Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] En Büyük Haddini Bilmezlik

En hadsiz kim?

• Kullanılan toplam oy
    137
1-3 Gökten kafa üstü atlamış tek başına duran bir Yonkou var, sözde siz koca bir yonko tayfasını indireceksiniz lakin tek bir adamı indiremiyorsunuz. Yanlarında kimi götürecekler fazladan Roger'ı mı? Novaların daldığına dair bir veri yok denmiş, indirebilecek olsalar mal mal izlerler mi? Hadi indirsinler madem Shanks'ı tümden indirecekler, bulmuşlar cillop gibi Yonko'nun birini, ne 3 komutanı var yanında ne de Shogun. Yemez.
2- Luffy ittifakı toplayıp BigMom'a yürümedi, yanında Neko,İnu,Marco,Law,Zoro olsaydı farklı olurdu. Bizimkilerin ittifakı bu.
Peki arkadaş, ortada veri yokken Luffy yapar Kid yapamaz şeklinde düşünmeye devam.
Eee adamın kişiliği atarlı diye mal olmuyor mu şimdi? Onurunu koruma olayını zaten hepimiz biliyoz. Çok güzel korudu maşallah. 2 lafa gaza gelip kendini öldürttü işte :/ Oraya gelen yüzlerce insan, kaptanının ve diğer insanların ölümünü boşa çıkardı...
Mal dersin demezsin orası beni ilgilendirmez. Karakterin yaptığı şey hadsizlik daha doğrusu egodan kaynaklı bir şov değildi, olay bu. Ha Beyazsakal'a dalmasına hadsizlik dersin ona bir lafım olmaz.
@Sakata Gintoki
Senle tartışamam. Ace'in karakter yapısını egodan, kibirden kaynaklı görüyorsun. Bu doğrultuda her hareketini bu şekilde yorumluyorsun. Karaktere olan nefretin empatik düşünmeni engelliyor. Ne bir şey anlatılabilir, ne de anlaşılabilir bu durumla.

Senle tartışamam. Ace'in karakter yapısını egodan, kibirden kaynaklı görüyorsun. Bu doğrultuda her hareketini bu şekilde yorumluyorsun. Karaktere olan nefretin empatik düşünmeni engelliyor. Ne bir şey anlatılabilir, ne de anlaşılabilir bu durumla.
Farzı misal iki yakının var ikisinin de 300.000 liraya ihtiyacı var. Sende de 600.000 var.
Biri hastalık yüzünden tedavi için istiyor diğerinin de bana güveninden dolayı bırakamadığı kumarlardan biriken kumar borcu var. Sen kumar borcu olana da hasta olanla aynı şekilde yaklaşmamı istiyorsun. Huyudur yapar empati göster diyorsun.
Halbuki hasta olanla öbürüne aynı miktarda aynı şekilde yardım etsem de ikisine birden aynı gözle bakmam.
İki karaktere de aynı uzaklıktan veya yakınlıktan baksam da birisininki hayat memat meselesi öbürü kumar oynamış. Ben niye empati, sempati gibi duyguları harcayayım bu kumarbaza?

Sen istiyorsun ki -verdiğin örnekler aynen böyle- hasta ve kumarbazı aynı kefeye koyayım. Koymam.

Jack haddini bilmez değil cesur. Deniz savaşında gemi batırma şansı vardı bunu değerlendirdi ki zaten 2 gemi batırmış , bu bile başarı.

Ama Ace'in gidip WB'in kellesini alırım demesi hadsizlik. WB ulan , senin baban yenene kadar canı çıkmış sen velet haline bakmadan...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 8)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık