Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Enma vs Gen Uyanışı

Hangi Power-Up Daha Sağlam?

• Kullanılan toplam oy
    73
Gen uyanışı tabii ki. Gen uyanışı her karakteri belli bir seviyeye çıkartır ancak Enma'yı herkes kullanamaz. Gen uyanışı sadece savunma denmiş ama savunmadan ibaret olmayacak. Sağlam vücut saldırı gücünü de arttırır. Ateşli saldırıları ve çıkabilecek farklı şeyleri saymıyorum bile.

İlk olarak sınıfsal bir farklılık var. Gen uyanışı vücudu kökünden değiştiren kalıcı bir şeyken enma kullanıcıya bağlı ve daimi kontrol gerektiren bir şey. Bu değişim açısından bakarsak g2 ye daha çok benziyor uyanış işi. Luffy tüm tekniklerim evrimleşecek demişti sanji'ninki de böyle oldu. Fakat ne luffy ninki gibi ömür kaybı ne de Zoro gibi kontrol gerekliliği gibi bir durum şu an için söz konusu değil gibi. Üstelik kardeşleri gibi olmadığı için yani duygu kaybı durumu olmadığı için bu şekilde duygusal bir kayıp da söz konusu değil. Yani tamamen kazan kazan durumu. Sanji istemem eksik olsun diyor ama göklerden gelen bir karar olsa anca bu kadar iyi güç verilirdi adama. Zoro'nun güç artışı ise başka. Enma zoro'nun halihazırdaki gücünü maksimum kullanmasına olanak veriyor. Zoro'nun sabit gücünü artıracak şey ise henüz gösterilmedi. Dolayısıyla kıyas ancak o noktada yapılabilir diye düşünüyorum

İlk olarak sınıfsal bir farklılık var. Gen uyanışı vücudu kökünden değiştiren kalıcı bir şeyken enma kullanıcıya bağlı ve daimi kontrol gerektiren bir şey. Bu değişim açısından bakarsak g2 ye daha çok benziyor uyanış işi. Luffy tüm tekniklerim evrimleşecek demişti sanji'ninki de böyle oldu. Fakat ne luffy ninki gibi ömür kaybı ne de Zoro gibi kontrol gerekliliği gibi bir durum şu an için söz konusu değil gibi. Üstelik kardeşleri gibi olmadığı için yani duygu kaybı durumu olmadığı için bu şekilde duygusal bir kayıp da söz konusu değil. Yani tamamen kazan kazan durumu. Sanji istemem eksik olsun diyor ama göklerden gelen bir karar olsa anca bu kadar iyi güç verilirdi adama. Zoro'nun güç artışı ise başka. Enma zoro'nun halihazırdaki gücünü maksimum kullanmasına olanak veriyor. Zoro'nun sabit gücünü artıracak şey ise henüz gösterilmedi. Dolayısıyla kıyas ancak o noktada yapılabilir diye düşünüyorum
Zoronun bu duruma benzer güç artışı Ryuma genini uyandırması olur heralde, şimdi demeyin yok öyle bişey. :D

Eline her kılıç alan çelik kesebilir mi den farksız bi soru. Luffy'e göre kıyasladım başkası yeseydi ne olurdu sorusu anlamsız bence. :D
Bunlara diyeceksin ki sadece lütfü yapar, he he diyeceksin sonra lütfü yapar sadece demeye devam.

Ula lütfü uyanış nedir bilmezken millet meyvesinin içini dışına çıkarmış uyandırmış siz neden bahsediyorsunuz.

Gen uyanışı daha öenmli bir güçlendirme gibi dursa da konuşmak için erken. Arc bir bitse de net bir şekilde konuşsak.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık