Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] ELDEN RING (2022)

Oyuna başlarken hangi sınıfı seçeceksiniz?

• Kullanılan toplam oy
    84
Yok daha çok senin bahanen usta. Hayatta gayet kalabiliyorsun. Bazı düz mobların, özellikle yarı tanrı bosslardan daha güçlü olması başka mevzu. Orada bir dengesizlik var, diğerleri senin yeteneğine bakıyor.
Dediğim gibi, bunu söyleyemeyeceğin aksiyon oyunu nerdeyse yok. Her saldırıdan sıyrılıp datbe yemeden oyunu bitirebilirsin. Gözü kapalı veya ayağıyla bitiren var. Dengeyle alakasız bi konu.

Oyun başında da hasarlar aynı olsa eyvallah. Oyunun zorluğu bu dersin. Ama başlarda baya hasar tanklayabilirken oyun sonunda 60 vigor bile aynı tanklığı vermiyorsa gelişiminde dengesizlik var demektir.

Dengede ipin ucu kaçınca çeşit çeşit buff'lar koymuş'lar. Hepsini kullansan ng+'larda boss tekleyebilirsin. Zıplayıp çift twinblade'le vurunca oyun sonu bosslar bile tek yiyordu.
5-6 farklı buffı birden bastıktan sonra malenia'nın waterflow saldırısı bile canının yarısını almıyor.
Oyunun dengesizliklerini say say bitmez. Sadece oyuncuya dezavantaj değil avantaj veren dengesizliği de var.

O buffların bazılarını hiç vermeyip düzgün dengelemeleri lazımdı oyunu.

Eğer limgrave'deki hırsız karakter mountaintops'taki ağır zırhlı ve talismanlı tanktan daha dayanıklıysa, oyun karakter gelişimini becerememiş demektir.

Büyücü build açmıştım merak ettiğim için. Rennala'nın ay büyüsünü açacağım diye imanım gevredi. Taktım kafaya. Sadece int veriyorum. Karakterin tek sıkımlık canı oldu. 2 vuruşta hakkımdan geliyorlar.

Tabi bu sefer ilk oyuna göre daha tryhard oynamadığım için yer yer summon büyüsü kullanıyorum fakat büyücü bana göre değil cidden. Bazı bosslarda uzak mesafeden kapışmak çok kolaylık sağladı ama bir tutam canla oynamak zorluyor. Moblara çok ölüyorum.
Ancient Dragons Lightning Strike git. Daha güçlü bir build yok oyunda. Bossların dibinde patlatırsan parça pinçik edersin, aynı anda 3 kişiyi pvpde teklersin.

Ancient Dragons Lightning Strike git. Daha güçlü bir build yok oyunda. Bossların dibinde patlatırsan parça pinçik edersin, aynı anda 3 kişiyi pvpde teklersin.
Faith büyüsü diyor ona ve galiba biraz daha ilerlemem gerekiyor onu bulmam için. Ben full int gittim. Şu ay büyüsünü merak ediyorum. Onu denerim ve skilleri resetleyip faith giderim belki.

Faith büyüsü diyor ona ve galiba biraz daha ilerlemem gerekiyor onu bulmam için. Ben full int gittim. Şu ay büyüsünü merak ediyorum. Onu denerim ve skilleri resetleyip faith giderim belki.
Oyunda denemediğim şey kalmadı hepsini de statları neredeyse fulleyip denedim. Ay büyüsü kolpa bir şey. Pve'de beklediğin hasarı çıkartmaz pvpde millete denk gelmez. İki hevesini al sonra statları resetleyip faith'e geçersin.

Comet azur u denemişsindir en iyi büyü o int abanıp yeterince level atlarsan bazı bossları tekliyor bazısının yarı canını alıyor.Ay büyüsü görüntü olarak ihtişamlı ama Comet azur kadar etkili değil.

Büyücü build açmıştım merak ettiğim için. Rennala'nın ay büyüsünü açacağım diye imanım gevredi. Taktım kafaya. Sadece int veriyorum. Karakterin tek sıkımlık canı oldu. 2 vuruşta hakkımdan geliyorlar.

Tabi bu sefer ilk oyuna göre daha tryhard oynamadığım için yer yer summon büyüsü kullanıyorum fakat büyücü bana göre değil cidden. Bazı bosslarda uzak mesafeden kapışmak çok kolaylık sağladı ama bir tutam canla oynamak zorluyor. Moblara çok ölüyorum.
Büyücü olduğun zaman silahının ağırlığı çok az. Düzgün bi zırh giyebilirsin. Vigor kasmana engel olacak bişey de yok.

Carian slicer sayesinde yakın mesafede çok güçlü bi büyücü olabilirsin. Çoğu mob'a tek atıyor veya 2 vuruşta alıyor. Başlangıcı ağır olsa da koşarak vuruşu çok hızlı. Onunla dalabilirsin mob'lara. Çok ucuz olduğu için fazla mana harcatıp hasar arttıran asa'yı kullanabilirsin.

Ağır şövalyeleri sarsmak için de balyoz büyüsü var.

Böyle bi build yaparsan denizanası kalkanını da al. Yine full int gibisin ama yakın mesafede de çok güçlüsün.

Kalkan kullanmıyorsan Asa'nda ash of war olmayacağı için onu sol eline al. Sağ elinde bi silah olsun. Oraya quickstep'li silah koyabilirsin. Onunla düşmandan kaçıp sol elinle büyü atarsın.

Birkaç tane büyücüye yakışan güzel ash of war'lar da var. Omzuna kılıçlar çağıran büyünün ash of war'u çok sarsma hasarı vurur mesela. 2-3 kere boss'a vursa diz çöktürüyor. Bunu yaptıktan sonra yanına koşup carian slicer'la eritebilirsin.

Edit: rock sling büyüsünü al. Taş fırlatıyorsun ve bu fiziksel hasar veriyor. Büyüye dayananlara karşı iyi. Renalla ve mana ejderhasına karşı çok işe yarar.

Bir de sarsma hasarı güzel. Birkaç vuruşta bossları çöktürebiliyor bu da. Omuza kılıç çağırma ash of war'uyla kombolarsan bossları bol bol sarsarsın.

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 1, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık