Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Spoiler Konusu 1

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
2vs1 ı savunanlar 4vs2 savunanlar ile dalga geçiyor o zaman sunu sormak lazım 1. Bu xebec neymiş ki garp'ı kan revan için de bırakıyor demek ki Roger da o haller de ve manganın en zirve 2 karakteri ölüm kalım savaşı vererek xebec ı indiriyorlar xebec öldü okey peki bu kadar zayıf düşmüş karakterleri niye orda BM WB Kaido ve çizim de gosterilmemis ısrarla form da ki arkadaşların savunduğu elemanlar kendilerine en büyük rakip düşman olacak 2 karakteri öldürmemiş? Sonuç da Roger korsan garp denizci ve en büyük düşmanları oluyor . 2. Sengokunun anlattığı ve dediği şey nam yapmış bir çok korsan zamanın da xebec in tayfadaydi adamlar o zaman öyle adı sanı olan tipler değil sonradan yükselmisler örnek o zaman kim shanks ı teach ı tanıyordu cömezlerdi fakat sonradan güçlendi yonkou oldu yani 8vs2 tamamen saçma shki john vs hiç vs ye bile girmemislerdi vs zirve garp zirve Roger zirve xebec ve WB BM kaiodo arasın da geçmiştir ki mangaka çizim olarak 4 vs 2 gösteriyor BM ve kaido öyle zannedilen kadar güçlü değildi o zaman WB de spoiler doğruysa xebec zamanı Roger a eşit değildi sonradan eşit güç oldu o yüzden zorlanarak da olsa 4vs2 yaparak rocklari dağıttılar daha mantıklı öbür türlü manganın 2 zirve karakterini kan için de birakacak bir karakter zannetmiyorum .

Ya beyler bence 1 vs 7 veya 1vs 2 veya 2vs 4 diyenler hepsi birer tane çizer bulsun bütün konuyu ta kutsal ejderlerin orada bulunması ve savaşlara geri kalan kişilerin kaçmasına kadar herşeyi çizsin. Biz de aralarında bi oylama yapalım. Ama yazılar türkçe olsun :alkis:

Bakalım kimleri biliyoruz;

- Ace
5 yaşını geçtim, 15 yaşında belki de 5 yaşındaki Big mom gibi dev yenemezdi. Hele ki 5 yaşında imkan vermiyorum.

- Sabo aynı şekilde, yaşıtlarına göre çok kuvvetliler, ama Big mom gibi bir güç sergilemedi.

- Shanks

Shanks Roger tayfasındayken 10-15 yaşlarında gördük, Big mom gibi devleri yenecek bir kuvvet sergilemedi, sergileyeceğini de zannetmiyorum.

Roger ile WB'nin de farklı olduğunu zannetmiyorum.

Bu sebepten Big mom bir istisna.
İşte bende Koca Ana Kaidou istisna olduğu için yazdım o yazıyı zaten.

Hmm şimdi anlaşıldı mesele. :/ İki konuda da farklı düşünüyoruz. Amirallerle imparatorlar arasında senin düşündüğün kadar fark olduğunu düşünmediğim gibi, amirallerle sağ kolları denk olarak da görmüyorum aynı zamanda. Görüş farklılığımız bu yüzdenmiş yani.
Bunu hissettiğim için farklı düşündüğümüz o hususlara açıklama yaptım zaten :D İki farklı konuda aradaki güç farklarını yani Yonkou-Amiral-Sağ kol olayına senin bakış açından yaklaşacak olursam orta noktada amiral olduğundan oradan yola çıkarak;

1) Öncelikle amirali yonkoudan uzaklaştırarak sağ kol noktasına çekmiyorum. Hatta tam tersi sağ kolları amirallerin olduğu konuma koyuyorum.
2)Yonkouyu ise amiralin güç konumunu oynamadan tamamen farklı bir noktada konumlandırdığım için Koca Ana ve Kaidou Tanrı Vadisinde benim açımdan amiral seviyesinde oluyor.

Benim açımdan bu bağlamda mantıklı oluyor. Görüş farklılığımız da dediğin gibi bu noktalarda çıkmış oluyor.

İşte bende Koca Ana Kaidou istisna olduğu için yazdım o yazıyı zaten.
Tartışma şuydu yanlış mı hatırlıyorum, Luffy fanı arkadaşımız Alpamis bence şuanki Luffy gücünde değiller dedi, sende Koca ana gençken 500 milyona sahipti dedin, bende Koca ananın gelişiminin normal olmadığından bahsettim, yani Big mom gençken 1-0 önde başlamış mutant gibi bir şey olduğu için diğer herkese göre Shanks'a, WB'ye göre vesaire. Ama sınırsız gelişememiş ki Kaido, WB'nin gerisinde kalmış Big mom, haliyle Big mom erken güçlenip sonradan az gelişmiş. Sengoku o zaman bu kadar ki kadar güçlü değiller diyor, en iyi ihtimalle YC1 seviyesidir, Luffy de öyle yada böyle YC1 Katakuri'yi yendi, 5.Yonko ilan edildi, bence normal bir düşünce.

Tartışma şuydu yanlış mı hatırlıyorum, Luffy fanı arkadaşımız Alpamis bence şuanki Luffy gücünde değiller dedi, sende Koca ana gençken 500 milyona sahipti dedin, bende Koca ananın gelişiminin normal olmadığından bahsettim, yani Big mom gençken 1-0 önde başlamış mutant gibi bir şey olduğu için diğer herkese göre Shanks'a, WB'ye göre vesaire. Ama sınırsız gelişememiş ki Kaido, WB'nin gerisinde kalmış Big mom, haliyle Big mom erken güçlenip sonradan az gelişmiş. Sengoku o zaman bu kadar ki kadar güçlü değiller diyor, en iyi ihtimalle YC1 seviyesidir, Luffy de öyle yada böyle YC1 Katakuri'yi yendi, 5.Yonko ilan edildi, bence normal bir düşünce.
Bununla ilgili yukarıda şunu yazdım:

Evet amiralleri ayrı bir yere koyduğu yücelttiği doğru ama yonkouları bambaşka bir yerde konumlandırıyor.

Buna örnek olarak yonkoular için Robin mi diyordu kim unuttum şimdi “Şu ana kadar karşılaştığın düşmanlardan tamamen farklı bir seviyedeler” cümlesi.

Ayrıyeten Büyük savaşta Luffyi dövselerde tek atamayan amiraller varken Kaidou iki yıl sonraki Luffye tek atıyor. Burada bir kesimin yonkou veya ona yakın bir güçte konumlandırdığı Akainu bir ayağı çukurda Beyazsakalı yenemiyor.

Evet bence de amirallerin özel bir yeri var seride ama yonkou kavramı bambaşka bir noktada. Ve şu an bu seviyedeyseler o zamanlarda benim açımdan en az amiral seviyesi güçleri vardı. Gidip şu anki 2. 3. Komutan seviyesinde olamazlar.

Son olarak ben sağ kol ve amiralleri aynı gördüğüm için Kayalar Korsanlarında bence 3-4 tane sağ kol/amiral seviyesi adam olan özel bir tayfa ki bu sebeple bu tayfadaki 3 kişi yonkou aralarından biri dünyanın en güçlü adamı diğeri de en güçlü yaratık ünvanını almış. Bir zahmet amirallerden farkları olsun yani. Şahsına münhasır özel insanlar bunlar.
Bu konu içindeki bağlantılı bir çok noktada ayrılıyoruz. Bence Luffy Katakuri'yi yenemedi. O savaşın en fazla ederi berberlik. Ki Koca Ana ve Kaidou'nun gelişiminin sınırlı kaldığı görüşüne de katılmıyorum.

Benim dediğim şu: bu yaştaki şu anki Luffy ile aynı yaştaki Koca Ana kapışsa Koca Ana alır. Tabi Luffy yaş olarak büyümezse ciddi power uplar almak zorunda kalacak ve Oda orada dengeyi nasıl kuracak çok merak ediyorum.

Beyler bu bölümün çevirisini kim yapacak bilmiyorum ;ama cuma sabahı uyandığımızda hazır olursa çok makbule geçer.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık