Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] En Güçlü İmparator

En Güçlü Yonkou Kim?

• Kullanılan toplam oy
    615
Fiziksel gücü dışında da hasarı daha yüksek Kaidō'nun. Shanks ateş püskürtemiyor veya lavdan yüz kilometrelik ejderhaya dönüşemiyor.
Ateş püskürtmek hakiden nasıl üstün?
Yüz kilometrelik olması da bir anlam ifade etmez One Piece gibi bir seride. 2sinin de herşeyini bastıkları hakilerin uçuştuğu bir saldırıda Shanks galip gelebilir haki farkıyla.

İki kılıç kullanıyor olsa ya da Yoru gibi büyük bir kılıcı olsa güç kaybı yaşardı. Tek kolla savaşıyor zaten adam, güç kaybı olmamış demek ki.
Sbs de olması lazım yazdı bunu. Kol kaybından dolayı güç kaybı yok, solak adam sol kolunu kaybettiği halde bak. Mantık aramaya gerek yok bence sonuçta yaptım oldu serisi bu 🤭
Biliyorum SBS'de yazdığını. Şimdi hakisini tek koluna aktararak gücünü aktarır güç kaybı olmaz denilebilir. Fakat uzuvların insana kattığı fiziksel bir kuvvet vardır dimi illa ki ? Hee tek kolu iki kol kadar güçlüdür der tamam. Lakin bu sefer de şöyle bir durum olabilir.
Diyelim ki karşınızda Hachi gibi ama imparator ayarında bir kılıç ustası var. Veya Kaku gibi 4 kılıç stili kullanıcısı. Şimdi kimse bana Shanks sorun yaşamaz demesin anasını satıyım :oleyo:

Ateş püskürtmek hakiden nasıl üstün?
Yüz kilometrelik olması da bir anlam ifade etmez One Piece gibi bir seride. 2sinin de herşeyini bastıkları hakilerin uçuştuğu bir saldırıda Shanks galip gelebilir haki farkıyla.
Üstün demedim ki. Meyve gücü hafife alınıyor sadece. Bir Shanks elli tane hakili slash sallasın Marineford'a, bir de Kaidō tükürsün; Kaidō daha çok hasar verir. WB ve Akainu'nun meyveleri üzerinde boşa durulmadı 1000 bölümdür.

Üstün demedim ki. Meyve gücü hafife alınıyor sadece. Bir Shanks elli tane hakili slash sallasın Marineford'a, bir de Kaidō tükürsün; Kaidō daha çok hasar verir. WB ve Akainu'nun meyveleri üzerinde boşa durulmadı 1000 bölümdür.
Kaido'nun nefesinin Mf'ye daha fazla hasar vermesi ile karakterlerin alacağı hasar aynı şey değil. Kaido'nun daha yıkıcı olsa bile g4 kral hakiden haberi olmayan ryou öğrenmiş Luffy bile gayet dayanıyordu boro nefesine ama o Luffy Shanks'in bu saldırısına dayanamazdı nefese dayandığı gibi. Yıkıcı güçle karakterlere hasar bırakma aynı şey değil. Wb'nin meyve direk hasar odaklı, Aka'nın meyve hasar+savunma. Kaido'nun meyvesi ise nerdeyse tamamen savunma kızıl kın değilsen eğer o saldırılar bir işe yaramıyor zaten fark var arada.

En güçlü imparatorun Shanks olması ve okuyucuların bundan rahatsız olması yazarın yalancılığı olmaz, okuyucunun saflığı olur. Örneğin yarın One Piece'te Vegapunk'tan bile daha zeki bir karakter çıksa ve evrenin en zekisi dense ben gayet tatmin olurum.

One Piece bir bilgisayar oyunu gibi. Daha güçlü karakterler bölüm geçtikçe açılıyor. Bu kadar basit kardeşim. Shanks daha güçlüydü ve daha sonra işlenmeye başladı. Karasakal daha güçlü ve daha sonra işlenmeye başlayacak. Mihawk, Dragon daha güçlü ve daha sonra işlenmeye başlayacak. Gorosei ve Imu daha güçlü ve daha sonra işlenmeye başlayacak.

Her arc ilerledikçe evrenin bir sonraki güç seviyesindeki karakterleri açılıyor dostlar. Kaido en güçlü imparator falan değil şu an. Shanks ve Karasakal kendini göstermeye başlayana kadardı o saltanat. Shanks ve Karasakalın saltanatı da Dragon ve Mihawk kendini gösterene kadar sürecek. Dragon ve Mihawk'ın saltanatı da Imu kendini gösterene kadar devam edecek. Ve en sonunda Luffy hepsinden çok daha güçlü bir karakter haline gelerek zirveye oturacak.

Mantık bu, o kadar derin derin güç analizi kasmayın One Piece için rica ediyorum artık ya.

Bana göre birinden güçlü olan adam, güçlü olduğu adamın adını duyduğunda şeker, tansiyon, kalp ritim bozukluğu gibi semptomlar gösterip yine güçlü olduğu kişiyi yenebilmek için 5 sene güçlenmeyi bekleyip onu en açık verdiği anda yenmeyi beklemez.

Kaldı ki Luffy'nin arkasında gördüğü kişilerin çoğu da kendisinden güçlü kişiler olduğu düşünülürse Oden'in de kendisinden güçlü olduğunu düşünmek için elimizde güzel bir destek noktası var diyebiliriz.
Yine yanlış. :) Kaido Odenin yarasını anıyor doğru, Shanks da BBnin yarasını anıyor, hem de andığı sırada BB daha Yami meyvesini yeni yemiş kendinden güçsüz BB :) yine WB Shanksla konuştuğunda Rogeri anıp yarasını tutuyor, hoş Rogerin o yarayı açtığı gosterilmedi ama o yaptı desen bile WB daha güçlü, en kotu eşitler :)

Diğer taraftan Kaidonun guclenmeyi beklediği falan yok, Oden bariyeri asamiyor sonra Kaido gelince Kaidoyla kapismaya başlıyor, Oden güçlü olsa Kaido da zayıf olsa Oden orda yenerdi zaten, ama kendisi zayıf olduğu için Oroçinin tehdidine boyun egiyor :)

Açık verdigi anda yenmeyi beklemek diye de bir şey yok, mesajda anlattım zaten, Kaido diğerlerine saldırırken Öden Kaidoya saldırıyor, o zaman Öden de Kaidonun açığıni aradi sana kalırsa ona rağmen yenememis :)

Bana kalırsa Luffynin arkasindakilerin hiçbiri Kaidodan güçlü değildi, Kaido da böyle diyor, beni kimse yenemez deyip JB bekliyor, onun nasıl yendiğini de gördük, E.Oda da diyor karada denizde havada en güçlü varlık diyor, Roger dahil kimse böyle tanıtılması, üstün ırk, üstün meyve, üstün haki hepsi var adamda, üstüne uyanış çizmedi mangaka :)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 8)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık