Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] En Güçlü Logia

Logialar'ın En Kudretlisi Hangisidir?

• Kullanılan toplam oy
    62
Zoro serinin başında buggy nin luffy i kapattığı demir kafesi kesemiyordu. Şimdi meyve niyetine kesiyor. O zamanlar elmas vakit kaybı demiş olabilir ama seri sonunda keseceğine inanıyorum ben

Dof o kütleyi hareket ettirmedi değil ettiremedi olsun, eyvallah ama diğer açıdan bakarsak b.haki yüklü elmaslarıyla son hız Croco'ya dalan o hayvan da hareket edememiş oluyor. Neyse senin de dediğin üzere Mihawk'la Jozu'nun hakilerini eşit olarak görürsen kesemeyeceğini düşünmek normal ama ben Mihawk'ın hakisinin daha yüksek olduğuna inanıyorum, benim bahsettiğim de bu.

Zoro-Daz Bones muhabbetini mangadan kontrol ettim, İngilizcem pek iyi değil ama "I don't know yet" cümlesini "henüz bilmiyorum" olarak çevirmek daha doğru olur gibime geliyor. Hadi onu da "vakit kaybı olur" olarak kabul edelim ama Zoro'nun orda o lafı tekniğe atıfta bulunup söylediğine dair bir işaret yok. O zaman ki seviyesine göre "benim için elması kesmeye çalışmak ancak vakit kaybı olur" manasında söylemiş bence. Yoksa ben elmasın hakiyle birlikte ayrıca teknikle de kesilebileceğini ve bunun için de dediğinin aksine elmastan sert bir kılıca ihtiyaç olmadığını düşünüyorum. Çünkü eğer saf güçle kesmeye çalışılsaydı elmastan sert bir kılıca ihtiyaç olabilirdi ama adı üstünde teknik. Zoro sağa sallıyor ağacın dalını kesemiyor, sola sallıyor kayayı ikiye bölüyor. Yani işin içine teknik girince kılıcın sertliğinin pek önemi yok bence.
ben sana hak veriyorum.ama olayı söyle düsünüceksin.jozu zaten saldırıyor,crocoya bir koydu,adam ölücekti az daha,bir tane daha yese belkide daha kalkamazdı yerden.dofun crocodilela ilgili planı var,görüyor bunu tutuyor jozuyu.crocodileda buna gurur yapıyor,sie git flamingo diyor :D

ama burda büyük iş basaran doflamingo degil.çünkü dofun meyvesi haki olmazsa işin içinde wb dahil tüm insanları kukla niyetine kullanmaya yarıyor.burada basarı jozunun basarısı,çünkü atmosla dalga gecen adam,jozuyu durdurdu ama milim kıpırdatamadı ve dikkat et diger kullandıgı kişilerin aksine üstüne cıktı ve yakın mesafede durdu.jozuyu yandan tutup,crocodilela konusmaya devam edebilirdi edemezmiydi ?

buradaki sıkıntı,jozunun sadece elmas adam olmaması,hayvan ötesi gücü olması,en az 25 yıllık yeni dünya korsanı olarak busoshokusununda cok saglam olması.o yüzden bu sekilde yazıyorum.yani benimde mihawktan büyük beklentilerim var ama mihawk amiral gücünde olsa bile,dofun elmas artı +hakisini asamadıgı jozuya,mihawkta birsey yapamaz bence.çünkü onunda hakisi o civarlarda cıkıcak,shanks degil ya mübarek...bahsettigim bu.dikkat et mihawk kesemedi,dof milim oynatamadı, çünkü e.oda jozuyu aokijiye ayırmıs.benim gördügüm mihawk - jozu- doflamingo asagı yukarı aynı adamlar total gücte,birinin yıkıcı gücü fazla,en iyi kılıc kullanan,birinin saf gücü ve savunması fazla,digerinin meyvesi harika ve hakide asmıs.

ama 3üde benim gözümde aokijiden düşükler.

son olarak zoronun ordaki sözü,su an elde genelde readerin cevirmesi var.ve cogunlukla anlam kayması var veya yanlıs cevrilmiş :D ben o yüzden hep animedeki orjinal ceviriyi göz önüne alırım.animede manganın oldugu yerdeki konusma nasıl aktarılmıssa ingilizce orjinal odur.çünkü onlar para verip yapıyorlar bu işi.aslında streamde böyle ama eski kaynaklarına ulasmak mümkün degil genelde.

benim arşivime göre daz bones,şimdide elmasımı kesiceksin diyor,zoroda bu zaman kaybı olurdu diyor,daz gülüyor düsüyor.aslında bu bir kapalı gönderme,şimdi ugrasmaya gerek yok,ama gerekirse keserim gibi.

yinede sıkıntı elmasın ruhunu duyup kesmede degil,belki meitouda benim haksız cıkarır dayanır keser,hatta saglam busoshokuyla tashigi bile keser belki.ama dedigim gibi jozu sıradan bir adam degil.yeni dünyadaki en tecrübeli korsanlardan,amiralden kan getiricek kadar saglam fiziksel gücü ve busoshokusu var.elmas meyvesi o adamla güc olarak asmıs.yoksa usopp o meyveyi yese,mihawk zoro gibi canavarlar onu kesemese bile ordan oraya ucururlar.jozu ise tutar kılıclarını alır onlarla birlikte fırlatır.adamın fırlattı buz dagını 5000 tane mihawktan fazla kütle eder.ben isterim mihawk yensin ama mantıgım kabul etmiyor.umarım düsüncemi anlatabilmişimdir.

ben sana hak veriyorum.ama olayı söyle düsünüceksin.jozu zaten saldırıyor,crocoya bir koydu,adam ölücekti az daha,bir tane daha yese belkide daha kalkamazdı yerden.dofun crocodilela ilgili planı var,görüyor bunu tutuyor jozuyu.crocodileda buna gurur yapıyor,sie git flamingo diyor :D

ama burda büyük iş basaran doflamingo degil.çünkü dofun meyvesi haki olmazsa işin içinde wb dahil tüm insanları kukla niyetine kullanmaya yarıyor.burada basarı jozunun basarısı,çünkü atmosla dalga gecen adam,jozuyu durdurdu ama milim kıpırdatamadı ve dikkat et diger kullandıgı kişilerin aksine üstüne cıktı ve yakın mesafede durdu.jozuyu yandan tutup,crocodilela konusmaya devam edebilirdi edemezmiydi ?

buradaki sıkıntı,jozunun sadece elmas adam olmaması,hayvan ötesi gücü olması,en az 25 yıllık yeni dünya korsanı olarak busoshokusununda cok saglam olması.o yüzden bu sekilde yazıyorum.yani benimde mihawktan büyük beklentilerim var ama mihawk amiral gücünde olsa bile,dofun elmas artı +hakisini asamadıgı jozuya,mihawkta birsey yapamaz bence.çünkü onunda hakisi o civarlarda cıkıcak,shanks degil ya mübarek...bahsettigim bu.dikkat et mihawk kesemedi,dof milim oynatamadı, çünkü e.oda jozuyu aokijiye ayırmıs.benim gördügüm mihawk - jozu- doflamingo asagı yukarı aynı adamlar total gücte,birinin yıkıcı gücü fazla,en iyi kılıc kullanan,birinin saf gücü ve savunması fazla,digerinin meyvesi harika ve hakide asmıs.

ama 3üde benim gözümde aokijiden düşükler.

son olarak zoronun ordaki sözü,su an elde genelde readerin cevirmesi var.ve cogunlukla anlam kayması var veya yanlıs cevrilmiş :D ben o yüzden hep animedeki orjinal ceviriyi göz önüne alırım.animede manganın oldugu yerdeki konusma nasıl aktarılmıssa ingilizce orjinal odur.çünkü onlar para verip yapıyorlar bu işi.aslında streamde böyle ama eski kaynaklarına ulasmak mümkün degil genelde.

benim arşivime göre daz bones,şimdide elmasımı kesiceksin diyor,zoroda bu zaman kaybı olurdu diyor,daz gülüyor düsüyor.aslında bu bir kapalı gönderme,şimdi ugrasmaya gerek yok,ama gerekirse keserim gibi.

yinede sıkıntı elmasın ruhunu duyup kesmede degil,belki meitouda benim haksız cıkarır dayanır keser,hatta saglam busoshokuyla tashigi bile keser belki.ama dedigim gibi jozu sıradan bir adam degil.yeni dünyadaki en tecrübeli korsanlardan,amiralden kan getiricek kadar saglam fiziksel gücü ve busoshokusu var.elmas meyvesi o adamla güc olarak asmıs.yoksa usopp o meyveyi yese,mihawk zoro gibi canavarlar onu kesemese bile ordan oraya ucururlar.jozu ise tutar kılıclarını alır onlarla birlikte fırlatır.adamın fırlattı buz dagını 5000 tane mihawktan fazla kütle eder.ben isterim mihawk yensin ama mantıgım kabul etmiyor.umarım düsüncemi anlatabilmişimdir.
Tamam o zaman Dof'la Jozu'yu eşitleyelim.

Jozu'nun hakisi Dof'un iplerinden kurtulmasını sağlamıyor, Dof da hakiyle Jozu'yu kesemiyor.
Dof Jozu'yu hareket ettiremiyor ama aynı zamanda Jozu da kendi istediği halde hareket edemiyor, oldu mu? :)

Önceden de dedim, Mihawk'ın hakisini Dof ve Jozu'ya eşit görüyorsan yapacak bir şey yok.

Tamam o zaman Dof'la Jozu'yu eşitleyelim.

Jozu'nun hakisi Dof'un iplerinden kurtulmasını sağlamıyor, Dof da hakiyle Jozu'yu kesemiyor.
Dof Jozu'yu hareket ettiremiyor ama aynı zamanda Jozu da kendi istediği halde hareket edemiyor, oldu mu? :)

Önceden de dedim, Mihawk'ın hakisini Dof ve Jozu'ya eşit görüyorsan yapacak bir şey yok.
benim düşüncem mihawkın busoshoku total sınırı amiraller kadardır.yani hadi mihawk fanlarını kırmıyayım,shankle mihawk eşit olsun...

bu sartlarda bile,mihawkın kokutou yorusunu ve kılıc tekniklerini düsünürsek ve buna 10 dersek,shanks en fazla 8 dir elindeki cubukla.yani demekki shanks denk kılıc tokusturmayı hakiyle saglamalı.her halükardada mihawkta hakisi 8se,shankste 10 olmalı.

yani mihawkın shankse denk oldugu durumda bile,busoshokusu en fazla amiraller kadar eder.ve efet doflamingo,ile jozununda busoshokuları amirallerden asagı kalmaz.belki akainuyu istisna tutmak lazım,o hayvandan hersey beklenir ;)

Kara Sakal Meyve gücü çalamasa (ki orası da kesin değil) meyvesi çok zayıf bence. Ofansif gücü aşırı zayıf defans özelliğine ciddi bir zayıflık veriyor zaten. Rakibinin gücü meyveden değilse harcar Kara Sakalı orda. Mesela Ace değilde Vista falan olsaydı yüksek ihtimal harcardı herifi orda. Vergoda harcardı muhtemelen. Ben Akainunya verdim oyumu herif vurduğunu felç ediyor resmen.
Teach meyvesini kapatıp dalsa bile yener Vista ve Vergo'yu. Adam Beyazsakal Korsanları'nın en güçlü üç adamından biriydi. Hem de meyvesizken.

Dracule Mihawk

Bence olaya kullanışlılık açısından bakmak gerek birazda. Teach'in meyvesi kullanışlılık açısından Enel'in meyvesine yaklaşamaz bu bir gerçek. O yüzden oyum Goro Goro no Mi'ye.

Ben sanmıyorum ya Teachi hep fiziksel olarak zayıf görmüşümdür (diğer uçuk karakterlere göre tabi) Her önüne gelenden bi darbe yediği için böyle düşünüyorum belki. Luffy bile duvara çakmıştı bunu.
Yaşayan karakterler içerisinde fiziksel olarak en güçlü adam Teach'tir belki ve sen bu adama zayıf mı diyorsun? Adam Ace ve Luffy'yi sadece bir kez vurup yamulttu.

Yaşayan karakterler içerisinde fiziksel olarak en güçlü adam Teach'tir belki ve sen bu adama zayıf mı diyorsun? Adam Ace ve Luffy'yi sadece bir kez vurup yamulttu.
Luffy vurunca duvara yapıştırmıştı. Bu yüzden fiziksel olarak güçsüz olduğunu süşünen çok fazla insan var. Ben güçsüz demiyorum ama banada sanki yavaş gibi geliyor. Mesela shiryunun kılıçlarından bu cüssesiye kaçamaz gibi geliyor.

Luffy vurunca duvara yapıştırmıştı. Bu yüzden fiziksel olarak güçsüz olduğunu süşünen çok fazla insan var. Ben güçsüz demiyorum ama banada sanki yavaş gibi geliyor. Mesela shiryunun kılıçlarından bu cüssesiye kaçamaz gibi geliyor.
Birader bu adam zamanında Mihawk'la düello atan Shanks ile vuruşmul, gözüne yarayı açmış. Bu olaydan önce Shanks zaten kılıç kullanan bir adamdı. Adam yavaş ve meyvesi saldırı alıyor. Ancak aşırı derecede dayanıklı ki, en ağır saldırılardan sonra bile ayağa kalkıyor. Marineford Savaşı'nda Beyazsakal'dan Bisento darbesi ve Kabutowari saldırılarını, Sengoku'nun Mitolojik Zoan'ından birkaç tane şok dalgası almasına rağmen yürüdü gitti. Kor Amiral Ronse, bir dev olmasına rağmen Kabutowari saldırısını alıp, teke gitmişti. Savaş bitene kadar da baygın yattı yerde. Aradaki farkı gör.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık