Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Game of Thrones (2011-2019)

Diziyi Beğendiniz mi?

• Evet, beğendim.

Kullanılan: 44 72.1%
  • Hayır, beğenmedim.

Kullanılan: 17 27.9%

• Kullanılan toplam oy
    61
Tarihte Memlükler ilgimi çekiyor detaylara bakarsanız Khaleesi ve ordusunu nereden esinlenmişler görürsünüz.Kölemen ordusu.Baya da ilginç hani tarihte bir kadın sultan oluyor halk birşey demiyor kabul ediyor ama sonra mırıltılar çıkmış tabii.İstemeyenler çıkmış en sonunda biriyle evlenmiş kocası hükümdar olmuş.Diziye uyarlayın işte ve kadın da sonra öldürülüyormuş.

Bu Khaleesi bana çok itici gelmeye başladı yav. İlk izlediğimde seviyordum ama tekrar izleyince ahım şahım birisi değil hani. Bir de 6. ve 7. sezon kitaptan ilerlemiyor galiba.

Tarihte Memlükler ilgimi çekiyor detaylara bakarsanız Khaleesi ve ordusunu nereden esinlenmişler görürsünüz.Kölemen ordusu.Baya da ilginç hani tarihte bir kadın sultan oluyor halk birşey demiyor kabul ediyor ama sonra mırıltılar çıkmış tabii.İstemeyenler çıkmış en sonunda biriyle evlenmiş kocası hükümdar olmuş.Diziye uyarlayın işte ve kadın da sonra öldürülüyormuş.
Kölemen ordu bağını, lekesizler üzerinden mi kurdun?

Şu anlattığın sözde sızdırılan senaryoya epey benziyor...

Son düzenleme:
Kölemen ordu bağını, lekesizler üzerinden mi kurdun?
Yani çok bariz dizidekinin aynısı olduğu.Memlükler kölemenler diye geçiyorlar.Çünkü bu devleti kuranlar köle olarak alınıp asker olarak yetiştiriliyorlar Eyyubi devletinde daha sonra darbe yapıp başa geçiyorlar.Sultanlık soydan değil en güçlü komutan başa geçiyor her komutanın tahtta hakkı var.

Şu anlattığın sözde sızdırılan senaryoya epey benziyor...
Tarih bu senaryo değil. :D Birde benim okuduğum çok çok kabaca hatları sanırım detayları çok fazladır onu bilmiyorum.Ama hükümdar olan kadının öldürülmesi ilginç geldi spoilerı da yemiş olduk sayende. :D

Yani çok bariz dizidekinin aynısı olduğu.Memlükler kölemenler diye geçiyorlar.Çünkü bu devleti kuranlar köle olarak alınıp asker olarak yetiştiriliyorlar Eyyubi devletinde daha sonra darbe yapıp başa geçiyorlar.Sultanlık soydan değil en güçlü komutan başa geçiyor her komutanın tahtta hakkı var.

Tarih bu senaryo değil. :D Birde benim okuduğum çok çok kabaca hatları sanırım detayları çok fazladır onu bilmiyorum.Ama hükümdar olan kadının öldürülmesi ilginç geldi spoilerı da yemiş olduk sayende. :D
Öyle kesin bir sızıntı yok, yani spoiler yemiş sayılmazsın hadi iyisin gene uykusuzluktan kurtardım seni :hhh:

Memlükleri biliyorum yav. Bağlantıyı tam kuramadım. Khalesi ve kölemenlik bağlantısını yani.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık