Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Ezel vs Kurtlar Vadisi

Hangisi Daha İyi?

• Kullanılan toplam oy
    84
Ezel(2009)

Ömer, babasının atölyesinde çalışarak sade bir hayat içerisinde yaşamını sürdüren bir gençtir. Askerlik dönüşü sevgilisi Eyşan ile evlenmeyi planlamaktadır. Fakat kendisini bir anda cinayetten hapiste bulunca hayatı allak bullak olur. Hapisteyken tanıştığı Ramiz Dayı, ikinci babası olur.

Ömer kimliğini saklayarak, bir dizi estetik operasyon sonrası Ezel'e dönüşür. Hapishaneden çıktıktan sonra kendisine oyun oynandığına inanarak intikam için Eyşan'ın, en iyi arkadaşı Cengiz'in ve abisi bildiği Ali’nin peşine düşer... Aşk, güç, para, mafya entrikaları hayatlarının bir parçasına dönüşürken, her biri intikamdan beslenir...
Kurtlar Vadisi(2003)

Ali Candan devlet içinde özel yetiştirilmiş bir elemandır. Estetik ameliyat olarak Polat Alemdar ismini alır ve bir mafya örgütünün içine istihbarat toplamak amacıyla sızar.

Türkiye'deki mafya, derin devlet ve devlet içi çıkar ilişkileri, çatışmaları, kumpasları, ulusal ve uluslararası oyunları senaryosuna katarak geniş bir seyirci kitlesi elde eden Kurtlar Vadisi, yerli mafya dizisi kavramına da yeni bir boyut getirmişti...

Birçok insana göre gelmiş geçmiş en iyi iki türk dizisi. İki dizide de ana karakterin yüzünü değiştirip bir mentor eşliğinde yeni bir sayfa açması ve bu mentorların planlarının en başta bambaşka olması iki dizinin de suç draması olması karşılaştırmamız için yeterli sebepler.

Kurtlar vadisin ilk 97 bölümü klişesini yapacağım ancak üstüne dizi yoktur . Muhtemelen de günümüzdeki bu piyasada gelmeyecektir de.

Ezel de güzel bir dizidir ancak KV klasmanı değil , zaten Kenan Birkanın geldiği sezon dizinin ana konusundan daha farklı yöne sapması ile değerini benim gözümde kaybetti .

Pala gibi bir babayiğitin varlığı bile 14 bölümde yer alsa .Türkiye’deki dizi sektörünün %95’ine bedeldir .

Kurtlar vadisin ilk 97 bölümü klişesini yapacağım ancak üstüne dizi yoktur . Muhtemelen de günümüzdeki bu piyasada gelmeyecektir de.

Ezel de güzel bir dizidir ancak KV klasmanı değil , zaten Kenan Birkanın geldiği sezon dizinin ana konusundan daha farklı yöne sapması ile değerini benim gözümde kaybetti .
her şey zaten kenan birkan icindi en basından ? oraya sapmasını beğenmeyebilirsin ama her şeyin başlama sebebi o adam zaten.

her şey zaten kenan birkan icindi en basından ? oraya sapmasını beğenmeyebilirsin ama her şeyin başlama sebebi o adam zaten.
Bence öyle değil , Ramiz karakteri çok ön plana çıktığı için onun reytingleri ile diziyi farklı yöne çektiler . O senaryodan bu kadar bölüm başka türlü çıkmazdı . senaristin dediğin şekilde bir açıklaması felan varsa o kısmını bilmiyorum .

Dizinin Ömer-eyşan-Ali-cengiz dörtlüsünden derinlemesine bir dizi çekemezdiler diye düşünüyorum.

Kurtlar vadisi her karakteri ile derinlemesine bir diziydi . Konsey bile başlı başına ayrı dizi çekilecek adamlardan oluşuyordu .

Bence öyle değil , Ramiz karakteri çok ön plana çıktığı için onun reytingleri ile diziyi farklı yöne çektiler . O senaryodan bu kadar bölüm başka türlü çıkmazdı . senaristin dediğin şekilde bir açıklaması felan varsa o kısmını bilmiyorum .

Dizinin Ömer-eyşan-Ali-cengiz dörtlüsünden derinlemesine bir dizi çekemezdiler diye düşünüyorum.

Kurtlar vadisi her karakteri ile derinlemesine bir diziydi . Konsey bile başlı başına ayrı dizi çekilecek adamlardan oluşuyordu .
Suskunlar gibi dandik bir intikam hikayesi bile 28 bölüm sürdü. ezelde cengizin hapse girmesi 26 . bölümde oldu. eğer ki bu sonradan planlanmış bir şey olsaydı 26 bölümden daha uzun sürerdi cengiz hapse girince geriye bir şey kalmıyordu 26. bölüm teknik olarak final olurdu hatta. herjsngibir türk dizi senaristi bu hikayeyi daha fazla uzatırdı eğer ki sonradan eklenseydi.

ramizin kesin bir şekilde planı olduğunu 20. bölümde kandıralı sahnesinde öğreniyoruz. orada ezel kullanıldığını anlıyor. 17. bölümde ramiz kenan birkan’ın olduğu binalara bakarak eski dost diye bir konuşma yapıyor. bir çatısma halinde olduğunu söylüyor. kendi kendine. 10. bölümde ise bir taksici ramizi öldürmeye kalkıyor. ramiz konuşmasından bu adamın onla çokça husumeti olduğunu belirtiyor ve taksiciyi öldürdükten sonra “ bir zamanlar iki adam varmış biri diğerine öyle bir kötülük etmiş ki ikiside yalnız kalmış “ diyor. bence yeteri kadar erken sinyaller verilmiş. daha aklıma gelen sahne yok .

Ezel'i 3-5 sahnesi hariç hiç izlemedim. Drama dizilerine karşı ön yargım var. Aşk hikayesini KV kadar seveceğimi sanmıyorum.

Bi tarafta efsane Milan kadrosu gibi oyuncu kadrosu varken ilk 97 bölüm dolayısıyla en iyi dizi demek saçma bence.Bu pencereden bakarsan Ezel aslında daha kaliteli iş çıkartmış diyebiliriz.Değerlendireceksen ilk bölümden tut Cahit karakterine ve Defne Samyeli'nin oynadığı karaktere kadar değerlendirmek lazım :rolleyes:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık