Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Genel Sohbet

kedileri sevmiyordum , ama sallıyor muydum emin değilim. zamanla zevkler değişiyor suanda da köpekleri kedilere göre daha az seviyorum kedilere göre npc gibi geliyorlar
Benzer düşünüyoruz. Köpekleri de severim ancak bana kedileri son zamanlarda daha çok sevmeye başladım. Ayrıca tutarlı hayvanlar en azından.

Bilemiyorum. Araştırmak lazım. Tıpçılar göreve. @Shakan @Bisküvi
Antihistaminik burun spreyi vermişlerdir herhalde. Her ilacın dezavantajı var tabi ama öyle çok tehlikeli bi ilaç fan değil. Ağrı kesiciler daha tehlikeli ilaçlar :D

İmmünoterapi falan da yapıyorlar diye biliyorum ama açıkçası ne kadar işe yarıyor ne kadar sürüyor öğrenmek lazım. Çok ciddi bir alerjisi yoksa bence bir beis yok besleyebilir. Tabi yine de bir doktoruna danışsın.

ama ilaç alerjiyi tedavi mi ediyor ki? tedavi ediyorsa tamam ama hayat boyu kullanacağım diye düşündüm
Etmiyor. Ne kadar kullanacağın semptomlarının ağırlığına ne kadar süre kedi sahiplenecegine vb şeylere göre değişir o yüzden bi doktorla görüşsen iyi olur zaten. Ömür boyu ilaç kullanmak da ilacına göre korkuldugu kadar kötü bir şey değil. Tiroid ilaçları adhd ilaçları vb birçok ilaç ömür boyu kullanılıyor.

Tabi sadece ilaç değil kediyi düzenli temizlemek sevdikten sonra elini yıkamak vb vb alerjen maruzatını azaltabilecek şeyleri yapmak da rahatlatır. Veterinerler de yardımcı olabilir belki bu konuda.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 5, Ziyaretçi: 10)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık