Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Game of Thrones (2011-2019)

Diziyi Beğendiniz mi?

• Evet, beğendim.

Kullanılan: 44 72.1%
  • Hayır, beğenmedim.

Kullanılan: 17 27.9%

• Kullanılan toplam oy
    61
Arya:Sonra çektim bıçağı attım diğer elime Night King'in karnına tak tak tak
Jon:Aryaaaaa bıçakla Night King'i mi öldürdün
Arya:Öldürdüm abi ya öldürdüm

Ben abime sorduğum sorular kadar biliyorum diziyi. Normalde izleyen biri değilim yani. Bana kalırsa hiç tatmin edici olmamış. Heba olmuş onca sene.

Tek sorun son vuruş değil. Öyle saçma şeyler çıktı ki ortaya kızı azor ahai ilan edecekler nerdeyse. Berric bi koridorda aryaya duvar olmak için 10 kere dirilmiş. O bıçak arya için o kadar el değiştirmiş. Melisandre tüm bunları güya daha whitewalkerlardan habersizken görmüş. Oldu canım.

Son vuruşu gizlice arya’nın yapmasını kabul ederim. Ama daha iyi bi şekilde olabilirdi. Adam tek yedi la.

Bari ejderha savaşında yaralansaydı, ardından jon nk ölüleri diriltirken yaralamayı başarsaydı. Bunun üstüne ölüler dirilince jonu bırakıp gitseydi bran’e.

Bak jaimie orda olabilirdi mesela. Theon dahil tüm greyjoyları o yaralı haliyle bile harcardı NK. jaimie normalde yemini gereği kralını nasıl koruması gerektiyse son savunma hattı gibi branin yanında kılıcını çekerdi.
Tam orda arya atlardı, nk tepki verip yakalardı boğazını. O fırsattan yararlanıp jaimie mad king’e yaptığı gibi arkadan geçirirdi kılıcı. Onun sayesinde arya bıçağı diğer eline atıp kalbindeki dragonglassa geçirirdi bıçağı. Ama aynı anda NK boynunu kırardı. Zaten annene düşen görevi yapmışsın (freyleri öldürme) öl işte artık bi işin kalmadı. İnsanların nk’nin ölümüne sevinmek ile aryaya üzülmek arasında kalırdı. Ayrıca bi ejderha’nın sadece jaimie için kurban gitmesinin bi anlamı olurdu. “İyiki cerceiye gitmişler” derdik.

Bak ben bu senaryoyu da beğenmiyorum. Ama madem harcayacaksın 1 bölümde bari böyle harca. Elinde valyrian steel veya ejderha olan önemli karakterlerin çoğu yaralar ama yetmez. Gizlice saldıran kişi de dünyanın en iyi suikastçısı bile olsa gizlice vuramaz anca başkasına açık yaratır ardından beraber öldürür. 4-5 kişi anca yeterdi yani adama ve onlar da son vuruşu yapan arya olmasa ölürdü NK’ye (dany ve jon adamın en sonda dirilttiği orduya giderdi).

1 bölümde harcanmasını beklemezdim. Ama harcanacaksa da en azından ben ölü ordunun temizlenmesini ve en son night king vs everyone beklerdim. Öldürdüğü orduyu kaldırmak da bu adamın gücü sonuçta.
Bölümden daha iyi senin senaryo.

Zaman kısıtlı donmuş topragı kazma vurmak betona vurmak gibidir. Savaşı dar alanda tutarsan piyadelerden max verim alırsın fakat süvarilerin bir b... yaramaz ve elinde 40 bin tane var bunlardan,Verimli kullanmak için yok bulmalısın, ölüler 300 bin adet bence geniş alanda tutulabilir ve tek tip asker sadece ileri koşuyolar ayrıca akıllı degiller. Ejdarhalar ve lekesizler ile ölüleri tek bir girişden açık düzlüklere yönlendirirsen çok zor olmaz. Kolay yem olurlar atlı süvarilere. Nerden baksan 80-90 bin kişi varlar, ölüler 300 bin hadi 350 olsun ortaçağ da bu kadar fark ile kazanınlan onlarca savaş vardır.
Elinde iki ejderha varken hendek açmak basit iş. Karları hendek açılacak yere topla, ejderhalar ateş salsın, eriyen karlar(bir kısmı doğrudan buharlaşabilir o yüzden biraz havaya üflemek lazım) toprağa karışsın, iki nefes de toprağa üfledikten sonra toprak rahat yumuşar ve hatta yüzeyi çamur bile olabilir. Dany NK'ye ateş üfletiyor da toprağa mı üfletemeyecek?

Sugar dokunarak Beyazsakal'ı oyuncağa çevirsin. Demez misin ulan sen ne biçim yonkousun, bir tarafımın yonkosu bir de en güçlü adammış, daha adamakıllı gözlem bile kullanamıyorsun diye. Hah işte aynı bokun laciverti. Yeşil gören lan bu yaratık.

Normalde kimse kalmıyor toplasan 10 kişi falan kalıyor hepsi ölüyor ana karakterler haricinde ben bir kaçtane adam görebildim ayakta inşallah gelecek bölüm bir anda bir ordu oluşturmazlar.Dothrakiler bitti kuzeydekiler de bitti hadi 20 tane falan lekesiz kalsın başka çıkmaması lazım.Vadinin askerleri yanlış hatırlamıyorsam gitmişti khalese yi kabullenemedikleri için emin değilim ama.
Oluşturuyorlar fragmanda öyle gözüküyor. mantık 0 artık onu anladım. Yaptık olucak fazla sorgulamayın mantığıyla ilerliyorlar. Royce ile gitmiş olabilirler evet

Bölümü izledin mi?
Jorah'ın Jon'un Jaime'nin tüm cutları heyecan taşıyan yerlerden yapılıp ardından devamlılık sağlanmadan devam ettirilmiş. Böyle bir saçmalığı bile göremiyorsan sanat filmi dediğin filmeli izlemeyi geç komple bir şeyler izlemeyi bırak dostum.

Tabi ki ben keyif almadım diye sana da zevk vermeyecek değil ama bu bölüm senin için güzelse ve keyif verici ise Jason Statham filmlerini yada WWE şovlarını bol bol keyifle izleyebilirsin sanat filmi dediklerine hiç bulaşma.
Binlerce yıllık insan tarihinde güzel nedirin bile cevabı verilemezken kaliteli filmi iki dakikada belirleyecek bir kriter olman çok iyiymiş. Böyle kaliteli film anlayışına devam et, zevk almaman gayet yerinde :good:

Post Episode BTS'i gördün mü? :D Dediklerine bak:
Dan: Any situation where people are fighting, Arya needs to play a central role because she's one of the best at it, and she's one of the most fun to watch doing it

David: Even for Arya, she can't take on a whole horde of wights by herself especially when her head gets smacked, she's no longer at 100%. It's just about survival at that point.

Dan: Otherwise she's completely unstoppable, and she never loses her cool. It's amazing, and it's a lot of fun to watch, but it's also, it's one note. So we almost decided rewinding the clock on who Arya Stark really is to back before she came a sort of magical figure she's become would really be interesting. It would also give us a chance to change up the nature of the story we were telling.

David: For, God, I think it's probably 3 years now or something, we've known that it was going to be Arya who delivers that fatal blow.

Dan: She seemed like the best candidate provided we weren't thinking about her in that moment. One of the great things about having this many people you care about in a sequence together is you can kind of pull people's attention and focus to people they care about a lot like Jon and like Dany, Theon and Bran, not to mention Tyrion and Sansa in the crypts. So you're going all over the place with people who you're desperately worried for and hopefully you forget about the fact that Arya Stark ran out of the castle with the battle drums playing and going towards some purpose, and we don't know what until it happens.

David: We hope to kind of avoid the expected, and Jon Snow has always been the one to be the hero, the one who's been the savior, but it just didn't seem right to us for this moment. We knew it had to be Valyrian Steel to the exact spot where the Child of the Forest put the dragonglass blade to create the Night King, and he is un-created by the Valyerian Steel. At the end of it it's still, it's a victory for the living but at great cost because some of our favorite characters fall along the way.
Hahahaha şaka gibi lan .d
Artık gülemiyorum bile. Bir de 3 senedir biliyoruz falan demişler. Cidden şaka gibi

Nayt King'in indirilişi harbiden çok saçmaydı. 10 yaşında çocuğu getirsen benzeri bir senaryo yazardı.

Ama bölümdeki hoş olan şey o umutsuzluk hissini fazlasıyla verdi.

Binlerce yıllık insan tarihinde güzel nedirin bile cevabı verilemezken kaliteli filmi iki dakikada belirleyecek bir kriter olman çok iyiymiş. Böyle kaliteli film anlayışına devam et, zevk almaman gayet yerinde :good:
Bir diziye para basıp sonra da fan anketlerine göre finalini belirlersen ben o işe kalitesiz derim senin gibi fanboylar da fanı oldukları şeye toz kondurmamak için saçmalar durur.

Alt alta bölümdeki saçmalıkları yazsam buradan Ay'a varır sen hala gelmişsin benim bir şeyler belirleme kriterim ve güzelliğin tanımı üzerinden cevap vermeye çalışıyorsun.
Savunmaya çalıştığın dizi ve senaristler seni ne duruma sokuyor.
Şimdi anladın mı bölüm ne kadar dandik?

Bir diziye para basıp sonra da fan anketlerine göre finalini belirlersen ben o işe kalitesiz derim senin gibi fanboylar da fanı oldukları şeye toz kondurmamak için saçmalar durur.

Alt alta bölümdeki saçmalıkları yazsam buradan Ay'a varır sen hala gelmişsin benim bir şeyler belirleme kriterim ve güzelliğin tanımı üzerinden cevap vermeye çalışıyorsun.
Savunmaya çalıştığın dizi ve senaristler seni ne duruma sokuyor.
Şimdi anladın mı bölüm ne kadar dandik?
Yargı dağıtıyorsun sabah sabah çok şahanesin :sapkali:

İzlediğiniz diziyi izleyip daha sonra yorum atmak varken neden milletin sağına soluna çeki düzen vermeyi de ihmal etmiyorsunuz anlamış değilim. Düzelt dünyayı kim neyi beğenecek, ne kalitelidir değildiri belirle aslanım :respect:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık