Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] En Zeki Karakter

Sizce hangisi ?

• Kullanılan toplam oy
    96
Adam çok şeyler yaşamış ve en büyük pay babasında bunları yaşamasında, Biryerden sonra ise içinde birşeyler değişmiş ki babasını öldürebilecek seviyeye inmiş. Kardeşinin insanlığını kaybetmemesi Dof'u haksız yapmaz.

Whitebeard neden yok ? Sengoku'nun korsanlardaki karşılığıdır kendisi.
Almayı düşündüm ama sonra seçenekleri sıralayınca yer kalmadı daha organize isimleri ön plana alınca biraz geride kaldı.Birde düşününce beyazsakalın hamleleri sengokuyu tanımasından dolayıymış gibi geldi,diğerlerini çıkartmak istemedim.

Burada bir çok şey bir birine karışmış bence, şimdi Sengoku'yu buraya koyuyorsan Whitebeard kesinlikle olacak. Blackbeard'in zekası, Whitebeard ve Sengoku gibi değil, hatta Teach zeki bile sayılmaz bence, adam aşırı sinsi ve hayatta kalmayı iyi biliyor, sinsilik konusunda çok iyi, hem Whitebeard hemde Sengoku'yu kandırmıştı zira, ancak savaşta yaptıkları hamlelerin Teach hiç birini yapamaz bana göre. Ayrıca Whitebeard, Teach'i yenerken adeta ders verdi, kendine aşırı güveniyorsun ama savunmanı zayıf bırakıyorsun şeklinde.

Akainu ve Teach sinsilik konusunda yarışırlar. Benn Beckman'ın ne tarz bir zekası olduğunu bilmiyoruz, ama o da Whitebeard ve Sengoku'nun ki gibi stratejik bir zekası vardır. Tsuru'da o konuda fena değil.

Caesar Clown varken, Vegapunk'ın olmaması da mantıksız, zira Caesar her zaman 2.ci gelen bilim adamı olarak tanıtıldı bize, Vegapunk ise birinci sırada bilim konusunda.

Law, Doflamingo, Robin, Crocodile, Kuma, Sanji de plan ve strateji konusunda fena değiller bunlar da biraz da sinsilikte var. Sanji hem baraque works arcında Mr. Prince hemde Skypeia arcında Enel'in gemisi ile yaptıklarıyla iyi iş çıkarmıştı. Enel ve Lucci'nin yaptıkları ekstra bir şeyi hatırlamıyorum, Enel zeki sayılır ama kendine aşırı güvenmesi bir eksi sayılabilir.

Birisini kandırabiliyorsan zekanla kandırabilirsin,nerede ne yapacağını bilerek.Sinsi dediğin adam kurnaz olur zaten açık kollar.Teach safça davranışlar sergiliyor olabilir ama nerede ne yapması gerektiğini iyi biliyor.

Vegapunk için ise konu ismi ve ilk mesaj gayet açıklayıcı diye düşünüyorum.

Birisini kandırabiliyorsan zekanla kandırabilirsin,nerede ne yapacağını bilerek.Sinsi dediğin adam kurnaz olur zaten açık kollar.Teach safça davranışlar sergiliyor olabilir ama nerede ne yapması gerektiğini iyi biliyor.

Vegapunk için ise konu ismi ve ilk mesaj gayet açıklayıcı diye düşünüyorum.
İyi rol yapıp, birisini kandırmak farklı türde bir yetenek, örneğin Mr.2 Bon Clay'in gücü bunun üzerine kurulu, şeytan meyvesi ile yüzünü değiştirip rol yapıyor, ve herkesi kandırıyor, iyi rol yapabilmek bir kişini zeki olduğunu göstermez bence.
Teach yıllarca Whitebeard'in gemisinde rol yapmayı iyi becermiş, sonrada kaçmış. Ardından Shicihbukai olucam diyip hükümeti ve Sengoku'yu kandırmış, bunda abartılacak bir şey yok bence.

Vegapunk konusunda dediğim gibi Caesar kesin kez Vegapunk'ın gerisinde kalmış olduğu için görmemize gerek yok. Vegapunk sadece harika bir bilim adamıdır şeklinde bize tanıtılsa haklısın, ama direk olarak Caesar'dan daha iyi olduğu söylendi, yani bu yüzden mantıksız bence.

Dragon'u tanımadığımız için ne kadar zeki olduğunu bilmiyoruz. Şimdiye kadar görülen o ki en zeki Teach'dir. Sadece Ace davasında yaptığı ayak oyunları ile kk olma yolunda en büyük rakip aday olan Ace'i(kendisini öyle görmesede ortam, WB falan kk olmaya itecekti) ortadan kaldırmıştır. Üstüne tayfasının gücünü katlamış, WB'yi öldürüp muazzam meyvesini almış ve yonkou olmuştur. Teach çok etkili hamlelerle kaostan kendi düzenini kurmuştur. Kk olma yolunda ki en büyük adaydır.
'' Adamın savaş zekası var, pratik zekalı veya olaylara tepki verme süresi iyi demiyorum; sadece planını yaptı, ortaya bir pasta attı, herkes pastadan pay almaya çalışırken Teach yeni pasta malzemeleri elde etti. ''

İyi rol yapıp, birisini kandırmak farklı türde bir yetenek, örneğin Mr.2 Bon Clay'in gücü bunun üzerine kurulu, şeytan meyvesi ile yüzünü değiştirip rol yapıyor, ve herkesi kandırıyor, iyi rol yapabilmek bir kişini zeki olduğunu göstermez bence.
Teach yıllarca Whitebeard'in gemisinde rol yapmayı iyi becermiş, sonrada kaçmış. Ardından Shicihbukai olucam diyip hükümeti ve Sengoku'yu kandırmış, bunda abartılacak bir şey yok bence.

Vegapunk konusunda dediğim gibi Caesar kesin kez Vegapunk'ın gerisinde kalmış olduğu için görmemize gerek yok. Vegapunk sadece harika bir bilim adamıdır şeklinde bize tanıtılsa haklısın, ama direk olarak Caesar'dan daha iyi olduğu söylendi, yani bu yüzden mantıksız bence.
Rol yapabilmekte bir beceridir ve zeka gerektirir.Tabii oyunculuk eğitimi alınmadıysa.Karasakalın böyle bir eğitim aldığını sanmıyorum.Karasakalı Kira'nın birkaç gömlek aşağısı olarak düşünmek lazım bu konuda.Onun gibi rol yapabilmiş üstelik bunu yıllarca sürdürmüş.

Bon Clay meyve gücüyle dediklerini gerçekleştirdi.Ama o gücü de aptal biri kullanamaz.Hatırladığım kadarıyla Usopp'a dönüşmüştü en ufak farklılıkları bile hesaba katarak dönüşmüştü.Anlaşılmaması için bunlara da dikkat etmesi lazım sadece meyve gücüyle olmaz.

Anketi diğer türlü açsam bir heyecanı kalmazdı.Daha doğrusu açılacak bir anket yok.500 sene önden giden bir dehaya sahip sanırım Vegapunk.Onunla diğerlerini karşılaştırmak haksızlık olurdu.

Açıkcası ankette Benn Beckmanın girmesini gerektiricek herhangi bir sahne hatırlamıyorum adamı 3 4 kez gördük mangada hep Sigara pöfürtüp silahı Düşmana doğrultmak bunlarda pek zeka gerektirmeyecek bir iş .Aldığı oylar bana karizma duruşu nedeniyle verilmiş gibi geliyor. Dragon da aynı aman aman ne zekice bir hamle denecek henüz bir icraatını göremedik .
Yada bizim görmediğimiz gözden kaçırdığımız bir yerlerde zekice denecek başka bir şey yapmışsa orası başka.
Law zeki derdim ama yaptığı plan Dofi tarafından Daha zekice bir hamleyle sekteye uğradı.Lawın planına çok güzel hamlelerle cevap verdi ama İki tarafında hesabında olmayan Sabo durumu değiştirdi.
Teach e vermemın nedeni adam ömürlük plan yapmış. Ne kadar sürerse sürsün vazgeçmemiş ve planı hiç kimse tarafından sekteye uğramadı. Ve hala çizdiği yolda ilerlemeye devam ediyor. Yaptığı işler kurnazlıkla daha çok bağdaşıyor aslında.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık