Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Game of Thrones (2011-2019)

Diziyi Beğendiniz mi?

• Evet, beğendim.

Kullanılan: 44 72.1%
  • Hayır, beğenmedim.

Kullanılan: 17 27.9%

• Kullanılan toplam oy
    61
Umarım bu bölümle ilgili mantıklı açıklamaları vardır. Baştan aşağı rezalet. 2 yıl bunun için beklememişizdir umarım. Diğer bölümler gelince göreceğiz.

@Tilqi_Gin

Savaş rezaletti. Nedenlerine gelelim;

Ordu formasyonu çok yanlış, zaten kafadan kaybediliyor savaş. Sen savunma yapıyorsun, o yüzden taarruza geçmemen gerekir. Ölüler saldırana kadar beklemeleri gerekirdi. Saldırı gelirken ejderhalar ile sorti atarak, mümkün mertebe ölüleri yavaşlatmaları gerekirdi. Bunun yerine orada duran ölülerin üzerine Dothraki ordusunu gönderdiler. Sonuç? Koca atlı ordu bir dakikadan kısa sürede yok edildi.

Kale önündeki hendekler daha derin olmalıydı, hadi derin yapmadınız diyelim. Hangi akla hizmet mancınıkları hendek önüne koyarsınız. Sonuç ne oldu? Ölüler hendek önüne kadar geldiğinde mancınıklar onların olduğu tarafta kaldı. Halbuki mancınıklar kale surlarının dibine konuşlandırılsaydı, ölüler hendek önünde emir beklerken onlara ağır zaiyat verilebilirdi. Hoş, öylece duran ölülere ok atan bir kişi bile yoktu. Mal mal bakıyorlardı.

Emir komuta zinciri diye bir şey zaten yok. Ölüler gelince ortalık birbirine girdi. Halbuki her bölüğün başına birini getirip, böyle bir durumda ne yapacaklarını anlatmaları gerekirdi. Sonuç? Millet sağa sola kaçtı, ortalık karıştı, düzen bozuldu. Sonra da ölüler rahatça kaleye girip, milleti katletti.

Bunu yazan senaristler hayatlarında hiç Age of Empires, BfME2, Command & Conquer, Total War ya da ne bileyim Cossack falan da mı oynamamış? Bu nasıl bir savaş stratejisi yahu?
Tam olarak içimden geçenler ilk andan itibaren moralim bozuldu

Night King çok basit bir şekilde aradan çıkarıldı. Zoruma giden Cercei ve Westeros tarafının hiçbir şey yaşamaması.Jon ve Khallesi tarafı güçlerinin %90'ının kaybettiler. Şimdi yarım yamalak binbir güçlükle Westeros'a doğru yürümeleri ve orayı almalarını Cercei'nin onlar karşısında sırıta sırıta çok daha güçlü bir durumda olmalarını seyrederiz.
Arya'nın Law gibi ışınlandığını da gördük. Ulan havadaki Ejderha'yı buzdan mızrak ile tekleyen adam Arya'nın çakısını öldü ya la.:S Savaş taktikleri boktandı. Evet böyle bir bölüm bile yine az bir şey olsa da heyecanlandırıyor. Ama boktan olduğunu değiştirmiyor.

Diğer gıcık kaptığım tarafları yok değil. Sam gerizekalısı yüzünden ölen adama üzüldüm. Yavşak Sam bir de ardına bakmadan kaçıyor. Allah belanı versin.

Böyle saçma bir şekilde Night King öleceğine onunla başa baş dövüşebilecek yetenekte bir Jon ya da güçte bir Jon sürseler piyasaya daha iyi. Ulan Night King'in büyüsü var o şekilde gücü var da bizim tarafta neden öyle bir güç olamıyor? Hadi olamıyor. O zaman Night King orayı süpürüp gidecekti. Olay Westeros'a kadar taşınacaktı. Bütün dünya tehlikeyi hissedecekti. Ve birlikte bir çözüm bularak büyük savaş taktikleri ve büyülerle işlerini bitirecektiler. Ben böyle saçma bir kurgu görmedim.

Bende sanıyorum ki Jamie Gri Solucan vs. kumandan olacak beraber strateji oluştaracaklar. Ortada komutan bile yoktu. Herkes basit asker gibi ön safta Wight peşindeydi. Komutan dediğin arkada durur savaşı gözlemler. Savaşın durumuna göre emirler verir. Arada bir askerleri gaza getirmek için ön safa gelir sonra tekrar yerine geri döner. Burada kim asker kim komutan belli değil. Saçma sapan bir kale savunması yapmışlar. Yarım metre hendek kazmışlar mancınıkları da dibine koymuşlar ki wightler hendeği geçtiklerinde mancınıklar iptal olsun. Atlıları da sesin geldiği yere gönder. Ne güzel memleket. Biride dememiş mi "Hocam biz bunları böyle harcıyoruz ama izleyiciler bunu mantıklı bulmaz. Daha mantıklı bir şekilde öldürelim adamları"diye.Bu senaristlerden anca bu kadar savaş stratejisi olurdu. Hata bende.Zaman Çarkı gelse de arkadaşlar savaş stratejisi neymiş görse. Ondan sonra diyebiliyorlarmı "bizim savaş sahnelerimiz güzeldi" diye bakalım.

Bölümü hala izleyemedim ama yazmadan duramadım.

Aptal herifler bu anasını sattımının Westeros'un da ejderhalar ordulara bedel değil mi ? Yamulmuyorsam Jorah bunu 3. sezonda falan söylüyordu.Kaldı ki söylemese bile Lannisterlarla olan savaşta bir ejderhanın ne kadar büyük bir güç olduğunu gördük.Şimdi ejderhalar böyle bir güç ve böyle bir güce tek atan bir adam var elimizde.Bu adam ejderha tekliyor,yere dokunup ufak çaplı deprem tarzı şeyler oluşturabiliyor,ateşin üstüne yürüyüp ateşin yana açılmasını sağlıyor,görü yeteneği var,elinde dünyanın en büyük ordusu var,ordusunda devler var,ejderhası var vs. vs. kısacası insani değerlerin baya bi üstünde olağanüstü bir varlık NK.Lan bu herif nasıl g.tü b.klu Arya tarafından öldürülebilir ? İstediği kadar suikastçı olup eğitim almış olsun gördük ki ederi en fazla Brienne.Ha Brienne evrenin en iyi savaşçılarından mı ? Olabilir.Ama karşıdaki direk insanüstü varlık.Ve bu varlığı da öyle normal bir insan nasıl öldürebilir ?

Siz değil misiniz 8 sezondur bu akgezenleri hypelayan ? 1.sezon 1. bölümün açılışını bile akgezenler üstüne yapan ? 8 sezondur winter is coming,winter is here diye diye akgezenleri kast eden ? Şu herif ve ordusu nasıl 1 bölümde b.klu Arya tarafından harcanır anlamıyorum ya.O kadar kişilik set ekibinde biri de yapıcağımız işi s... demedi mi ?

Cidden 7. sezonda diziyi direk bitirip kalanını bizim hayal dünyamıza bıraksalardı şundan bin kat daha iyi olurdu.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık