Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Feng Shen Ji

Ben hiç sevmedim bu seriyi.

"İşte benim gerçek gücüm bu. Yo şaka yaptım asıl gücümü birazdan göstericem. Ha gördün mü gerçek gücümü? Bu daha ne ki asıl ciddi gücümü görmedin sen daha. Şaka olan ciddi gücümü gördün" şeklinde ilerleyen dövüşleri saçma bir şekilde uzatan bir seri.

Reiper kurgu derinliği demiş de be öyle bir şey yakalayamadım seride. Bir yerden sonra da tekrarladığı için bıraktım.

Ben hiç sevmedim bu seriyi.

"İşte benim gerçek gücüm bu. Yo şaka yaptım asıl gücümü birazdan göstericem. Ha gördün mü gerçek gücümü? Bu daha ne ki asıl ciddi gücümü görmedin sen daha. Şaka olan ciddi gücümü gördün" şeklinde ilerleyen dövüşleri saçma bir şekilde uzatan bir seri.

Reiper kurgu derinliği demiş de be öyle bir şey yakalayamadım seride. Bir yerden sonra da tekrarladığı için bıraktım.
Bu anlattığın Feng Shen Ji değil yalnız, başka bir seri ile karıştırdığını umuyorum. Eğer hakikaten Feng Shen Ji'den bahsediyorsan, ya çok az bölüm okumuşsundur yahut da serideki güç unsurlarını anlamamışsındır demektir.

Feng Shen Ji evreninde Tanrılar 2 yetenek kullanırlar: Kutsal Güç ve Kadim Güç. İlk kullandıkları yetenek onların Kutsal Gücü'dür. Tian'ın Pus Perdesi, Zhen Chan'ın Ayışığı Yansıması yeteneği vs gibi. İkinci kullandıkları yetenek ise en özel ve en güçlü yetenekleri olan Kadim Güç'leridir. Tian'ın Beyaz Duvarı, Zhen Chan'ın Sonsuzluk Evreni vs gibi. Ancak Kadim Güç her tanrıda olan bir güç değildir, ancak aşmış tanrılarda olabilir. Muhteşem Tanrılar'dan yalnızca Tian Kui'de var, Bilge Krallar'ın ise hepsinde Kadim Güç var. Hatta Lan Yue'de iki tane var. Tian ise kendi Kadim Gücü Beyaz Duvar yanında diğer Kadim Güçleri kafasına göre kullanabilir.

Bunların dışında Rahip sınıfındaki Tanrılar, Kutsal Güçleri dışında 3 yeteneği daha kullanabilirler: Mantra, Korozyon Ruhları, Kristal Enerjisi. Korozyon Ruhlarını Xin Yue Kui, Kristal Enerjisini de Shen Yen dışında kullanabilen yok.

Karanlıklar ise 3 yetenek kullanabilirler: Karanlık Sanatı, Ruh Bağlama Tekniği, Sınır Kırıcı. Karanlık Sanatı, Karanlıklara özgü hızlı hareket etme sanatıdır. Ruh Bağlama Tekniği, Karanlıkların ruh enerjilerini, kullandıkları silahlara aktararak silahların etkisini artırmalarıdır. Sınır Kırıcı ise Ruh Bağlama Tekniğindeki sınırların kaldırılarak kullanılan silahın maddi yönünü ortadan kaldırıp tamamen enerjiye çevirmeleridir.

Madeni Ruh kullanıcıları 2 yetenek kullanırlar: Yaratılan ilk silah ve nihai silah şeklinde. Zi Yu'nun Yeşil Kılıcı ile Cennetin İnfazcısı gibi.
Şimdi bu yetenekleri bilmeden, gerçek gücüm şu, hayır bu dalgası yapmak kolay, ama gel gör ki adam hikayede hiç açık bırakmamış, keşke biraz daha okusaydın hikayeyi. Derinlik muhabbeti yine aynı sorundan kaynaklanıyor, pek okumamışsın işte hikayeyi, yoksa her karakter için ilerleyen ayrı bir kurgu olduğunu görürdün.

Tian, 100.000 yıldır Bai Long'u uyandırmaya çalışıyor.
NiTian, halkının gökyüzünü görmesini, 100.000 yıllık hasreti dindirmeyi amaçlıyor.
Zi Yu ve Shi Xing intikam arıyorlar.
Ah Gou, babasının mirasını alıp insanları özgürleştirmeye çalışıyor.
Shen Yen, geçmişin intikamını almaya, Tian'ı devirmeye çalışıyor.
YenShen, karanlıkların milliyetçiliğini yapıyor.
Onurlular insanları besin kaynağı yapmaya çalışıyorşar.
Zhou veliahtı kral olmaya çalışıyor vs vs .

Hani One Piece'te Luffy KK olmak istiyor ama hayaline ulaştıktan sonra Dragon'un WG'nin yıkılması hayalini sırtlayacak ya, burada da Ah Gou bir müddet sonra NiTian'ın hayalini sırtlayıp Karanlıklar için ülke kuruyor.

Bu sayfalarda tüm güçleri anlatmış yazar, yani bunların dışında süpriz bir yetenek çıkmadı , bir bilge tanrı kadim güç dışında teknik kullanmadı , insan madeni teknik dışında başka bir güç kullanmadı yani herkes olan gücünü gösterdi.
http://www.batoto.net/read/_/243819/feng-shen-ji_v3_ch1_by_tortuga/3
http://www.batoto.net/read/_/243819/feng-shen-ji_v3_ch1_by_tortuga/4
http://www.batoto.net/read/_/243819/feng-shen-ji_v3_ch1_by_tortuga/5
http://www.batoto.net/read/_/243819/feng-shen-ji_v3_ch1_by_tortuga/6

seri ciddi ciddi bittimi?
son sahnede bi tabut geliyordu devam eder demiştim
Aşağı yukarı bütün online okuma sitelerinde 182 - END yazıyor. Muhtemelen bitmiştir ki;
Tian Kan Mızrağını Ah Gou'ya verip kayboluyor. Ondan daha yüce bir varlık da gelemeyeceği için ve kehanet de gerçekleştiği için tam yerine bitmiş gibi duruyor.

Shi Xing cehenneme döndükten sonra sevgilisini buluyor. O tabutta sevgilisi var diye anladım ben ama yanında da bir çocuk vardı, nasıl bağladı bilinmez, Türkçesi'ni beklemekten başka yol yok. :D

Vaybe bu seri tahmin ettiğimden kısa sürdü.Hani ben çin serisi diye böyle bi çin işkencesi bekliyordum 20-30 yıl sürer diye düşünüyordum ilginç.Gerçi bu seri sezon sezon çıkıyor belkide bu da sezon finaliydi :D

Vaybe bu seri tahmin ettiğimden kısa sürdü.Hani ben çin serisi diye böyle bi çin işkencesi bekliyordum 20-30 yıl sürer diye düşünüyordum ilginç.Gerçi bu seri sezon sezon çıkıyor belkide bu da sezon finaliydi :D
Yok, %98 bitti seri 182. bölümde. Ama her bölüm 30 sayfa buna da dikkat etmek lazım. Yani normal bir mangaya vurunca 300 bölüm eder aşağı yukarı. Bu da çoğu mangadan fazladır. Hokuto no Ken [245], Rurouni Kenshin [257], Shaman King [300], Naoki'nin serilerinin hepsi aşağı yukarı 200 bölümden azdır. İyi yani bölüm sayısı. :D

Çin işkencesi gibi uzun süren Çin serileri de var. 22 yıldır devam eden 1737. bölümü yayınlanan TeddyBoy var mesela. :D
http://www.mangaupdates.com/series.html?id=108529

Aşağı yukarı bütün online okuma sitelerinde 182 - END yazıyor. Muhtemelen bitmiştir ki;
Tian Kan Mızrağını Ah Gou'ya verip kayboluyor. Ondan daha yüce bir varlık da gelemeyeceği için ve kehanet de gerçekleştiği için tam yerine bitmiş gibi duruyor.

Shi Xing cehenneme döndükten sonra sevgilisini buluyor. O tabutta sevgilisi var diye anladım ben ama yanında da bir çocuk vardı, nasıl bağladı bilinmez, Türkçesi'ni beklemekten başka yol yok. :D
Hah işte! Böyle kafana göre gider de sadece resimlerine bakmakla yetinirsen sonunda böyle dumur olur kalırsın :oleyo2: Üstüne üstük yine spoiler yedik arkadaş. Mahir seni elime geçirdiğimde göreceksin sen :oleyo2:

Hah işte! Böyle kafana göre gider de sadece resimlerine bakmakla yetinirsen sonunda böyle dumur olur kalırsın :oleyo2: Üstüne üstük yine spoiler yedik arkadaş. Mahir seni elime geçirdiğimde göreceksin sen :oleyo2:
Ahahahahaha, senin için spoiler içine koydum la yazıyı niye okudun? :oleyo2: Başlamışken yukarıdaki diğer spo butonlarına da tıkla. :oleyo2:

Ahahahahaha, senin için spoiler içine koydum la yazıyı niye okudun? :oleyo2: Başlamışken yukarıdaki diğer spo butonlarına da tıkla. :oleyo2:
İşim olmaz :D Zaten malum kişinin adını görünce "Hay ben senin" diyerek lafları dizmeye başladım :oleyo2: Çok geç olmadan spoilerı kapattım diyerek kendimi avutsam da göreceğimi gördüm ben. Psikoloji yerlerde. Zaten önceden de fırlamanın teki bizim chat'e yazmıştı böyle böyle oluyor diye. Orada da aynı zıkkımı görmüştüm. Bilmediğim bir şey değildi yani :D Önemli olan gerisini okumamış olmam :oleyo2:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık