Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] En Güçlü 2. Paramecia Şeytan Meyvesi

En Güçlü 2.Paramecia Şeytan Meyvesi

• Kullanılan toplam oy
    251
Yeni bir ırk yaratabilen üç meyve var. Kage Kage no Mi ve Soru Soru no mi bunlardan ikisi. Diğeri de Hobi Hobi no Mi.

Soru Soru no Mi'yi tam olarak görmedik, ama Kage'ye göre zayıflıkları var. Mesela Soru, karşısındaki kişi korkmadıkça ruhunu alamıyor. Kage ise gölge görünüyorsa kesin alabiliyor. Soru ruh parçalarını canlı varlıkların içine koyamıyor. Kage ise gölgeleri canlı cansız her şeyin içine koyabiliyor. Ek olarak her şeyi yapabilen bir gölgen var.
Kage'de gemi kapı vs. koyabiliyormu.Yoksa sadece ölüleremi.

Senin anlattığından amladığım Kage daha iyi.

Bir de peki hobi hakkında ne düşünüyosun.Yine kullanıcının daha iyi birinde olduğunu varsaysak.Mesela tıpkı Hobi gibi fantastik bir meyvesi olan Hawkins'de olsaydı.

Kage'nin de zayıflığı var yalnız, tuz attığın an veya deniz suyu kullandığın an gölge geri çıkıyor, Soru meyvesinin böyle bir zayıflığı var mı muamma. Ayrıca gölgesi alınan kişiler halen hayatta, ve savaşabilir halde olduğunu gördük Luffy ve diğerlerinden, ruhundan tek hamlede 40 sene çaldığın vakit adam direk pert oluyor.

Bence korkmayan kişilerden de ruh alabilir, ama nasıl alır daha az alır. Korkandan 10 yıl alıyorsa, korkmayandan 10 hafta alır. Korktuğun vakit ölüme yaklaşıyorsun demektir, benim oradan anladığım bu, ne kadar korkarsan ruhun o kadar vücudu terk etmeye elverişli bir hale geliyor, haliyle Ruh meyvesi kullanıcısı için açık hedef haline geliyor. Şayet korkmayan birisinden ruh çalamayacaksa o meyve pek bir işe yaramaz, sadece korkusunu bastıramayan kişilere üstün gelebilir.

Kage'de gemi kapı vs. koyabiliyormu.Yoksa sadece ölüleremi.

Senin anlattığından amladığım Kage daha iyi.

Bir de peki hobi hakkında ne düşünüyosun.Yine kullanıcının daha iyi birinde olduğunu varsaysak.Mesela tıpkı Hobi gibi fantastik bir meyvesi olan Hawkins'de olsaydı.
O konu tam net değil. Teknik olarak ölü şeyleri canlandırdığından, cansız nesnelerin içine de gölge koyabilme ihtimali var.

Hobi Hobi no Mi güzel meyve, ama daha güçlü birinde de olsa fazla işe yaramaz bana göre.

Kage'nin de zayıflığı var yalnız, tuz attığın an veya deniz suyu kullandığın an gölge geri çıkıyor, Soru meyvesinin böyle bir zayıflığı var mı muamma. Ayrıca gölgesi alınan kişiler halen hayatta, ve savaşabilir halde olduğunu gördük Luffy ve diğerlerinden, ruhundan tek hamlede 40 sene çaldığın vakit adam direk pert oluyor.

Bence korkmayan kişilerden de ruh alabilir, ama nasıl alır daha az alır. Korkandan 10 yıl alıyorsa, korkmayandan 10 hafta alır. Korktuğun vakit ölüme yaklaşıyorsun demektir, benim oradan anladığım bu, ne kadar korkarsan ruhun o kadar vücudu terk etmeye elverişli bir hale geliyor, haliyle Ruh meyvesi kullanıcısı için açık hedef haline geliyor. Şayet korkmayan birisinden ruh çalamayacaksa o meyve pek bir işe yaramaz, sadece korkusunu bastıramayan kişilere üstün gelebilir.
Yalnız o olaylar karanlık değil de günlük güneşlik bir yerde olsaydı, gölgeleri alınanlar yok olurdu. Thriller Bark'ta olanlar ekstrem bir durumdu.

Arkadaşlar bizim bildiğimiz Buggy, serinin sonlarına doğru gerçekten çok ama çok büyük işler yapacaktır diye düşünüyorum. Bara Bara No Mi bence şuanki aymaz Buggy'in elinde harcanıyor diyebiliriz. Serinin sonlarına doğru Buggy meyve uyanışı vb. bir şey ile muazzam bir güç açığa çıkartacaktır.

O konu tam net değil. Teknik olarak ölü şeyleri canlandırdığından, cansız nesnelerin içine de gölge koyabilme ihtimali var.

Hobi Hobi no Mi güzel meyve, ama daha güçlü birinde de olsa fazla işe yaramaz bana göre.
Smoker altın meyvesi için ne diyorsun.Filler olsada ben direk o meyveyi görünce Dofun'kinden iyidir dedim.Hele gözünden ışın falan atması.

Her meyve kullanıcısına göre değişir ve her kişinin de fikri farklı..
Bana göre 1. Gomu Gomu (g4) 2.Mero Mero No Mi dir.
Örnek vermek gerekirse Mero Mero No Mi'yi alvida yemiş olsa idi aynı etkiye sahip olmazdı.. :D Meyvayı güçlü yapan sahip olduğu karakterdir.Bu şekilde düşünürsek Horo horo no mi de güçlü bir meyve ama yer almaması ilginç. Zira kullanıcısı güçsüzdü..

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık