Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] En Güçlü Logia

Logialar'ın En Kudretlisi Hangisidir?

• Kullanılan toplam oy
    62
Pek zannetmiyorum bu tarz bir yaklaşımda olacağını.Daha dün yüzünü çizen yarın kafanı da alabilir çünkü.Senin gölgende saklanıyordu ama şimdi gücü buldu ve harekete geçti diyor WB'ye.Daha önemlisi de sonunda hedefi en yukarısı olacak,senin de mevkini ele geçirecek diyordu.Ama WB kendine çok güvendi.Bu güvenin sonucunda olanlar da malum.Akıllı adam aynı hataya düşüp kendine çok güvenmez.Çünkü güvenenler şu an baba-oğul yan yana mezarda yatıyor.
Shanks istese wb ye uğramadan da gidip bulurdu teachi. Bunu düşünse gider kendi hallederdi yani. Bana başka mantıklı açıklama gelmiyor zaten karakteri dışında. Akainu gibi de olabilirdi sonuçta. Teachin büyüyeceğini bildiği için bizzat kendi gitti işini bitirmeye. Ama shanks biraz miawk gibi bence. Sonuçta o da zoronun onu geçebileceğini bildiği halde gel seni bekliyorum diyor. Shanks da o tarz bir karaktere sahip bence. Zamanın gelmesini bekliyor.

Kardeşim, bu adam Beyazsakal'dan kalan adaları leblebi gibi toplarken, niye kimse bunu durdurmamış? Buna mantıklı bir cevap verir misin? Yanıldığın nokta şurası; Teach gösteriş değil, plan adamı. Beyazsakal'ın meyvesi işin içine girmese, Marineford'a hiç gelmeyecekti. "Ben gidene kadar öldürürler, ben de meyvesini alırım" diye düşünmüş. Üstelik kendine o kadar güveniyor ki, oradan çıkabileceğini düşünüyor. Emsalleri varken, yeni yeni şeyler uydurmanı "saçmalık" olarak görmekte herhangi bir sıkıntı yok bana göre. "Teach en güçlü olursa, dengeler bozulur" diyorsun da, Beyazsakal en güçlü iken bu dengeler sağlamsa, Teach en güçlüyken de sağlam kalabilir.

Halen "fiziksel güçsüzlüğü" diyorsun, birader. Yuh diyorum sana sadece. Bir kere Yami Yami no Mi adamın daha çok acı çekmesine sebep oluyor. Üstelik Logia türü meyveler fiziksel güç vermiyor. Yami Yami no Mi'nin açığını kapatmak için Gura Gura no Mi'yi alıyor. Adamın normal hali güçlü zaten. İlk meyvesini yediği için bir açığı oluyor, ikinci meyve ile bu ilk meyvenin açığını kapatıyor.

Lütfen sen şu sorularıma cevap ver;

- Shanks ya da Marco, Teach adaları toplarken neden bir şey yapmadılar?

- Shanks, Teach'ten güçlü mü?
Tamam teach gercekten zeki ani bekliyor ama senin dusuncene gore bu adam shanks tan fiziksel olarak guclu birde buna cok guclu iki meyve eklenince shanks iki uc kati olur gider shanks diger yonkou larin adalarini toplar wb gucluyde neden yapmadi cunku adamin derdi dunyayi elegecirmek kk olmak degildi kendi soyluyor rogere one istemededigini adamin derdi aile
sorularina gelirsek;
-Ben teach gucsuz demiyorum adamin meyveli hali cok guclu benim savundugum meyvesiz halinin dunyanin en guclu kisisi olmadigi yonunde o yuzden bu adami iki meyve ve yanindaki adamlarla durdurmak kolay degil bu yuzden shanks durdurmaya kalkmamistir.
-Shank ile ws sinde meyvesiz halinde en kotu ihtimalle shans yara alsada bu adami indirir.Meyveli halinde ise birbirleriyle kafa kafayalar zaten boyle olmasa shanks guclu olsa Bb ada toplayamaz Bb guclu olsa burada senin mantikla dusunursek shanks dagitir.Demekki adam iki meyveli hali ile shanks kafa tutmaya cesaret edemiyorsa ayni sey shanks icinde gecerli bu adam salt guc olarak Bb guclu degil. Bb zeki adam ama yeri gelince artislikten guc gosteresinden geri durmaz.Bu adamin dayanikliligi gucu muazzam ama kesinlikle dunyanin en guclusu degil.

Tamam teach gercekten zeki ani bekliyor ama senin dusuncene gore bu adam shanks tan fiziksel olarak guclu birde buna cok guclu iki meyve eklenince shanks iki uc kati olur gider shanks diger yonkou larin adalarini toplar wb gucluyde neden yapmadi cunku adamin derdi dunyayi elegecirmek kk olmak degildi kendi soyluyor rogere one istemededigini adamin derdi aile
sorularina gelirsek;
-Ben teach gucsuz demiyorum adamin meyveli hali cok guclu benim savundugum meyvesiz halinin dunyanin en guclu kisisi olmadigi yonunde o yuzden bu adami iki meyve ve yanindaki adamlarla durdurmak kolay degil bu yuzden shanks durdurmaya kalkmamistir.
-Shank ile ws sinde meyvesiz halinde en kotu ihtimalle shans yara alsada bu adami indirir.Meyveli halinde ise birbirleriyle kafa kafayalar zaten boyle olmasa shanks guclu olsa Bb ada toplayamaz Bb guclu olsa burada senin mantikla dusunursek shanks dagitir.Demekki adam iki meyveli hali ile shanks kafa tutmaya cesaret edemiyorsa ayni sey shanks icinde gecerli bu adam salt guc olarak Bb guclu degil. Bb zeki adam ama yeri gelince artislikten guc gosteresinden geri durmaz.Bu adamin dayanikliligi gucu muazzam ama kesinlikle dunyanin en guclusu degil.
Korsanlar Kralı olmak için dünyayı ele geçirmene gerek yok. Yaşayan en güçlü korsan ve One Piece'in sahibi olman gerekiyor. Elinde One Piece yoksa, istediğin kadar güçlü ol, bir şey değişmez. Ayrıca Teach Impel Down'da Crocodile'a "Her şey planımın bir parçası" diyor. O planın ne olduğunu bilmiyoruz. Teach'in ilk meyvesi Shanks karşısında ne işe yarayacak? Adam meyve kullanmıyor zaten, en fazla yanına çekmesini sağlar o kadar. Shanks'ı asıl uğraştıracak meyve Gura Gura no Mi. Şu an Teach'te bu iki meyveden fazlası olduğu da biliniyor. Güçleri adamlarına aktaramıyorsa (Burgess'ın meyvesi olmadığını göz önüne alırsak, aktaramıyor), bu adam şu anda on farklı meyveye sahip olabilir. Bu bilgiler ışığında zaten Shanks'ten güçlü olduğu bariz.

Beyazsakal'ın Ace'i Korsanlar Kralı yapmak istediğini hatırlatayım. En güçlüydü ve hiçbir şey yapmadı.

- Tamam, meyvesiz hali en güçlü değil (ki bana göre en güçlü), burada yazdığına göre Shanks, Teach'ten güçsüz.

- Yine aynı şeyi söylüyorsun. Teach şu seride boş yere kavgaya girmeyen nadir adamlardan. Planı doğrultusunda ilerliyor, bunu kaç kere gördük, ama sen ısrarla gidip savaşmasını, herkesi yenmesini bekliyorsun. Yazdığını kendin okudun mu? Sonra bana "saçma deme" diyorsun. "Shanks meyvesiz Teach'i indirir", "Shanks salt güç olarak bu adamdan güçlüdür" diyorsun, ama bunu bile yara almadan yapamayacağını söylüyorsun. Ancak nasıl oluyorsa meyvesiz Teach'i zor da olsan yenen Shanks, Teach'e ikiden fazla meyve eklendiği halde halen ona denk güçte olabiliyor. İlginç bir paradigma.

Bir de şunu söyleyeceğim; gördüğüm kadarı ile ağır Shanks fanısın. Zira Shanks en kötü halinde bile Teach'e denk oluyor, Teach bir türlü bu adamı yenemiyor. Neyse ki lütfedip yara verdirmişsin bir tane. Eğer gerçekten böyleyse, içinde Shanks olan herhangi bir tartışmaya girmeyelim seninle bir daha.

Shanks'ın daha doğru dürüst bir savaşını göremedik.Ne kadar güçlü olduğu belli değil.Sadece varsayımlarla Teach veya Shanks'ı karşılaştırmaya çalışıyoruz.Mihawkla düellolar yapması,Wb'a kılıç çekmesi,Savaşı bitirmesi,yonko olması gibi olaylar tabiki güçlü olduğunu gösterir.Ama hala biriyle ciddi anlamda dövüşünü izlemedik.Akılda kalan çok soru işareti var. Bende şu anki durumlarıyla Teach'le Shanks'ı eşit gibi görüyorum.Teach'te 2 tane en güçlü meyvelerden ve hayvani vücut yapısı artısına rağmen,Shanks'ın daha hızlı olmasını, kılıç kullanma yeteneğini ve daha üstün haki kullanıcısı olduğunu varsayıyorum.

vay be ne muhabbetler dönmüş :D

kısaca kendi fikrimi belirteyim:

- magellanı dövenler bence kesinlikle teach ve tayfası degil.bakınız kesin bilgi;magellanın zehirine iki kere maruz kalırsan hiç bir şekilde kurtarılamayıp ölüyorsun.tek istisnası ivankovun destegi.

yani düsünün magellanı kardesi gibi tanıyan bir adam var,üstelik aynı adam teachi ve tayfasını tek yiyip ölmekten kurtardı,bunlara söylememişmidir bu bilgiyi ?

yani mantık geregi,teach kendini riske atmaz.ayrıca kesin bilgi;teach bir cok kişiyi salmıs ama sadece 4 tanesini yanına almıs.düsünürsek magellana en cok kini olanlar kim ? magellanın durdurmaya basta calısacakları kim ? mahkumlar.muhtemelen araya alıp magellanı ölümün kıyısına getirdiler.

bence teach magellanla hiç ugrasmadan hemen cıkısa yöneld,i çünkü yetişmesi gereken bir savas vardı.ve bakın bu magellan teachten güclü savunması degildir.nasıl teach, akainuyu görünce topuklamıstır,magellandada aynısı.magma nasıl tek atıyorsa,magellanın zehiride iki kere vucuda temasta tek atıyor.yani önceden zehirlenen adam onun karsısına ne olursa olsun cıkmamalı.

- shanks vs teach konusu;

yonkolar dünyanın en güçlü 4 korsanıdır.bunun istisnası yok.bu 4 adam kadar güclü cıkabilecek tek kişi belki dragondur.oda belli degil.

ve gördükki yonkolar arasında belli bir denge var.birbirlerine müdahele etmemeye özen gösteriyorlar.wb bile gücüne ragmen oturmus evcilik oynamıs.denilebilirki en güclü gitsin ezsin herkezi,one piecei istemiyorsa bile sımaran sonradan fırlama adamları indirsin.

ama shanks ve kaidou olaylarında e.oda gösterdiki,kaidouda wbyi durdurmaya yeticek güc var,shankste ise birini yolundan döndürüp, digerinede posta koyucak kadar güc var.yani teachinde shanksle savası göze almamasını hesaplarsak 2 yıl öncenin korsan zirvesi shankstır.

yani teach bencede shanksı yenicektir.böyle daha güzel olur.ama artık bırakında yensin.düsünün shanks sadece, dünyanın en iyisi seviyesinde kılıc kullanan bir haki ustası,tek koluda yok.tamam güc kaybetmemiş diyor mangaka ama tek kolu yinede yok...

bu sartlarda bir d. olan, hayvanat gibi güclü olan,ki bu gücle canavar gücündeki acei bile döverek yamuttu...wbnin direk agzına depremini almasına ragmen,ayaga kalkan...vede 2 tane über meyvesi olan bir adam.kontrolüde sagladı, tayfasıda gelişti.artık shanks gel savasalım dediginde savasır yani.

o yüzden 2 yıl önce e.oda acıkca shanksı kayırdı diyebiliriz.adam herkeze savasmak isteyen varsa gelsin,ne dersin teach dedi,adam ben almıyım dedi.

yani 2 yıl önce shanksı alamıyacagını oda biliyordu,su an ise muhtemelen denkler ve olası bir vsyi kimin kazanabilecegi kişinin hayal gücüne baglı.

sadece sunu not edeyim.e.oda 3 tip hakiyi büyük ihtimal teache vermiyecek.

ve bu 3 haki unsuru onun düşüşünü simgeliyor bence.

- yami yami gücü iptal etsede,busoshoku ekstradan asırı güclü vurus avantajı getiriyor,onda bu yok.

- kenbunshoku saldırıyı atlatmaya ve hızlı counter attacka imkan verirken,teachin en dezavantajlı oldugu yer burası,deprem gücüne ragmen,shanks,mihawk,rayleigh gibi cabuk ve kesebilen seyler kullanan adamlar,yada garp,luffy gibi vurdumu yamultan hızlı hayvanlara karsı,her zaman sıkıntı cekicek.

- son olarak houshoku sahibi olmaması,en büyük dezavantajı bu olucak çünkü,kralın iradesine sahip degil.o yüzden wb onu öldürücekken baba ben senin evladın degilmiyim dedi,ölüme 5 dakikadaki houshoku kullanıcısı gövde gösterisi yaparken,korku içinde donup,tüm tayfasıyla ona daldı,ve ayakta öldügünde saskınlık içinde kaldı.

shanks herkeze atarı koydugunda,houshoku haki hiç mi etkili olmadı orada ? zaten kararsız olan insanlar hepten kararsızlıga düstü,teachin iradesi zayıf.shankste,akainuda,wbde bunu gördük,akıllı diyebilirsiniz tamam.

ama one piecein özünü zeff yıllar önce acıkladı, savasta bir an bile tereddüt etmemek, işte gercek güc bu.luffyde olan bu.teach vsde üstünse sıkıntı yok,ama darbe alıp,karsıdakinin kararlılıgını gördügünde ve gücünü hissettiginde,sonu gelicek.wbnin onu oturdugu yerde yarı ölüyken titretmesini,zamanı geldiginde luffy yapıcak.o yüzden gücüne saygı duysamda,teach bana antipatik geliyor,yani uchiha madara veya aizen sousuke cok daha iyi villainler bence dedim kactım.

dipnot; eger e.oda 3 tip hakiyide teache verirse en azından 2 sini,o zaman fikrim degişir,über bir villain görürüz bizde.

Korsanlar Kralı olmak için dünyayı ele geçirmene gerek yok. Yaşayan en güçlü korsan ve One Piece'in sahibi olman gerekiyor. Elinde One Piece yoksa, istediğin kadar güçlü ol, bir şey değişmez. Ayrıca Teach Impel Down'da Crocodile'a "Her şey planımın bir parçası" diyor. O planın ne olduğunu bilmiyoruz. Teach'in ilk meyvesi Shanks karşısında ne işe yarayacak? Adam meyve kullanmıyor zaten, en fazla yanına çekmesini sağlar o kadar. Shanks'ı asıl uğraştıracak meyve Gura Gura no Mi. Şu an Teach'te bu iki meyveden fazlası olduğu da biliniyor. Güçleri adamlarına aktaramıyorsa (Burgess'ın meyvesi olmadığını göz önüne alırsak, aktaramıyor), bu adam şu anda on farklı meyveye sahip olabilir. Bu bilgiler ışığında zaten Shanks'ten güçlü olduğu bariz.

Beyazsakal'ın Ace'i Korsanlar Kralı yapmak istediğini hatırlatayım. En güçlüydü ve hiçbir şey yapmadı.

- Tamam, meyvesiz hali en güçlü değil (ki bana göre en güçlü), burada yazdığına göre Shanks, Teach'ten güçsüz.

- Yine aynı şeyi söylüyorsun. Teach şu seride boş yere kavgaya girmeyen nadir adamlardan. Planı doğrultusunda ilerliyor, bunu kaç kere gördük, ama sen ısrarla gidip savaşmasını, herkesi yenmesini bekliyorsun. Yazdığını kendin okudun mu? Sonra bana "saçma deme" diyorsun. "Shanks meyvesiz Teach'i indirir", "Shanks salt güç olarak bu adamdan güçlüdür" diyorsun, ama bunu bile yara almadan yapamayacağını söylüyorsun. Ancak nasıl oluyorsa meyvesiz Teach'i zor da olsan yenen Shanks, Teach'e ikiden fazla meyve eklendiği halde halen ona denk güçte olabiliyor. İlginç bir paradigma.

Bir de şunu söyleyeceğim; gördüğüm kadarı ile ağır Shanks fanısın. Zira Shanks en kötü halinde bile Teach'e denk oluyor, Teach bir türlü bu adamı yenemiyor. Neyse ki lütfedip yara verdirmişsin bir tane. Eğer gerçekten böyleyse, içinde Shanks olan herhangi bir tartışmaya girmeyelim seninle bir daha.
Wb ile kilic tokusturdugunda havayi yarmis bir shanks var mf de yerin alinta gonderdigi halde geri gelen bir akainu var bunlarin hepsi ni wb yapiyor yani dunyanin o zamanki en guclu adami rogerle birbirlerini oldurmeye yaklasmis sadece elleriyle daglari parcalayan Garp var eski denizcilerin basi sengoku var roger korsanlari eski ikinci kaptani calmbelt ti yuzerek gecmis reyri var bir tane daha bilmedigimiz amiral bir tane sibikayi var sonucta onlarda yasiyor ayreten seviyesini bilmedigimiz dragon var.Bunlarin hepsinin meyvesiz oldugunu dusunursek zaten bazilari meyvesiz bunlarin hepsini yener yani teach asil burda sen teach fani olursun ben shanks faniyim tamam ama bu adamin fiziksel gucunun shanks yakin ama daha dusuk oldugunu savunuyorum ayrica zaten shanks sadece bir ornekti o tartismamiza direkt dahil degil sadece ornek benim anlatmak istedigim seninde dedigin gibi bu adam bir cok meyveye sahipse diyorumki gitsin herkesi yensin nasil olsa senin dusuncene gore bu adamdan guclu kimse yok meyveleri de cabasi kim onunde durabilir.Bir adam planda kursa aradaki fark bariz olunca planini devreye sokar adam yami yami no mi yi kac sene beklemis bulunca beklemeden plani uygulamis simdi neden bekliyor demekki caydirici bir guc var karsisinda adamin meyve gucunden daha guclu bir meyve olmadigina gore fiziksel olarak bundan guclu kimseler var.Bu adam tum yeni dunyayi ele gecirince yok sen one piece bulamadin adam degilsin mi diyecekler.Roger one piece bulup mu kk olmus yoksa one kendisi toplayarak mi?

Wb ile kilic tokusturdugunda havayi yarmis bir shanks var mf de yerin alinta gonderdigi halde geri gelen bir akainu var bunlarin hepsi ni wb yapiyor yani dunyanin o zamanki en guclu adami rogerle birbirlerini oldurmeye yaklasmis sadece elleriyle daglari parcalayan Garp var eski denizcilerin basi sengoku var roger korsanlari eski ikinci kaptani calmbelt ti yuzerek gecmis reyri var bir tane daha bilmedigimiz amiral bir tane sibikayi var sonucta onlarda yasiyor ayreten seviyesini bilmedigimiz dragon var.Bunlarin hepsinin meyvesiz oldugunu dusunursek zaten bazilari meyvesiz bunlarin hepsini yener yani teach asil burda sen teach fani olursun ben shanks faniyim tamam ama bu adamin fiziksel gucunun shanks yakin ama daha dusuk oldugunu savunuyorum ayrica zaten shanks sadece bir ornekti o tartismamiza direkt dahil degil sadece ornek benim anlatmak istedigim seninde dedigin gibi bu adam bir cok meyveye sahipse diyorumki gitsin herkesi yensin nasil olsa senin dusuncene gore bu adamdan guclu kimse yok meyveleri de cabasi kim onunde durabilir.Bir adam planda kursa aradaki fark bariz olunca planini devreye sokar adam yami yami no mi yi kac sene beklemis bulunca beklemeden plani uygulamis simdi neden bekliyor demekki caydirici bir guc var karsisinda adamin meyve gucunden daha guclu bir meyve olmadigina gore fiziksel olarak bundan guclu kimseler var.Bu adam tum yeni dunyayi ele gecirince yok sen one piece bulamadin adam degilsin mi diyecekler.Roger one piece bulup mu kk olmus yoksa one kendisi toplayarak mi?
Teach, Marineford'da tüm dünyaya "BU BENİM ÇAĞIM, ARTIK EN GÜÇLÜ BENİM!!!!" dediği zaman, niye Shanks'tan başka bir şey diyen olmadı? Dağları parçalayan Garp, yerin altından çıkan Akainu, eski Denizci komutanı Sengoku bu üç adam oradaydı ve hiçbir şey yapmadılar. Sengoku meyvesini yeni almış Teach'i indiremedi bile. En güçlü olduğunu haykıran bir adam var ortada ve ona karşı çıkan sadece bir kişi var. Saydığın adamlar bundan güçlü olsa "Hayırdır, sen kimsin?" deyip ağzını yüzünü dağıtmalıydı orada. İsterseler dağıtırlardı da, ancak yapmadılar. En güçlü olmasına izin verdiler. Ayrıca Teach ve Sengoku'nun teke tek dövüştüğünü hatırlatmak isterim.

Gücünü bildiğim ve güçleri gösterilmese de anlatılan adamlar içinde bana göre en güçlü Teach'tir. Bahsettiğin mevzular iki sene öncesine ait. İki seneden bu yana çok şey değişti. Ben yeni Teach'in en güçlü olduğunu savunuyorum. Bunu yaptığım için fan damgası da yedim. O da güzelmiş. Shanks fanı olduğun belli. Meyvesiz Teach'i Shanks zorlanarak yenerken, meyveli haline denk oluyor. Demek ki meyveler bu adama bir şey katmamış.

Alpamis

Smoker

Kardeşim Shanks'le Teach'in arasında bir vs olduğu gösterildi mi ?Ben hatırlamıyorum.Yani illa yüzünde bir yara açtı diye vs mi yapmış oldular.Shanks'in Wb ile olan konuşmasından ben vs attılar sonucunu çıkaramıyorum.Bir daha bakıcam ama şu an o bölüme.Ama dediğin gibi bir vs söz konusu ise o zaman her şey değişir.

Smoker

Kardeşim Shanks'le Teach'in arasında bir vs olduğu gösterildi mi ?Ben hatırlamıyorum.Yani illa yüzünde bir yara açtı diye vs mi yapmış oldular.Shanks'in Wb ile olan konuşmasından ben vs attılar sonucunu çıkaramıyorum.Bir daha bakıcam ama şu an o bölüme.Ama dediğin gibi bir vs söz konusu ise o zaman her şey değişir.
Shanks kendi diyor, dövüştüklerini.

Smoker

Shanks darbeyi aldıktan sonra kaçacak biri değil bana kalırsa, ben de aralarında bir vs olduğunu düşünmekteyim, üstelik "dalgınlığımdan falan değil" gibisinden bir laf ettikten sonra bir vs atmış olma ihtimalleri daha fazla.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık