Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] En Büyük İhanet

Sizce hangisi ?

• Kullanılan toplam oy
    151
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Arkadaş iyi olan karakter ne yapsa haklıdır kafasıyla troll diyerek boş yapıyorsunuz:( O kadar yazdım açıkladım. Bir açıklamanız varsa yazın. Yoksa forum fan,hater,troll suçlamaları ile boş beleş bir yer oluyor:(

Sen Vergo'ya da hain diyorsun. Ben Vergo'ya kesin hain değil diyorum. Hainlik olayına bakış açımız farklı. Ben Rosi'nin yaptığını yapmam, yapana da hain derim kabul etmem. Açıklamalarımı gördün zaten bir sebebim var adama hain demek için. Adam kötü demedim hain dedim. Senin dediklerini anladım ancak o yer ile bütünleşti diye geldiği yeri unutmamalı bana göre. Unutursa unuttuğu yere hainlik yapmış olacak:D
3. Sayfadan buyana acikliyorum.
O zamandan buyana anlamadiysaniz bundan sonrada anlamazsiniz bence :D

Bak şimdi son kez acikliyorum ayni seyleri farkli kisilere soyleye soyleye sıkıldım.

Ben Rosi'nin yaptiğının aynisini yaparim sebebi ise şu.

1-Dof Rosiye kardeşi olarak bakmiyor ileri de kulkanilacak bir kisi olarak bakiyor.
2- Rosi baştan buyana Korsan değil denizci ve görev için Dof'un yaninda abi,kardeş olayini yillar önce bitirmiş.
3-Adam Rosi'nin babasini öldürmüş.[Ne kadar hatali olursa olsun]
4-Rosi bir denizci be Ülkeyi ele geçirmeye çalisan korsani engelliyor ve bir denizcinin görevi onu engellemek.

İlk önce bunlara bakmak lazim.
İhanet olayi farkli değerlendirilebilir.
Bence hain değildir adam görevini yapmiştir. Babasini öldüren ve bir ülkeyi ele geçirmek isteyen korsani durdurmaya calişmiştir.
Siz kardes,kardeş diyosunuz ama Rosi Dof'u kardeşi olarak görmediğini zaten söylüyor,belli ediyor. Dof da ayni şekilde Rosi'yi görmüyor.

İyi olan ne yapsa haklıdır diyen yok. Dof gibi adamı durdurmaya çalışmak(istemek) genel ahlak sahibi her insanın yapacağı şeydir. Hikayede ise rosinante kendi sorumlulugu olarak görüyor. Kardeşinin arkasından iş çevirmek kötüdur Rosinante Dof un kardesidir diye düz bir çıkarım ve önermeyle gelmek trolluktur. Kardeşin ahlaksız,kahpe,şerefsiz,katilse ve yuzlesip durduramayacaksan rosinante gibi diğer yola saparsin. Kaldı ki yüzleştiklerinde bile tetigi cekememistir.

İyi olan ne yapsa haklıdır diyen yok. Dof gibi adamı durdurmaya çalışmak(istemek) genel ahlak sahibi her insanın yapacağı şeydir. Hikayede ise rosinante kendi sorumlulugu olarak görüyor. Kardeşinin arkasından iş çevirmek kötüdur Rosinante Dof un kardesidir diye düz bir çıkarım ve önermeyle gelmek trolluktur. Kardeşin ahlaksız,kahpe,şerefsiz,katilse ve yuzlesip durduramayacaksan rosinante gibi diğer yola saparsin. Kaldı ki yüzleştiklerinde bile tetigi cekememistir.
Yazılanları okumadığın şu yazdığın mesajdan belli. Aynı açıklamayı tekrar yapacağım senin için:(

Rosi Dof'u durdurmak yerine onu satmayı tercih etti. Yoksa Dof'a katılıp neden kötülük etmedi demiyorum. Rosi gerçekten iyi birisi. Law ile olan ilişkisi ile şu seride gördüğümüz nadir altı dolu bir şekilde iyi olan karakterlerden biri.

Yani Rosi yeterince güçlenip Dof'u durdursaydı laf etmezdi kimse ama Dof'u durmaya gücü yetmeyeceği için bu durumda sinsi bir plan yapmış kabul edersin ki. İçeriye sızmak ve kardeşini halletmek temiz bir iş mi sence. Burada tezgah var açıkça. Senin kardeşin böyle bir şey yapsa gidip başkası ile işbirliği etmeden evvel kendin durdurmaya çalışırsın öyle değil mi.

Rosi'nin hatası ve olayın hainliğe dönüşme sebebi araya denizcileri de katmış olması. Yoksa yapmak istediği doğru bir iş ve kendi yapabilseydi doğru bir iş yapmış olacaktı. Hainlik olmayacaktı.

Yani Rosi çalışıp güçlenmeli ve Dof'u yenmeliydi.

Yani şu durumunda Rosi'nin amaç doğru ama gidiş yolu yanlış.

Arkadaşlar burada ihanetten bahsediyoruz yargılama ayrı bir olay ama bu ihanet edildiği gerçeğini değiştirmez.İhaneti görmek için tek taraflı bakmamak empati yapmak lazım.Kendinizi dofun yerine koyun o zaman ihanet edildiğini anlarsınız.Yada hükümetin denizcilerin yerine koyun en önemli amiraliniz size kazık atmış buna başka ne isim koyabilirsiniz.Kendi bakış açınızdan haketti falan diyebilirsiniz ama ihanet ayrı bir olay.Mağdur olan tarafın çıkarlarını gözeterek düşünmeniz gerekir onun bakış açısından.
Veya aşırı Dof yancısıdir.
Hemen karşıt fikirlere troll diyin oh ne güzel valla.

Herşey bir yana Dof da meyveyi kardeşine yedirip kendi ölümsüzlüğü için öldürmek istiyor.Rosinante Dof'u öldürseydi bile ihanet etmiş sayılmazdı.
Aynen, Doflamingo kanı bozuk bir evlat ve kardeşti, adam tam bir megalomandı. Rosinante yine ona iyi dayandı, ben denk getirdiğim yerde öldürmeye çalışırdım.

Arkadaşlar burada ihanetten bahsediyoruz yargılama ayrı bir olay ama bu ihanet edildiği gerçeğini değiştirmez.İhaneti görmek için tek taraflı bakmamak empati yapmak lazım.Kendinizi dofun yerine koyun o zaman ihanet edildiğini anlarsınız.Yada hükümetin denizcilerin yerine koyun en önemli amiraliniz size kazık atmış buna başka ne isim koyabilirsiniz.Kendi bakış açınızdan haketti falan diyebilirsiniz ama ihanet ayrı bir olay.Mağdur olan tarafın çıkarlarını gözeterek düşünmeniz gerekir onun bakış açısından.

Hemen karşıt fikirlere troll diyin oh ne güzel valla.
Squardo diyenler Lufffy'nin büyük bir hışımla sağ kolu Zoro'ya daldığını unutuyor.

Ankete Luffy'yide eklemeni rica ediyorum. Squardo dış kapanın mandalı ama Luffy ve Zoro çok yakın dost sözde.:/

Ayrıca Dofy ve Croco gibi adamları büyük dikdatör dersek, onların akıl hocası yönlendiren danışmanı Şeyatnın Çocuğu Nico Robin'e ne diyelim. Bütün Alabasta'nın üzerine çökmüşler. Croco'nun çapı bilgisi ne, arka planda Robin var. Yüzbinleri birbirine kırdırdı. Teach gibi adamlar en azından kitsel insanlık suçu işlemiyorlar. Kendi yoluna bakıyor.

Squardo diyenler Lufffy'nin büyük bir hışımla sağ kolu Zoro'ya daldığını unutuyor.

Ankete Luffy'yide eklemeni rica ediyorum. Squardo dış kapanın mandalı ama Luffy ve Zoro çok yakın dost sözde.:/

Ayrıca Dofy ve Croco gibi adamları büyük dikdatör dersek, onların akıl hocası yönlendiren danışmanı Şeyatnın Çocuğu Nico Robin'e ne diyelim. Bütün Alabasta'nın üzerine çökmüşler. Croco'nun çapı bilgisi ne, arka planda Robin var. Yüzbinleri birbirine kırdırdı. Teach gibi adamlar en azından kitsel insanlık suçu işlemiyorlar. Kendi yoluna bakıyor.
Eve geçince bakarım ama baya garip bir durum ihanet mi komedi mi kim ihanet ediyor zoro mu luffy mi ? :D Çünkü luffy kendi değerlerine ihanet ettiğini sandığı için zoroya saldırıyor.

Eve geçince bakarım ama baya garip bir durum ihanet mi komedi mi kim ihanet ediyor zoro mu luffy mi ? :D Çünkü luffy kendi değerlerine ihanet ettiğini sandığı için zoroya saldırıyor.
Luffy ihanet ediyor, Zoro'nun tek suçu Wb gibi zayıf olmaması, saldırıyı yemek yerine karşılık veriyor. Zayıf olsa omzu falan çıksa Wb-Squardo'nun aynısı olacak.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık