Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] En Güçlü Birinci Komutan

Sizce hangisi ?

• Kullanılan toplam oy
    122
Ben Kata çok über güçlü demiyorum.Sen Kata'yı fazla ezik görüyorsun.Rayleigh dediğimiz adam Kata'yı övüyor,en güçlülerden biri olarak görüyor.Ödül konusunda da diyorum zaten.Kaptanın ödülü tayfasını da etkiliyor.Shansk'ın ödülünün 3 milyar civarında olduğu yazıyordu.Buna bağlı olarak Lucky Roo ve Yasopp'un da ödülü Kata'dan fazla çıkar muhtemelen.Kata için Bm korsanları kaptanı olma muhabbeti de geçti bildiğin üzere.Bu kadar alt yapısı olan adam ile diğerleri arasında beklediğin kadar fark çıkmaz diyorum sadece.Luffy her arc farklı bir sağ kolla dövüşse anlarım da Luffy'nin daha sağ kol ile dövüşeceğini düşünmüyorum.Ne yani Oda Luffy'i açık ara en ezik sağ kolla dövüştürüp mü bu lige dahil etti.
Kaptanın ödülü çoksa komutanlarının da ödülü çok muhabbeti nereden geliyor ? İkinci kez soruyorum. Yani Shanks'ın ödülü 3.2m diyelim. Buna binaen Beckmann'ın ödülü 1.7m diyelim. Şimdi 1,057'lik Kata'yla 1,7'lik Beckmann arasında kaptanların ödüllerine dayanan bir fark var, aslında net diyebileceğimiz bir güç farkı yok mu diyeceğiz ? Senin dediğin bu çünkü.

Luffy'nin her arc sağ kolla dövüşmesine gerek yok. İki sağ kolu kıyaslıyarken Luffy ne alaka ? İki sağ kolun gösterdiği güç unsurlarına bakar öyle karar verirsin.

Mangaka Luffy'yi en güçsüz sağ kolla dövüştürdü bence. Bu da normal. Luffy seri başında Lucci'yle mi dövüştü ilk ? Belli bir güç seviyesine geldikten sonra dövüştü. Sağ kol ligi de böyle. Luffy ilk Marco ya da Beckmann'la dövüşse ne olacaktı ? Nalları dikecekti. O hesap.

Kaptanın ödülü çoksa komutanlarının da ödülü çok muhabbeti nereden geliyor ? İkinci kez soruyorum. Yani Shanks'ın ödülü 3.2m diyelim. Buna binaen Beckmann'ın ödülü 1.7m diyelim. Şimdi 1,057'lik Kata'yla 1,7'lik Beckmann arasında kaptanların ödüllerine dayanan bir fark var, aslında net diyebileceğimiz bir güç farkı yok mu diyeceğiz ? Senin dediğin bu çünkü.

Luffy'nin her arc sağ kolla dövüşmesine gerek yok. İki sağ kolu kıyaslıyarken Luffy ne alaka ? İki sağ kolun gösterdiği güç unsurlarına bakar öyle karar verirsin.

Mangaka Luffy'yi en güçsüz sağ kolla dövüştürdü bence. Bu da normal. Luffy seri başında Lucci'yle mi dövüştü ilk ? Belli bir güç seviyesine geldikten sonra dövüştü. Sağ kol ligi de böyle. Luffy ilk Marco ya da Beckmann'la dövüşse ne olacaktı ? Nalları dikecekti. O hesap.
Senin dediğin mantık tam olarak bu çünkü.İlerde daha güçlü sağ kollar çıkacak diyorsun.O sağ kol ile Luffy dövüşmeyecek ama Zoro dövüşecek,Sanji dövüşecek.

Lucci muhabbetinde ise Luffy ilk olarak Shichi Croco ile dövüştü,sonra shichi olabilecek denen Lucci,sonrasında ise Moria ile dövüştü.Bir nevi bu seviyelere ısındırma gibi oldu yani.Ama burda böyle bir olay olmayacak.Muhtemelen ilk inen yonko da Kaido olacak mesela.Ne yani en güçsüz yonko Kaido mu ? Luffy'nin daha komutanla dövüşeceği ne malum.Adam direk arc başında bile yonkoya daldı yahu.Adamı en ezik,diğerleri ile senin dediğine göre baya fark olan bir adamla niye dövüştürüp diğer arc yonko indirtme muhabbeti yapsın,Rayleigh neden diğerleri ile arasında bu kadar fark bulunan adamı övsün.

Neyse hocam fikirler baya ayrı.Bir King'i görelim bakalım.O zaman görürüz kim haklı kim haksız :D

@Miyata Ichirou bahsettiğin kaptana bağlı ödül meselesi SBS'de geçiyor:

Question : The Yonkou Commander's have high bounties! Is it because they work directly for a Yonkou?

Oda : Yes, I'd guess so. All the strawhats went op by 50 million after Dressrosa due to being associated with Luffy. Luffy got even more. It's hard (for the marines) to judge which subordinate contributed the most...

@Miyata Ichirou bahsettiğin kaptana bağlı ödül meselesi SBS'de geçiyor:

Question : The Yonkou Commander's have high bounties! Is it because they work directly for a Yonkou?

Oda : Yes, I'd guess so. All the strawhats went op by 50 million after Dressrosa due to being associated with Luffy. Luffy got even more. It's hard (for the marines) to judge which subordinate contributed the most...
Teşekkür ederim :D
Bundan bahsediyorum.Shanks'ın ödülü 3 civarında,sağ kolunun ödülünün 1.5 üstü çıkacağı garanti gibi bir şey yani demek bu :D Tayfaların kaptanları arasındaki ödül farkları oldukça önemli yani.Gidipte Queen ve Jack'in ödülü böyle dememek gerekiyor bence.

Senin dediğin mantık tam olarak bu çünkü.İlerde daha güçlü sağ kollar çıkacak diyorsun.O sağ kol ile Luffy dövüşmeyecek ama Zoro dövüşecek,Sanji dövüşecek.

Lucci muhabbetinde ise Luffy ilk olarak Shichi Croco ile dövüştü,sonra shichi olabilecek denen Lucci,sonrasında ise Moria ile dövüştü.Bir nevi bu seviyelere ısındırma gibi oldu yani.Ama burda böyle bir olay olmayacak.Muhtemelen ilk inen yonko da Kaido olacak mesela.Ne yani en güçsüz yonko Kaido mu ? Luffy'nin daha komutanla dövüşeceği ne malum.Adam direk arc başında bile yonkoya daldı yahu.Adamı en ezik,diğerleri ile senin dediğine göre baya fark olan bir adamla niye dövüştürüp diğer arc yonko indirtme muhabbeti yapsın,Rayleigh neden diğerleri ile arasında bu kadar fark bulunan adamı övsün.

Neyse hocam fikirler baya ayrı.Bir King'i görelim bakalım.O zaman görürüz kim haklı kim haksız :D
Zoro bu sağ kollarla dövüşürken Luffy yerinde saymayacak ki. O da gelişim seviyesine göre rakiplerle dövüşecek. Shiryu amiral seviyesi diyelim. Zoro Wano'dan sonra bu adamla karşılaşsa Luffy amiral altı biriyle mi karşılaşacak ? Yok.

Kaido en güçsüz değil. Senin dediğin Luffy Kaido'yu handikapsız ve torpil olmadan yenerse mümkün olur. Ee öyle bir şey olmayacağını da hepimiz biliyoruz :) Kaido'nun nasıl yenileceği önemli.

Tekrar ediyorum Kata güçsüz değil. Belki King'den güçlü. Görücez. Ama kesin olan şey Beckmann ve Shiryu'dan güçlü olamayacağı. Bunun sebeplerini de daha önce yazmıştım:

1- İki yıl önceki Shiliew'den değil iki yıl sonraki Shiliew'den bahsediyorum.
  • Shiryu iki yıl öncesinde haki kullanan nadir karakterlerden biriydi.
  • Magellan'la denk ve ondan daha tehlikeli olduğu bilgisi verildi.
  • Karasakal tayfasını halletmesi için gönderildi. Bu ne kadar güçlü olduğunun bir işareti.
  • Karasakal, Luffy için son rakip olacaksa Shiryu da Zoro için son ya da sondan bir önceki rakip olacak. Bu da Shiryu'nun ne kadar güçlü olabileceği konusunda bir fikir veriyor.
  • Mangaka güçlü olmak isteseydim Karasakal tayfasında olurdum dedi. Shiryu da bu tayfanın bir parçası ve bu cümle de Shiryu'nun ne kadar güçlü olduğuna bir işaret ve gönderme.
Gördüğün gibi Shiryu hepsinden güçlü demem için birçok sebep var.

2-
Beckmann için, gücü Shanks'a kıyaslanabilecek düzeyde dendi. Bu Shanks=Beckmann demek değil tabi ki ama bu cümle bile tek başına Beckmann'ın ne kadar güçlü olduğunu göstermek için yeter.
  • Senin ödül mantığının bir açıklaması yok. Bir sağ kol diğerine 500-600-700m fark atmışsa sen bunu hiçbir şekilde izah edemezsin. 50-100-200m değil bu fark.
  • 2 kere sordum cevap vermedin. Cevap veremediğin için kaptanın ödülü çoksa komutanlarının da çoktur mantığı üzerine kurduğun düşünce yanlış. Bu mantık üzerinden tartışmak da öyle..
Tabi bu arc karakterleri kıyas edebileceğimiz, doğrudan ya da dolaylı olarak seviyeleri hakkında bilgi sahibi olabileceğimiz çok argüman olacak. Ondan sonra yine tartışırız dediğin gibi ama şu anlık ödül mantığın yanlış. Ek olarak bundan belki 300 bölüm sonra inecek sağ kol ile Katakuri'yi bir tutmak da shounen mantığına göre tutacak bir mantık değil. İstisnaları saymazsak her zaman daha güçlüsü gelir. Karakterler güçleniyor çünkü. Katakuri bu konuda bir istisna olacak mı zamanla göreceğiz :sapkali:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık