Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] En Güçlü Birinci Komutan

Sizce hangisi ?

• Kullanılan toplam oy
    122
@RedTeroR

1-Garp'ın attığı yumruktan aldığı hasarı iyileştiremedi marco. Wb ve ace'in cenazesinde kafası sargılıydı. Yani evet hakili saldırıları iyileştiremez.
Tekme vurduğunda luffy'nin suratı lastik değil. Aynı tarzda çizimleri luffy ceaser'a vurduğunda da kullandı Oda.

2- hakisiz saldırıdan meyvesiyle kurtuluyor işte. Hakili saldırılara aynısını yapıp yapamayacağı belli değil.

Garp bence de anormal bi adam. Yorumunun geri kalanına katılıyorum. Ama marco'nun aldığı hasar az falan değildi.
One piece evreninde karakterler ne kadar hızlı iyileşiyor biliyoruz. Marco anka kuşu olmasına rağmen aldığı yara cenazeye kadar iyileşmemiş. Big mom arc'ında gemi yolculuklarının ne kadar zaman aldığını da gördük. O kadar uzun süre iyileşmediyse garp baya sağlam vurmuştur.
Garp'ın vuruşunda benim hatırladığım kadarıyla bir damla kan yoktu. Sağlam vurmamış da demiyorum belki o vuruş g4'ten üstündür belki değildir, benim dediğim Marco o vuruşu almasına rağmen ne kanadı, ne yerde kaldı. Kalkıp olayına devam etti. İyileştirme işine gelirsek, Marco bir Zoan, Zoan kullanıcısına haki ile vursan zoanlığını kaybetmez, örnek vermek gerekirse Leopar adama haki ile vursan vurduğun yer leoparlıktan çıkıp normal insan haline gelmeyecek haliyle leopar olma avantajını devam ettirecek. Marco'nun sargı meselesi adamın iyileşmediğini göstermiyor belki artık o sınırı aşmıştır belki hasarlı olduğunu yada hasar alabileceğini bize gösteriyordur ama hakinin karşılığında iyileşmez demek meyvesi çöp demek başka bir şey değil.

Luffy'nin suratına gelelim orda önemli olan nokta Tekmede bir tür metalın olması o metalın direk suratın içine girmesiydi. Yani ben aldığı tekmeyle suratı o hale geldi demiyorum, o metal surata girdi bildiğin ama lastik olduğu için Dof'un tekmesi nasıl içeri girdiyse o tekme de öyle içeri girdi ordaki durumun meyve özelliğinden kaynaklandığı bence kesin.

Katakuri eğer bir iki bölüm daha dayak yese dayanıklı olduğuna kanaat getirirdim ama aldığı üç beş bir şeyle yıkılıp gitti benim için olayı bitti.

@Sakata Gintoki ile tartışmamızdaki asıl sıkıntımsa doğrudan bir biri ile alakası olmayacak tamamen sallama şeylerden bahsedip bu böyleyse niye şu şöyle oluyor açıklaması, kendi kendine bazı olayları eşitliyor sonra bunlar eşitse niye böyle diyorsun yapıyor :artiz:

@Sakata Gintoki ile tartışmamızdaki asıl sıkıntımsa doğrudan bir biri ile alakası olmayacak tamamen sallama şeylerden bahsedip bu böyleyse niye şu şöyle oluyor açıklaması, kendi kendine bazı olayları eşitliyor sonra bunlar eşitse niye böyle diyorsun yapıyor :artiz:
Sallıyorsun sonra tutmayınca işi atara vuruyorsun.
Senin ortaya attığın fikir; Kizarunun saldırısından kurtulan Marcoyu Katakuri sabah akşam dövse bi şey olmaz.
Soruyorum; Marcoya hasar veren Garpın yumruğu Katakurinin direk saldırıyla karşılayabildiği hatta karşılık da verebildiği saldırılar olan G4 saldırılarından güçlü mü diye?
Bilmem diyorsun.
İşin bi de g4 dayanıklılığı var ki ona girmedik bile. Öyle az buz değil.
Katakurinin saldırıları mochi ve haki kambinasyonu üzerine saldırılar. Ortaya attığın fikre göre Garpın o saldırısının ya G4ten çok üstün olduğunu biliyorsundur ya da her zaman yaptığın gibi haterlık yapıp sallıyorsundur.
Bilmediğin şeyler üzerinden konuşursan karşılaşacağın sorulara da yanıt veremeyeceğini bilmen gerek.
Yine işi dayanıklılığa vurup Kizaru benzeri saldırıları örnek verip meyve gücü diye savunurken Katakurinin meyvesiyle kurtulduğu onlarca saldırıyı da görmezden, bilmezden geliyorsun. Katanın büyük ölçüde haki ile yaptığı saldırı stilini de öte yana atman da ayrı komik.
Bi de bugüne kadar en fazla darbe yiyen(Luffyden), kendini dahi boyu kadar mızrağıyla delip saatlerce savaşmış adamı dayanıksız yapıp, kelepçe takılınca iki lazeri yiyip köşe bucak anahtar arayıp büyük güçlere karşı savaş dışı kalan Marcoyu onun fersah fersah önüne koyman da ayrı mesele. Hakili saldırıların Marcoya hasar verdiği de mangayla sabit, tartışılacak bi mesele değil.
Öyle sadece kendi dar açından bakınca doğrularla barışamayacağın belli, boşa konuşuyoruz. He Red Kata sabah akşam dövse Marcoya bi şey olmaz diye diye devam et sen.
Marco Yasakaya kafa atıp etkilenmeyen biri Katakuri sabah akşam Marco'yu dövse gene bir şey olmaz. Kata bu kadar zayıf dayanıklılığı ile değil en güçlü sağ kol en güçsüz sağ kol bile olamaz :artiz:

Sallıyorsun sonra tutmayınca işi atara vuruyorsun.
Senin ortaya attığın fikir; Kizarunun saldırısından kurtulan Marcoyu Katakuri sabah akşam dövse bi şey olmaz.
Soruyorum; Marcoya hasar veren Garpın yumruğu Katakurinin direk saldırıyla karşılayabildiği hatta karşılık da verebildiği saldırılar olan G4 saldırılarından güçlü mü diye?
Bilmem diyorsun.
İşin bi de g4 dayanıklılığı var ki ona girmedik bile. Öyle az buz değil.
Katakurinin saldırıları mochi ve haki kambinasyonu üzerine saldırılar. Ortaya attığın fikre göre Garpın o saldırısının ya G4ten çok üstün olduğunu biliyorsundur ya da her zaman yaptığın gibi haterlık yapıp sallıyorsundur.
Bilmediğin şeyler üzerinden konuşursan karşılaşacağın sorulara da yanıt veremeyeceğini bilmen gerek.
Yine işi dayanıklılığa vurup Kizaru benzeri saldırıları örnek verip meyve gücü diye savunurken Katakurinin meyvesiyle kurtulduğu onlarca saldırıyı da görmezden, bilmezden geliyorsun. Katanın büyük ölçüde haki ile yaptığı saldırı stilini de öte yana atman da ayrı komik.
Bi de bugüne kadar en fazla darbe yiyen, kendini dahi boyu kadar mızrağıyla delip saatlerce savaşmış adamı dayanıksız yapıp, kelepçe takılınca iki lazeri yiyip köşe bucak anahtar arıyım Marcoyu onun fersah fersah önüne koyman da ayrı mesele. Hakili saldırıların Marcoya hasar verdiği de mangayla sabit, tartışılacak bi mesele değil.
Öyle sadece kendi dar açından bakınca doğrularla barışamayacağın belli, boşa konuşuyoruz. He Red Kata sabah akşam dövse Marcoya bi şey olmaz diye diye devam et sen.
İki kere ikiyi tartışmıyoruz o yüzden, bilmediğim şey yok, artı bilmediğim şey diye bir şey de yok :oleyo2::oleyo2: Katakuri diye bir karekter var yenildi, Marco diye bir karekter var onlarca şey yaptı ama tam anlamıyla düşmedi.

Ben de diyorum ki Marco, Yasaka gibi çok yıkıcı bir saldırıya bile katlanıp, etkilenmeyebiliyorken, Katakuri onu sabaha kadar dövse kazanamaz. Marco'nun meyve yeteneği de buna çok uygun.

Katakuri kendini deşmişse Marco meyvesiz haliyle lazerlerle deşildi gene adamı yıkamadılar. Katakuri dayanıklılık olarak sağ kollardan beklenilen seviyede değil. Bu benim için net.

Garp'ın attığı yumruk, Garp'ın gücü, Marco'nun o yumrtuktan etkilenmesi ile konumuzun hiç alakası yok çünkü adam tamamen beklenti üzerine kurulu. Belki 10 tane g4 gücünde vurdu o yumruğu nerden bileceksin ?

Sen ne yapyıorsun peki ? Garp şunu yaptı ne diyorsun ? Ne diyeyim, yok yani ne diyeyim bir şey söyle onu diyeyim sana. Marco'nun yaptıklarının tamamı ile Kata'nın yaptıklarına bakıyorum, Marco tamamen tükenmiş bir karekter olmamasına rağmen dayanıklılık konusunda çok daha önde olduğunu görüyorum. Bu bana özel bir durum olabilir başka insanlar Marco'nun daha dayanıksız olduğunu yada en azından dayanıklılık konusunda çok ilerde değil biraz daha ilerde olduğunu düşünebilirler, normal bir şey bu.

Hater olmakla olmamakla bir alakası yok. Kata daha bir bölüm önce Snakemanden üstünken bir bölüm sonra gidiyor, kaybediyor, en az iki bölüm daha dayak yemesi lazımdı, ama dayanıksızmış bulunduğu konuma göre ne yapayım yani söylemiyeyim mi bunu :bilmem:

@RedTeroR

1-Garp'ın attığı yumruktan aldığı hasarı iyileştiremedi marco. Wb ve ace'in cenazesinde kafası sargılıydı. Yani evet hakili saldırıları iyileştiremez.
Tekme vurduğunda luffy'nin suratı lastik değil. Aynı tarzda çizimleri luffy ceaser'a vurduğunda da kullandı Oda.

2- hakisiz saldırıdan meyvesiyle kurtuluyor işte. Hakili saldırılara aynısını yapıp yapamayacağı belli değil.

Garp bence de anormal bi adam. Yorumunun geri kalanına katılıyorum. Ama marco'nun aldığı hasar az falan değildi.
One piece evreninde karakterler ne kadar hızlı iyileşiyor biliyoruz. Marco anka kuşu olmasına rağmen aldığı yara cenazeye kadar iyileşmemiş. Big mom arc'ında gemi yolculuklarının ne kadar zaman aldığını da gördük. O kadar uzun süre iyileşmediyse garp baya sağlam vurmuştur.
kurtulabilmesi lazim diger turlu en ezik logia seviyesinden bile dusuk bir seviye meyvesi olurdu

Bilmediğim şey yok, artı bilmediğim şey diye bir şey de yok :oleyo2::oleyo2: Katakuri diye bir karekter var yenildi, Marco diye bir karekter var onlarca şey yaptı ama tam anlamıyla düşmedi.

Ben de diyorum ki Marco, Yasaka gibi çok yıkıcı bir saldırıya bile katlanıp, etkilenmeyebiliyorken, Katakuri onu sabaha kadar dövse kazanamaz. Marco'nun meyve yeteneği de buna çok uygun.

Katakuri kendini deşmişse Marco meyvesiz haliyle lazerlerle deşildi gene adamı yıkamadılar. Katakuri dayanıklılık olarak sağ kollardan beklenilen seviyede değil. Bu benim için net.

Garp'ın attığı yumruk, Garp'ın gücü, Marco'nun o yumrtuktan etkilenmesi ile konumuzun hiç alakası yok çünkü adam tamamen beklenti üzerine kurulu. Belki 10 tane g4 gücünde vurdu o yumruğu nerden bileceksin ?

Sen ne yapyıorsun peki ? Garp şunu yaptı ne diyorsun ? Ne diyeyim, yok yani ne diyeyim bir şey söyle onu diyeyim sana. Marco'nun yaptıklarının tamamı ile Kata'nın yaptıklarına bakıyorum, Marco tamamen tükenmiş bir karekter olmamasına rağmen dayanıklılık konusunda çok daha önde olduğunu görüyorum. Bu bana özel bir durum olabilir başka insanlar Marco'nun daha dayanıksız olduğunu yada en azından dayanıklılık konusunda çok ilerde değil biraz daha ilerde olduğunu düşünebilirler, normal bir şey bu.

Hater olmakla olmamakla bir alakası yok. Kata daha bir bölüm önce Snakemanden üstünken bir bölüm sonra gidiyor, kaybediyor, en az iki bölüm daha dayak yemesi lazımdı, ama dayanıksızmış bulunduğu konuma göre ne yapayım yani söylemiyeyim mi bunu :bilmem:
Garpın saldırı stili Katakurininkine daha yakın Kizarudan. O yüzden direkt sordum zaten tespit yapmadan. Bilmem dedin ben de e nedir yani diyorum?
Luffynin Kong Organ ve benzeri tonla saldırısından kurtulması, yapılan g4 gatling benzeri saldırıların dahi isabet edemediği ya da zor isabet ettiği logia özellikli meyvesi olan bi adam ile Marconun savunmada kullandığı meyvesi ile kurtulmasının bi farkı yok benim gözümde. Meyvesiz hallerine gelince de durum ortada. Meyvesiz Marconun Katadan öyle çok üstün dayanıklılıkla göründüğü de yok zaten. Kaldı ki savunmanın yanında saldırıda da ciddi bi çeşitliliği var mochinin.
Kata en az 13-14 tane g4ten net darbe almış. G4 dışında da Luffynin tüm gücüyle abanıp vurduğu saldırılar olduğunu gördük. Görmediğimiz kısımda da olup olmadığı belirsiz. Zira o an vuran önceden ne vurmuştur bilmiyoruz ama gösterilen dövüş sahnelerine göre Luffynin çok hırslandığı anlarda varabildiğini gördük. Haki için de bitebilen bi şey olduğunu, çok kullanılınca yorduğunu söylediler gördük. Bu adam çok uzun süre Luffyye karşı haki harcadı. Hatta dediğin gibi G4’lere dahi üstünlük kurdu. Burada Luffy gibi dayak arsızı ve serinin başından beri yemediği şırdan kalmamış zaten normalde de epey dayanıklı olan, iradesi en yüksek olan, yonkoulara kafa tutmaya çoktan başlamış baş karakterden dayanıksız diye herif katlanıp çöpe atılıyor, ayıptır. Kata diğer sağkollardan dayanıksız demek çizilene uymuyor zira bahsettiğin Marconun iki delinmede ne hale geldiği belli, gücü belli olmayan -çarpma etkileri üzerinden konuşulabilir ama gerek yok- hakili darbeyle ağzı üç beş karış açık kaldığı da belli. Bu şekilde rahatlıkla Kata sabah akşam dövse bi şey olmaz demen bence tutarsız. Lazer saldırılarına kafa atıp kurtuldudan yürürsek k. haki ve meyve kombinasyonlarıyla taramalı saldırılardan kolayca sıyrılabilen bi karakter Katakuri. İkisi de meyve özelliği sonuçta.
Neyse sen Katayı dayanıksız görüyorsan baktığımız açılar çok farklı Redim. Farklı bakıyoruz deyip kapatalım madem başa sarmadan Katasını yediğim.

Ahaha 100 bölüm sonra Kaido sağ kolu düşer>>> Senin yapacağın işi ben Oda.... Oda sıvadı falan filan
200 bölüm sonra başka bir sağ kol düşü>>Yok ya bu Oda bu işi yapamıyor. Neden? Çünkü Oda senin kafandaki gibi yapmıyor her şeyi.
Adamlar hala Kata ezme derdinde. Yazık demek lazım bazen.

Garpın saldırı stili Katakurininkine daha yakın Kizarudan. O yüzden direkt sordum zaten tespit yapmadan. Bilmem dedin ben de e nedir yani diyorum?
Luffynin Kong Organ ve benzeri tonla saldırısından kurtulması, yapılan g4 gatling benzeri saldırıların dahi isabet edemediği ya da zor isabet ettiği logia özellikli meyvesi olan bi adam ile Marconun savunmada kullandığı meyvesi ile kurtulmasının bi farkı yok benim gözümde. Meyvesiz hallerine gelince de durum ortada. Meyvesiz Marconun Katadan öyle çok üstün dayanıklılıkla göründüğü de yok zaten. Kaldı ki savunmanın yanında saldırıda da ciddi bi çeşitliliği var mochinin.
Kata en az 13-14 tane g4ten net darbe almış. G4 dışında da Luffynin tüm gücüyle abanıp vurduğu saldırılar olduğunu gördük. Görmediğimiz kısımda da olup olmadığı belirsiz. Zira o an vuran önceden ne vurmuştur bilmiyoruz ama gösterilen dövüş sahnelerine göre Luffynin çok hırslandığı anlarda varabildiğini gördük. Haki için de bitebilen bi şey olduğunu, çok kullanılınca yorduğunu söylediler gördük. Bu adam çok uzun süre Luffyye karşı haki harcadı. Hatta dediğin gibi G4’lere dahi üstünlük kurdu. Burada Luffy gibi dayak arsızı ve serinin başından beri yemediği şırdan kalmamış zaten normalde de epey dayanıklı olan, iradesi en yüksek olan, yonkoulara kafa tutmaya çoktan başlamış baş karakterden dayanıksız diye herif katlanıp çöpe atılıyor, ayıptır. Kata diğer sağkollardan dayanıksız demek çizilene uymuyor zira bahsettiğin Marconun iki delinmede ne hale geldiği belli, gücü belli olmayan -çarpma etkileri üzerinden konuşulabilir ama gerek yok- hakili darbeyle ağzı üç beş karış açık kaldığı da belli. Lazer saldırılarına kafa atıp kurtuldudan yürürsek k. haki ve meyve kombinasyonlarıyla taramalı saldırılardan kolayca sıyrılabilen bi karakter Katakuri. İkisi de meyve özelliği sonuçta.
Neyse sen Katayı dayanıksız görüyorsan baktığımız açılar çok farklı Redim. Farklı bakıyoruz deyip kapatalım madem başa sarmadan Katasını yediğim.
Yalnız işin şu kısmını merak ettim ? Yasaka'nın verdiği hasarı Marco almıyor mu ?
Hani Yasaka ile diğeri arasında ne farkı görüyorsun ? Yasakayı alınca logia gibi içinden geçiyor da diğerini doğrudan alıyor falan diye mi düşünüyorsun ?

Yalnız işin şu kısmını merak ettim ? Yasaka'nın verdiği hasarı Marco almıyor mu ?
Hani Yasaka ile diğeri arasında ne farkı görüyorsun ? Yasakayı alınca logia gibi içinden geçiyor da diğerini doğrudan alıyor falan diye mi düşünüyorsun ?
Benim için mesele şu.
Marco o saldırıdan ya da benzeri taramalı saldırılardan hasarı alsa da meyvesi adamı yeniliyor.
Katakuri gibi logia özelliği ve üst düzeyde k.hakili adamlar da yine bu kombinasyonla -k.haki+meyve hatta gerekirse+b.haki- saldırıdan hasar almadan kurtulabiliyor. Hatta kong organ gibi ciddi haki yüklü olsa bile şekil değiştirme mevzusuyla bu işi halledebilirler.
Biri yetenekleri sayesinde hasar alsa da yenileniyor öbürü ise bu tip saldırılardan yetenekleriyle sıyrılabiliyor. Benim için ikisi de aynı kapıya çıkar. Tek farkı Kata gibi olursa hakili saldırılarda da ciddi bi avantaj bu. Ama Marcoda da b.haki var kapatır o açığı. Beklenti kısmındaysa bence Marconun b.hakisi çok sağlamdır da o beklenti meselesi.
Neyse öyle işte cane.

Ahaha 100 bölüm sonra Kaido sağ kolu düşer>>> Senin yapacağın işi ben Oda.... Oda sıvadı falan filan
200 bölüm sonra başka bir sağ kol düşü>>Yok ya bu Oda bu işi yapamıyor. Neden? Çünkü Oda senin kafandaki gibi yapmıyor her şeyi.
Adamlar hala Kata ezme derdinde. Yazık demek lazım bazen.
Sen kâhin misin ?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 7)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık