Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Genel Sohbet

hayallerimizi yine bim poşetine mi koyuyorsun
Bir ışka ile fütursuz bakmışım,
Şakırdadım kara kalemle ışık çizmeye
Dedim mutluluğu aksettim nefesimle,
Dokundu herkese Twei oğlan.

Dedi Twei oğlan; mutluluğumuzu bim poşetine mi koyuyorsun
Dedim, sen mutluluğunu bim poşetine mi sığdırıyorsun
Benim mutluluğum na'poşette bir kaba sığar mı
Bize ölümden ötesi gerek.
Ben canlıyken istediğim mutluluğu sığdırırım.

Mamafih binaenaleyh gerektir yaşamda cahillik gerek.

Bir ışka ile fütursuz bakmışım,
Şakırdadım kara kalemle ışık çizmeye
Dedim mutluluğu aksettim nefesimle,
Dokundu herkese Twei oğlan.

Dedi Twei oğlan; mutluluğumuzu bim poşetine mi koyuyorsun
Dedim, sen mutluluğunu bim poşetine mi sığdırıyorsun
Benim mutluluğum na'poşette bir kaba sığar mı
Bize ölümden ötesi gerek.
Ben canlıyken istediğim mutluluğu sığdırırım.

Mamafih binaenaleyh gerektir yaşamda cahillik gerek.
げる でつ つうぇい むつるるくだ ゔぇふぁ ゔぁる.
あるだんまき しゃいる そうず えるべってやらぬづる.

mutlu olduğumda sorgulamam, şüphe en verimli tohumdur, nasıl mutlu olduğunu bildiğin anda mutlu olmanın kölesi olursun, bağımlılık dediğim budur. ben mutlu olmam, daha çok her gün neşemi devam ettirecek bi şey karşıma çıkar sadece bu.

bir şüphe, bir kasvet çöker yoktan yere, buruk bi his aklını bulandırır, felaket kendine inandırır.
Sırf bağımlı olmamak için mutluluğu aramayan ve günlük karşısına çıkacak ufak şeyler ile neşesini devam ettiren @twei nin büyük bir mutluluk kaynağı ile karşılaşınca tepkisi(8:45):

Şaka bir yana sistem öyle çalışmıyor maalesef. Doğamız gereği mutluluğu arıyoruz. Aramasan bile mutlu olabilmek için değişiyoruz. Algıların, duyu organların, sinir hücrelerin bile ona göre değişiyor. Ortama, şartlara alışıyorsun. Bu sistem mutsuz bir insan için iyiken mutlu br insan için kötü. Bu yüzden mutsuz bir insan mutsuzluğundan kurtulmak için ek çaba sarf etmesine ihtiyaç duymazken, mutlu bir insan çaba sarf edip sürekli mutluluk arayışı içinde olmak zorunda kalacaktır.
Sen istediğin kadar mutluluğu arama karşına çıkan neşeni devam ettircek şeylerle idare etsen bile bir yerden sonra o küçük şeyler sana dünyanın en fazla mutluluk veren şeyler haline gelecek ve yine bağımlı olacaksın.
Afrikalı yokluk içinde büyüyen bir çocuğun yediği küp şekerden aldığı zevk, iyi şartlardaki bir çocuğun pasta yediği andaki aldığı zevkten pek de bir farkı yoktur.
Çayı önceden şekerli içip sonradan şekersiz içmeye alıştığınızda artık çaydan daha az zevk almaya başlamıyorsunuz.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 2, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık