Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Enma, Güç Artışı Sayılır mı?

Sizce hangisi ?

• Bal gibi power up kardeşim.

• Dışarıdan öyle görünüyor ama değil.

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
Reis sıkıntı var heralde sende ben mi açıklama özürlüyüm. Şimdi Fullbodynim ağzını burnunu dağıtsa garp ver lan şu muştayı dese eline taksa Wb'yi keser mi yani bu mudur bu seri aptal kaynıyor o zaman. Katakurinin Magurası ile Sıradan bir muştayı karşılaştırmanda çok aşırı saçma illa derecelindirme yapılsın demiyorum Elmastan yapsın bir Muşta Ağzına vurur hepsinin illa derecelendirme falan da gerekmiyor.

Ben Muşta alsam tüm forumu keserim abi tamam ya burdan kılıç ile Muşta gibi çöp bir aletin tahrip gücünü mü karşılaştırıyoruz cidden.
Garp'ın vücudu sıradan insan vücudu, yıkımının etkisi hakiden geliyor. Yani Dadan bile adamın ağzını yüzünü yamultuyor. Muşta dediğin alet de kılıç gibi çelikten metalden bir şey, ona Garp'ın verdiği taşan koka ile çıplak elini bir mi tutcan? Elle beraber muştaya da basacak hakiyi al sana ölümcül bir silah.

Garp'ın vücudu sıradan insan vücudu, yıkımının etkisi hakiden geliyor. Yani Dadan bile adamın ağzını yüzünü yamultuyor. Muşta dediğin alet de kılıç gibi çelikten metalden bir şey, ona Garp'ın verdiği taşan koka ile çıplak elini bir mi tutcan? Elle beraber muştaya da basacak hakiyi al sana ölümcül bir silah.
Garpa bir muşta giderdi ama

Bu arada konu redditte tartışılmış yeni farkediyorum. https://www.reddit.com/r/OnePiece/comments/fp27vl Suit şeytan meyvesi power up Enma Goku’nun eğitimine benzetilmiş bir yorumda.Yani power up diyen bile beleş demiyor anladığım kadarıyla. :D Sözün özü tartışılmayacak konu değil.Bakış açısı çok sınırlayıcı bizim türk halkının tartışmaya açık değil...
Kusura bakma Zoro'nun hiçbir fedekarlığını, dezavantajını görmediğimiz süre boyunca Sanji'nin suitinden pek farkı olmayacak. Yok hakisini idman yaptırıyormuş felan da filan da geçiniz. Luffy'nin g4'üne beleş power up dediler adam eğitimde üzerine o kadar çalıştığı halde dezavantajını yaşıyordu. Bundan dolayı kaç kere dalga geçildi yok pili bitti felan diye kaçmak zorunda kaldı felan diye. Şimdi Zoro bir iki haftada böyle bir kılıca alışıyor diye hiyuvv Zoro-sama moduna girecekler iki yüzlü davranmış olur. O eleştirileri dün gibi hatırlıyorum. Adam akıllı dezavantajını görmeyelim seride alınan en büyük beleş power up olacaktır. Hiçbir alt yapısı da olmayacak.

Shuusui aldı kullandı, Enma için Oden'den başkası kullanamaz dendi, hatta yan etkiler gösterdi yeşil kafalıda.. ama sonra kullanırım deyip devam etti, Kaido'ya hasar veren kılıç diye anlatıldı. Yazılanlar belli, daha ne istiyorsunuz seriden

Hazan suyu artıları:
Kara kılıc olması
Sert ve dayanıklı olmasi ve son olarak
Gönderdiği slash saldırlarını diğer kılılcla gönderilen slash saldırisıyla birlesmesine olanak sağlaması ve daha güclü bir slash saldırısi ortaya cıkarmasi.

Hazan suyu Eksiler:
Başkası tarafından kara kılıc haline gertirilmesi.
Kılıcın mecut en güçlü halinde olması ve kullanıcısi tarafından geliştirilememesi ve son olarak
kullanıcısının gelişimine bir arıtı sağlamaması.

Enma artıları:
Kullanıcısının gelişimine olanak sağlaması
Kullanıcisının hakisini zorla alması ve onu kullanan kişiyi haki kontrolu konusun da geliştirmeye zorlamasi.
Kara kılıc olma ihtimalı ve bunu zoro'nun yapıcak olması bu durum da kılıcın tamamen zoro'ile uyum ve bir bütun icinde olacak olması.

Enma eksileri:
Kullanicısının zorla hakisini alması, her ne kadar ustalaşıldığın da avantaj sağlasada başlangıc icin kullanıcisina dezavantaj oluşturmasi.
Gönderilen slash sadırısını diğer kılıc'la gönderılen slash saldırisıyla biileştirmemesi ve bu anlamdaki saldıri yönünün hazan suyuna göre zayıf kalması.

Iki kılicin kendimce artı ve eksilerini yazdım. Unuttuğum veya aklıma gelmeyen şeyler olmuş olabilir.
Sizce zoro icin hangisi daha fayda sağlayacak bir kılic? Zoro'nun hazan suyu'nu bırakması hata mı?

Kusura bakma Zoro'nun hiçbir fedekarlığını, dezavantajını görmediğimiz süre boyunca Sanji'nin suitinden pek farkı olmayacak. Yok hakisini idman yaptırıyormuş felan da filan da geçiniz. Luffy'nin g4'üne beleş power up dediler adam eğitimde üzerine o kadar çalıştığı halde dezavantajını yaşıyordu. Bundan dolayı kaç kere dalga geçildi yok pili bitti felan diye kaçmak zorunda kaldı felan diye. Şimdi Zoro bir iki haftada böyle bir kılıca alışıyor diye hiyuvv Zoro-sama moduna girecekler iki yüzlü davranmış olur. O eleştirileri dün gibi hatırlıyorum. Adam akıllı dezavantajını görmeyelim seride alınan en büyük beleş power up olacaktır. Hiçbir alt yapısı da olmayacak.
Zoro fedakarlığı hayatı boyunca kendini kılıçta geliştirmeye çalışarak gösterdi zaten. Hala da göstermeye devam ediyor.
Luffy'yi hariç tutuyorum: Peki Enma'yı kullanmak için antremana, disipline ihtiyaç duyulmasına; suitin ise önceden bir çaba gerektirmeden sana p. up vermesine ne diyorsun? Nasıl aynı kategoride olur bu ikisi?

Hayatı boyunca kılıç ustalığı için antreman yapan biri, bu sayede Enma'yı kullanabiliyorsa (alışmasında Wado'nun etkisi var) bu nasıl beleş oluyor, benim aklım almıyor.

Dezavantajı bariz.Kolunun halini görmedin mi ? Kolunu sömürmesin diye rahat dövüşemiyor Zoro.At dizginler gibi eğerinden tutması lazım.Bundan ala dezavantaj mı olur.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 9)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık