Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

En Son Hangi Kitabı Okudunuz?

• Konbuyu başlatan Reversi
  • Başlangıç tarihi
Konuyu açan arkadaşa teşekkür ederim listeme baya bi kitap aldım. Bende İblis Döngüsü serisinin 2. kitabı Çöl Mızrağını okudum.
Bu serinin ilk kitabı Dövmeli Adam. Giriş biraz sıkabiliyor. Karakterlerin bir araya gelmesine kadar sabredebilirseniz pişman olmazsınız.
http://i.hizliresim.com/djL7dn.jpg
Kitap Arlen'in yaşadığı dünyanın karanlığına karşı çıkmasını anlatıyor. ''Arlen'ın yaşadığı dünyada, akşam karanlığının bastırmasıyla birlikte yerden garip bir sis yükselir ve bu sis, yaşayan tüm canlılara saldırıp karınlarını vahşice doyurmak isteyen aç nüvelikleri de beraberinde getirir. Bu korkunç iblislerle, ölümlülerin silahlarını kullanarak mücadele etmek hemen hemen imkânsızdır. O yüzden, insanların, büyülü muhafaza sembollerinin arkasına sığınıp, yaratıklar şafağın sökmesiyle beraber tekrar Nüve'ye dönene kadar koruma düzeneklerinin saldırılara dayanması için dua etmekten başka hiçbir seçenekleri yoktur. Daimi bir korku içinde yaşamanın kader olmadığını düşünmeye başlayan Arlen ise, kendini farklı bir yol izlemek zorunda hisseder. Nüveliklere karşı savaşılmalıdır!''
Bu da okuduğum kitap Çöl Mızrağı. İlk kitabı beğendiyseniz çok çok kısa sürede bitiriceksiniz :D
http://i.hizliresim.com/0V0Ej9.jpg
Bu kitapta ise Arlen'in birlikte savaştığı çöllerin hakimi Krasia kabilelerinin lideri Shar' Dama Ka'sı Jardir'in geçmişi ile başlar.''Çöllerin hâkimi, Krasianın savaşçı kabilelerini iblis katili bir orduya dönüştüren Ahmann Jardirdir. Kendini SharDama Ka, yani Kurtarıcı ilan eden Jardir, bu iddiasını destekleyen kadim silahlar -bir mızrak ve bir taç- taşımaktadır. Ancak kuzeyliler, başka birini Kurtarıcı kabul etmiştir. Kurtarıcılarının adı Arlendir, ancak herkes onu artık Dövmeli Adam olarak tanımaktadır: Derisindeki muhafaza dövmeleriyle tüm iblislere karşı koyabilecek güce erişmiş olan karanlık, korkutucu bir figür. Dövmeli Adam kendisinin Kurtarıcı olduğunu reddeder, ancak yaptıkları bunun aksini söylemektedir. Bir zamanlar SharDama Ka ve Dövmeli Adam aynı saflarda dövüşmüşler, dost olmuşlardır. Şimdiyse birbirlerinin can düşmanlarıdırlar. Onların arasında ise, insana has dayanma gücünün sınırlarına itilmiş genç ve güzel bir kadın olan Renna; muhafaza yapma yetenekleri Dövmeli Adamınkileri bile aşan gururlu ve güzel şifacı Leesha; ve tekinsiz müziğiyle iblisleri yatıştırabilen ya da onları delirtip birbirlerine saldırtabilen gezgin kemancı Rojer bulunmaktadır. Ancak, eski ittifaklar sınanıp yenileri kurulurken, hepsi önceki yaratıkların tümünden daha zeki -ve daha ölümcül- olan yeni bir iblis türünün ortaya çıkışından habersizdir. ''

Hush Hush serisinin ilk kitabı Fısıltı'yı bitirdim bugün, yarın da ikinci kitap Çığlık'a başlarım muhtemelen.

Gizem-doğaüstü güçler-romantizm sevenler için 4 kitaplık güzel bir seri.
Çevirmen de güzel yapmış işini.

1984

Parti'nin dünya görüşü, onu hiç anlayamayan insanlara çok daha kolay dayatılıyordu. (...) Her şeyi yutuyorlar ve hiçbir zarar görmüyorlardı çünkü tıpkı bir mısır tanesinin bir kuşun bedeninden sindirilmeden geçip gitmesi gibi, yuttuklarından geriye bir şey kalmıyordu.

George Orwell'in kült kitabı Bin Dokuz Yüz Seksen Dört, yazarın geleceğe ilişkin bir kâbus senaryosudur. Bireyselliğin yok edildiği, zihnin kontrol altına alındığı, insanların makineleşmiş kitlelere dönüştürüldüğü totaliter bir dünya düzeni, romanda inanılmaz bir hayal gücüyle, en ince ayrıntısına kadar kurgulanmıştır. Geçmişte ve günümüzde dünya sahnesinde tezgâhlanan oyunlar düşünüldüğünde, ütopik olduğu kadar gerçekçi bir romandır Bin Dokuz Yüz Seksen Dört. Güncelliğini hiçbir zaman yitirmeyen bir başyapıttır; yalnızca yarına değil, bugüne de ilişkin bir uyarı çığlığıdır.

eymenakin

Tramvay - Claude Simon
kitap güzel miydi değil miydi hiç emin değilim. üslup çok etkileyici gibi geliyor bir yerde, başka yerde sıkıyor. ama kurgu olarak özgün bir yol izlenmiş. ama betimlemeler ve tasvirler başarılı gerçekten.

boris vian - "ve bütün çirkinler öldürülecek"i dün akşam bitirdim.
bugün okumadığım son romanı olan "yüreksöken"e başladım.

eymenakin

jules verne - macellanya dün bitti şimdi ırvın yalom un nietzsche ağladığında yı okıcam
nietzsche ağladığında, çok hoş kitaptır. breuer ile nietzche arasındaki diyaloglar gerçekten çok hoş bir tat verir insana. çok iyi etmiş olursun başlamakla :good:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık