Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Forumun İkiye Bölündüğü Konular

Verdiğin örneğe az dikkat et :D Ace esir o sırada, kimin kendisini kurtardığı Ace'nin potansiyelini ilgilendirmez. Ace HQ arc'de bile Luffy'i kurtarıyor bak bu attığımda gene Luffy'i kurtarıyor, BB'den Luffy'i kurtarıyor vesaire vesaire ömrü Luffy kurtarmakla geçmiş adamın :hhh:

Potansiyel olarakta verdiğim örnekte aynı durumda Luffy ile beraberken haki salabilenin kedisi olması bir kanıttır. Yaşı beni ilgilendirmiyor sonuçta bugün gelse gene abisi konumunda olacaktı :D

Dof'u Luffy'nin yenmesi daima olduğu gibi bulduğu müttefiklerin payındandır, Sabo hatta Amiral bile Luffy'den yanayken Dof ne yapsın.
BB'den Luffy'i kurtardığını göremedim. Luffy ile alakası bile olmadı o sahnenin. Kurtarıyor dediğin belayı üstüne çekmek mi oluyor? Teach paketleyip Ace'i daha büyük bir soruna yol açıyor? Bugün Ace Teach'e karşı gelmeseydi Luffy'de MF'ye ayak basmak zorunda kalmazdı. Ve yine Ace'in benciiliğinden dolayı ortaya çıkan bir durum yüzünden Luffy Akainu'ya karşı öyle savunmasız kalmazdı? BB'ye saldırmasında Luffy olayı da pay sahibidir. Ama Luffy olayı söz konusu olmasa bile Ace Teach ile dövüşecekti. Bu ortada olan bir şey.

Luffy'de o sıra esir alınmış. Güçsüz bir konumda? O durumda diyorum ki zaten abilik görevi olan ve kardeşi o sıra öldürülecek olan Ace'ti. Onu kurtarması daha potansiyelli olduğunu kanıtlıyorsa aynı durumda yine Ace'i çok daha güç bir yerden kurtaran Luffy daha potansiyelli olduğunu kanıtlamıştır. Gayet birbirini karşılayan örnekler. WB bile kurtaramadı oğlunu. D.nin iradesine güvendi. Luffy kurtardı.

Dof'un Luffy'e yenilmesinden bahseden kimdi. Ben denizlerde Dof'tan yaş olarak daha küçük olan Shanks'ten bahsediyorum. Ondan daha küçük yaşta olan Teach'teb bahsediyorum. Belki de onunla aynı yaşta olan Mihawk'tan bahsediyorum.Bu adamların konumu Dof'tan daha üstte. Dof'tan daha yukardalar. Doflamingo 7 yaşında h.haki salmış. Bu adamlar 5 yaşında mı haki saldı? WB'de belki doğmadan salmıştır. Yani bu sana bir şeyleri kanıtlamaya yeterde artar.

Verdiğin örneğe az dikkat et :D Ace esir o sırada, kimin kendisini kurtardığı Ace'nin potansiyelini ilgilendirmez. Ace HQ arc'de bile Luffy'i kurtarıyor bak bu attığımda gene Luffy'i kurtarıyor, BB'den Luffy'i kurtarıyor vesaire vesaire ömrü Luffy kurtarmakla geçmiş adamın :hhh:

Potansiyel olarakta verdiğim örnekte aynı durumda Luffy ile beraberken haki salabilenin kedisi olması bir kanıttır. Yaşı beni ilgilendirmiyor sonuçta bugün gelse gene abisi konumunda olacaktı :D

Dof'u Luffy'nin yenmesi daima olduğu gibi bulduğu müttefiklerin payındandır, Sabo hatta Amiral bile Luffy'den yanayken Dof ne yapsın.
İkiside çocuk, 3 yaşın bir önemi yok orada, hepsi çaresiz ama kim öne çıkıyorsa o daha potansiyelidir. Abi pozisyonuyla alakası yok, normal bir şey yaparak kurtarmıyor. 10 yaşından önce h.haki salınmaz diye kural yoksa Ace kral benim diye bağırmış.

BB'den Luffy'i kurtardığını göremedim. Luffy ile alakası bile olmadı o sahnenin. Kurtarıyor dediğin belayı üstüne çekmek mi oluyor? Teach paketleyip Ace'i daha büyük bir soruna yol açıyor? Bugün Ace Teach'e karşı gelmeseydi Luffy'de MF'ye ayak basmak zorunda kalmazdı. Ve yine Ace'in benciiliğinden dolayı ortaya çıkan bir durum yüzünden Luffy Akainu'ya karşı öyle savunmasız kalmazdı?

Luffy'de o sıra esir alınmış. Güçsüz bir konumda? O durumda diyorum ki zaten abilik görevi olan ve kardeşi o sıra öldürülecek olan Ace'ti. Onu kurtarması daha potansiyelli olduğunu kanıtlıyorsa aynı durumda yine Ace'i çok daha güç bir yerden kurtaran Luffy daha potansiyelli olduğunu kanıtlamıştır. Gayet birbirini karşılayan örnekler. WB bile kurtaramadı oğlunu. D.nin iradesine güvendi. Luffy kurtardı.

Dof'un Luffy'e yenilmesinden bahseden kimdi. Ben denizlerde Dof'tan yaş olarak daha küçük olan Shanks'ten bahsediyorum. Ondan daha küçük yaşta olan Teach'teb bahsediyorum. Belki de onunla aynı yaşta olan Mihawk'tan bahsediyorum. Doflamingo 7 yaşında h.haki salmış. Bu adamlar 5 yaşında mı haki saldı? WB'de belki doğmadan salmıştır. Yani bu sana bir şeyleri kanıtlamaya yeterde artar.
Luffy'i biri tutuyor, Ace'yi biri tutuyor. Ace haki salıp kurtarıyor Luffy yere düşüp ağlıyor. Bire bir durumları aynı. Ace'ye yardıme decek kimse yok
Ace Hq'de esir
Luffy Hq'de serbest
Luffy'e yardım edecek dünyanın en güçlü tayfası ve yanında getirdikleri var.
Ace esir olduğu için bu durumda kendisini kimin kurtardığının bi anlamı yok haa aynı durumda Luffy'de yanında zincirli olsa ve k haki salıp yada başka bişeyler yapıp Ace'yi kurtarsa haklı olurdun.

Shanks'ın kaç yaşında haki saldığını nerden biliyorsun belki doğar doğmaz saldı çocuk :D Belki Ray gibi çok büyük bi adama denk geldi geliştirdi kendini herkes Dof gibi dandik adamlara denk gelmiyor sonuçta.

BB zaten Luffy'nin peşinde olduğunu söylemişti ve BB'den kurtardı derken neden bahsettiğimi biliyorsun hadi BB olmasın Smoker'den kurtardı diyelim sonuçta Luffy'nin kurtuluşları mı biter :hhh:

Artı kim daha çok potansiyele sahip diyoruz kim daha güçlüdür demiyoruz. Yani daha güçlü olup daha az potansiyele sahip olanlar olabilir.
Örnek Sanji daha fazla potansiyelli ama Zoro daha güçlü...

@Daredewill aralarında 10 yaş yada 5, 6 yaş yok yada Ace ergen değil hani ergenliğe girse az boy atıp abi durumunda gösterilse olabilir ama gene de yaşın bi bahane olarak sunulmasını kabul edilir bir yere kadar. Burda yaşının kendisine verdiği fiziksel güçten ziyade damarlarında akan asil kandan güç aldığı için daha fazla potansiyellidir diyorum :D

Son düzenleme:
Luffy'i biri tutuyor, Ace'yi biri tutuyor. Ace haki salıp kurtarıyor Luffy yere düşüp ağlıyor. Bire bir durumları aynı. Ace'ye yardıme decek kimse yok
Ace Hq'de esir
Luffy Hq'de serbest
Luffy'e yardım edecek dünyanın en güçlü tayfası ve yanında getirdikleri var.
Ace esir olduğu için bu durumda kendisini kimin kurtardığının bi anlamı yok haa aynı durumda Luffy'de yanında zincirli olsa ve k haki salıp yada başka bişeyler yapıp Ace'yi kurtarsa haklı olurdun.

Shanks'ın kaç yaşında haki saldığını nerden biliyorsun belki doğar doğmaz saldı çocuk :D Belki Ray gibi çok büyük bi adama denk geldi geliştirdi kendini herkes Dof gibi dandik adamlara denk gelmiyor sonuçta.

BB zaten Luffy'nin peşinde olduğunu söylemişti ve BB'den kurtardı derken neden bahsettiğimi biliyorsun hadi BB olmasın Smoker'den kurtardı diyelim sonuçta Luffy'nin kurtuluşları mı biter :hhh:

Artı kim daha çok potansiyele sahip diyoruz kim daha güçlüdür demiyoruz. Yani daha güçlü olup daha az potansiyele sahip olanlar olabilir.
Örnek Sanji daha fazla potansiyelli ama Zoro daha güçlü...
Kardeş neden Luffy tam öldürülecek sıraya kadar Ace salıp hakiyi kendini de Luffy'i de kurtarmıyor da tam Luffy'e kılıç sokulacakken salıyor? Anlatabiliyor muyum? Aynı durumda Luffy olsa haki salamayacağından emin olamazsın. Yani Ace'in tam boynuna kılıç saplanacakken Luffy öyle bir durumda olsa haki salıp salamayacağından emin olamazsın. Bundan bahsediyorum. Böyle sahnelerle tetikleniyor zaten.

Esir serbest değil olay. Başından beri Ace'de Luffy'de zaten rehinler. O sıra bile tehlikedeler. Ama tam Luffy öldürülecekken Ace h.haki salıyor bilinçsizce. Buradan potansiyel çıkarımı yapıyorsun. Ben de sana Dof örneğini veriyorum. Ve de onlardan daha küçük yaşta olduğunu bildiğimiz 3 adamın (Teach-Shanks-Mihawk) ismini veriyorum. Shanks ile Teach kesinlikle zaten konum ve güç olarak bu adamdan üstteler. Bu adamların 5 yaşında haki saldığını söylemiyorsan durum başka. Ama söyle de gülelim.:D Shanks için söylemişsin bir de. Teach'i de açıklayaydın bari.

Daha Ace'in niçin Teach'e peşine düştüğünü bilmiyorsun. Gelip bana cevap yazıyorsun.:S Teach olayında her türlü zaten dövüşecekti. Luffy'nin peşinde olduğunu o sıra öğreniyor. Ama bu yapacaklarına etki edecek bir şey değil. Ace her türlü savaşacaktı Teach ile. Bunu kabul etmiyorsan tartışmanın da bir manası olduğunu düşünmüyorum.

Sanji daha potansiyelli Zoro daha güçlü. Bu da Zoro'yu övme numaralarından biri herhalde.:D Komik adamsın, sağol güldürdüğün için. Dof- Shanks olayını da böylece açıklamış oluyorsun herhalde.

Edit: Ferit burada bitirelim. Bakıyorum da senin mantığının bile kabullenemeyeceği senaryolar yazmaya başlamışsın. Bu tartışma bir yere varmayacak böyle.:D

@Alpamis o durumda Lufy h. haki kullanıp Ace'yi o kurtarsaydı bunu argüman olarak kullanmazdım diye söylüyor musun? Eğer öyleyse uzatmayacağım, çocuk yaşta luffy haki salsa eminin en ateşli şekilde dile getirecekti luffy fanları bu olayı delil olarak ama mangada Ace var işte yapacak bir şey yok.

@Alpamis Anlamadığın nokta, arkadaş Doflamingo potansiyelli olabilir lakin her potansiyelli olan bekleneni sergileyecektir diye bir şey yoktur diyor. Ayrıca Doflamingo için, kıytırık Trebol gibi isimler yerine Rayleigh eğitmeni olaydı çocukken çok daha iyi bir şekilde gelişimini tamamlardı diyor.

Yanisi Ace daha fazla potansiyele sahip olabilir çocukken, kral haki açması bunun ispatıdır deniyor. Lakin ileride Luffy bir şekilde kendini geliştirerek Ace'in önüne geçebilir bu normaldir diyor.

@Alpamis Sanji sabah akşam yatıyor, ellerini kullanmıyor bak dövüşürken ellerini kullanmıyor ama buna rağmen Zoro'nun yendiği Kaku ile eş güce sahip adama iki tane vuruyorsa kimin daha potensiyelli olduğunu söylememe gerek yoktur. Gösterilenler üstünden yürürsek Zoro, Sanji kadar potensiyelli değildir ama ilerde birgün eğer ailen bilmem hangi köyün ağasıydı hepinizin içinde şeytan var gibi asil kan olayına girerlerse işler değişip eşitlenebilirler. Şuan Zoro sıradan olmasa bile gücünün büyük kısmını azmine ve çalışkanlığına bağlı olarak kazanmış görünüyor.

Luffy tayfa dağıtılırken herkes yok olurken kafasını yere vurup ağlaya ağlaya NEDEN NEDEN derken bile haki salamadı. Luffy pek çok yerde haki salamadı ama kalkıp amazonda önemsiz bir yerde haki saldı, yani Luffy'nin saldığı haki gelişimi ile alakalıyken Ace'nin saldığı haki potansiyeliyle alakalı gibi duruyor aksi halde Luffy'nin hakisini çok daha evvel salması gerekirdi çünkü çok daha kötü durumlarda kaldı tayfa.

BB'den Luffy'i kurtardığını düşünmüyorsan Smoker'den kurtardı demiştim sana :D Ace'nin kaç kere Luffy'i kurtardığını ne sen yaz ne ben söyliyeyim :D

Sengoku, Ace'nin KK olacağını söylemiş
Ace, KK'nin evladı safkan D
Kafa dede en büyük potansiyelin Ace olduğunu söylemiş
Hükümet Ace'yi yaptıklarından Roger'e bağlayıp oğlu olduğunu anlamış(?)
Ace hiç bi zaman kaçmamış paşalar gibi savaşmış, kendisinden olana dokunanı tüm dünyada aramış.
Sonuçta gücü açısından değil ama irade ve potansiyel açısından herkesten üstün gösterilmiştir bence der olayı bitiririm çünkü artık tekrarlara geçtik :good:

@Alpamis o durumda Lufy h. haki kullanıp Ace'yi o kurtarsaydı bunu argüman olarak kullanmazdım diye söylüyor musun? Eğer öyleyse uzatmayacağım, çocuk yaşta luffy haki salsa eminin en ateşli şekilde dile getirecekti luffy fanları bu olayı delil olarak ama mangada Ace var işte yapacak bir şey yok.
Evet söylüyorum. Çünkü Dof örneği karşımızda. H.haki zaten bu gibi durumlarda ortaya çıkıyor. Gördüğümüz h.haki kullanmanın hepsi böyle kritik durumlarda olmuş. Böyle durumlar tetikliyormuş. Söylüyorum çünkü Shanks ve diğer isimlerden daha büyük olduğunu bildiğimiz Dof bu adamların konumuna gelememiş. Ki Red'e göre Mihawk'ta Dof'tan güçlü. Sorsak Mihawk'ta h.haki olduğu bile belli değil. Durum buyken nasıl buradan bir sonuca varalım?

@Shakky

Zaten Kaido Big Mom bu isimler hep güçlü birileri tarafından eğitildi. Mihawk olsun Shanks olsun Teach olsun bunları hep eğiten birileri vardı da o yüzden Shanks 30 küsür yaşlarında Yonkou olurken Dof'ta 40 küsür yaşına kadar hala bu konumdaydı.

O beğenmediğiniz Trebol hakiden haberdar bir isim. Ve Dof'u Dof yapan meyveyi ona veriyor. Ayağı takıldığı yerde gelip kaldırıyorlar. Şehirleri onun için havaya uçuruyorlar. Luffy Rayleigh eğitiminde ise Rayleigh'nin Luffy'e olanlardan haberi bile yok. Adam gidip canavarla savaşıyormuş. Yenemediği tekniklerinin etki etmediği durumlarda kendini kurtarmasını da biliyor.

Dof daha fazla potansiyelli olsaydı 40 küsür yaşına kadar kendini kanıtlamış olurdu. Ben de bunu diyerekten size olayı kanıtlamış oluyorum.

Aynı zorlukları gören aynı yaşta olan iki adam içerisinden Sanji daha potansiyelli iken Zoro daha güçlü olabiliyor? Bu adamlar yola da aynı zamanda çıkmış. Güçlü olmak için Sanji'nin de nedenleri var.

@RedTeroR

Kurtarmadı demedim. Bu kurtarma durumlarının bir şey kanıtlamadığından bahsediyorum. Marco'da Luffy'i kurtardı. Vista'da. Bu adamlar Luffy'den daha mı potansiyelli? Ace Luffy'den 3 yıl önce çıkıyor yola. Ve WB bu adamı kanatları altına alıyor. Luffy ile arasında gayet fazla güç farkı var.

Onu birilerinden kurtarabilir. Bu çok normal bir olay.

Ace'te her durumda haki salamadı. Gidip Ace'in bütün kritik durumlarına mı bakayım? Ace'in 2 yıl öncesinde bile bilinçli bir şekilde h.haki kullandığı bile belli değil Ferit?

Kafadedeye sorsan şu an Luffy der.

Ace ile savaşmış Jinbei Luffy'i gördükten sonra fikri değişiyor. Yonkou'nun güçlerinden haberdar olan Jinbei bu çağ Luffy'nin çağı olacak diyor. Yani ben de bunlardan mı bahsedeyim?

Ki Ace'i öven Chinjao sırf Roger'ın oğlu diye böyle bir çıkarımda bulunuyor. Jinbei ise Luffy'i görmüş birisi.

Son düzenleme:
Evet söylüyorum. Çünkü Dof örneği karşımızda. H.haki zaten bu gibi durumlarda ortaya çıkıyor. Gördüğümüz h.haki kullanmanın hepsi böyle kritik durumlarda olmuş. Böyle durumlar tetikliyormuş. Söylüyorum çünkü Shanks ve diğer isimlerden daha büyük olduğunu bildiğimiz Dof bu adamların konumuna gelememiş. Ki Red'e göre Mihawk'ta Dof'tan güçlü. Sorsak Mihawk'ta h.haki olduğu bile belli değil. Durum buyken nasıl buradan bir sonuca varalım?
İyi de potansiyel ile potansiyeli değerlendirmek arasında fark var. Futbol ve Arda turan derim, Sergen misal en yetenekli denir ama Arda Barca'ya gitti.

Op'de belki 100 den fazla h.haki açmış kişi var hepsi yonkou mu olmak zorunda. Sanki Op dünyası bir okul ve herkes aynı eğitimi alıyor da en zirveye çıkanlar belli olsun. Luffy eğer köyünden tam şimdiki yaşında ayrılsaydı şimdiki gücünde mi olacaktı? Potansiyeli kullanmayı katmayalım.

ÖSS sınavı misal, ilk sene 100-200 bin olup seneye adam akıllı çalışıp 10 bin olan insan var. İkiside aynı kişi ama 1 sene önce yazıp gitse asla 10 bin olamayacak, bu potansiyeli yok mu demek oluyor? Birde çalışıp sınırı kullanıp 20-30 bin olanlar var misal. Şimdi ben 200 bindeki adamdan eminim ama tembel ya da hayat şartları diyelim falan ama sen inatla diyorsun ki 30 bin olan daha iyi daha potansiyelli. Bunu yeteneksek sporlarda örnekleyebiliriz. Alman milli takımı 1. olur ama dünyanın en iyi sağ beki bizdedir ve biz turnuvaya bile katılamayız en iyi 11'e Alman seçilir.

Gelelim mangaya Op bazen bireysel bazen takım oyunu işin içine giriyor. Dofy h.haki açmış ama ne kadar kullandığı ona kalmış. Amiral potansiyeli 88 dir ve 87 sini kullanır ama Dof-kafa dede 90+ lık adamdır hayat şartları 80 ilk olmalarını bile engeller.

Ace belki 101 ilk adam ama 40 olamadan ölmesi potunu engellemez.

@Alpamis Mihawk'ın Kaido'nun Big Mom'ın geçmişini bilmezken, Shanks'in KK tayfasında olduğunu biliyoruz. Ha sen miço olduğu bu tayfada Korsanlar Kralından, Kara Kraldan bi nebze bir şey kapmamış diyorsan o senin düşüncen bir şey diyemem. Buggy örneğini vermeye kalkma, sonuçta Roger'dan şapkayı kapan Buggy değil Shanks'tir. Demek ki Shanks bir şekilde Buggy'den daha potansiyelli görülmüştür.

Açıkçası ben çocukluklarına kadar Ace üzerinden verilen KK potansiyelini idrak etmekte güçlük çekiyordum. Lakin çocukluklarına bakınca Ace'de gerçekten diğerlerinden ayrılan bir profil çizildiğini anlayabiliyorsun. Ace yaşasaydı Luffy'nin önünde olur muydu? Bu yüzden mi mangaka öldürmeyi seçti? Bana göre, hayır. Ace yaşasaydı bile bir şekilde Luffy önüne geçecekti, sağdan soldan aldığı yardımlar, güçlenmeler ve bilimum sebeplerle. Ama bunun aksini düşünen kesim için bir şey iddia edemem. Çünkü gerçekten de mangaka Ace'i bir engel olarak gördüğünden öldürme yoluna gitmiş olabilir.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık