Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

En İyi Fantastik Seri

En İyi Fantastik Eser

• Kullanılan toplam oy
    144
Raistlin Majere’nin yer aldığı Ejderha Mızrağı kitaplarının tadı çok ayrıydı. Gerçi baya küçüktüm okurken ama olsun. :D

Normalde Kralkatili Güncesi derdim ama yazar bir türlü yeni kitabı çıkarmadığı için kızgınım kendisine. ?

Listedekilerden çoğunu okumadım. Ortaokul/lise yıllarımda Türkiye'de Ejderha Mızrağı ve Unutulmuş Diyarlar serileri popülerdi, çok sayıda kitapları basılmıştı. Özellikle Ejderha Mızrağı'nın 15-20 kitabını okumuştum, o yüzden yeri ayrı olduğu için oyum ona gitti. Unutulmuş Diyarlar da iyiydi ama Ejderha Mızrağı daha geniş bir kahraman yelpazesine sahipti ve Raistlin, Tasslehoff ve Dalamar gibi harika karakterlere ev sahipliği yapıyordu. Bunların dışında Harry Potter ve Narnia da erken yaşta okununca insanı büyüleyen seriler, onları da yabana atmamak lazım.

Yüzüklerin Efendisi ve Orta Dünya kitapları da elbette çok kaliteli eserler ama ben biraz daha karakterler etrafında şekillenen world building anlatımını seviyorum, bir de filmleri defalarca izlenip akılda ezberlenince kitaplar çok özel hissettirmiyor. Hatta Peter Jackson'ın üçlemede yaptığı hemen hemen tüm değişikliklerin sinema anlatımı için doğru ve iyi uygulanmış kararlar olduğunu düşünüyorum.

Zaman Çarkı da bu türden eserler okuduğum yıllarda memlekette bir efsaneye dönüşmüştü, kitapları çok zor bulunuyordu ve epey pahalıya gidiyordu. Sonradan tekrar basımlarını yaptılar sanırım ama okumak nasip olmadı.

Ağır Yüzüklerin Efendisi hayranı olduğum için, onu her türlü anketten ayrı tutarım. Benim en sevdiğim iki fantastik evren de ankette yok ne yazık ki.

Hikayesini en merak ettiğim ve hikayenin geçtiği yerlerin güzel bir atmosferi olması(han, üniversite, ormanlar... en azından bunlar kafamda çok güzel biçimlenmişti) bakımından Kral Katili Güncesi.

Okurken kullanılan dilden aldığım haz olarak Yüzüklerin Efendisi.

Yaşamak istediğim evren ise Harry Potter evreni. Herhalde kimse imkanların kısıtlı olduğu, büyünün olmadığı ve hastalıkların kol gezdiği orta çağ temalı evren seçmez. :D

İçlerinden birini seçeceksem Kral Katili.

Hikayesini en merak ettiğim ve hikayenin geçtiği yerlerin güzel bir atmosferi olması(han, üniversite, ormanlar... en azından bunlar kafamda çok güzel biçimlenmişti) bakımından Kral Katili Güncesi.

Okurken kullanılan dilden aldığım haz olarak Yüzüklerin Efendisi.

Yaşamak istediğim evren ise Harry Potter evreni. Herhalde kimse imkanların kısıtlı olduğu, büyünün olmadığı ve hastalıkların kol gezdiği orta çağ temalı evren seçmez. :D

İçlerinden birini seçeceksem Kral Katili.
Harry Potter büyü açısından daha iyi. Büyü yaparken bedel ödemiyorsun hiç değilse :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık