Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Analiz] Enies Lobby Dövüşleri Hakkında

Zürafayı övmüşsün ya hani aslan yaklaşamaz vs sebebine hiç bakmamışsın ama. Bende onu diyorum.
Zürafa'nın fiziksel kuvveti leopardan kat kat fazla değil mi? Zoan meyveler de kullanıcılarına farklı güçler vermiyorlar mı özelliklerine göre? Leopar meyvesi daha çok hız verirken, zürafa meyvesi daha çok fiziksel güç vermiş diyor adam. Bu kadar basit bir şey. Boyuyla ne alakası var? Anka kuşu meyvesinin belki de tüm meyvelerden daha fazla savunma vermesi gibi düşünülebilir.

Zürafa'nın fiziksel kuvveti leopardan kat kat fazla değil mi? Zoan meyveler de kullanıcılarına farklı güçler vermiyorlar mı özelliklerine göre? Leopar meyvesi daha çok hız verirken, zürafa meyvesi daha çok fiziksel güç vermiş diyor adam. Bu kadar basit bir şey. Boyuyla ne alakası var? Anka kuşu meyvesinin belki de tüm meyvelerden daha fazla savunma vermesi gibi düşünülebilir.
O kuvvet cüsseden işte kas oranından değil. Ama zoan forumdan öyle 40 katlık bir cüsse farkı yok yani... Adam hayvan seçmiş rasgele işte hiç zürafayı övmüş mü şöyle böyle diye burdan çıkarım yapılamaz.

Konu olarak güzel düşünmüşsün iyi değerlendirmeler yapmışsın fakat enies lobby'de luffy vs lucci dövüşü bitmeden franky eğer luffy onu tutmasa hepimiz ölmüştük demişti. Trene bindiklerinde bile luffy aralarındaki en güçlü pislik güvercinli olan onun canına ben okuyacam demişti. Cp9 içerisinde douriki farklarıyla jyabura - kaku olayı bana göre sanji ile zoronun hep birbirlerinin 1 tık önünde olduklarını güzel belirten detaydı fakat yazında biraz zoro hepsinden daha iyi dövüştü zoro hepsini alırdı olmuş. Luffy lucciyi tutmasa bana göre geri kalanlar meftaydı. Enies lobby bizim tayfanın gerçekten sınırlarını en fazla zorladığı güzel arctı süt oğlanlar vs canavarları izledik bizimkiler güç belada olsa kazananlar oldu.

Zürafayı övmüşsün ya hani aslan yaklaşamaz vs sebebine hiç bakmamışsın ama. Bende onu diyorum.
Yani buraya mı takıldın @Dragon ? Oldu o zaman bütün zoanların bire birleriyle boylarını mukayese eden bir tablo hazırlayalım ve buna uygun olmayanları listeden çıkartıp ''bu olmamış'' diyelim. Ne diyim yani, ilahi :(

@Chabo

Bu sahneyi çok gördük, hepsine verdiğimiz cevap da aynıydı. Zoro'lar eğer oradan ayrılsalar denizciler etrafını çevirecekler. O an bulundukları nokta kritik derecede öneme sahip. Adam böyle durumlarda hep yaptığı gibi kafasını çalıştırıp bir durum değerlendirmesi yapıyor. Şu sahneyi atıp da içinden farklı anlamlar çıkarmanın bir manası yok.

Luffy'yi ölümün eşiğine getirmiş adamı Zoro yenecek hmm......
Basit yorumlar.

@Alpamis Şimdi şöyledir ki, yeni sunulan bir form veya teknikten sonra atılan tekle, kıyasıya kapışmak arasında bariz fark vardır. Luffy, Lucci ile tekniğinden sonra hayvan gibi kapışırken, Zoro tek atıp geçiyor. Kalkıp burada teknik/formun ne olduğunu tartışacak değiliz, Luffy üzerinden bariz bir şekilde görebilirsin ne anlama geldiğini. Adam g4 formu ile Doff'la kapışacak bir hale geliyor. Ha sen teknikle beraber tek attırıyorsan karaktere bu demektir ki karakterin tüm gücünü sergiletmeye ihtiyaç duymamışsın Luffy'de olduğu gibi. Çünkü o yeni teknikle tek atılıp geçilecek bir adamdır.

Yanisi Zoro, Luffy'de olduğu gibi tüm gücüyle karşılaşmamıştır rakibi karşısında. Net bir şekilde Kaku'nun üstünde bir adamdır. Kaku'nun üstünde bir adam olduğu için Kaku'nun üstünde olan bir adamla da kapışması şaşırtıcı olmayacaktır. Ama bu Lucci ile kapışır yahut kazanır gibi bir anlama çıkmaz tabii.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık