Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] En Büyük İhanet

Sizce hangisi ?

• Kullanılan toplam oy
    151
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

13th_warrıor

Forumda ne çok faşist ruhlu insan var lan. Size ne insan ne düşünüyorsa düşünsün :D Direk hakaretler laf atmalar ne biliyim. Kendi fikrini empoze etmeye çalışmaya gerek yok.
Bi aralar çok kötüye oy verenler banlansın seriyi okumasın falan deniyordu. Hey Allahım ya :D

Bana kalırsa ihanet kendi çıkarları için bulunduğu oluşumu satmaktır. Roci veya Coby daha büyük bir iyilik(veya büyük bir kötülüğü durdurmak için) taraf değiştiriyorlar bence bu ihanet sayılmaz. Lawın Dofa yaptığı ihanettir ama. Çünkü Law intikam almak için taraf değiştiriyor ne biliyim milleti zulümden kurtarmak için falan değil. Aponun Kidi satmasıda mesela ihanettir. G.tünü kurtarmak için Kaidounun emrine girip ittifakı satmak mesela.
Zaten arkadaşın yazdıklarını baz alarak oylama yaparsak çoğu ihanet değil en az 4-5 tane ihanet kavramına denk gelmeyen olay çıkar oradan.

Coby'nin ki ihanet değil. Coby orda ki asıl olaya vurgu yaptı. Amiral'ler çok güçlü kolay kolay ölecek adamlar değiller. WB'nin ölümünden sonra daha da gözü kararıyor Akainu'nun. Cidden Coby orda doğru olanı şeyi söyledi. Amaçlarına ulaştıklarını ve buraya gelen asklerin onları evde bekleyen aileleri olduklarını yaşayabilecek yaralılar varken savaşın daha da fazla uzaması felan filan çok doğru bir noktaya parmak bastı.

Göstersin ona kimsenin laf ettigi yok burada ki arkadaşlar dofu melek olarak lanse ettiler resmen.
Bu kadar da fanlik yandaşlik olmaz.
İyi olan kime göre iyi adaleti sağlayan kime göre doğru adaleti sağlamış ? Onların adaleti ya da iyiliği temsil eden dof demek ki ne var bunda.Luffy insan kurtardı diye iyi dof öldürdü diye kötü mü ? Masum kime neye göre masum.Neden tanrı iyilere güç veriyor da kötüleri kendisi yok etmiyor ? Diye uzar gider bu.Zevk renk misali ''bence'' tartışılacak şey değil bu.

İyi olan kime göre iyi adaleti sağlayan kime göre doğru adaleti sağlamış ? Onların adaleti ya da iyiliği temsil eden dof demek ki ne var bunda.Luffy insan kurtardı diye iyi dof öldürdü diye kötü mü ? Masum kime neye göre masum.Neden tanrı iyilere güç veriyor da kötüleri kendisi yok etmiyor ? Diye uzar gider bu.Zevk renk misali ''bence'' tartışılacak şey değil bu.
Hacı Dof için iyi ve adaletli demek fazla ütopik değil mi? Zaten burada hiçbir arkadaşın iyi dediğini görmedim. Sadece kötü olmasında küçükken yaşadığı şeylerin etkisi olduğunu tartışmıştık. Yoksa yani Dof bildiğin kötü biri. Hangi iyi insan yürüyemeyecek yaşlıların ve yeni sütten kesilmiş bebekleri öldürecek bir teknik yapıp rakibine kurtarabiliyorsan kurtar der?

Hacı Dof için iyi ve adaletli demek fazla ütopik değil mi? Zaten burada hiçbir arkadaşın iyi dediğini görmedim. Sadece kötü olmasında küçükken yaşadığı şeylerin etkisi olduğunu tartışmıştık. Yoksa yani Dof bildiğin kötü biri. Hangi iyi insan yürüyemeyecek yaşlıların ve yeni sütten kesilmiş bebekleri öldürecek bir teknik yapıp rakibine kurtarabiliyorsan kurtar der?
İyilik de izafidir, eğe Dof küçükken birini kollayıp yedirip içirdiyse o kişiye göre Doflamingo iyi değil midir? Burda birçok iyi objesi var. Kişi iyi olabilir ama yaptıkları kötülükleri, kötü şeyleri destekliyorsa bu adam kötü müdür? Mesela Doflamingo Yonkou nun ipleri elimdeydi diyor. Azmalarını önlüyordu yani, e peki bu yaptığı topluma ve dünyaya bir iyilik değil midir? Kim kimi iyi görür, kötü görür karışamazsın :/

İyilik de izafidir, eğe Dof küçükken birini kollayıp yedirip içirdiyse o kişiye göre Doflamingo iyi değil midir? Burda birçok iyi objesi var. Kişi iyi olabilir ama yaptıkları kötülükleri, kötü şeyleri destekliyorsa bu adam kötü müdür? Mesela Doflamingo Yonkou nun ipleri elimdeydi diyor. Azmalarını önlüyordu yani, e peki bu yaptığı topluma ve dünyaya bir iyilik değil midir? Kim kimi iyi görür, kötü görür karışamazsın :/
Dof, Kaido'yu tutuyordu belki ama aynı zamanda savaşlara sebep olacak şekilde silah ticareti de yapıyordu. Onun ben işte ipleri elimde tutuyordum demesi yine kendiyle övünmesinden öte bir şey değil. Burada biraz ortalığı karıştırmaya çalışmışsın ama umarım düşmezler. :( Biri, diğerini koruyup kolladı diye de iyi olmaz. Kendi aralarında bir tür ilişki vardır. O iyi biridir demek kör cahilliktir. Önemli olan ne yaptığıdır ve Dof'un ne yaptığı ortada.

Bunu genel olarak söylüyorum, sırf tartışmak için tartışıyorsunuz gibime geliyor. Ne bileyim zaman geçsin falan.

Dof, Kaido'yu tutuyordu belki ama aynı zamanda savaşlara sebep olacak şekilde silah ticareti de yapıyordu. Onun ben işte ipleri elimde tutuyordum demesi yine kendiyle övünmesinden öte bir şey değil. Burada biraz ortalığı karıştırmaya çalışmışsın ama umarım düşmezler. :( Biri, diğerini koruyup kolladı diye de iyi olmaz. Kendi aralarında bir tür ilişki vardır. O iyi biridir demek kör cahilliktir. Önemli olan ne yaptığıdır ve Dof'un ne yaptığı ortada.

Bunu genel olarak söylüyorum, sırf tartışmak için tartışıyorsunuz gibime geliyor. Ne bileyim zaman geçsin falan.
Doflamingo fakir bir ülkeyi zengin, mutlu etmiş. Pis korsanlar yüzünden halk zarar gördü hep

Karıştırılacak bir ortam mı var? Mangada olan bile konuşulmuyor burda. Burada hayaller hakim, herkes kendi hikayesini yazıyor.

Bence One Piece gibi iyilik kötülük meselesini siyah ve beyaz gibi gerçekçi olamayan bir şekilde gösteren bir seride kim iyi kim kötü tartışmak saçma.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık