Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] En Kuvvetli

En kuvvetli kim?

• Kullanılan toplam oy
    97
Garp derim, WB de deprem meyvesi var. 3 haki var. Garp bu adamın klasmanında ise depreme karşılayacak fiziksel bir gücü olması lazım. Kaido çıkarsada şaşırmam.:/

Konuya ek olarak Tom'un da eklenmesi güzel olur, şayet Wb tek eliyle gemi durdurdu diye eklendiyse, Tom tek eliyle gemi kaldırıp sonrada bir hiçmiş gibi fırlatabiliyor.

Ancak ''güç'' göreceli bir kavramdır, kimine göre kılıçustalığı güçtür, kimine göre hız güçtür, kimine göre keskin nişancılık güçtür, kimine göre dövüş sanatlarında usta olmak güçtür, bunlar değişen kavramlar, konunun ismi ''fiziksel olarak en kuvvetli'' dense daha makul olabilirmiş.

Wb veya Garp tır.. ikisinin arasında kaldım... Jozu kim köpek la :D millet jozu demiş dünkü çocuk
Lafla peynir gemisi yürümez, kim daha fazla ağırlık kaldırdıysa o kazanır. Jozu'nun kaldırdığı buz dağı şuana kadar görülen en iyi kuvvet verisi.

Wb'nin ünvanı fiziksel gücü kastediyor büyük ihtimalle ama görünene bakarsam açık farkla Jozu derim.
Dediğim gibi güç göreceli bir kavram, Wb'nin ünvanı büyük ihtimalle genel olarak güce dayalı, zaten çok güçlü bir şeytan meyvesi kullanıyor.

Şöyle örnek veriyim, Crocodile oldu da Mihawk'ı yendi, Mihawk'ın en iyi kılıçustası ünvanına bir şüphe düşer mi ? Bence düşmez, Crocodile'ın kılıçustalığı ile alakası yok.

Aynı şekilde Wb, Jozu'nun kaldırdığı ağırlığı kaldıramadı, ünvanına bir şüphe düşer mi ? Sonuçta Jozu bu adamı dövüşte yenmemiş, ağırlık kaldırma yarışması yapmışlar ve Jozu kazanmış, ikisi farklı şeyler.

Ben eminim ki Burgess, Sabo'dan daha fazla ağırlık kaldırır, ama Sabo Burgess'i rahatça dövecek güçte.

Garp derim Jozu'nun gücü bir yerde meyvesinden de destek alıyor ama Garp öylemi adam kaba kuvvetle isim yapmış denizdi kahramanı olmuş Garp the Fist :respect:

Dediğim gibi güç göreceli bir kavram, Wb'nin ünvanı büyük ihtimalle genel olarak güce dayalı, zaten çok güçlü bir şeytan meyvesi kullanıyor.

Şöyle örnek veriyim, Crocodile oldu da Mihawk'ı yendi, Mihawk'ın en iyi kılıçustası ünvanına bir şüphe düşer mi ? Bence düşmez, Crocodile'ın kılıçustalığı ile alakası yok.

Aynı şekilde Wb, Jozu'nun kaldırdığı ağırlığı kaldıramadı, ünvanına bir şüphe düşer mi ? Sonuçta Jozu bu adamı dövüşte yenmemiş, ağırlık kaldırma yarışması yapmışlar ve Jozu kazanmış, ikisi farklı şeyler.

Ben eminim ki Burgess, Sabo'dan daha fazla ağırlık kaldırır, ama Sabo Burgess'i rahatça dövecek güçte.
Çok iyi açıklamışsın katılıyorum fakat ben WB'nin en güçlü unvanını meyveden yada başka bir özelliğinden dolayı değil de sadece fiziksel gücünden dolayı almış olduğunu düşündüğümden ağırlık kaldırmada da üzerine yoktur diye düşündüm ama dediğin gibi ağırlık kaldırma farklı bir alan ve görünen Jozu farklı bir kulvarda.

Konuya ek olarak Tom'un da eklenmesi güzel olur, şayet Wb tek eliyle gemi durdurdu diye eklendiyse, Tom tek eliyle gemi kaldırıp sonrada bir hiçmiş gibi fırlatabiliyor.

Ancak ''güç'' göreceli bir kavramdır, kimine göre kılıçustalığı güçtür, kimine göre hız güçtür, kimine göre keskin nişancılık güçtür, kimine göre dövüş sanatlarında usta olmak güçtür, bunlar değişen kavramlar, konunun ismi ''fiziksel olarak en kuvvetli'' dense daha makul olabilirmiş.

Lafla peynir gemisi yürümez, kim daha fazla ağırlık kaldırdıysa o kazanır. Jozu'nun kaldırdığı buz dağı şuana kadar görülen en iyi kuvvet verisi.
Joz genç olduğu halde çok zorlanıyor onu kalıdrmak için lakin beyazsakal gelmiş bilmemkaç yaşına kalbinden rahatsız adam üstelik göğsüne kılıç darbesi yemiş bunlara rağmen tek eliyle hareket halindeki bir gemiyi durdurabiliyyor...

Haklısın lafla peynir gemisi yürümez lakin sırf görüntüye bakılarakta hüküm verilmez... Azcık mantık yürüt...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık