığını ya da aldığını gördün ki Marco ve Bb'ye adil bir karşılaşmaymış gibi bakıp değerlendiriyorsun ?
Queen 1.320. Bu herif BM tayfasında olsa ve 200m eksik ödül alsa, Kata Kaido tarafında olsa ve 200m fazla alsa biri 1.120m diğeri 1.257m oluyor ve Kata daha güçlü oluyor zaten diye düşünebilirsin.

Bir ödülde ana etmen güçtür. Kaptan etkisi ve katliam ödülün önüne geçemez. Kid katliam yaptığı için 15m fazla almıştı Luffy'den. Sen bu payı X karakter için 20 ile çarparsan adaletsizlik yapmış olursun.

Tamamen bire bir örnek olduğunu için değineyim.

Kid=315m
Luffy=300m

Aradaki 15m fark sivil katliamı. Şimdi aradaki bu farkı ödüle oranlayıp toplam ödülden çıkarırsak ne kalır ?

King 1.6m(sallıyorum)
Kata 1.057m

Aşağı yukarı 5 katı bir ödülde(Luffy'nin ödülü 300m baz alarak hesaplıyorum) sivil katliamını(15m) da 5 ile çarparsan(75m) elde edilen sonuç ortada. Hadi buna senin için 100m diyelim.

Kaptanlar arasındaki ödül farkı 223m. Herhalde iki karakter arasındaki ödül farkını hesaplarken kaptanlar arasındaki ödül farkını X karaktere eklemezsin değil mi ? Adı üstünde; "kaptan etkisi" bu. Yani kaptanlar arasında 223m fark varsa 60-70m ortalama bir değer alıp X karakterin hanesine yazarsın. Hadi bunun için de 100m diyeyim. Etti mi sana 200m ? Sonuç olarak King'in ödülünden güç dışındaki faktörleri çıkarıp(200m) "güç olarak ederi" nedir'i hesaplarsak herifin 1.4m gibi bir ödülü çıkıyor ki bu mevkidaşına takribi 350m fark atmış anlamına geliyor. Hesap ortada. Dersen ki sivil katliamına 300m, kaptan etkisine 200m yazalım eşit olabilirler belki. O da senin hesabın ne diyim :bilmem::)

Demek ödülü geliyor ha ben vs atmadan önce beklemiyordum iyi oldu.Altılıların ödüllerini de verse de uğraştırmasa bari bizi.

Yalnız herkes nadir tür ödül artışı falan yazmış.Hayırdır hükümet King'i yakalayınca impel downa atmak yerine koleksiyonculara mı satacak ? Bunun arkasındaki mantığı bir yazacak olursanız okumak isterim.

Luffy adam akıllı yardım almadan Kaido'yu, Zoro adam akıllı yardım almadan King'i rüyasında alamaz. Yapacağını sanmıyorum ama diyelim ki mangaka aynı bu şekilde bu vsleri çizdi. O noktadan sonra One Piece'i adam yerine koyan olmaz. Anca sevdiği karakter ön plana çıktığı için mutlu olan fanların sidik yarıştırma rallileri üzerine kurulu bir seri olur.

King'in ödülü 1.4 - 1.8 arası bir şey çıkar bence. 1.8 bile çıksa gücünü görmeden Kata'nın üstüne koymam.
Bu arkadaş haklı.

Yalnız King 1,5 üstü ise o zaman Beckmann (King’in ödülü doğrultusunda daha da artabilir bu sayı) 1.9-2 vardır sanırım. Ray de KK sağ koluydu oda şöyle 3,5-4 vardır tahminen.

Nicedir diyorum. Wihawk'ın ödülü 3 civarıdır. 2'den hatta 2,5'den az çıkarsa Wihawk hayal kırıklığıdır.
Teach 2.247 ile yonkou yav. Mihawk 2.5'dan az çıkarsa niye hayal kırıklığı oluyor deli misin? :fool:Bb'nin onca tayfa ve icraatla aldığı ödül belli, Mihawk tek başına şatosunda g.t büyütürken 2.5'dan az alırsa hayal kırıklığı oluyormuş! Ee iyi madem :hhh:

Yahu 1.8 veya 2 demek neredeyse Karasakal dengi demek akıl alıyor mu? 1.5'tan fazla çıkmayacak ödülü bence 1.4-1.5 iyidir.
King'in ödülü Luffy'den fazlaymış. Luffy'nin ödülünü biliyorsun değil mi ? :)

Teach 2.247 ile yonkou yav. Mihawk 2.5'dan az çıkarsa niye hayal kırıklığı oluyor deli misin? :fool:Bb'nin onca tayfa ve icraatla aldığı ödül belli, Mihawk tek başına şatosunda g.t büyütürken 2.5'dan az alırsa hayal kırıklığı oluyormuş! Ee iyi madem :hhh:
Biraz.

Hayal kırıklığı oluyor çünkü ödüller BÜYÜK ORANDA bireysel güçle alakalı. Sadece aynı sikletteki adamlar arasında ufak tefek oynama yapar diğer etkenler. Luffy imparator sayıldığı için 1.5 değil ödülü. 1 küsürlük adamı tek başına yenebilecek güçte olduğu için ve Yonkou mekanını dağıtacak planı yaptığı (sanıldığı) için aldı o ödülü. Teach'in de bireyse gücü şu anda diğer Yonkoulardan geri'de kaldığı için ödülü o kadar düşük.

Mihawk hayal kırıklığıdırdan kastım beklendiği gibi, fanlarının beklendiği gibi Yonkou'ya yakın gücü yok demektir. Benim gözümde zaten en güçlü sağ kol ile amiral arasında bir yerde Mihawk, benim için şaşırtıcı olmaz. Ancak seri açısından Shanks'e denk veya yakın güçteyse 3'ün üzerinde olmalı ödülü. Şimdi Kaido tayfasını dağıtsa ama bireysel olarak Dünya Hükümetinin hedefinde olmaya devam etse ödülü 2,5'in altında olur mu? Bence imkansız.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 10)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık