Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

En Son Hangi Kitabı Okudunuz?

• Konbuyu başlatan Reversi
  • Başlangıç tarihi
Puslu Kıtalar Atlası ve Sevda Dolu Bir Yaz

Puslu Kıtalar Atlası zaten çok ünlü bir kitap. Övüldüğü kadar da var okuması çok zevkliydi. İlk sayfalarda kullanılan kelimeler yüzünden biraz korkuttu dili ağır gelecek diye; fakat su gibi aktı roman. Bu tarz güldürü ögelerinin ana hikayeye başarı ile abartılmadan yedirildiği kitapları seviyorum. Bir kitap yazacak olsam bu tarz bir kitap yazmak isterdim sanırım.

Sevda Dolu Bir Yaz
Yazar betimlemelerde coşmuş da coşmuş. Bazı kısımlarda bir sayfaya yakın birini ya da bir nesneyi betimliyordu. Çocuğun rüyaları zaten dört beş sayfa sürüyordu hep. Sıktı yer yer.

Her şeyi çocuğun gözünden anlatması çok hoşuma gitti ama. Olayların anlatılışındaki ayrıntı ısrarı sağolsun birkaç saatliğine ellilerin Türkiyesine götürüyor insanı.

Puslu Kıtalar Atlası zaten çok ünlü bir kitap. Övüldüğü kadar da var okuması çok zevkliydi. İlk sayfalarda kullanılan kelimeler yüzünden biraz korkuttu dili ağır gelecek diye; fakat su gibi aktı roman. Bu tarz güldürü ögelerinin ana hikayeye başarı ile abartılmadan yedirildiği kitapları seviyorum. Bir kitap yazacak olsam bu tarz bir kitap yazmak isterdim sanırım.
Bir kitap yazmak isteseydin benim kitaplarımı yazmak isterdin, yalan atma şimdi. :oleyo2:

Tolstoy - İtiraflarım
Kendi varoluş sıkıntısını anlatıyor. Başta bunu çok iyi ele almışken birden dine geçmesi dışında kötü bir tarafı yok.

Puslu Kıtalar Atlası ve Sevda Dolu Bir Yaz

Sevda Dolu Bir Yaz
Yazar betimlemelerde coşmuş da coşmuş. Bazı kısımlarda bir sayfaya yakın birini ya da bir nesneyi betimliyordu. Çocuğun rüyaları zaten dört beş sayfa sürüyordu hep. Sıktı yer yer.

Her şeyi çocuğun gözünden anlatması çok hoşuma gitti ama. Olayların anlatılışındaki ayrıntı ısrarı sağolsun birkaç saatliğine ellilerin Türkiyesine götürüyor insanı.
Puslu kıtalar atlası hakkinda kafamda soru isaretleri vardı bu mesajınla netleşmiş oldu. Teşekkürler.:)

Bir kitap yazmak isteseydin benim kitaplarımı yazmak isterdin, yalan atma şimdi. :oleyo2:
Senin kitapları almadım hala. Kredi kartı ile sipariş veresim geliyor arada ama genelde burs aldığım hafta hariç kartın limiti olmuyor. :D Üçüncü kitabı yaz üçünü birden alayım.

Puslu kıtalar atlası hakkinda kafamda soru isaretleri vardı bu mesajınla netleşmiş oldu. Teşekkürler.:)
Eğlenceli bir kitap ya pişman etmez. İçinde altı defa yıldırım çarpmış dilenciler, padişah fermanı çalan maymunlar, kadın kılığına girdiğinde padişah tarafından kaçırılan çarlar, zamanda geri gitmeye çalışan casuslar, uykusunda dünyayı gezen bir baba, hiç uyumayan bir çocuk, hiç uyanmayan bir bekçi, insan vücudu parçalamayı seven bir korkak, aslında yıllar önce ölmüş olması gereken bir savaşçı vsvs çok ilginç tipler var. :D

Senin kitapları almadım hala. Kredi kartı ile sipariş veresim geliyor arada ama genelde burs aldığım hafta hariç kartın limiti olmuyor. :D Üçüncü kitabı yaz üçünü birden alayım.
Üçüncü kitap yazılalı bir yılı geçti de yayınevleri olumlu dönüş yapmadığı ve ben de ilk iki kitaptaki gibi bastırmak istemediğim için kitap duruyor öyle bir kenarda.

Eğlenceli bir kitap ya pişman etmez. İçinde altı defa yıldırım çarpmış dilenciler, padişah fermanı çalan maymunlar, kadın kılığına girdiğinde padişah tarafından kaçırılan çarlar, zamanda geri gitmeye çalışan casuslar, uykusunda dünyayı gezen bir baba, hiç uyumayan bir çocuk, hiç uyanmayan bir bekçi, insan vücudu parçalamayı seven bir korkak, aslında yıllar önce ölmüş olması gereken bir savaşçı vsvs çok ilginç tipler var. :D
Dil ağırlığı baslardan sonra düzeldi mi peki? Anlamını bilmediğimiz kelimeler çok yoruyor insanı.

Roger Ackroyd Cinayeti

Aklıma ilk gelen kişi katil çıktı, dolayısıyla şaşırmadım.

Agatha'nın tüm karakterleri yalan söyleyip ortalığı karıştırmaktan başka bir şey yapmıyor. Okuyucuya bu şekilde zorluk yaratmak hiç adil değil. Diğer yandan okuyucunun imkânı olmayan nüfuzu sayesinde bilhassa sonlara doğru edindiği bilgiler aracılığıyla belirli bir noktaya kadar (neredeyse çözüm anına dek) okuyucunun net bir şekilde demek ki katil şu demesi mümkün değil. Çözüm anının başından itibarense denilebilir lakin insanlar demiş midir bilmiyorum. Benim aklıma intihar olma olasılığı da gelmişti ama motivasyon sıkıntısı vardı orada da. İnsanlar apışıp kalmışlar, neden bilmiyorum. Gerçi yazarın da tek amacı buymuş gibi yazmış. Boş işler.

Okuyucuya adil olmamak da ne bileyim. :/ Neyse.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık