Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] En Güçlü Logia

Logialar'ın En Kudretlisi Hangisidir?

• Kullanılan toplam oy
    62
Bol bol bahsedin Mihawktan göklere çıkartın zira vaktiniz tükeniyor İssho baba soytarı mihawkı dümdüz ettikten sonra tarihe karışıcak

Sonuç olarak Logia bir meyvenin gücü, fiziksel güç ile arttırılamaz. Saldırıdaha efektif yapılabilir belki, ama meyvenin gücünde değişiklik olmaz.
tamam bu konuda hemfikiriz ama ilk basta sen sanki fiziksel güce bu adamlar hiç ihtiyac duymuyor gibi yazdın.

bende diyorumki duyuyorlar.mental direncede ihtiyac duyuyorlar.istedikleri kadar element üretsinler,istedikleri kadar saldırı teknigini limitlerinde yapsınlar.karsı saldırı gelince kacıcaklar,hamle yaparken logia olarakta yapabilir, bedeninide kullanabilir.hiç bir sey yapmasa, 5 günlük bir vsde uykusuz kalıcaklar.umarım bu adamlar yemek yemiyor, su içmiyorda demez kimse.

yani logia sınırsız olsa bile,logiayı yiyen beden sınırsız degil.aokiji ac,susuz,uykusuz on gün dövüsebiliyor,ama e.oda bunu acete 5 gün gösterdi.

ve dikkat et; ace yorgunluktan düştü sonunda.darbe almıs olsada,bu adam hiç bir sey yapmasa ayakta duruyor.senin ayakta durmanla, benim sürem bir olmaz.sen yıldırım ye, istedigin kadar üret, ben magma yiyeyim, istedigim kadar üreteyim...ikimizinde gücleri birbirine etki etmesin...sonunda biz eşit degilsek, tam anlamıyla beden olarak,yine bir kazanan olucak.çünkü birimizin daha önce uykusu gelicek,birimizin mentali daha zayıf olucak,birimiz yoruldum oturucam diyecek.

benim bahsettigim bu.yoksa senin dediginle tanrı oluyorlar.ama gördükki wb bisentoyu hayvan gibi depremle salladıgında, her ne kadar magmayı kullansada,akainu ayagıyla o kol gücünü karsıladı.usopp o meyveyi yeseydi,marineford kalesinin en üst katına ucardı.

aynı akainu magmayı sınırsız üretsede, jinbei yumrugunu avucladı.egerki akainu degilde yine usopp olsaydı jinbeiyi veya marcoyu ittiremezdi.

o yüzden logialar sınırsız element üretme kapasitesine sahip tamam.logia meyvenin tüm güclerini herhangi biride kullanabilir tamam.o kullanıcı kim olursa olsun oda sınırı görebilir hadi bunada tamam.ama kullanıcının bedeni, yasamında ve özelliklede savaslarda ona katkı saglamaz diyemez kimse... benim gördügüm one piecete yok böyle bir dünya.

daha dayanıklı,daha fazla fiziksel gücü,daha fazla mental gücü olan adam,normal logia kullanıcısından daha iyi olur.çünkü daha fazla fiziksel gücün sınırı busoshoku haki,daha fazla mental gücün sınırı kenbunshoku haki.o yüzden amiraller var,birde caribou var.ben basından beri bunu anlatıp savunuyorum.

ace,kuzanla sadece ates ve buz üzerine vs atsaydı,önce kim düserdi ? mesele bu... benim bahsettigimde bu.yatar pozisyonda bile savassalar :D birinin daha önce uykusu gelip dikkati dagılır.:good:

magu magu dedim ankette. ama aslında yami yaminin özelliği birçok meyveyi içinde barındırma olsa, istediği an istediği meyveyi kullansa iyi olurmuş. o zamanda yami yami derdim heralde.

Ada büyüklüğünde yıldırımı Nami'nin de atacağını düşünüyorum ben. Logia meyvenin güzelliği de oradan geliyor zaten. Cılız bile olsan, büyük saldırılar yapabiliyorsun. Ace o saldırıyı durdurmasaydı da, donmazdı. Bedeni ateşten çünkü. Meyveler birbirlerini nötralize ediyor. Karşıt güçler olsaydı, bir nebze hak verebilirdim.

Beyazsakal'la arasındaki güç farkını ölçmek için, isimsiz saldırı mı attı yani? Biri ile güç yarıştıracaksan, ona en güçlü saldırını göstermelisin ki, aradaki fark belli olsun. "Dünyanın en güçlü kesişi" olarak nitelendirilen saldırıya isim koymuyorsa, neye koyacak? Beyazsakal'ın saldırılarının da isimleri var:

- Kaishin
- Kabutowari
- Shima Yurashi
- Naginata Resatsu
Daha önceden de dediğim gibi meyvenin gücü/sınırı konusunda farklı düşünüyoruz. Hangimizin haklı olduğunu zaman gösterecek.

Bence dünyanın en güçlü kesişi denmesinin nedeni dünyanın en güçlü kılıç ustası tarafından atılmış olması.

Ayrıca ben WB'yle aramdaki farkı sadece fiziksel güç olarak ölçmek yerine haki konusunda da ölçmek isterdim ve o saldırıyı hakili yollardım. Bu durumda üç ihtimal akla geliyor.

1) Mihawk'ta haki yok ki nere hakili saldırı yollluyor?
2) Mihawk'ta haki var ama kullanmadı.
3) Mihawk hakili yolladı ama hakisi Jozu'nun defansını aşamadığı için Jozu'yu kesemedi.

Bu konuda içlerinden ikinci ihtimali değerlendiriyorum. Yani Mihawk'ın o saldırısında ne haki vardı ne de en güçlüsüydü. Fuji'nin "gücümü bir deneyim" deyip gökten meteor indirmesi gibi "bir bakıyım şu saldırıyı karşılayabilecek mi?" denip yapılmış bir saldırı olduğuna inanıyorum.

Son olarak "o açıdan" bakarsak Mihawk'ın da saldırıları isimli.

Kokuto Issen
Kokuto Arahoshi
Kokuto Saku
Kokuto Kogetsu
Chi wo Hau Zangeki

Tartışmayı kaçırmışım tüh:( Neyse benden başka bir kişi daha adamın hası olan Ace oy vermiş bunu görmek güzel:D Fakat gerçekler acıdır en güçlü meyve tartışılmasız Kizarununki fakat meyvesinin gücünü tam ve en iyi şekilde kullanan Akainu gibi görülüyor.

Daha önceden de dediğim gibi meyvenin gücü/sınırı konusunda farklı düşünüyoruz. Hangimizin haklı olduğunu zaman gösterecek.

Bence dünyanın en güçlü kesişi denmesinin nedeni dünyanın en güçlü kılıç ustası tarafından atılmış olması.

Ayrıca ben WB'yle aramdaki farkı sadece fiziksel güç olarak ölçmek yerine haki konusunda da ölçmek isterdim ve o saldırıyı hakili yollardım. Bu durumda üç ihtimal akla geliyor.

1) Mihawk'ta haki yok ki nere hakili saldırı yollluyor?
2) Mihawk'ta haki var ama kullanmadı.
3) Mihawk hakili yolladı ama hakisi Jozu'nun defansını aşamadığı için Jozu'yu kesemedi.

Bu konuda içlerinden ikinci ihtimali değerlendiriyorum. Yani Mihawk'ın o saldırısında ne haki vardı ne de en güçlüsüydü. Fuji'nin "gücümü bir deneyim" deyip gökten meteor indirmesi gibi "bir bakıyım şu saldırıyı karşılayabilecek mi?" denip yapılmış bir saldırı olduğuna inanıyorum.

Son olarak "o açıdan" bakarsak Mihawk'ın da saldırıları isimli.

Kokuto Issen
Kokuto Arahoshi
Kokuto Saku
Kokuto Kogetsu
Chi wo Hau Zangeki
En güçlü saldırını yapmadan, aradaki güç farkını nasıl ölçebilirsin ki? Mihawk'ın dediği ile yaptığı birbirini tutmuyor demektir bu. Saldırının unvanla bir ilgisi olduğunu sanmıyorum. Bu mantıkla, Beyazsakal dünyanın en güçlü adamı olduğundan yaptığı saldırılar da dünyanın en güçlü saldırıları oluyor. Kaido ise dünyanın en güçlü yaratığı olduğuna göre, onun yaptığı saldırıları hangi klasmana koyacağız?

En güçlü saldırını yapmadan, aradaki güç farkını nasıl ölçebilirsin ki? Mihawk'ın dediği ile yaptığı birbirini tutmuyor demektir bu. Saldırının unvanla bir ilgisi olduğunu sanmıyorum. Bu mantıkla, Beyazsakal dünyanın en güçlü adamı olduğundan yaptığı saldırılar da dünyanın en güçlü saldırıları oluyor. Kaido ise dünyanın en güçlü yaratığı olduğuna göre, onun yaptığı saldırıları hangi klasmana koyacağız?

Eğer rakibine en güçlü saldırını yollarsan ve o bunu karşılayamazsa rakibinin senden güçsüz olduğunu anlarsın ama aradaki farkı ölçemezsin. Luffy Nami'ye Red Hawk'la vurunca Nami yenilir ama Nami'nin Jet Pistol'u karşılayıp karşılayamacağını bilemezsin. Yani dediğim gibi bence Mihawk sadece WB'nin "o saldırıyı" karşılayıp karşılayamayacağını görmek için yaptı.

Unvan - Saldırı ilişkisini o saldırıya en güçlüsü dendiği için yazdım. Yani seride onu söyleyen adam bakıyor dünyanın bir numaralı kılıç ustası saldırı yapıyor o zaman bu saldırı en güçlü kesiş saldırısıdır diyor (muhtemelen).

Ayrıca Mihawk'ın yapabileceği en güçlü saldırı oysa ve bir yonkounun üçüncü takım komutanı onu karşılayabiliyorsa Zoro hedefini biraz küçük tutmuş gibi oluyor. Jozu'yu küçümsemiyorum, dediğim gibi yonkounun üçüncü takım komutanı, çok yüksek bir mevki ama dünyanın en iyi kılıç ustasının en güçlü saldırısı bu adamı kesemiyorsa Zoro ilk olarak Mihawk'ı değil de Jozu'yu yenmeyi amaçlasaydı daha uygun olurdu.

Eğer rakibine en güçlü saldırını yollarsan ve o bunu karşılayamazsa rakibinin senden güçsüz olduğunu anlarsın ama aradaki farkı ölçemezsin. Luffy Nami'ye Red Hawk'la vurunca Nami yenilir ama Nami'nin Jet Pistol'u karşılayıp karşılayamacağını bilemezsin. Yani dediğim gibi bence Mihawk sadece WB'nin "o saldırıyı" karşılayıp karşılayamayacağını görmek için yaptı.

Unvan - Saldırı ilişkisini o saldırıya en güçlüsü dendiği için yazdım. Yani seride onu söyleyen adam bakıyor dünyanın bir numaralı kılıç ustası saldırı yapıyor o zaman bu saldırı en güçlü kesiş saldırısıdır diyor (muhtemelen).

Ayrıca Mihawk'ın yapabileceği en güçlü saldırı oysa ve bir yonkounun üçüncü takım komutanı onu karşılayabiliyorsa Zoro hedefini biraz küçük tutmuş gibi oluyor. Jozu'yu küçümsemiyorum, dediğim gibi yonkounun üçüncü takım komutanı, çok yüksek bir mevki ama dünyanın en iyi kılıç ustasının en güçlü saldırısı bu adamı kesemiyorsa Zoro ilk olarak Mihawk'ı değil de Jozu'yu yenmeyi amaçlasaydı daha uygun olurdu.
Jozu'nun meyvesini es geçiyorsun galiba , adam Elmas. ( Op evrenininde en sert maddesi olmalı)
Muhtemelen kılıç ustalarının kesemeyeceği(Şuan) meyve yeteneği. (Kişisel görüş)
Yani , başkası karşılasa neyse'de adam Elmas . Bunu kesememesi çok normal.

Zaten , kılıç ustalarının doğal düşmanı o tür yetenekler. :T
Bunu zoro - çelik'de gayet güzel biçimde gördük. (Kılıçların kesebileceği şeyler ile ilgili felsefe ...)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık