Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] ELDEN RING (2022)

Oyuna başlarken hangi sınıfı seçeceksiniz?

• Kullanılan toplam oy
    86
@William cutting

Miquella ve malenia'nın gölgeleri hakkında bişey yoktu değil mi? Ben oyunda da internette de bilgi bulamadım.
Hiçbir bilgi yok, ne gölgeleri hakkında, ne de onları seçen Parmaklar hakkında... Hani Dlc'de bir de parmakların kökenine kadar değinirken bunu es geçmişler, bizi yorum yapmaya itecek bilgi kırıntısıyla bile karşılaşmadım. Torrent bağlantısını bile atladılarını düşününce hiç önemsememişler.

Tek bildiğimiz, en azından benim yorumlamam; Malenia, Miquella'nın gölgesi rolünü alıyor. Onu da şuradan çıkardım:

"Blaidd was the blade of Ranni, but the cold bothered him anyway." Blade of Miquella lakabı da benzer şekilde geliyor sanırım. Bu arada soğuğun Blaidd'i rahatsız etmesi ilginç detay. Ranni'nin soğuk ile olan ilişkisini düşünürsek bambaşka bağları oluyor; Shadow ve Empyreanların.

Miq ve Malenia'nın gölgeleri öldü mü, yaşıyorsalar çıldırdılar mı, Fingers niye Ranni'de olduğu gibi suikastçi göndermedi bunlara? Birçok soru var, ve bu klasik Fromsoftware anlatısı da değil. Normalde iyi kötü yorum yapacağımız bilgi olurdu.

Hiçbir bilgi yok, ne gölgeleri hakkında, ne de onları seçen Parmaklar hakkında... Hani Dlc'de bir de parmakların kökenine kadar değinirken bunu es geçmişler, bizi yorum yapmaya itecek bilgi kırıntısıyla bile karşılaşmadım. Torrent bağlantısını bile atladılarını düşününce hiç önemsememişler.

Tek bildiğimiz, en azından benim yorumlamam; Malenia, Miquella'nın gölgesi rolünü alıyor. Onu da şuradan çıkardım:

"Blaidd was the blade of Ranni, but the cold bothered him anyway." Blade of Miquella lakabı da benzer şekilde geliyor sanırım. Bu arada soğuğun Blaidd'i rahatsız etmesi ilginç detay. Ranni'nin soğuk ile olan ilişkisini düşünürsek bambaşka bağları oluyor; Shadow ve Empyreanların.

Miq ve Malenia'nın gölgeleri öldü mü, yaşıyorsalar çıldırdılar mı, Fingers niye Ranni'de olduğu gibi suikastçi göndermedi bunlara? Birçok soru var, ve bu klasik Fromsoftware anlatısı da değil. Normalde iyi kötü yorum yapacağımız bilgi olurdu.
Blaidd ölümsüzdü. Öldürsek de geri gelip "bi gölgeye zarar veremezsin" gibi bişey söylüyordu.

Ya black knife assassin'lerin bıçaklarından kalan yara sayesinde ölebildi ya da ranni kendi two fingers'ını öldürünce blaidd ölümlü oldu.

Malenia o rolü almış ama çocuk yaşta ikisine de gölge verilmiş olması lazım. Ben bi yere hapsedilmişlerdir diye tahmin ediyordum. Bunların destined death kullandığı hiç geçmedi. Malenia'nın two finger'ı da hala duruyordu. Miquella'nınkini bilmiyorum.

Hiç bahsedilmemesi garip geldi bana. Tüm empyrean'larda olması lazım dendi ve sadece ranni'de var.

Blaidd ölümsüzdü. Öldürsek de geri gelip "bi gölgeye zarar veremezsin" gibi bişey söylüyordu.

Ya black knife assassin'lerin bıçaklarından kalan yara sayesinde ölebildi ya da ranni kendi two fingers'ını öldürünce blaidd ölümlü oldu.

Malenia o rolü almış ama çocuk yaşta ikisine de gölge verilmiş olması lazım. Ben bi yere hapsedilmişlerdir diye tahmin ediyordum. Bunların destined death kullandığı hiç geçmedi. Malenia'nın two finger'ı da hala duruyordu. Miquella'nınkini bilmiyorum.

Hiç bahsedilmemesi garip geldi bana. Tüm empyrean'larda olması lazım dendi ve sadece ranni'de var.

Bir yere hapsedilmiş olabilir, ama Miquella niye charmlamadı? Malenia ve Miquella'nın Two Finger'ı aynı olabilir.

Gölge net verilmiş olması gerekiyor, hatta şöyle bir efsane var:

"According to the old legends, wolves are the shadows of the Empyrean."

Marika ve Ranni dışındaki Empyreanların gölgesi hakkında bilgimiz yok. Malenia, Miquella, Gloam-eyed Queen ve son olarak Dlc'de gördüğümüz Grandam... Olmamasının da hiçbir açıklaması yok.

Oyunun zorlayıcı yanı yok.Her boss için taktiği bildiğiniz sürece 3-5 denemede geçiyorsunuz.O taktiği tek başınıza çözmeye çalışırsanız paso ölüp duruyorsunuz.2-3 tane genel build ile oyun türüne aşırı uzak değilseniz geçersiniz.Dark souls 3 bana göre elden ring den daha zor oyundur.birde demon souls ps5 de amele oyununa hiç bulaşmayın.Bidiğin oyun süresini artırmak için boss a kadar ara save noktası koymamışlar.Öldünmü taaa en baştan.Zorluğu bu sadece.Kanser etmesi.

Elden Ring'te en büyük sıkıntı. Bir bosu sadece bir kez kesebiliyor olmamız. Ulan sırf o bosla tekrar dövüşmek için ya koca oyunu tekrar oynuyoruz ya da save alıp tekrardan girebiliyoruz. Ancak ya farklı build ile öldürmek isteseydik ? İşte bu oyunun en büyük eksisi benim için o.

Elden Ring'te en büyük sıkıntı. Bir bosu sadece bir kez kesebiliyor olmamız. Ulan sırf o bosla tekrar dövüşmek için ya koca oyunu tekrar oynuyoruz ya da save alıp tekrardan girebiliyoruz. Ancak ya farklı build ile öldürmek isteseydik ? İşte bu oyunun en büyük eksisi benim için o.
Sekiro'ya güncellemeyle eklenmişti. Istediğin zaman tekrar savaşabiliyorsun bossla. Dlc'yle elden ring'e de gelir diye umuyordum olmadı.

Blind spot'la ikinci denemede (ng+) yedim bu sefer Messmer'i. İnanılmaz hasar çıkartıyor backhand blade düzgün bufflanınca. Üstüne blind spot ile saldırıdan sıyrılıp counter atarak sürekli agresif oynamak müthiş keyifliydi. Yemin ediyorum Bloodborne oynar gibi hissettim lan @Kuzan

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık