Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Analiz] Enies Lobby Dövüşleri Hakkında

İyiyde daha Zoro dövüşün başında olayı bitirmek istiyor bu gücü olduguda üzerine basa basa vurgulanıyor ama Kaku hiç bir şey yapmayarak kaçınılmaz sonu uzatıyor.

Bu konun amacı ne peki Zoroyu daha nasıl yüceltebilirim. Luffy ile nasıl denklerim. Hatta Luffyden nasıl üstün görürüm değil mi? Ben mi yanlış görüyom. Algılayamıyom mu acaba?

@Densetsu no Samurai

Çıkarım yapmak için değişik örnekler verip konuyu saptırmış ana konudan uzaklaştırıp fikrini empoze etmek,biraz yumuşatırsak insanlara tek seçenek bırakmaya çalışmışsın.Aynı Mihawk konundaki gibi.O yüzden kimse okumuyor veya yarısını okuyup bırakıyor.Yaptığın örneklemeler ve çıkarımlar çok değişken yani kişiden kişiye farklı gelecek yaklaşımlar.Objektif yorumlama yapacaksan bunları göz önüne alman gerek.Seni suçlamıyorum tabi bu konu ile ilgili.Bende Kid veya Doflamingo hakkında konu açsam yonkou aldırırım adamlara :D

Konuyu Zoro=Luffy demek için açmışsın ama Sanji=>Zoro olmuş.Jyabura ile Kaku arasında bir fark yok denecek kadar azdır.
Ben biri hakkında ön yargıya sahipsem, düşündüklerinin bana çok ters olduğunu düşünüyor ya da o kişinin yanlış düşündüğünü düşünüyorsam yazılarını da okumam ? Engellerim ve muhatap olarak almam. Bitti. Senin ya da bir başkasının böyle bir durumu varsa aynısını yapmakta özgürdür. O yüzden kendi fikrini herkesin fikriymiş gibi yazıp da konunun okunmamasına haklılık payı göstermen hiç hoş bir davranış değil, onu bir söyliyim.

Hangi örneğim ya da çıkarımım değişken mesela ? Onu anlayabilmiş değilim. Leoparın hızlı olması değişken olmazken zürafanın fiziksel gücünün fazla olması mı değişken ? Yazıyorsun ama içini de doldur da bilelim değil mi ?

Yanlış etiketlemişsin. Birader Zürafayı övüyorsun, o vasfının nereden geldiğini söylüyorum yanlış çıkarım diyorum nerelere çekiyorsun.
Zürafadan aslan bile çekinir vs demişsin. Zürafayı övmüşsün. Çekinme sebebi iriliği. Kaku diğer zoanlara oranla o kadar iri mi? Değil. Demek ki bu övgü boşta kalıyor? Daha da açarak yazmamı ister misin?
Normal şartlarda haklısın da leoparı da kurdu da 3-4 metre çizmiş mangaka. 50 kiloluk hayvanlar nasıl oluyor da 3-4 metre oluru sorgulamıyorsun, geliyorsun zürafayı küçük çizmiş diyorsun. Ne lahana ne perhiz turşusu! Sonra da biz ''yanlı'' oluyoruz. Neyi savunmaya çalışıyorsun anlamak güç ?

Ben biri hakkında ön yargıya sahipsem, düşündüklerinin bana çok ters olduğunu düşünüyor ya da o kişinin yanlış düşündüğünü düşünüyorsam yazılarını da okumam ? Engellerim ve muhatap olarak almam. Bitti. Senin ya da bir başkasının böyle bir durumu varsa aynısını yapmakta özgürdür. O yüzden kendi fikrini herkesin fikriymiş gibi yazıp da konunun okunmamasına haklılık payı göstermen hiç hoş bir davranış değil, onu bir söyliyim.

Hangi örneğim ya da çıkarımım değişken mesela ? Onu anlayabilmiş değilim. Leoparın hızlı olması değişken olmazken zürafanın fiziksel gücünün fazla olması mı değişken ? Yazıyorsun ama içini de doldur da bilelim değil mi ?

Normal şartlarda haklısın da leoparı da kurdu da 3-4 metre çizmiş mangaka. 50 kiloluk hayvanlar nasıl oluyor da 3-4 metre oluru sorgulamıyorsun, geliyorsun zürafayı küçük çizmiş diyorsun. Ne lahana ne perhiz turşusu! Sonra da biz ''yanlı'' oluyoruz. Neyi savunmaya çalışıyorsun anlamak güç ?
Bende onu diyom işte hayvanlar aynı boydayken nasıl oluyorda zürafayı üstün kılıyon? Bir tarafta pençeler dişler var diğer tarafta ne var uzun boyun :)

@Densetsu no Samurai

Çıkarım yapmak için değişik örnekler verip konuyu saptırmış ana konudan uzaklaştırıp fikrini empoze etmek,biraz yumuşatırsak insanlara tek seçenek bırakmaya çalışmışsın.Aynı Mihawk konundaki gibi.O yüzden kimse okumuyor veya yarısını okuyup bırakıyor.Yaptığın örneklemeler ve çıkarımlar çok değişken yani kişiden kişiye farklı gelecek yaklaşımlar.Objektif yorumlama yapacaksan bunları göz önüne alman gerek.Seni suçlamıyorum tabi bu konu ile ilgili.Bende Kid veya Doflamingo hakkında konu açsam yonkou aldırırım adamlara :D

Konuyu Zoro=Luffy demek için açmışsın ama Sanji=>Zoro olmuş.Jyabura ile Kaku arasında bir fark yok denecek kadar azdır.

Yanlış etiketlemişsin. Birader Zürafayı övüyorsun, o vasfının nereden geldiğini söylüyorum yanlış çıkarım diyorum nerelere çekiyorsun.
Zürafadan aslan bile çekinir vs demişsin. Zürafayı övmüşsün. Çekinme sebebi iriliği. Kaku diğer zoanlara oranla o kadar iri mi? Değil. Demek ki bu övgü boşta kalıyor? Daha da açarak yazmamı ister misin?

Bu konun amacı ne peki Zoroyu daha nasıl yüceltebilirim. Luffy ile nasıl denklerim. Hatta Luffyden nasıl üstün görürüm değil mi? Ben mi yanlış görüyom. Algılayamıyom mu acaba?
Üçtür aynı şeyi yazıyorsun. Belli ki daha iyisini yazamadığın için tekrara düşüyorsun. Aynı şeyleri döndürüp dolaştırıp yazarak konuyu daha fazla kirletmezsen sevinirim.

@Densetsu no Samurai ne yazayım la daha okudum konuyu çok net. Daha manga sayfasını da atmışlar Zoro tehlikeyi seziyor gitmiyor yardıma. Ayrılırsak içimizden geçer diyor işte bi nevi. Zürafanın daha güçlü hayvan olduğunu söyleyip yirtıcılıklarının bir anlam ifade etmedigini söylemişsin. Nasıl oluyor o yırtıcı olduğundan Lucci luffy zarar verebiliyor. Normal moddaki shigunu hiç işe yaramazken pençeyle deliyor luffyi. Yanlış hatırlamıyosam. Jabra shiguna mermi gibi atabiliyordu. Penceden ötürü. Gerçi lucci de yapiyor olabilir emin degilim. Pençesi var diye rankakyusu bile daha etkiliydi adamin. Ayrıca Sanji Jabraya karşı zoronun kakuya zorlandığı kadar da zorlanmadı bildigin delik deşik etti tekme manyağı yaptı adamı. Zoro bildigin başa baş gidiyordu.

Yalnız bu kadar açıklama yaptın ama ben Zoro Kaku'dan daha güçlüdür ya da değildir demedim. Sorun tek attı denilterek algı yaratılmasında. Olanı yazıyorsan Zoro'nun yeni tekniğiyle tek atmasından önce diğer bütün teknikleriyle çizik atamadığını da söylersin. Ve yine Zoro'nun o yeni tekniği dediğimiz formunun başka nasıl bir işe yaradığını da açıklarsın. Zoro'nun o form mu teknik mi her neyse onda daha farklı herhangi bir tekniğini gördük mü? Görmedik. Bunu kullanmasını gerektiren başka yerler oldu mu ilerde? Oldu. Peki neden kullanmadı? Yoksa sanıldığı gibi o formdayken çok daha güçlü teknikleri yok mu? Durum buyken bu şekilde Zoro'dan çok daha fazla bir güç bekleyemezsin.

Sanji, Zoro Jyabura'dan ve de Kaku'dan güçlü olsun. Bana göre de güçlüler. Ama Lucci olayı ortada. Bunu söylediğimiz zaman dayatıyorsunuz diyorsunuz ama bunu açıklamanın başka nasıl bir yolu var?

Hani bazıları sınırları zorluyor... Hatta zorluyor değil, çoktan aştılar.:D
Zoro'nun nerede kullanması gereken yer olmuş allasen, doğru düzgün rakip mi çıktı karşısına. Zoro neyini sergilemiş bugüne kadar.. Konu farklı yerlere kayacak. Benim zaten Zoro>Luffy gibi bir iddiam yok. Luffy>Zoro>Sanji'dir güç dengeleri. Lakin aralarındaki fark boyutu farklıdır bana göre. Ben sadece Zoro'nun Kaku'nun üstünde olduğu barizken, Kaku'nun üstünde olan bir adamla kıyaslanması çokta absürt kaçmayacaktır diyorum. Bunu savunmuyorum ama, Lucci farklı bir boyutta diğerlerine göre.

Tartışmamın bir anlamı yok, çünkü katılmıyorum ben genel çerçevede yazıya. Lakin ortada müthiş absürt olan bir durum yok, adam gerekçeleriyle açıklamış işte. Nedir bu taşlama isteği anlamıyorum, databook demiş Zoro=Luffy diye. Adamlarında dayanak aldığı belli şeyler var demek ki. Katılmazsın, reddedersin ama dalga geçilecek bir durum yok. Ortada bariz bir şekilde gösterilen güç dengesi yok çünkü, Luffy hariç kimin ne olduğunu, olacağını çözebilmiş değilsin henüz.

Ne insanlarsınız vallahi ya, adamı bir mimlemişsiniz yapıştırıyorsunuz. Adam akıllı eleştirmek yerine adama yine mi sen xd modunda yazılar yazmışsınız. Hey Allah'ım.

@Densetsu no Samurai ne yazayım la daha okudum konuyu çok net. Daha manga sayfasını da atmışlar Zoro tehlikeyi seziyor gitmiyor yardıma. Ayrılırsak içimizden geçer diyor işte bi nevi. Zürafanın daha güçlü hayvan olduğunu söyleyip yirtıcılıklarının bir anlam ifade etmedigini söylemişsin. Nasıl oluyor o yırtıcı olduğundan Lucci luffy zarar verebiliyor. Normal moddaki shigunu hiç işe yaramazken pençeyle deliyor luffyi. Yanlış hatırlamıyosam. Jabra shiguna mermi gibi atabiliyordu. Penceden ötürü. Gerçi lucci de yapiyor olabilir emin degilim. Pençesi var diye rankakyusu bile daha etkiliydi adamin. Ayrıca Sanji Jabraya karşı zoronun kakuya zorlandığı kadar da zorlanmadı bildigin delik deşik etti tekme manyağı yaptı adamı. Zoro bildigin başa baş gidiyordu.
Yazdığımı benden iyi bilemeyeceğine göre okumamışsın konuyu. Ya da okuyup anlamamışsın. Ya da anlamak için okumamışsın. Hangisi olduğunu sen daha iyi bilirsin.

Bende onu diyom işte hayvanlar aynı boydayken nasıl oluyorda zürafayı üstün kılıyon? Bir tarafta pençeler dişler var diğer tarafta ne var uzun boyun :)
Burada sorun normalde 60 santim boyunda olan leopar ve kurdun 4 metre çizilmesi değil ama zürafanın neden daha uzun çizilmediği öyle mi ? :) Mangaka Lucci ve Jyabura için anormal olanı yapmış, dolayısıyla bir hata düzeltilecekse bu ilk etapta Lucci ve Jyabura'nınki. Ama tabi zürafa daha önemli :) Neyse boşver.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık