Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Enma Neden Zoro'ya İtaat Etti?

Teori hakkında ne düşünüyorsunuz ?

• Olabilir gayet mümkün.

Kullanılan: 83 75.5%
  • Bir ihtimal belki...

Kullanılan: 17 15.5%
  • Mümkün değil.

Kullanılan: 10 9.1%

• Kullanılan toplam oy
    110
Kral haki değil daha önceden aynı ustadan çıkma bir kılıcı kullandığı için kılıç kendi dilini bilen Zoro'yu dinliyor. Kral haki olsaydı Zoro kılıcı her defasında hakiyle kontrol etmek zorunda kalırdı ki bu mümkün değil. Özellikle bir savaş sırasında hiç mümkün değil. Kral haki belirli komutları vermeye veya korkutmaya yarıyor. Ehlileştirmek için verdiğin örnekteki Babun'un Tama gibi özel güçlere sahip biri tarafından ehlileştirilmesi şart. Diğer türlü baskıyla oluşan bir ilişki olurdu ve sonu da kötü biterdi. Farklı bir iletişim olduğunu düşünüyorum. Mihawk ile kılıcı arasındaki bağ gibi. İradeyle alakalı hakiyle alakalı değil.
Madem Enma Zoro'nun aynı ustanın elinden çıkma kılıcı (Wado) kullandığını anladı neden hakisini çekip kolunu kurutuyordu ? Sesini duyunca mı tanıdı ? Aa bu bizim Zolo lan falan ? :hoo:

Çok güzel noktalara değinmişsin. Teorin doğru çıkabilir ama geçmişte Oden'de sürgün yemiş bir adamdı. Wano'nun vahşi, kurak bir bölgesinde kanun kaçaklarını adam etmiş biri. Ben Oden'in de Zoro gibi şeytani bir yanının olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden lanetli kılıçlara emir verebiliyordu.

Luffy aynı hayvanı her defasında bakışıyla susturmak zorunda kalacak mı sanıyorsun.Hayır bunu bir kez yapması yeterli.Ruhlar ve iradeler tecrübe eder öğrenir.Zoro da aynı mantık.Ha teorinin bir noktada eksiği var o da Zoro’nun haoshoku açtığının bilincinde olmaması.Bu güce sahipse bile uyandırdığını bilmiyor şu anda kısacası.Bunu ekleyeceğim belirtmemişim.Kendi dili falan böyle şeyler ilk kez duydum kılıçların lisanı mı varmış ingilizce,fransızca.... ilginç.
İradeyle alakalı forumda birçok teori görmüştüm mesela Mihawk kılıcını savurduğunda kesmesini engelleyemem diyordu. Kılıcının sözünü dinlemeyeceği vurgulanıyordu. Ben kılıç olayının Zoro'nun gözünün kırmızıya dönmesi ve içindeki şeytani güçle alakalı olduğunu düşünüyorum. Mihawk'ın kılıcı kutsanmış ve giyim kuşamı hep dini işaretler barındırıyor. Zoro ise hep lanetli kılıçlarla takılıyor, kılıç stili oldukça vahşi ve her dövüşünde kırmızı bir göz görüyoruz. Kral haki biraz basite kaçıyor bence. :artiz:

Bu arada Luffy konusundaki yorumun saçma geldi her önüne geleni Kral Hakiyle yanına çekseydi o halde. Bu sayede denizcilerin yarısını kendi tarafına çekerdi. Zorlamaya daha sonrasında ise ihanete örnek istiyorsan Zeus tam karşında.

Son olarak lanetli kılıcı Oden hariç kimse kontrol edemedi deniyor. O halde bu zamana kadar Kral Hakisi olan Rayleigh ve Shanks gibi birçok kılıç ustası da kontrol edemedi diyebiliriz. Demek ki bunun hakiyle değil iradeyle lakası var.

Son düzenleme:
Madem Enma Zoro'nun aynı ustanın elinden çıkma kılıcı (Wado) kullandığını anladı neden hakisini çekip kolunu kurutuyordu ? Sesini duyunca mı tanıdı ? Aa bu bizim Zolo lan falan ? :hoo:
Ben içindeki gücü yönlendirmesiyle lanetli kılıçla iletişim kurduğunu düşünüyorum. Yönlendirmediğin sürece kılıç senin kim olduğunu nerden bilecek? Zoro'da da kırmızı göz olayını bilmeyen yok. En önemli anlarda görüyoruz ben lanetli kılıçlarıyla iletişime geçip bu sayede kombine ataklar yaptığını düşünüyorum. Kral haki çok doldurma bir olay oluyor.

Son düzenleme:
Ben içindeki gücü yönlendirmesiyle lanetli kılıçla iletişim kurduğunu düşünüyorum. Yönlendirmediğin sürece kılıç senin kim olduğunu nerden bilecek? Zoro'da da kırmızı göz olayını bilmeyen yok. En önemli anlarda görüyoruz ben lanetli kılıçlarıyla iletişime geçip bu sayede kombine ataklar yaptığını düşünüyorum. Kral haki çok doldurma bir olay oluyor.
Sabahtan beri Enma lanetli değil diyorum dinleyen yok. He babam tamam. Zoro lanetli kılıç Enma'yla iletişim kurdu :good: :alkis:

Çıldırır mısın naparsın :fool:

Yarım saattir irade diyorum Sandai'yi de şeytani iradesiyle kontrol etti diyorum. Neyse hayal kurmaya devam edebilirsiniz ama bu manganın ana karakteri Luffy'dir. İsteyen istediği kadar teoriyi fanatik olduğu karaktere güç artışı olarak sunsun ama manga biterken de hayal kırıklığına da uğramasın. Bu konudaki son mesajımı da atayım onepiece fandomdan alıntı:

"Enma is shown to be an extremely difficult-to-wield sword, Oden being the only one to have ever tamed it.
...
However, as Zoro demonstrates, with enough force of will, one can force one's Ryuo to flow back from the blade.[4]

Birisinin yüksek derecede iradeye sahip olması onu dışarıya bir güç olarak yönlendirebileceği anlamına gelmiyor.

Son düzenleme:
İradeyle alakalı forumda birçok teori görmüştüm mesela Mihawk kılıcını savurduğunda kesmesini engelleyemem diyordu. Kılıcının sözünü dinlemeyeceği vurgulanıyordu. Ben kılıç olayının Zoro'nun gözünün kırmızıya dönmesi ve içindeki şeytani güçle alakalı olduğunu düşünüyorum. Mihawk'ın kılıcı kutsanmış ve giyim kuşamı hep dini işaretler barındırıyor. Zoro ise hep lanetli kılıçlarla takılıyor, kılıç stili oldukça vahşi ve her dövüşünde kırmızı bir göz görüyoruz. Kral haki biraz basite kaçıyor bence. :artiz:

Bu arada Luffy konusundaki yorumun saçma geldi her önüne geleni Kral Hakiyle yanına çekseydi o halde. Bu sayede denizcilerin yarısını kendi tarafına çekerdi. Zorlamaya daha sonrasında ise ihanete örnek istiyorsan Zeus tam karşında.

Son olarak lanetli kılıcı Oden hariç kimse kontrol edemedi deniyor. O halde bu zamana kadar Kral Hakisi olan Rayleigh ve Shanks gibi birçok kılıç ustası da kontrol edemedi diyebiliriz. Demek ki bunun hakiyle değil iradeyle lakası var.
Nerde diyor? Öyle bir şey olsa Luffy + Zoro şimdiye ölmüştü. Birini direk kesti.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık