Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Genel Sohbet

Ben açıkçası izlemedim ama agnostisizm mevcut koşullarda zaten bilinemezlik üzerine kurulu. Bu sebepten aslında Diamond'un ben kesin reddediyoru tutumu bana ateist ama yinede açık kapı bırakıyorum tutumu gibi geliyor. Evet bu konuda haklısın Diamond biraz agnostisizmi yanlış anlamış. Aslında kendisi ateist. Pozitif ateist değil sadece.

Tartışma geneline gelince kazanan taraf Diamond gibi gözüküyor. Önceki tartışmada da o kazanmıştı.
Çünkü İslamiyet'i desteklemekten öte ateizm vs deizm tezleri havada carpismis. Diamond daha iyi bir tartışmacı olduğu için ateist düşünce ağır basmış gibi gözüküyor.
İkinci videoyu izlemeni öneririm ilk video zaten kitap üzerine bir tartışma. Bu yüzden çok değeri yok. Sadece şahsi olarak Diamondun değeri düşer.

Ben bunun dışında şahsen bu çocuğun bu kadar üzerine gidilmesini doğru bulmuyorum bunun dışında. Bu çocuğun İslamiyetten uzaklaştırdığı 1 ise İslami cenahtan bu uzaklaşmaya sebebiyet veren 100 kişi vardır. Dini tartışmaya girmeden sosyolojik olarak tutumu yanlış buluyorum.
Birde bu fikret denilen elemanın tartışma yayınlanmadan ben kazandım algısı yapması, biraz haklılığını düşürdü. Bırak biz karar verelim buna.

Her neyse özünde çok dolu program olmasada eğlenceli bir konsept olmuş
Agnostisizm zaten ateist-agnostik, deist-agnostik diye ayrılıyor diye biliyorum, ateist-agnostik olabilir, zaten tembel adam ateizmi diye bir espirisi vardı Community'de bir sahnede :D Tartışmaya izlemedim, ama Dia'nın bir kaç felsefe videosuna bakmıştım zamanınında, iyi videolar yapıyordu, üzerine gidilen kısım zaten anlamsız, twitter'da gördüğüm kadarı ile hadisleri okuyup, yorumluyordu bu öteki Asrın denen dallama ile olan videosunda, ama bazı kesimlerin hazımsızlıkları var, linç kültürü zaten bu dönem moda. Açıkçası genel olarak bunları tartışmayı saçma buluyorum, eskiden daha ateşli bir şekilde tartışırdım ama işin özünde kişisel görüş, kimse kimseyi ellemezse bir problem olmaz deyip, herkesi aşağıdaki abi gibi düşünmeye davet ediyorum.

Agnostisizm zaten ateist-agnostik, deist-agnostik diye ayrılıyor diye biliyorum, ateist-agnostik olabilir, zaten tembel adam ateizmi diye bir espirisi vardı Community'de bir sahnede :D Tartışmaya izlemedim, ama Dia'nın bir kaç felsefe videosuna bakmıştım zamanınında, iyi videolar yapıyordu, üzerine gidilen kısım zaten anlamsız, twitter'da gördüğüm kadarı ile hadisleri okuyup, yorumluyordu bu öteki Asrın denen dallama ile olan videosunda, ama bazı kesimlerin hazımsızlıkları var, linç kültürü zaten bu dönem moda. Açıkçası genel olarak bunları tartışmayı saçma buluyorum, eskiden daha ateşli bir şekilde tartışırdım ama işin özünde kişisel görüş, kimse kimseyi ellemezse bir problem olmaz deyip, herkesi aşağıdaki abi gibi düşünmeye davet ediyorum.

Yaşlıların kendi cocuklari ateist olacak korkusu. Zaten memlekette herşey istedikleri gibi gidiyor. Her şeye ilmek ilmek karışmak istiyorlar.
Fakat farkında değiller ki bu çocuklar genel olarak sizin yüzünüzden çıkış yolu arıyorlar. Dini görüşü bile fanatizm olarak yaşıyoruz bunun dışında
İsteyen istediğini tartışsin. Eğer cidden alanında çok iyi isimler değillerse bu muhabbetler bencede çok saçma

Ben açıkçası izlemedim (bitirmedim) ama agnostisizm mevcut koşullarda zaten bilinemezlik üzerine kurulu. Bu sebepten aslında Diamond'un ben kesin reddediyoru tutumu bana ateist ama yinede açık kapı bırakıyorum tutumu gibi geliyor. Evet bu konuda haklısın Diamond biraz agnostisizmi yanlış anlamış. Aslında kendisi ateist. Pozitif ateist değil sadece.

Tartışma geneline gelince kazanan taraf Diamond gibi gözüküyor. Önceki tartışmada da o kazanmıştı.
Çünkü İslamiyet'i desteklemekten öte ateizm vs deizm tezleri havada carpismis. Diamond daha iyi bir tartışmacı olduğu için ateist düşünce ağır basmış gibi gözüküyor.
İkinci videoyu izlemeni öneririm ilk video zaten kitap üzerine bir tartışma. Bu yüzden çok değeri yok. Sadece şahsi olarak Diamondun değeri düşer.

Ben bunun dışında şahsen bu çocuğun bu kadar üzerine gidilmesini doğru bulmuyorum bunun dışında. Bu çocuğun İslamiyetten uzaklaştırdığı 1 ise İslami cenahtan bu uzaklaşmaya sebebiyet veren 100 kişi vardır. Dini tartışmaya girmeden sosyolojik olarak tutumu yanlış buluyorum.
Birde bu fikret denilen elemanın tartışma yayınlanmadan ben kazandım algısı yapması, biraz haklılığını düşürdü. Bırak biz karar verelim buna.

Her neyse özünde çok dolu program olmasada eğlenceli bir konsept olmuş
Vallahi videoyu izliyorum da kazandığı bir taraf göremedim. Çok geri kalmış tartışmalarda. Mantık üzerinden yapılan tartışmalar da hep bir çelişiyor tartışılan şeyi ya anlamıyor ya anlamamazlıktan geliyor. 513'ün 13.kuvvetini belki de yoktur dedi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 2, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık