Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Genel Sohbet

@Dattebayo..! Geçen yıl üni sınavında derece yapan arkadaşım bu yıl sırf bana inat olsun diye benle dalga geçebilmek için yksye kayıt yaptırmış (çocuk bana azcık aşık gibi bi şey)
Abi itüde yapay zeka okuyo çocuk bu kadar salak olabilir mi?
Karşı cinse yanlamanın zekayla bir bağlantısı olmaz. O kararı beyniyle almıyor insanlar

Her yer yuvarlak yapmıyor. Akçaabatta yarı fırın yarı pideci lokantası bir yerde yedik. Uzunlamasına yanları da koparıp ortaya banmalık yapmıştılar. Bol miktarda da tereyağıyla. Yediğim en iyi pide olabilir. Bafra kapalı pidesinde de kavurmalı çok hoşuma gider. Normalde aşırı et seven biri de değildim son üç beş seneye kadar ama ona rağmen ilk denediğimde çok sevmiştim. Ama Görele de sahipleniyor kapalı pideyi.
Peynirli dediğin gibi olabilir de kıymalı genelde yuvarlak içi açık olur. O da bol tereyağı ve kıyma yapılıyor.

@Alpamis
Gece gece milletin canını çektirmeyelim tabi. :)
Yalnız acayip bir peynirdi canlar. Marketten aldığınız ya da lokantalarda kaşarlı pide diye satılanlar gelmesin aklınıza. Tadı son derece yoğun ve yağlı bir peynir kullanılıyor. Ve elini de korkak alıştırmıyor işi bilen ustaları. Trabzona falan yolunuz düşerse imkan bulunca sorup iyi yapan bir yerde gömün derim.

Beklentin ne ona göre değişir bu. Bence sen merak ettiklerini sor öyle cevaplayayım diğer türlüsü zor çünkü. Maddi anlamda ne istiyorsun, ne kadar çalışmak istiyorsun ileride, insanlara tahammülün yüksek mi vb vb bir sürü soru var. Ama sevmiyorsan prestiji (günümüzde bu da pek kalmadı gerçi ama) ve maddiyatı için yapılmaz.
Benim kafamda aşırı yüksek mühendislikler vardı aslında. Geçen de rehberlik hocama ağlıyordum hocam gelmezse napçam diye. Kadın benim geçen yıl da hocamdı. Kadın bana ben senin tercih listene tıp, diş hekimliği doldurmayı düşünüyodum senle sınav sonrası konuşçaktım dedi. Geçen yıl puanın tutmuyodu diye bahsi geçmemişti filan yaptı. Aynı gün arkadaşımla akşam çay içiyoz kız hep mühendislik istiyodu bir anda bana sude ben tıp yazcam dedi kanıma işlemeye çalıştı. Msüden sonra babam tutturdu tıp yazarsın artık diye. Tabii onunki biraz bu kız iyi yapçak sanırım istanbula ankaraya gideceğine burda tıp yazsın kafasıylaydı ama sşöxğeödş dün de akdeniz tıptan arkadaşım aradı. Napıyon sınava hazır mısın gibisinden sonra dedi ki sude bizim bölümde en az 50 60 kişi senin gibi sıralamadan bırakıp mühendislik yazcam diyip tıpa gelenler filan dedi benim kafaya iyice tıp girdi. Ama ne istiyom ne istemiyom bilmiyom. Sonucum gelsin biraz sıralamama göre yönlencem gibi. Bi döneme kadar zaten tıp istiyordum sonra fizik sevdiğimi fark edince mühendisliğe yönelmiştim. Hal böyle olunca yavaş yavaş kendimi tıpa ısındırmaya çalışıyorum yeniden.

Benim kafamda aşırı yüksek mühendislikler vardı aslında. Geçen de rehberlik hocama ağlıyordum hocam gelmezse napçam diye. Kadın benim geçen yıl da hocamdı. Kadın bana ben senin tercih listene tıp, diş hekimliği doldurmayı düşünüyodum senle sınav sonrası konuşçaktım dedi. Geçen yıl puanın tutmuyodu diye bahsi geçmemişti filan yaptı. Aynı gün arkadaşımla akşam çay içiyoz kız hep mühendislik istiyodu bir anda bana sude ben tıp yazcam dedi kanıma işlemeye çalıştı. Msüden sonra babam tutturdu tıp yazarsın artık diye. Tabii onunki biraz bu kız iyi yapçak sanırım istanbula ankaraya gideceğine burda tıp yazsın kafasıylaydı ama sşöxğeödş dün de akdeniz tıptan arkadaşım aradı. Napıyon sınava hazır mısın gibisinden sonra dedi ki sude bizim bölümde en az 50 60 kişi senin gibi sıralamadan bırakıp mühendislik yazcam diyip tıpa gelenler filan dedi benim kafaya iyice tıp girdi. Ama ne istiyom ne istemiyom bilmiyom. Sonucum gelsin biraz sıralamama göre yönlencem gibi. Bi döneme kadar zaten tıp istiyordum sonra fizik sevdiğimi fark edince mühendisliğe yönelmiştim. Hal böyle olunca yavaş yavaş kendimi tıpa ısındırmaya çalışıyorum yeniden.
Belli bir amacının veya hedefinin olması lazım karar veremiyorsan iki alanda tıp mühendisliği diye bir bölüm var onu incele istersen

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 1, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık