Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] En Vasıfsız Naruto Karakterleri

Sizce Hangileri?

• Kullanılan toplam oy
    229
Bu listede olmayıp ama bu listeye girmesi gereken o kadar çok karakter var ki. Ama girmeyenler arasından seçim yapacaksam bu yamato olurdu büyük ihtimalle.

Yaptığı tek şey naruto nun çakrasını bastırmak olan, bunun haricinde herhangi bir özelliğini göremediğimiz bir karakter. Mokton kadar özel bir element olmasına rağmen herhangi bir gücünü göremedik yamato da.

Boruto da Naruto evreninde canon.
DEğil.

-------

KOnuya gelince, hiçbiri vasıfsız değil. Neden ? Bence "vasıf" güç ya da beceri ile ölçülecek bir şey değil. Bir karaktere dair yazarın bir vaadi olur ve karakter bu vaadin çok altında kalmış ve altında da kalırken dişe dokunur hiç bir başarı elde edememişse ben ancak o zaman "vasıfsız" derim. Şimdi Tenten zaten , Kiba'nın köpeği Akamaru'dan bile daha az ekran süresi almış bir karakter hem de kadın karakter hem de çok yanın yanı. Bundan ben zaten müthiş bir "vasıf" beklemem.

Hinata desen, kadın Pain karşısına dikilmiş. Oradan sonra bir şey başaramamış olması "vasıfsızlık" sebebiyle değil "yetersizliği" sebebiyle olan bir şey.

Nitekim Naruto pek "vasıfsız" karakterler evreni değidi, çünkü en tırt ninja bile çok ciddi eğitim ve donanımla başlıyordu kariyerine. Boruto perspektifi ile bakarsak elbette evrenin %90 ı vasıfsız zaten ama ben Naruto'dan bakıyorum.

Yani karaktere dair bir vaat, o karaktere ait bir itibar, o karaktere ait başarılı bir tasvir olup da yine de karakterin pek bir numarası olmaması durumuna geleceksek eğer bence en vasıfsız isimler (ki bu isimlerin bile vasıfsızlık teriminin yakınından geçmemesi lazım ben sadece olabilecek kendime göre en yakınları sıralıyorum) ; 4. Raikage, Sasori ve Retcon öncesi Tobiramadır. Ki bu adamlar bile aslında bayağı vasıflılar ancak işte haklarında yaratılan aura ve ellerindeki beceriler ile yapabildikleri karşılaşınca birazcık dahi olsa bunlar sıyrılıyor ancak örnekler çoğaltılabilir.

Fakat genel olarak evrende "vasıfsız" olduğunu bilmeyerek yine de "vasıfsız" olan biri pek yok yani. Kendi limitlerini bilene de ben vasıfsız demem. Yetersiz derim o yüzden Hinata, Tenten, Sakura bunlar saçma örnekler.

Tsunade Hashirama'nın torunuydu da naptı? Batı Ağıl düşerken Tsunade neredeydi?
Tsunade hiç değilse toplu iyileştirme yapıyor, hücre yenilemesi ve hayvani güç falan var kadında. Hem Pain ve Oroçimaruya karşı hem de kagelerin Madarayla savaşında altta kalmadı kadın.
Sade bir yönetici gözüyle bakılmaz Hokageye. Ninjitsular ve savaşlarla geçen bir dönemde kendi ulusları için en büyük güçleri temsil ediyorlardı. Bu yüzden Kakaşi o ligin adamı değildi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık