Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Genel Koronavirüs Konusu

Asıl önemli olan bu tabloya girmeyen koronalı vatandaşların karantinaya girip girmemesi..
Karantina olayı tamamen kişiye kalmış. Yoğun bakımlık olmadığın sürece. Kimisine ilaç falan verilmiyor hasta olsalar bile. Parol falan veriliyor. Yaşlıysa veya daha ciddi gözükyorsa o zaman özellikle corona için ilaç veriliyor. Ama onlarda aynı şekilde karantinada kalın deniliyor. Aile üyelerine de aynı şekilde evde kalmaları yönünde tebliğ yapılıyor. Resmi açıdan tüm pozitifler için zorunlu yani. Ama kontrolü mümkün değil.

Geçen otelden misafirler korona testi yaptırmaya gitmişler. Pozitif çıkmışlar. Otele gelip söylememişler biz pozitif çıktık diye. Sağolsun hastane aradı söyledi de farklı odalara koyduk. Çok Şerefsiz var. Herkese korona gözüyle bakmak lazım.

Ülke geneline bakınca asgari ücretli sayısının dışında kalan kısım azınlık sayılır. Bu yüzden genel bir durum söz konusu diyebiliriz. Yani evet. Olayın mantık ve vicdan bölümündan sorumlu bireyler azınlıkta.
Azınlığını falan bilmiyorum ama evini geçindirmek, hayatını sürdürmek için çalışmak zorunda olan insanları kimse mantıksız ya da vicdansız diye yargılamaz sanıyorum. Asıl bu vicdansızlık olur.

Geçen otelden misafirler korona testi yaptırmaya gitmişler. Pozitif çıkmışlar. Otele gelip söylememişler biz pozitif çıktık diye. Sağolsun hastane aradı söyledi de farklı odalara koyduk. Çok Şerefsiz var. Herkese korona gözüyle bakmak lazım.
Bahsettiğim vicdansızlığa örnek mesela.

Dün 4 yaşındaki küçük kardeşimde kuru öksürükler başladı. Bugün bende de geniz akıntısı, hafif boğaz ağrısı,burun kaşıntısı ve burunda tıkanıklık şeklinde belirtiler ortaya çıktı. Uzun zamandır aldığım önlemlere rağmen sanırım ben de kaptım. Sabahtan beri nane zencefil karışımları içiyorum.
Az önce Geniz akıntım için suyun içine bolca tuz ve sirke atarak karıştırdım. Bu karışımla bir güzel ağzımı çalkalayıp boğazımda gargara yaptım.
Bir de burnuma hafif tuzlu su çektim iyi geldi.
Bunun öncesinde 1 çay bardağı vodkaya bolca karabiber karıştırıp tek yudumda içtim. Fena halde yaktı, ama şuan bu sayede rahat nefes alabiliyorum.
Covid 19 mu yoksa sıradan bir soğuk algınlığı mı geçiriyorum emin değilim. Bu farkı nasıl anlayabilirim?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık